Facebook Randki – Opinie i Recenzja FB Dating (2023)

Idąc trendem wzrastających na popularności serwisów randkowych, twórcy Facebooka postanowili wykonać finalny krok ku spełnieniu oczekiwań ludzi. Użytkownicy serwisu internetowego oraz aplikacji mobilnej Facebooka wraz z końcem 2019 roku zostali zapoznani z próbą rozwinięcia portalu do aplikacji randkowej.

Choć aplikacja budziła początkowo mieszane uczucia wśród użytkowników, ostatecznie zyskała wielu sprzymierzeńców. By wspomóc nowo napływających użytkowników, postanowiliśmy zebrać wszystkie najistotniejsze informacje na temat Facebook Dating w poniższym artykule.

Randki na Facebooku

Profil randkowy na Facebook Dating – jak go utworzyć?

Facebook Dating to nic innego jak portal randkowy, która z pewnością zyska w oczach osób, które zamiast osobnej aplikacji randkowej wolą wybrać coś, co będzie skojarzone z wcześniej posiadanym medium społecznościowym.

By w pełni poznać uroki Facebook Dating musisz najpierw pomyśleć o pełnym wypełnieniu Twojego profilu randkowego. Zastanów się co będzie Ci do tego potrzebne i jak wykonać to w sposób, który znacząco podbije skuteczność Twoich poszukiwań.

Aplikacja randkowa Facebook Dating bazuje jednak na naszym profilu z aplikacji Facebook, co w późniejszym etapie uniemożliwia nam zmianę imienia i wieku na inny niż ten podany na wspomnianym profilu.

Czym Facebook Dating wyróżnia się na tle innych serwisów randkowych?

Facebook niezwykle ceni sobie wolność i podążanie za nowościami, dzięki czemu tworząc profil randkowy mamy szansę nie tylko wskazać naszą płeć (również tą z którą się identyfikujemy), orientację seksualną, ale również to jakiego partnera poszukujemy.

I co istotne – wszystkie te informacje są widoczne tylko i wyłącznie dla nas. Podobnie jak fakt założenia profilu na Facebook Dating – nie musimy obawiać się tego, że ta informacja wycieknie nieproszona w gronie naszych znajomych na Facebooku.

Jak stworzyć konto na Facebook Dating?

Aplikacje randkowe – czy Facebook Dating jest najbezpieczniejszą z nich?

Pomimo tego, że użytkownicy, którzy mieli styczność z aplikacją oceniają ją niezwykle pozytywnie, temat bezpieczeństwa na Facebooku wciąż pozostaje jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów powiązanych z platformą.

Skąd obawy użytkowników?

Nie ma co ukrywać, że w pewnym momencie życia, Facebook oblał się nieco złą sławą. Było to spowodowane przede wszystkim doniesieniami o mniemanym wycieku danych wszystkich posiadaczy konta na platformie oraz rzekomej próby handlu nimi.

Czy jest to czymś, o co faktycznie powinniśmy się obawiać? Skądże, aplikacje społecznościowe często są wylęgarnią plotek, dokładnie tak samo działa to na Facebooku. Więc niezależnie od tego czy wykorzystujemy Facebook do randek czy też do zwykłych rozmów z nieznajomymi – możemy mieć pewność, że jest to bezpieczna platforma.

Czy randki na Facebooku są bezpieczne?

Świat randek nigdy nie jest do końca bezpieczny i zapewne nie ma usługi matrymonialnej, która byłaby w stanie zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo, gdyż takie strony są niezwykle trudne do kontroli za sprawą ciągłego napływu nowych członków.

Blokowanie internautów łamiących regulamin strony

Jest to możliwe za sprawą osób, które regularnie zgłaszają profile na Facebooku, które wykazują się niestosownym zachowaniem. Jest jednak oczywiste to, że w przypadku gdyby to był jedyny sposób kontroli społeczności, byliby oni ciągle narażeni na nieprzyjemności ze strony innych.

W tym celu Facebook zatrudnia grupę moderatorów, których zadaniem jest właśnie przegląd publikowanych treści, napływających zgłoszeń od innych kont, jak również kontrola profili pod względem autentyczności.

Ograniczenie na czacie

Tak jak na Facebooku czy też podległym jemu Messengerze można bez przeszkód wymieniać się wiadomościami różnego typu – zaczynając od wiadomosći tekstowych, kończąc na głosówkach i nagraniach wideo, tak w aplikacji randkowej jest to ograniczone wyłącznie do samego tekstu.

Zostało to wprowadzone głównie w związku z dużym prawdopodobieństwem otrzymywania przez Panie oraz Panów nieproszonych, dwuznacznych zdjęć prywatnych partii ciała, czy też materiałów o charakterze erotycznym.

Facebook Randki – Opinie użytkowników na temat aplikacji mobilnej

Długi czas snułam plany o profilu randkowym, który pomógłby mi wyjść poza sferę życia samotnego singla. Miałam przy tym dość duży problem z wyborem odpowiedniego portalu randkowego, gdyż każda mi w pewnym stopniu nie odpowiadała. Zwłaszcza ze względu na typ komunikatora, gdzie różni mężczyźni wysyłają mi nieproszone zdjęcia erotyczne.

Facebook Dating jest super pod tym względem, gdyż umozliwia jedynie wysyłanie wiadomości tekstowych. Żadnych zdjęć, linków i nieproszonych nagrań. W ten sposób znacznie łatwiej poznać zamiary i charakter drugiego człowieka.

Agata F. 31 lat, Ustka

Bylam sceptycznie nastawiona gdy randki na facebooku zaczęly funkcjonowac i co ciekawsze to wszystko jest całkowicie bezpłatne. Najpierw podejrzane ale wciąż skusilo do stworzenia swojego profilu w aplikacji randkowej. Moja lista sympatii momentalnie sie rozszerzyła już po tygodniu uzytkownia. Nie ocenia się ksiązki po okładce i to pokazuje jak bardzo sie myliłam – fajna, skuteczna aplikacja randkowa! POLECAM :))

Monika 32 lata, Jaworzno

aplikacja mobilna zapewnia łatwość i mobilność użytkownaia – super sprawa, cala aplikacja randkowa działa jak należy. Szybko, fajnie i niezły sposób na znalezienie sympatii w okolicy. to facebook dating sprawia że randkowanie jest dużo prostsze i przyjemniejsze

Jakup C. 29 lat, Biała Podlaska

Jedna z wielu aplikacji randkowych – jednym słowiem nic szczególnego. Facebook Randki czy też Facebook Dating to obraz tego jak w mediach społecznościowych twórcy łapią się wszystkiego, co przyniesie im zysk. Widać to po wszystkich produktach Facebook i Instagrama. Aplikacja niedopracowana i zrobiona po łebkach, byle tylko odebrać nieco sławy Tinderowi. Największy minus – brak możliwości wysyłania multimediów i prowadzenia rozmów na innym komunikatorze niż wbudowany w aplikacji (np. messenger).

Krzysztof R. 34 lata, Kędzierzyn – Koźle

czy istnieje bardziej bezpośredni sposób na ujawnienie reklamodawcy czy sponsora niż wrzucenia irytującej reklamy na pół ekranu???? to jak działa randkowanie w XXI wieku to jakiś żart, aplikacja mobilna jest odpowiedzią na wszystko, a tradycyjne cnoty i metody randkowania przeszły w randki facebooka. Wszystko w internecie zero szacunku i interakcji. Wstyd!!

Mariusz Z. 38 lat, Kraków

Tinder a Facebook Dating – jakie są różnice?

Już wcześniej wspomnieliśmy, że Facebook Dating to aplikacja randkowa stworzona niejako na wzór stale wzrastającego w popularności Tindera. Nie jest to jednak pełne jego odwzorowanie, co pewnie już zdążyli zauważyć jego użytkownicy.

Dla osób, które jednak dopiero zastanawiają się nad tym, gdzie utworzyć swój własny profil randkowy, przygotowaliśmy drobne porównanie obu portali:

Mikropłatności

Facebook Dating z pewnością zyskuje na tle Tindera tym, że jest on usługą w pełni darmową. Tinder choć większość funkcji udostępnia otwarcie swoim użytkownikom, utrzymuje się głównie z mikropłatności za zakup funkcji, kont premium i subskrypcji.

Aplikacja mobilna

Tinder znany jest internautą przede wszystkim jako platforma randkowa w wersji aplikacji mobilnej na telefony z systemem Android i iOS. I owszem, Facebook Dating to po prostu dodatkowa zakładka, którą możemy otworzyć zarówno na platformie przeglądarkowej Facebooka, jak i w zwykłej aplikacji. Możemy więc stwierdzić, że stopień mobilności w obu przypadkach pozostaje równy.

Dodatkowe funkcje Facebook Dating

Zarówno Tinder, jak i Facebook Dating dbają o zadowolenie użytkowników, poprzez wprowadzenie coraz to nowych sposobów i funkcji randkowania przez serwis randkowy. Dla wzbogacenia zakładki randkowej twórcy Facebooka wprowadzili opcję Secret Crush.

Nie jesteś przekonany do FB Dating? Sprawdź nasz ranking, gdzie znajdziesz najlepsze darmowe portale randkowe.

Funkcja Secret Crush polega na tym, że możemy wybrać spośród swoich znajomych do 9 osób, które dołączą do naszej listy sympatii, jeśli wymienione osoby również dołączą nas do swojej listy sympatii – Facebook poinformuje o tym oboje wybranków.

Ocena użytkowników – który portal jest lepiej odbierany w ich oczach?

Z pewnością dość ciężko jest porównywać dwa serwisy o tej samej tematyce, jednak dość mocno różniącym się stażu. Tinder cieszy się już dziewięcioletnim doświadczeniem, podczas gdy randkowanie na Facebooku jest możliwe dopiero od września 2019 roku.

W takim przypadku byłoby niesprawiedliwym porównywać oba te serwisy, tylko ze względu na typ oferowanej usługi. Jeśli jednak spojrzymy na tempo rozwoju – Facebook Dating dość dobrze prezentuje się na tle statystyk Tindera.

Potencjalne prognozy

Biorąc pod uwagę fakt, że sam Facebook notuje 2,89 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie, a znaczna część tych osób to właśnie osoby samotne i single, Facebook Dating ma dość duże szanse na uzyskanie tytułu najpopularniejszego portalu randkowego w przeciągu kilku najbliższych lat.

Jest to jednak uzależnione od stopnia rozwoju usługi, zachowania trendu zainteresowania randkami internetowymi oraz stopniem zrozumienia potrzeb użytkownika przez twórców aplikacji. Jeśli jednak wszystko to utrzyma się na podobnym poziomie jak obecnie – Facebook Dating ma ogromne szanse na powodzenie.

FAQ – Najważniejsze pytania dotyczące aplikacji randkowej Facebook Dating

FAQ (Frequently Asked Questions) czyli inaczej – najczęściej zadawane pytania przez zainteresowanych użytkowników.

Gdzie można znaleźć randki Facebooka?

Jak już wyżej wspominaliśmy Facebook Dating to właśnie dodatkowa zakładka, którą możemy znaleźć w aplikacji Facebooka, nacisnąć trzy poziomie kreski w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybrać zakładkę Randki, skrytą pod ikonką serca.

Czy mogę usunąć profil w Facebook Dating?

W każdej chwili możesz zrezygnować i przestać istnieć na swoim profilu randkowym Facebooka. By tego dokonać wystarczy wejść w swój profil na aplikacji randkowej, wybrać ikonkę koła zębatego, wybrać podpunkt Ogólne, a następnie Konto, a tam Usuń Profil.

Kto będzie w stanie zobaczyć mój profil randkowy?

Dużo osób rezygnuje z Facebook Dating w obawie, że ich profil wycieknie w ręce nieproszonych osób. Serwis Randkowy Facebook Dating zapewnia jednak, że bez naszej zgody nasi znajomi nie posiądą wiedzy o naszej obecności na portalu.

Najbliższym stopiniem powiązania, z którym bez naszej zgody może nas połączyć Facebook są znajomi znajomych oraz ich znajomi. Wszystko to możesz zmienić wchodząc w swoje główne konto, a tam ustawienia profilu.

Czy istnieje możliwość dopasowania ze znajomymi z Facebooka?

Istnieje! I jest to możliwe właśnie dzięki dodatkowej funkcji wprowadzonej w nowych produktach Facebooka – Secret Crush! Gdzie wybieramy do 9 osób spośród listy swoich znajomych, dzięki czemu stajemy się ich sekretnymi adoratorami.

Niebezpieczeństwa czyhające na Facebooku?

Facebook niestety ma dość różne opinie wśród internautów. Z jednej strony jest to serwis społecznościowy ze Stanów Zjednoczonych, który od 2004 roku stale zbiera nowe plony wśród użytkowników, ale z drugiej… wciąż występują tu pewne przeszkody.

Fałszywe profile

Użytkownicy Facebooka muszą się liczyć z fałszywymi profilami, na które wcale nie tak trudno jest się natknąć. Jest to podstawowy problem, z którym mierzy się Facebook, czyli brak weryfikacji prawdziwości zakładanych kont.

Oszustwa

Dodatkowym zagrożeniem są z pewnością internetowi trole i oszuści finansowi, który pod pretekstem zbiórki środków na szlachetny cel, trudnej sytuacji finansowej lub problemów w życiu prywatnym, próbują wyłudzić pieniadze w sieci.

W przypadku przyłapaniu takiej osoby na próbie dokonania przestępstwa, sprawa może zostać nie tylko zgłoszona do organów ścigania, ale taki człowiek może uzyskać dożywotni zakaz korzystania z platformy oraz permanentnego bana.

Co zrobić, gdy trafimy na profil, który wysyła wiadomości przepełnione mową nienawiści (hejtem)?

Na Facebooku użytkownicy są powiadamiani już na początku rejestracji, co do tego, jak należy postępować w przypadku, gdy inny użytkownik nas obraża lub przesyła nieprzyzwoite, nieodpowiednie treści.

W takim przypadku użytkownicy powinni nacisnąć nazwę danej osoby, przejść do profilu wspomnianego użytkownika, gdzie następnie wyświetli nam się lista potencjalnych czynności z nim powiązanych. Tam możemy wybrać opcję Zablokuj lub Zgłoś.

Czy na Facebooku występują jakiekolwiek ograniczenia, z którymi musi mierzyć się użytkownik?

Niekoniecznie! Wysyłanie wiadomości na Facebooku jest czymś, co jest nieograniczone. A to jest dość zaskakujące w świecie randek online, w którym często za wysłanie choćby jednej wiadomości do swojej sympatii trzeba płacić.

Wszystko to za sprawą polityki Facebooka, który jest miejscem na rozwój, poznawanie siebie oraz innych. I przede wszystkim miejsce, gdzie każdy może bez przeszkód wyrazić prawdziwego siebie. To miejsce wolności, tolerancji i zrozumienia.

Randkowanie na Facebooku

Randki Facebook – Wady i Zalety

Zalety:
 • W pełni bezpłatna aplikacja randkowa
 • Dość dobrze dopracowany samouczek, pozwalający by bez przeszkód, szybko utworzyć profil
 • Randki na Facebooku są idealnym sposobem by poznać osoby z Twojej okolicy, które podzielają podobne zainteresowania i oczekiwania wobec przyszłych relacji
 • Miejsce zamieszkania oraz wrażliwe dane osobowe nie są konieczne do rejestracji konta w aplikacji
 • Każdy użytkownik ma równe szanse na poznanie swojej sympatii, gdyż Facebook nie zawiera żadnych ukrytych kosztów i sposobów podbicia popularności profili.
 • Polubienia pozwalają na wymianę wiadomości przez aplikację Facebook Dating
 • Dbałość o bezpieczeństwo użytkownika
 • Wprowadzenie nowej usługi rozmów wideo poprzez aplikacje mobilną Facebooka
 • Możliwość wymienienia nieograniczeń liczby wiadomości dziennie
 • Dostęp do konta jest ograniczony hasłem
Wady:
 • Brak możliwości wysyłania zdjęć, nagrań i linków na czacie, tak jak możemy zobaczyć to w innych serwisach społecznościowych (np. na Instagramie lub komunikatorze Messenger)
 • Obecność reklam, spowodowana tym, że aplikacja jest ogólnie dostępna dla każdego użytkownika Facebooka
 • Brak świadomości tego, kto kryje się za ekranem i z kim rozmawiamy w sieci
 • Brak możliwości zmiany imienia oraz wieku przy dokonywaniu rejestracji

Krótkie podsumowanie i wnioski na temat Facebook Dating

Nie jest tajemnicą to, że użytkownicy na Facebooku znajdą wiele funkcji, które z pewnością ułatwią im nie tylko poruszanie się w sieci, ale również codzienne funkcjonowanie. A wszystkie te usługi znajdziesz już na swoim profilu!

Serwis Facebook zadbał również o to, by wejść w świat randek. Więc jeśli marzysz w swoim życiu o mężczyznach lub dziewczynach – randka przez Faceboka może być idealnym wyborem dla Ciebie. Umawianie randek nigdy nie było łatwiejsze – ta dodatkowa zakładka jest dostępna znacznie taniej niż Tinder.

Wnioski – aplikacja lepsza niż Tinder czy strata czasu użytkownika?

Jak pokazują dane i statystyki udostępnione przez Facebooka – proporcja liczby użytkowników do liczby osób korzystających z zakładki randkowej wzrosła w przeciągu ostatnich kilku lat. Więc o czym to świadczy? Głownie o tym, że osoby, które założyły swoje konta, oceniają usługi oferowane przez aplikację bardzo pozytywnie. Głownie za sprawą tego, że jest dostępna całkowicie bezpłatnie.

Jeśli Ty miałeś styczność z serwisem randkowym Facebook Dating oraz posiadasz wykreowane ciekawe spostrzeżenia na jego temat, prześlij swoją recenzję – ocena może być nie tylko interesująca w naszych oczach, ale również pomocna dla osób, które myślą o założeniu swojego profilu na Facebooku.

Źródła i dalsza lektura:

 • https://www.liebertpub.com/doi/abs/10.1089/cyber.2015.0060
 • https://www.liebertpub.com/doi/abs/10.1089/cyber.2011.0291
 • https://www.ceeol.com/search/article-detail?id=972024
Nasza ocena:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023