Ile Powinien Trwać Seks? Czy Dorównujesz Średniej? Sprawdź!

„Jaki jest średni czas trwania stosunku?” – to pytanie, które zadaje sobie mnóstwo osób, które nie miały dotąd jeszcze możliwości przeżycia tej wyjątkowej chwili, lub osoby, które z jakichś powodów odczuwają wątpliwości, związane z długością trwania ich własnego stosunku. Dowiedz się, w jaki sposób jest liczony czas odbycia stosunku i jak wygląda to u innych osób.

ile-powinien-trwac-seks

Sposób, w jaki mierzy się długość trwania stosunku, bywa różny. Zazwyczaj, jest on liczony od momentu wprowadzenia członka do ciała drugiej osoby, do momentu ejakulacji, czyli wytrysku. Zdarza się jednak czasem, że niektóre osoby biorą pod uwagę także grę wstępną, która nastraja ich na idealny seks, dodatkowo przedłużając czas stosunku.

Według danych statystycznych, przygotowanych przez ekspertów związanych z tematyką seksu, średnia długość obcowania płciowego z drugą osobą trwa około 12 minut, natomiast w Polsce, średni czas to około 14 minut.

Zastanawiając się nad tym, ile według powinien trwać stosunek płciowy, przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, czy do tego czasu będziemy zaliczać także grę wstępną, czy interesuje nas jedynie długość samego stosunku.

Chcesz poprawić jakość i długość swojego seksu? Sprawdź nasz ranking najlepszych tabletek na potencję w 2022.

Ile powinien trwać stosunek seksualny?

Ciężko jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Dla jednych osób satysfakcjonujący seks powinien trwać minimum 30 minut, nie licząc gry wstępnej, podczas gdy dla innych może okazać się, że nawet seks trwający jedynie 5 minut nie będzie zbyt krótki. Przyjmuje się jednak, że wystarczy 13 minut, aby uzyskać większą satysfakcję.

Czy da się przedłużyć stosunek seksualny?

Jest wiele metod, które są pomocne w przypadku pragnienia przedłużenia czasu trwania stosunku. Oto najczęściej stosowane metody:

Długa gra wstępna

Pomysł ten spodoba się szczególnie osobom, które zaliczają grę wstępną do długości trwania stosunku. Pozwalając sobie na dłuższą grę wstępną, dbamy jednocześnie o to, aby nasz partner lub partnerka mogli przez dłuższy czas nastrajać się odpowiednio do chwili, dzięki czemu będą w stanie uprawiać seks przez dłuższy czas.

Technika stop start

Jeżeli martwi nas zbyt krótki seks, świetnym sposobem może okazać się technika stop start. Polega ona na przerywaniu stosunku płciowego tuż przed samą ejakulacją. Po jej przerwaniu należy poświęcić się pieszczotom, które pozwolą nam zredukować napięcie w delikatnym stopniu i wrócić do pierwotnej wersji stosunku.

Wizyta u lekarza

Przedwczesny wytrysk to problem, z którym zmaga się około 20% mężczyzn, bez podziału na grupę wiekową. Jeżeli pragniemy przedłużyć stosunek, a żadne dotychczasowe sposoby nie działają w taki sposób, w jaki powinny działać, warto wybrać się do seksuologa. Poważne podejście do tego problemu może przynieść oczekiwane efekty w zaskakująco szybkim tempie, bez korzystania z innych metod.

Technika ściskania

Istnieje wiele technik ściskania, które pomagają przedłużyć stosunek. Jedną z nich jest technika trzech palców. Polega ona na tym, aby przed samą ejakulacją zaprzestać dalszej stymulacji i przycisnąć trzy palce w miejscu pomiędzy odbytem a jądrami.

Podsumowując

Pytanie „Ile ma trwać idealny seks”, nie jest łatwym pytaniem, ponieważ na ocenę tej sytuacji wpływa jednocześnie mnóstwo składników. Zupełnie inny czas będzie oczekiwany podczas namiętnego i dzikiego seksu, inny także w momencie, gdy interesuje nas jedynie szybki numerek. Najważniejsze jest jednak to, aby uprawiać go przez tyle czasu, ile zadowoli nas samych, a także naszych partnerów. Będzie to najlepszy wyznacznik udanego seksu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.