Katolicki Portal Randkowy – Który Jest Najlepszy? Ranking i Opinie

Ostatnia aktualizacja: 23 lutego, 2024

Jeśli jesteś osobą głęboko wierząca i szukasz bratniej duszy wyznającej podobne wartości, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz w nim najpopularniejsze portale randkowe dla katolików w 2023 roku.

Poniżej prezentujemy ranking najlepszych katolickich portali randkowych w 2023:

Oto Najlepsze Katolickie Portale Randkowe – Ranking 2023:

Zwycięzca Testu Redakcji i Użytkowników
Sierpień 2023

Be2 – portal randkowy w którym także katolicy znajdą partnera

Jak usunąć konto na Be2?

Ocena: 4.49/5
215 głosów

loga bezpieczenstwa i dostępności
be2 - logo i opinie

Ocena: 4.49/5
215 głosów

Zalety portalu

✅  Możliwość wyboru partnera wyznających tę samą religię
✅ 
Aktualnie otwarta rejestracja (z powodu dużej popularności czasami jest zamykana)
✅  Serwis stworzony w 2004 roku
✅  Stosunek płci jest zrównoważony i wynosi 57% do 43% na korzyść kobiet
✅  Ogromna ilość użytkowników – 16 milionów zarejestrowanych kont
✅  Autorzy zadbali o bezpieczeństwo. Rozmowy wideo mają zabezpieczenie 128-bitowym szyfrowaniem SSL
❌  Mimo, że na portalu znajdziesz wielu katolików (możesz filtrować konta), portal jest skierowany także dla osób z inną religią. Nie przeszkadza to jednak w wyborze tylko tych osób, którymi jesteśmy zainteresowani.

🔥 📈  W tym tygodniu do Be2 dołączyło:
213 kobiet, 533 mężczyzn

Wybrana opinia:
„Próbowałam wcześniej portali skierowanych wyłączenie do katolików ale szczerze mówiąc to ciężko znaleźć odpowiednią osobę, gdy baza danych jest mała. Na Be2 jest sporo ludzi więc łatwiej znaleźć kogoś o podobnych poglądach niż na portalach, które rzekomo są do tego przeznaczone (bo po prostu nie ma tam za dużego ruchu) – na Be2 jest.”

Marta M. Konto zweryfikowane

Pozostałe propozycje

ChrzescijanskieRandki logo

Ocena: 4.11/5
23 głosów

ChrzescijanskieRandki – katolicki portal randkowy, wyłącznie dla chrześcijan

ChrzescijanskieRandki logo

Ocena: 4.11/5
23 głosów

Zalety portalu

✅  Portal przeznaczony wyłącznie dla chrześcijan
✅  Długa historia – serwis powstał w 2016 roku
✅  Nastawienia na trwałe relacje
❌  Mniejsza baza danych w porównaniu do Be2.pl, co przekłada się na mniejszy wybór

Bez Zobowiązań

Ocena: 3.93/5
85 głosów

Bez Zobowiązań – gdy sam jeszcze nie wiesz czego szukasz

Bez Zobowiązań

Ocena: 3.93/5
85 głosów

Zalety portalu

✅  Portal dla osób, które nie są pewne czy są gotowe na długotrwałą relacje
✅  Mniej zobowiązujący niż inne portale
✅  Dość nowa opcja ze świeżą bazą danych użytkowników

ZapisaniSobie

Ocena: 3.81/5
102 głosów

ZapisaniSobie – chrześcijański portal randkowy

ZapisaniSobie

Ocena: 3.81/5
102 głosów

Zalety portalu

✅  Znajdziesz w nim jedynie katolików
❌  Nieco przestarzały wygląd i funkcjonalność

Omówienie najciekawszych portali randkowych dla katolików

W naszym rankingu na Udana Randka zostały porównane te portale randkowe, które z założenia są dla chrześcijan i ludzi wyznających katolickie poglądy lub dają możliwość dopasowania znajomości po kryterium wyboru wiary. Nie koniecznie będą to oczywiście osoby jedynie z Polski. Zostały jednak pominięte portale skupiające osoby głównie o celach erotycznych.

Na początek omówmy najbardziej intuicyjny katolicki portal randkowy, czyli ChrzescijanskieRandki. Jest to bardzo oryginalny portal pozwalający poznać drugą połówkę podczas speed datingu, czyli szybkie randki pozwalające poznać ludzi. Oczywiście portal skupia osoby o katolickich poglądach i daje możliwość na kreatywne (bo z konieczności szybkie) opisanie siebie drugiej osobie.

Drugi katolicki portal randkowy ZapisaniSobie – daje możliwość poznania nie tylko osób z wartościami chrześcijańskimi. Administratorzy odpowiadający za ten portal randkowy zapraszają również osoby wątpiące i poszukujące swojej drogi, ale podkreślają, że nadrzędną wartością portalu jest poszanowanie innych ludzi i ich przekonań.

Jest to bardzo nowoczesny portal randkowy, który skupia singli poszukujących w Internecie partnerów do randki oraz drugiej połówki do wspólnego życia. Portal jest bezpłatny dla swoich użytkowników, ale posiada opcję dobrowolnego wsparcia finansowego. Należy zwrócić uwagę, że w tym portalu randkowym znajdują się osoby szukające związku z przeznaczeniem, przede wszystkim, do małżeństwa.

Kolejny portal randkowy ma wdzięcznie brzmiącą nazwę Przeznaczeni. Jest to wyjątkowy portal, który trzyma wysoki poziom obsługi swoich użytkowników i przykłada ogromną wagę do weryfikacji kont i ich monitoringu.

Na tym portalu katolickim z pewnością nawiążesz relację na długie życie. Masz również możliwość na znalezienie miłości. Przeznaczeni wśród wszystkich portali randkowych wyróżnia się tym, że sprawdza wiarygodność profili, stawia na ludzi z określonymi wartościami i połączył już wiele szczęśliwych par.

Innym, już nie tylko katolickim jest eDarling. Ten portal jest co prawda przeznaczony dla singli bez wyszczególnionej wiary chrześcijańskiej, ale daje opcje wyszukiwania zgodnie z tym kryterium. Ten portal randkowy pomaga nawiązać relację zarówno online jak i randki w cztery oczy.

Portal eDarling wyróżnia się wśród katolickich portali randkowych tym, że poza gromadzeniem społeczności o określonych poglądach religijnych daje opcję lepszego dopasowania każdej strony związku przez wypełnienie testu osobowości.

Jest to wartość dodana dla lepszej relacji. Portal ma również wersję premium, której aktywowanie odblokowuje więcej dostępnych opcji.

Portale randkowe dla katolików.

BONUS – inne propozycje portali dla chrześcijan

Równie intuicyjnym portalem randkowym umożliwiającym katolickie randki jest Katolikus. To portal randkowy, który będzie odpowiedni dla osób szukających partnera nie tylko na randki, ale też dzięki temu, że jego społeczność reprezentuje wysoki poziom z powodzeniem można znaleźć na nim miłość i kogoś do wspólnego życia.

Serwis ten daje możliwość na poznanie kogoś nie tylko online, ale również można umawiać się na wspólne modlitwy. Ten portal randkowy jest w pełni bezpłatny.

Ostatnim w rankingu portali oferujących chrześcijańskie randki jest Singlowanie.pl. W przypadku tego portalu znajdujemy lekką i przyjemną w użytkowaniu witrynę. Wyróżnia się ona przyjaznym interfejsem i posiada dedykowaną aplikację. Dzięki niej możesz umawiać się na randki w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Wszak miłość może czaić się za każdym rogiem.

Jeśli jesteś osobą która myśli „szukam kogoś na całe życie” to bez względu czy jesteś mężczyzną i szukasz kobiety czy odwrotnie, na pewno dzięki Singlowanie.pl znajdziesz w Internecie partnera.

Czym wyróżnia się portal katolicki?

Właściwie jaki powinien być to portal? Katolickie randki dla osób mniej wierzących lub po prostu bardziej liberalnych mogą kojarzyć się ze sztywnością i po prostu z różnymi ograniczeniami. Czy aby na pewno? Niekoniecznie…

Czym wyróżnia się portal katolicki?

Katolicki portal randkowy z założenia jest przeznaczony dla osób wierzących, chcących znaleźć swoją drugą połówkę, która będzie miała zbliżony światopogląd i taką samą wiarę jak oni. Po prostu takie osoby częściej chcą obracać się w gronie katolików i jest to dla nich bardziej istotne kryterium przy wyborze partnera.

W każdym związku istotne jest, aby kierować się zbliżonymi wartościami, a dla katolików znaleźć kogoś, kto wyznaje tak jak oni chrześcijańskie poglądy może być bardzo ważne podczas budowanie relacji z partnerem. Należy o tym pamiętać przeszukując katolickie portale randkowe..

Czy katolickie portale randkowe różnią się portali niekatolickich?

Katolicki portal randkowy to tak jak każdy inny portal serwis skupiający singli, którzy szukają nowych znajomości, miłości, chcą poznać nowe osoby w celach randkowych czy do mniej zobowiązującego spotkania przyjacielskiego. Po prostu szukają ludzi sobie podobnych.

Jak każdy inny portal jest to miejsce do poszerzenia znajomości, wejścia w nowe relacje, niekoniecznie z nastawieniem do małżeństwa, ale skupiające użytkowników wyznających wartości chrześcijańskie. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć partnera podobnego do Ciebie.

Jak przygotować swój profil na portalu randkowym katolickim?

Jak w przypadku każdego innego portalu randkowego użytkownicy katolickich portali randkowych podczas rejestracji powinni przestrzegać regulaminu portalu, a najlepiej z racji na możliwe różne poglądy, jeszcze go przeczytać. Użytkownicy katolickich portali randkowych muszą liczyć się z możliwymi pewnymi obostrzeniami w publikowaniu pewnych treści, co oznacza, że powinny one wyznawać chrześcijańskie wartości.

Osoby zakładające konta w takich serwisach jak katolicki portal randkowy powinny mieć szczególne poszanowanie dla innych osób wierzących. Tym samym na katolickich portalach randkowych nieco trudniej będzie nam upiększyć czy „podrasować” nasz profil w taki sposób, aby nie przesadzić lub nie złamać regulaminu. Na takich portalach jest więcej obostrzeń, ale nie popadajmy również w skrajności. Mamy przecież do dyspozycji możliwość zamieszczenia zdjęcia, czasem nawet kilku.

Warto zadbać o to, aby pokazać się z uśmiechem i aby osoba na nas patrząca mogła śmiało odgadnąć np. jakie jest nasze hobby, czy w jakim otoczeniu czujemy się dobrze. Dobrym sposobem jest zamieszczenie poza uśmiechniętym zdjęciem portretowym również kolejnego, pokazującego nas bardziej dynamicznie czy właśnie uprawiających nasze hobby.

Istotnym uzupełnieniem profilu jest również treść opisu i to jak się przedstawimy, co o sobie powiemy. Warto wprost napisać „szukam osoby która… i tu opisać swoje oczekiwania”. Nie trzeba też chyba nadmieniać, że dla budowania szczerego związku najważniejsze jest po prostu pisanie prawdy o sobie i spójność tego co napiszemy, jakie umieścimy zdjęcie z tym co dana osoba zobaczy, gdy nas pozna osobiście.

Katolickie randki w Internecie – na co uważać?

Katolickie randki w Internecie - na co uważać?

Jak wiele innych stron witryny wskazujące na katolicki portal randkowy powstały dla monetyzacji zysków jakie mogą z nich płynąć. Oczywiście nie każda strona jest nastawiona na wyzyskiwanie użytkowników, ponieważ w dłuższej perspektywie miałoby to skutek odwrotny. Niemniej jednak rejestrując się trzeba mieć świadomość kilku aspektów.

Niektóre witryny zarabiają na mikropłatnościach. Nie chodzi tu tylko o rozszerzenie funkcji konta do premium, ale czasem można kliknąć w niepożądany kafelek na ekranie, który szybciej lub wolniej zacznie naliczać opłaty za patrzenie na niego.

Powinniśmy również zwrócić uwagę na to czy przedłużenie ważności płatnego profilu następuje automatycznie. Może się okazać, że kiedy my już znajdziemy drugą połówkę i dawno zapomnimy o naszym profilu, konto na portalu nadal będzie żyło i generowało opłaty.

Jeżeli decydujemy się na wersje płatne jakiegoś portalu i opłaty są ponoszone z góry to warto zaznajomić się z informacjami na temat tego, czy w przypadku, gdy będziemy chcieli zrezygnować w trakcie danej usługi, czy taki zwrot częściowej i niewykorzystanej opłaty w ogóle nam się będzie należał z punktu widzenia regulaminu.

Te wszystkie powyżej wymienione niebezpieczeństwa nie koniecznie dotyczą oczywiście osób korzystających jedynie z darmowych portali lub ograniczających się do bezpłatnych wersji. Zawsze natomiast w Internecie należy zachować czujność i rozwagę, ponieważ po drugiej stronie mogą znajdować się różne osoby i czasami nawet to one mogą chcieć wyłudzić od nas pieniądze.

Biorąc pod uwagę w jakim celu rejestrujemy się na portalach randkowych lepiej zachować ostrożność i do ewentualnego miłosnego niepowodzenia nie dokładać sobie jeszcze rozczarowań materialnych.

Czy katolicki portal randkowy to miejsce dla Ciebie?

Jeżeli myślisz, że randki na którymkolwiek portalu katolickim są inne niż randki ludzi o bardziej liberalnych poglądach to prawdopodobnie tak nie jest… Należy pamiętać, że tak jak w przypadku innych witryn taki portal również skupia pewne społeczności ludzi o mniej lub bardziej ortodoksyjnych poglądach.

Najważniejsze to spotkać wśród tych społeczności taką osobę, z którą randki będą nam odpowiadały i być może przerodzą się w miłość. Możliwe, że nie raz już przeszło Ci przez głowę „szukam już tak długo, chyba inni mają łatwiej?”. Pamiętaj jednak, że miłość można znaleźć wszędzie.

Serwisy randkowe pomagają jednak wybrać ze społeczeństwa osoby, które przynajmniej w teorii mają poglądy bliższe naszym. Jest to pewien korzystny filtr, dzięki któremu łatwiej sprawić, aby randka była bardziej trafiona.

Podsumowanie

Jak widzimy powyżej w rankingu mamy wiele opcji do wyboru. Do najciekawszych należą Be2, ChrzescijanskieRandki, Katolikus, ZapisaniSobie, Przeznaczeni, eDarling i Singlowanie.pl. Każdy z nich będzie odpowiedni dla mocno ceniących wartości religijne, jednak najbardziej katolicki, a mniej społeczny wymiar ma jedna z wymienionych witryn.

Można więc nadmienić, że dla osób silnie wierzących najlepszym katolickim portalem randkowym może być Katolikus, który poza możliwością poznania bratniej duszy nawiązuje również do duchowych aspektów życia takich jak wspólna modlitwa.

Źródła i dalsza lektura:

  • https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/69350
  • https://www.ceeol.com/search/article-detail?id=944214
  • https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/234978

Kliknij aby zagłosować
[Łącznie głosów: 3 Średnia ocena: 3.7]

Nasza ocena:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.