logo udana randka

Darmowe Portale Randkowe Dla Katolików – Które Wybrać?

Portale randkowe na dobre wpisały się już w listę miejsc umożliwiających nawiązanie bliskich relacji z obcymi osobami. W internecie bez problemu można znaleźć ogromną ilość różnych serwisów randkowych, oferujących nieograniczone możliwości. Część z nich to darmowe portale dla katolików. Czy z ich pomocą rzeczywiście można znaleźć bratnią duszę? Przekonajmy się.

Czy wartości chrześcijańskie nie są sprzeczne z ideą portali randkowych?

To pytanie z pewnością zadaje sobie sporo osób, przed przystąpieniem do założenia konta na portalu katolickim. W ostatnich latach powstawało coraz więcej portali randkowych. Często jednak nie odpowiadały one potrzebom osób wierzących. Zbyt dużo roznegliżowanych zdjęć, nastawienie na poznanie kobiety lub mężczyzny wyłącznie do uprawiania seksu, szybkie zawieranie znajomości i jeszcze szybsze ich zakańczanie. Trafiając na nieodpowiedni portal, osoba wierząca nie miała praktycznie żadnych szans na spotkanie kogoś odpowiadającego jej wartościom życiowym.

W ten sposób powstała pewna pustka, przez którą osoby wierzące niestety nie miały możliwości poznania kogoś bliskiego. Całe szczęście świat nie lubi pustki, szybko więc znalazło się rozwiązanie na problemy ludzi wierzących.

Czym są katolickie portale randkowe?

Katolicki lub chrześcijański portal randkowy w rzeczywistości jest bardzo podobny, do ogólnych serwisów randkowych. Zarówno te pierwsze, jak i drugie zachęcają nas do dołączenia swoim przyjaznym interfejsem, oba rodzaje portali oferują sporą liczbę użytkowników, w obu przypadkach również przed rozpoczęciem należy wypełnić dane i założyć darmowe konto aby móc przejść do poszukiwań drugiej połówki. Jednak rejestrując się na obu rodzajach portali, bez problemu po zaledwie kilku minutach można zauważyć ogromne różnice pomiędzy nimi.

Jak bardzo różni się katolicki portal randkowy od innych serwisów?

Wyłącznie osoby wierzące

Portal katolicki różni się przede wszystkim tym, że można na nim spotkać wyłącznie osoby mocno wierzące. Osoby zakładające tam konto (które z reguły jest za darmo) pragną znaleźć kogoś, kto podziela ich chrześcijańskie wartości, kogoś dla kogo najważniejszy w życiu jest Jezus Chrystus. Na większości ogólnych portali randkowych, użytkownicy niespecjalnie przywiązują uwagę do kwestii duchowych. Często nawet nie interesują się tym, w co wierzy druga osoba. Jak łatwo się domyślić, przy ogromnej liczbie użytkowników, znalezienie kogoś, dla kogo wiara jest równie ważna, może czasem graniczyć z cudem.

Nastawienie na trwałe relacje

Bardzo częstą sytuacją, którą można zaobserwować na ogólnych portalach randkowych, jest kruchość relacji międzyludzkich. Są one nawiązywane w zaskakująco szybkim tempie. Niekiedy wystarczy kilka lub kilkanaście wiadomości, aby doszło do pierwszej propozycji spotkania. Często zresztą zaakceptowanej. W efekcie czego dochodzi do sytuacji, gdy dwoje ludzi zdążyło poświęcić zaledwie kilkadziesiąt minut na poznanie drugiej osoby, a już są umówieni na spotkanie. Niestety, z uwagi na to, że są one nawiązywane szybko i przede wszystkim łatwo, ludzie nie przykładają zbyt dużej uwagi do tego typu relacji.

Znajomości zawarte za pomocą katolickich portali randkowych zazwyczaj charakteryzują się znacznie większą trwałością i przywiązaniem. Osoby zakładające tutaj konto kładą większy nacisk na budowanie relacji solidnych i trwałych. Rzecz jasna wiąże się to również mniejszą ilością poznawanych osób, jednak nie wydaje się to być znaczącym problemem.

Relacje wyłącznie koleżeńskie

Wbrew pozorom, nie wszystkie osoby wierzące interesują chrześcijańskie randki. Jest to ogromna różnica pomiędzy katolickimi i ogólnymi portalami. Spora część użytkowników wierzących zakłada konta na portalach po to, aby móc oddać się wyłącznie przyjemnej rozmowie, bez przechodzenia do dalszych etapów znajomości. Dla sporej liczby osób może wydawać się to niezrozumiałe, jednak na portalach katolickich taka sytuacja jest rzeczą zupełnie normalną i akceptowalną.

Nie każdy zakłada tam konto, aby znaleźć swoją drugą połówkę. Często wystarczy im możliwość nawiązania przyjemnej rozmowy z kimś obcym. Szukanie przyjaźni w ten sposób jest czymś zupełnie naturalnym.

Mniej roznegliżowanych zdjęć

Jak łatwo zaobserwować podczas przeglądania ogólnych portali randkowych, bardzo często można natknąć się tam na zdjęcia odsłaniające nieco więcej, niż powinny. Żyjemy w czasach, w których większość ludzi akceptuje taki stan rzeczy, jednak nie każdemu to odpowiada. Często dla osób wierzących stawało się to na tyle znaczącym problemem, że finalnie rezygnowali z założenia konta portalach.

Katolicki portal randkowy jest miejscem, w którym przede wszystkim liczy się wnętrze, a wygląd często schodzi na drugi plan. Zdjęcia, które można tam znaleźć, są stosownie dobierane przez użytkowników.

Jak przygotować się do założenia konta na darmowym katolickim portalu randkowym?

Decyzja o założeniu konta powinna płynąć prosto z nas. Nie może to być decyzja kogoś obcego, kto chcę pomóc nam w poznaniu kogoś. Nie warto robić tego także w momencie, gdy nie jesteśmy jeszcze gotowi na rozpoczęcie nowej znajomości. Jeśli jednak decyzja jest w pełni przemyślana, można przystąpić do rejestracji.

Przede wszystkim znajdź dobry portal katolicki

Aby móc znaleźć zapisaną sobie osobę, potrzebny będzie do tego portal randkowy. Znalezienie go nie powinno stanowić żadnego problemu. Wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło „darmowy katolicki portal randkowy” lub „katolickie randki” i natychmiast naszym oczom ukaże się lista dedykowanych portali randkowych.

Przeczytaj regulamin

Jeśli masz już wybrany katolicki portal randkowy, następnym krokiem powinno być założenie na nim konta. Zanim to zrobisz, należy zwrócić uwagę na to, czy jest on darmowy. Nie każdy serwis jest bezpłatny, jednak aby to sprawdzić, wystarczy przeczytać regulamin portalu. Z reguły część funkcji, które oferują katolickie portale randkowe są dostępne bez żadnej opłaty. Jednak za wiele przydatnych funkcji trzeba zapłacić. Przy okazji można zapoznać się z pozostałymi informacjami.

Przejdź do rejestracji

Już niewiele dzieli Cię od poznania miłości swojego życia. Wybierz opcję „załóż konto” i przejdź do dalszych kroków. Musisz wypełnić wymagane pola informacjami na swój temat. Nie są one skomplikowane, nie dotyczą kwestii światopoglądowych. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko, wiek i miejsce zamieszkania. W następnym kroku możesz spotkać się z prośbą o potwierdzenie adresu e-mail. Robiąc to, potwierdzisz założenie konta, zasilając jednocześnie grono szczęśliwych posiadaczy konta w jednym z katolickich portali randkowych.

Dodaj zdjęcia i ciesz się możliwościami portalu

To już ostatni krok. Aby móc nawiązywać nowe znajomości, potrzebne będzie Ci zdjęcie na swoim profilu. Warto wybrać odpowiednie zdjęcie, które przedstawi Cię w przyjazny sposób. Pamiętaj, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Musisz także dodać wyłącznie swoje zdjęcie, ponieważ jeżeli znajdą się osoby wątpiące w to, czy na zdjęciu jesteś Ty, mogą one zgłosić Twoje konto jako fałszywe.

Jeżeli masz to wszystko za sobą, możesz przejść do poznawania obcych ludzi. Na swoim profilu możesz wyrazić swoje zdanie na niemal każdy temat. Wystarczy, że napiszesz post na temat, który Cię interesuje, a chwilę później zostanie opublikowany na Twoim profilu. Możesz też udzielać się w wielu różnych miejscach, dzięki temu łatwiej będzie Ci poznać kogoś nowego. Będziesz mieć możliwość pisania kolejnych komentarzy pod postami i wyrażać przy tym swoje zdanie na różne tematy.

Lista darmowych katolickich portali randkowych

Oto lista z darmowymi portalami randkowymi, w których możesz poznać kogoś wierzącego, bez obawy o marnowanie czasu na nieodpowiednie miejsca:

Poszukiwanie drugiej połówki, nawet w starszym wieku będą po 40-stce w internecie jest czymś zupełnie naturalnym. Bez względu na to, czy jesteś osobą wierzącą, czy nie, wszyscy zasługujemy na odnalezienie kogoś, komu jesteśmy przeznaczeni. Nie jest ważne, czy aby to osiągnąć, zamierzasz założyć profil na portalu katolickim, czy podejść do kogoś w świecie realnym. Ważne jest to, aby odnaleźć miłość na całe życie.