Najlepsze Portale Randkowe – Opinie Oraz Ranking 2024 – Który Wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 20 czerwca, 2024

Znalezienie partnera w dzisiejszych czasach nie jest łatwe. Każdy goni za sukcesem i czasami ciężko w natłoku codziennych spraw znaleźć czas na szukanie drugiej połówki.

Wszystkie portale randkowe w naszym rankingu zostały sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa oraz statystyk i wielkości bazy użytkowników (minimum 50 000 tysięcy kont). Poniższa lista przedstawia jedynie te, które otrzymały notę powyżej 4.0/5.

Oto 7 Najlepszych Portali Randkowych i Aplikacji Do Poznawania Ludzi – Ranking 2024 i Opinie:

Portal

Zalety

Dołącz

Be2

Wybór Miesiąca - cze 2024
be2 - logo jednego z najlepszych portali randkowych

Zalety portalu

✅  Aktualnie darmowa rejestracja
✅  Bardzo wysoki odsetek kobiet (ponad 50%)
✅  Wiele osób znajduje idealnego partnera dzięki funkcji „testu osobowości”
✅  Najwyższe bezpieczeństwo danych (specjalna autorska technologia)
✅  Zwycięzca testu redakcji i użytkowników w kategorii „darmowy portal randkowy
📈  W tym tygodniu dołączyło: 735 kobiet, 537 mężczyzn

Opis portalu

Be2 to zwycięzca naszego rankingu. Portal założony przez niemiecką firmą zdobył ogromną popularność na całym świecie. Został przetłumaczony na dziesiątki języków ciesząc się uznaniem nawet w tak odległych krajach jak Singapur czy Meksyk. W Polsce również znalazł grono odbiorców, głównie wśród osób szukających stałej relacji.

Be2 oferuje funkcję „testu osobowości”. Dzięki temu możemy dopasować idealnego partnera na podstawie poglądów, zainteresowań czy hobby. Portal szczyci się także tym, że podział na kobiety i mężczyzn jest bliski 50%. Autorzy zadbali także o bezpieczeństwo danych wprowadzając szereg zabezpieczeń. 

Krótko mówiąc, jeśli szukasz poważnej relacji i najlepszego portalu randkowego powinieneś zdecydowanie rozważyć rejestrację w Be2 (tym bardziej, że samo założenie konta jest darmowe).

Ocena: 4.7/5
⭐⭐⭐⭐⭐

Erodate

erodate logo opinie

Zalety portalu

✅  Jeden z popularniejszych polskich portali erotycznych
✅  Mocny nacisk na prywatność
✅  Duża baza użytkowników
✅  Ciągła moderacja aktywnych kont

Opis portalu

Jeśli Twoim marzeniem jest przelotny romans z nieznajomą osobą – portal randkowy Erodate jest miejscem stworzonym właśnie dla Ciebie. Jego głównym założeniem jest właśnie zrzeszenie społeczności poszukującej seks randek oraz dostępu do newsów związanych bezpośrednio z erotyką i cielesnością.

Dzięki dobrej moderacji platformy istnieje dużo mniejsze ryzyko trafienia na fałszywe konto, a tym samym zostania ofiarą oszustwa.

Ocena: 4.65/5
⭐⭐⭐⭐

Singles50

singles50 logo

Zalety portalu

✅  Idealny portal dla osób powyżej 40-stki
✅  Nastawienia na trwałe relacje
✅  Funkcja rozmowy wideo
✅  Dopasowanie partnera na podstawie charakteru

Opis portalu

Singles50 to dość specyficzny portal randkowy. W przeciwieństwo do inny zapewnia on możliwość poznania się starszej części osób. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób powyżej 40 i 50 roku życia. Nie znajdziesz w nim zbyt wielu singli poniżej tego wieku.

Singles50 cieszy się pozytywnymi opiniami głównie ze względu na specyficzny rodzaj dopasowania wiekowego. Przebijanie się przez setki młodych profili nie jest dla każdego, więc Singles50 oferuje w jednym miejscu tysiące dojrzałych kobiet i mężczyzn.

Serwis zapewnia także najpotrzebniejsze funkcje takie jak dokładne dopasowanie profilami czy choćby certyfikat bezpieczeństwa SSL. Dzięki miedzy innymi tym funkcjom nie musisz obawiać się o swoje dane.

Ocena: 4.6/5
⭐⭐⭐⭐⭐

Academic Singles

academic singles logo

Zalety portalu

✅  Zrównoważony stosunek płci (49% – 51%)
✅  Najlepszy portal dla osób osób szukających inteligentnego partnera
✅  Najwyżej oceniany portal w rankingach
✅  Autorzy zadbali o bezpieczeństwo danych osobowych

Opis portalu

Academic Singles to odpowiednik Be2 dla osób z wyższym wykształceniem. Jeśli zależy Ci na poznaniu inteligentych osób i wykształconych singli ten portal będzie dla Ciebie.

Podobnie jak w Be2 znajdziesz w nim funkcję naukowego testu osobowości podczas rejestracji. Po niej otrzymujesz rekomendacje osób dopasowanych do Ciebie. W przeciwieństwie do niektórych portali randkowych Academic Singles dba o to, aby zarejestrowane konta należały do prawdziwych osób i nie były fejkowe.

Osoby, które skorzystały z portalu chwalą sobie konto premium, które zapewnia sporo większe możliwości niż podstawowa opcja. Niemniej sama rejestracja i podstawowe funkcje nie wymagają opłat.

Ocena: 4.6/5
⭐⭐⭐⭐⭐

Bez Zobowiązań

Bez Zobowiązań

Zalety portalu

✅  Zyskujący na popularności wśród Polaków portal
✅  Bez presji stałego związku
✅  Świeża baza danych zapewnia użytkowników, których ciężko spotkać gdzie indziej

Opis portalu

Bez Zobowiązań łączy cechy wyżej wymienionych portali – krótko mówiąc jest dla wszystkich. Znajdziesz tam zarówno osoby szukające stałej relacji jak i kogoś na krótko. Baza użytkowników jest świeża, a dzięki temu znajdziesz tam nowe osoby.

Ciekawie jest rozwiązana opcja konta premium. Jeśli chcesz z niej skorzystać możesz wykupić pakiet monet, które wykorzystujesz na przykład na wysyłanie wiadomości do innych użytkowników. Bilans kobiet do mężczyzn to 60%-40%, a więc jest lekka przewaga płci żeńskiej.

Ocena: 4/5
⭐⭐⭐⭐

DojrzaleRandkowanie

badoo opinie

Zalety portalu

✅  Portal randkowy dla ludzi szukających szybkich relacji i przelotnych przygód
✅  Najlepszy dla osób w przedziale w przedziale 25-40 lat
✅  Gwarancja anonimowości
✅  Jeśli szukasz portalu erotycznego dla dojrzałych ludzi to najprawdopodobniej najlepsza opcja dla Ciebie

Opis portalu

DojrzałeRandkowanie to coś zupełnie nowego. W przeciwieństwie do eDarling czy Be2 BrudnyRomans to typowy portal erotyczny dzięki któremu możesz poszukać partnerki na tzw. seks randkę. Krótko mówiąc – jeśli zależy Ci jedynie na przelotnej relacji ten portal jest dla Ciebie. Dodatkowo skupia się ona na dojrzałych kobietach i mężczyznach.

Portal oferuje szerokie widełki jeśli chodzi o wiek użytkowników – od 25 do 40 lat. Jednak zdecydowana większość to starsi użytkownicy.

Autorzy portalu zapewniają, że podjęli wszystkie kroki aby portal był bezpieczny, tak jak dane użytkowników. Rejestracja i stworzenie konta są bezpłatne. Rozszerzona wersja konta oferuje natomiast takie dogodności jak wgląd do prywatnych galerii użytkowników lub dostęp do szybkiego wybierania.

Ocena: 4.1/5
⭐⭐⭐⭐

Datezone

datezone lub nazywane inaczej date zone to jeden z najpopularniejszy portali randkowych w Polsce

Zalety portalu

✅  Portal dla osób chcących stałych jak i szybkich relacji
✅  Ogromna ilość użytkowników
✅  Jeden z popularniejszych produktów na rynku ostatnich lat

Opis portalu

Datezone to jeden z najpopularniejszych portali randkowych na świecie. Dane z 2017 pokazują, że odwiedziło go wówczas około 4,4 miliona użytkowników. Stanowiło to wówczas większy procent niż najpopularniejsze serwisy erotyczne.

Od tego czasu popularność Datezone nieco spadła, jednak wciąż ma się dobrze. Portal jest skierowany głównie do osób szukających partnera na krótko. Jeśli interesuje Cię głównie seks, Datezone będzie dla Ciebie odpowiednie.

Baza użytkownika jest tym czym głównie imponuje Datezone bo to ponad 1 mln Polaków. Autorzy zapewniają także dyskrecję i wygodną wersję mobilną serwisu. Sporym atutem jest także dość spora część funkcji w darmowej wersji.

Ocena: 4/5
⭐⭐⭐⭐

Najlepsze portale randkowe to prostota obsługi, precyzyjne filtrowanie, całkowite bezpieczeństwo oraz świetnie opinie

Jak pokazaliśmy w powyższym rankingu portali randkowych w Polsce, jest mnóstwo różnic między nimi. Część z nich jest ukierunkowana na szybkie i przelotne relacje, a druga część celuje w długotrwałe związki. Różne strony randkowe dla singli mają różne opinie, dlatego zachęcamy, by odwiedzić pojedyncze recenzje w naszym portalu. W nich można przeczytać opinię na temat każdego serwisu.

Przy sprawdzaniu opinii o danym portalu należy pamiętać o paru kluczowych aspektach. Ich użycie i założenie konta w niektórych przypadkach jest płatne. Zwracajmy więc uwagę na regulamin, abyśmy nie poczuli się później oszukani.

Randki online to poznawanie nowych ludzi (często z całego świata) przez internet. Ekran monitora może czasami mówić tylko część prawdy dlatego wybierajmy jedynie sprawdzone serwisy. Każdy serwis randkowy oceniony na UdanaRandka.com był oceniany ze względu na bezpieczeństwo. Jak więc widzimy wybrać najlepszy portal randkowy wcale nie jest tak łatwo.

Jak tworzony był nasz ranking portali randkowych?

Serwisy randkowe dla singli w naszym rankingu były wybierane na podstawie parametrów takie jak np. czy dany serwis jest bezpieczny dla użytkowników pod względem wypłynięcia danych. Ważna jednak dla nas była także intuicyjna obsługa, liczba użytkowników i potencjalnych partnerów do wyboru.

Zwracaliśmy także uwagę czy te najpopularniejsze portale randkowe oferują możliwość znalezienia poważnego związku czy raczej ich oferta to tak zwany sex dating.

Portale Randkowe Opinie na ich temat - co sądzimy?

Kolejną rzeczą którą sprawdzaliśmy tworząc nasz ranking portali był fakt, czy strony oferowały znalezienie idealnego singla w Twojej okolicy. Łatwo jest znaleźć kochanka lub kochankę na chwilę, jednak znaleźć odpowiednią osobę z którą przeżyjesz całe życie nie jest już tak łatwo, zwłaszcza w internecie. Najlepsze strony do randkowania to miliony ludzi i duża liczba użytkowników przez co prawdopmodowieństwo nowych znajomości i znalezienie odpowiedniego partnera wzrasta. Jeśli w serwisach masz do wyboru 10 osób z Twojego miasta Twój wybór jest mocno ograniczony i wtedy lepiej już nawet szukać szczęścia na portalach społecznościowych. Jednak mimo wszystko jest wiele wysokich jakościowych stron z dużą bazą użytkowników, na których bez problemu powinieneś znaleźć kogoś kim będziesz zainteresowany z Twojej okolicy.

Czy wszystkie portale mają zawierają aplikacje randkowe?

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie największe portale zawierają aplikacje randkowe. Część z nich zrezygnowała nawet z tradycyjnej formy i posiada jedynie aplikację – bez portalu. W tę stronę poszedł na przykład Tinder, który obsługiwany jest wyłącznie na telefonach i urządzeniach mobilnych. Dzięki temu to w tym momencie to najpopularniejsza aplikacja randkowa na świecie.

Jakie wspólne funkcje oferują najlepsze z nich?

Przede wszystkim wspólną funkcją jest poznanie osoby z którą moglibyśmy się związać w realnym świecie. Nowe znajomości to podstawowa funkcja, którą oferuje każda strona randkowa. Na początku, podczas rejestracji musisz także określić jakiej orientacji seksualnej jesteś i na tej podstawie zostanie Ci przedstawiona baza użytkowników.

Wspólną cechą wielu z nich jest także możliwość doboru użytkowników ze względu na wykształcenie, zainteresowania czy miasto. Część z nich oferuje także testy osobowości, które pozwalają jeszcze lepiej dobrać odpowiednią osobę.

Jakie są wady i zalety płatnych serwisów?

Wady

Wada jest oczywista. Płatne strony wymuszają na Tobie (z reguły) comiesięczną opłatę. Często nie są to duże kwoty, choć w przypadku niektórych serwisów randkowych naliczane są one z góry opłatę za parę miesięcy. W takim przypadku musimy zapłacić nawet do 200-300 zł w danym momencie.

Zalety

Zalet jest jednak dużo więcej. Niektóre bezpłatne strony nie oferują nawet możliwości wysyłania wiadomości. Dlatego konto premium jest praktycznie koniecznością. Jednak wiele z nich oferuje naprawdę ciekawe funkcje, takie jak możliwość podglądania użytkowników, którzy oglądali Twój profil lub polubili go.

Czy warto płacić?

W dzisiejszych czasach internet stanowi coraz większą część naszego życia. 20 lat temu podwórka były pełne dzieci. Dziś dla tych samych dzieci podwórkiem jest Internet. Podobnie jest z dorosłymi, którzy dostosowują się do panujących trendów. Randki online są coraz popularniejsze czy tego chcemy czy nie. Praca zdalna jest także coraz częstsza więc odpada nawet możliwość wyjścia do pracy i nabycia nowych doświadczeń „na żywo”.

W związku z tym wszystkim najlepsze strony dla singli to świetna alternatywa i część dzisiejszej rzeczywistości. My, ze swojej strony serdecznie zachęcamy do korzystania z nich. Jeśli nie jesteś pewny co do płacenia wypróbuj po prostu darmową wersję i po krótkim teście będziesz wiedział czy znajdziesz to co Cię interesuje i czy jesteś gotowy zapłacić za wersję premium.

Poza tym za co w dzisiejszym świecie nie trzeba płacić? Nawet jeśli znajdziesz darmową alternatywę, najprawdopodobniej stracisz na niej czas.

A może jednak darmowy portal randkowy?

Wiele portali od zawsze było bezpłatnych ale tylko w jakimś stopniu. Część z nich, jak np. Be2 oferuje możliwość rejestracji, ale po niej większość funkcji jest ograniczona. Z kolei korzystając z Tindera możemy pozwolić sobie na swobodne korzystanie z aplikacji, a płatna wersja wnosi jedynie dodatkowe funkcje, takie jak podglądanie kto polubił Twój profil. Trudno więc wybrać najlepszy darmowy portal, czy darmową aplikację ponieważ wiele z nich (a w zasadzie wszystkie) mają jakieś funkcje, które są dostępne jedynie po opłaceniu konta premium. Jeśli natomiast chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić najlepsze z nich, to zachęcamy by zajrzeć do naszego rankingu, gdzie znajdziesz najlepsze darmowe portale randkowe na rynku. A to, czy jest są dużo gorsze od wersji premium zależy już od konkretnego serwisu czy aplikacji randkowej.

Jakie są ceny płatnych?

Różne serwisy randkowe wymagają różnej opłaty za swoje usługi w wersji płatnej. Ceny są przeróżne i zaczynają się od 20 zł za miesiąc testowy, kończąc na prawie 80 zł za miesiąc jeśli nie wykupimy subskrypcji na dłuższy okres.

Jakie są najczęstsze różnice?

Najpopularniejsze portale z reguły oferują podobne usługi swoim użytkownikom, czyli poznawanie nowych osób. Różnice natomiast stanowi ich jakość i wielkość. Na niektórych z nich nie znajdziemy wielu użytkowników, a żeby dodatkowo znaleźć właściwego partnera dla nas – nie ma szans! I tutaj pojawia się problem wielkości bazy. Im większa, tym lepsza, bo jest w czym wybierać. Mimo, że większość oferuje podobne usługi takie jak chat, wyszukiwanie użytkowników czy zaawansowane profile to część z nich nie ma po prostu odpowiednio dużej bazy i to stanowi największy problem w znalezieniu drugiej połówki. Krótko mówiąc, liczba użytkowników musi się zgadzać.

W takim razie który portal randkowy wybrać?

U góry strony zamieściliśmy nasz ranking portali w którym umieściliśmy naszym zdaniem najlepsze z nich. Oczywiście w zależności od tego co szukasz, być może najlepszy serwis randkowy dla Ciebie będzie się różnił od tego w naszym rankingu.

Mimo wszystko jednak te oferujące usługi na najwyższym poziomie zostały umieszczone powyżej i powinieneś znaleźć tam coś dla siebie.

Czy poznawanie osób online jest bezpieczne?

Jeśli skorzystasz ze stron, które znajdziesz w naszym rankingu wtedy masz pewność, że są one bezpieczne. Było parę przypadku wycieku danych, jednak nie dotyczyły one tylko stron randkowych, a także innych popularnych stron. Podsumowując – tak, bezpieczne randki są możliwe dopóki korzystasz z odpowiednich portali (polecamy te z naszego rankingu portali randkowych).

Jak znaleźć odpowiedniego partnera w Internecie?

Aby znaleźć odpowiedniego partnera musisz odpowiednio skonfigurować swój profil. Pamiętaj, że tak jak Ty, tak samo inni zwracają uwagę na wygląd. Dobre zdjęcie, ciekawy opis i przede wszystkim bycie interesującym to kluczowe rzeczy, obojętnie który z nich wybierzesz (więcej na temat profili i inne pomocne artykuły znajdziesz na naszym blogu). Wiele portali randkowych oferuje swoim użytkownikom także dokładne uzupełnienie profilu pod względem zainteresowań, hobby czy religii. Im bogatszy jest Twój profil, tym większa szansa na znalezienie idealnego partnera.

5 komentarzy

 1. Solanka

  Erodate jest naprawde ok korzystalam dlugi czas swego czasu. Ogolnie ze wszystkimi trzeba uwazac chyba nie ma idealnych portali randkowych, wszedzie beda fejki i jakies proby scamow. Ostatnimi czasy nie siedze ze bardzo, jak juz to dorywczko wskocze na Bagle i przez chwile moze nas ympatii ale tak to sobie odpuszczam

  Odpowiedz
 2. mastodon

  Jeszcze bym dodal bagle do puli, korzystam juz od jakiegos czasu i spelnia moje oczekiwania. Od tindera sie odbilem, za dlugo czeba czekac na pare

  Odpowiedz
 3. Sonia

  Korzystałam z wielu portali randkowych, jednak na żadnym długo nie zagościłam. Nie chciałam rezygnować z miłości i dlatego skorzystałam z biura matrymonialnego „Zolyty”. Z pomocą swatki Ani udało mi się poznać mojego męża i jestem bardzo szczęśliwa. Polecam z całego serca!

  Odpowiedz
 4. MALADIE

  Warto skorzystać z portali tematycznych, gdyż dzięki temu macie większe prawdopodobieństwo znalezienia osoby o podobnych poglądach czy oczekiwanich do waszych

  Odpowiedz
 5. annaM

  miałam kilka złych doświadczeń z portalami randkowymi. Myślę, że problem polega na tym, że ludzie zbyt szybko osądzają na podstawie pozorów. Poznałam naprawdę świetnego chłopaka, ale nie miał pracy i mieszkał z rodzicami. Myślałam, że jest leniwy, ale okazało się, że po prostu potrzebował czasu, by znaleźć właściwą ścieżkę kariery

  Odpowiedz
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.