Darmowy Portal Randkowy Dla Seniorów Bez Rejestracji 50+

Ostatnia aktualizacja: 20 lipca, 2024

W internecie nie trudno trafić na rankingi, które oceniają darmowe portale randkowe czy najlepsze portale randkowe, co jednak z tymi, które mają skierowane są do bardziej zawężonej grupy wiekowej? Często są pomijane. Postanowiliśmy coś temu zaradzić!

Tym razem wyciągnęliśmy rękę do osób starszych, którzy w dobie internetu również postanowili złożyć swoje zaufanie w portalach randkowych. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych portali randkowych dla osób powyżej 50 roku życia.

Oto Najlepsze Darmowe Portale Randkowe dla Seniorów 50+

Zwycięzca Testu Redakcji i Użytkowników
Kwiecień 2023

Singles 50

singles50 logo

Ocena: 4.47/5
133 głosów

loga bezpieczenstwa i dostępności
singles50 logo

Ocena: 4.47/5
1375 głosów

✅  Singles50 to portal skierowany wyłącznie dla seniorów. Znajdziesz tam swoich rówieśników powyżej 40-stki, a średnia wieku to 50 lat
✅  Ludzie o podobnych zainteresowaniach dzięki wychowaniu się w tych samych czasach
✅  Oczekiwania użytkowników Singles50 to uczciwość, lojalność i szczera komunikacja
✅  Szybka rejestracja
❌  Nie dołączaj jeśli masz poniżej 40 lat

🔥 📈  W tym tygodniu do Singles50 dołączyło:
152 kobiet, 141 mężczyzn

Wybrana opinia:
Jestem tak szczęśliwa, że dołączyłam do Singles50 i znalazłam Marka. Jest naprawdę wyjątkowy – lojalny, szczery i ciepły. Czuję się doceniona i szanowana w naszej relacji. Zawsze mogę na niego liczyć, zarówno w radosnych, jak i trudniejszych momentach. Nasza wspólna komunikacja jest otwarta i uczciwa, co sprawia, że czuję się naprawdę zrozumiana. Ponadto, dzielę z nim wiele wspólnych zainteresowań, co pozwala nam spędzać czas razem w sposób naprawdę wyjątkowy. Cieszę się, że mam tak wspaniałego partnera u swojego boku, który sprawia, że każdy dzień jest pełen radości i miłości.

Anna M. Konto zweryfikowane

Pozostałe propozycje

be2 - logo jednego z najlepszych portali randkowych

Ocena: 4.10/5
33 głosów

Be2

be2 - logo i opinie

Ocena: 4.19/5
827 głosów

Tym razem jest to dość uniwersalny serwis, gdyż z pewnością nie jest to wyłącznie portal randkowy dla seniorów. Jest to miejsce, gdzie w każdym wieku możemy spotkać ciekawych nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Znalezienie partnera na emeryturze nigdy wcześniej nie było łatwiejsze.

Najistotniejsze cechy portalu:

 • Portal internetowy zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i w aplikacji mobilnej
 • Potrzebne informacje do założenia konta w żaden sposób nie ingerują w prywatność użytkownika
 • Funkcje w większości dostępne są bezpłatne
academic singles logo

Ocena: 4.08/5
25 głosów

Academic Singles

academic singles logo

Ocena: 4.15/5
574 głosów

Seniorzy coraz częściej wraz z przejściem na emeryturę, starają się dołożyć wszelkich starań, by odnaleźć samych siebie. Jedni poszukują hobby, drudzy stawiają na wykształcenie i zdobywanie nowych tytułów naukowych, zaś inni pożądają miłości.

Najistotniejsze cechy portalu:

 • Przy użyciu wyszukiwarki możemy określić pożądany wiek potencjalnych partnerów
 • Brak ukrytych opłat i kruczków w regulaminie
 • Szybki, intuicyjne logowanie oraz poruszanie się po stronie
Bez Zobowiązań

Ocena: 3.99/5
75 głosów

Bez Zobowiązań

Bez Zobowiązań

Ocena: 4.02/5
293 głosów

A teraz coś dla osób, które po prostu chcą kogoś poznań. Niekoniecznie na całe życie. Bo przecież nie zawsze tego się szuka, prawda? Czasami wystarczy spędzić miło czas z inną osobą. Od tego właśnie jest „Bez Zobowiązań”!

Najistotniejsze cechy portalu:

 • Nie ma presji związania się na stałe
 • Użytkownicy portalu z otwartą głową i poglądami
 • Świeża baza danych = nowi użytkownicy, których możesz nie spotkać na innych portalach
portale randkowe dla seniorów

Ocena: 3.89/5
60 głosów

Razem50Plus

portale randkowe dla seniorów

Ocena: 4.02/5
293 głosów

To jedyny polski darmowy portal randkowy dla seniorów 50+, gdzie osoby starsze mogą liczyć na poznanie kogoś nie tylko w podobnym wieku, ale również o podobnych wartościach z całej Polski. W wieku 50 lat poszukiwanie drugiej połówki może być wyjątkowo wycieńczającym procesem, zwłaszcza gdy pragniemy znaleźć kogoś w naszym wieku. Z pomocą przychodzi właśnie Razem50Plus.

Najistotniejsze cechy portalu:

 • Jeden z niewielu tego typu serwisów, który faktycznie weryfikuje wiek użytkowników portalu
 • Szansa by jesień życia spędzić w gronie osób w swoim wieku, które urozmaicą nas czas i rozszerzą znajomości
 • Proces rejestracji i założenia profilu jest dostępny całkowicie bezpłatnie

FAQ – Najczęściej zadawane pytania przez użytkowników

Wraz z niewielką ilością informacji, którą możemy znaleźć w sieci, zebraliśmy listę pytań, które najczęściej pojawiają się pod wątkiem – portale randkowe dla seniorów. Zebraliśmy wszystkie w jednym miejscu, by ułatwić Wam zapoznanie się z tematem. I oto właśnie one…

Dlaczego portale randkowe dla seniorów są tak rzadkim zjawiskiem?

To prawda, poszukując portalu randkowego na którym użytkownicy będą w wieku do nas zbliżonym, możemy natknąć się na mnóstwo trudności. Dlaczego? Otóż jest to spowodowane tym, że wiele osób ze wspomnianej grupy wiekowej uznaje tradycyjne wartości za najważniejsze.

Oznacza to tyle, że sposób w jaki zostali wychowani, przyczynia się do tego, że inne propozycje niż poznawanie ludzi twarzą w twarz, wydaje im się niezachęcający. Stąd po stronie seniorów istnieje dość niewielki zapotrzebowanie na portal tego typu.

Prognozy wzrostu zainteresowania

Można jednak zauważyć wzrost ich popularności w ostatnich latach. Ludzie starsi coraz częściej pozwalają sobie na eksperymentowanie i nie uciekają przed swoim własnym zaciekawieniem. Stąd w znaczącym stopniu można zauważyć tendencję wzrostową w wynikach częstotliwości pojawiania się hasła – randki dla seniorów w Google.

Tym sposobem można pokusić się o wyciągnięcie wniosków na temat tego, że w okresie najbliższych kilku lat, portale randkowe dla osób powyżej 50 roku życia zaliczą gwałtowny wzrost popularności, a co za tym idzie – również wzrost nowych produktów internetowych skierowanych do tej grupy. Warto jednak pamiętać, że postawienie na sprawdzone portale zaoszczędzi nam frustracji i czasu.

Jak dokonać rejestracji i stworzyć profil w serwisie?

Sprawa jest dość prosta – wystarczy wybrań odpowiedni serwis randkowy, a wszystko inne on praktycznie załatwi za nas. Co to oznacza? Głównie tyle, że dany portal już na początku rejestracji podsuwa nam mały samouczek, który krok po kroku doprowadzi nas do celu.

Zazwyczaj jednak możemy spodziewać się od portalu randkowego prośby o podanie kilku najistotniejszych informacji na nasz temat – imię, miejsce pochodzenia, datę urodzenia lub wiek i przede wszystkim adres e-mail, którym potwierdzimy autentyczność konta.

Bez obaw – każda z podanych informacji zostanie przetworzona w taki sposób oraz zaszyfrowana protokołem SSL, by zminimalizować szansę na przechwycenie tak poufnych informacji przez osoby niepożądane.

Skąd wiedzieć, czy dany portal randkowy jest bezpieczny?

Świat portali randkowych to bardzo zagmatwany temat. Nawet portale randkowe dla seniorów kryją w sobie pewne ryzyko, którego powinniśmy być świadomi, by zachować pełne bezpieczeństwo podczas zawierania nowych znajomości przez internet.

Nie od dziś wiadomo, że seniorzy zwłaszcza są narażeni na to, że ich konto lub profile padną ofiarą internetowych oszustów, którzy korzystają z okazji by – najczęściej – wyłudzić środki finansowe od takiej osoby.

Strony randkowe zapewniają jednak szereg zabezpieczeń, które mają na celu zwalczać potencjalnie niebezpieczne zagrożenia i dbać o bezpieczeństwo. Są to różnego typu protokoły szyfrujące, możliwość zgłoszeń nieodpowiednich użytkowników strony, jak i miejsce, gdzie użytkownicy mogą zgłaszać swoje oczekiwania i uwagi do rozpatrzenia.

Czy znalezienie drugiej połówki w internecie jest możliwe w podeszłym wieku?

Tak, zdecydowanie tak. Założenie, wymienianie wiadomości czy też umawianie się na randki – wszystko to ma sens, tak długo jak faktycznie włożymy w to 100% siebie. Seniorzy również powinni o tym pamiętać, zwłaszcza że na tym etapie życie skłania większość do poszukiwać stabilizacji.

Więc czemu by nie skorzystać? Zwłaszcza że wszystko to odbywa się w pełni bezpłatnie. Bezpłatne profile, otwarty dostęp do singli z Twojej okolicy, jak i ucieczka od niechcianych opłat – czego można chcieć więcej?

Czy korzystanie z portali randkowych w internecie jest naprawdę zupełnie darmowe?

W tym przypadku nie mamy jednak tak pewnej i jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko to zależy od wybranego portalu, naszych osobistych decyzji oraz tego, czym kierujemy się dożąć przez życie. Każda opcja jest dobra, ale każda strona jest inna.

Jedne są otwarte i w pełni wolne dla użytkowników, inne zaś płatne. Możemy trafić jednak na stronę, która łączy oba te podejścia, wtedy wyłącznie zakup dodatkowych funkcji będzie zabiegiem płatnym. Ale czy potrzebnym? Na to każdy z nas musi już odpowiedzieć sobie zupełnie sam.

Czy istnieją portale randkowe, które nie wymagają żadnej rejestracji?

Ciężka sprawa, jednak dość często poruszana przez nowych, potencjalnie zainteresowanych użytkowników. Nie, portale randkowe z reguły opierają się na tym, że do skorzystania z pełni ich usług konieczne jest utworzenie najpierw konta w serwisie randkowym.

Zainteresowanie tym tematem zapewne spowodowane jest wciąż obecnym brakiem zaufania osób starszych do nowego medium, jakim jest internet. Obawiają się oni podawać swoje dane, powierzać pieniądze, a nawet zobowiązywać w jakikolwiek sposób.

Czy obawy są słuszne?

Poniekąd na pewno, bo jak mawia stare przysłowie – przezorny zawsze ubezpieczony. I zapewne to właśnie w jego myśl, starają się zachować pewien dystans, który zapewni im poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad swoimi decyzjami.

Nie można jednak popadać w paranoję – to, że coś jest nam nie do końca znane, nie oznacza z automatu, że jest to złe – wręcz przeciwnie. Nowe czasami może okazać się znacznie lepszą alternatywą od tej powszechnie znanej, gdyż da nam przewagę nad innymi.

Przyczyny obaw

Jest to zapewne uwarunkowane głęboko w naszej podświadomości, gdyż człowiek z natury obawia się zmian. Nowe wydaje się obce, a obce znów przerażające. I takim sposobem pozwalamy, by strach stanął nam na drodze do potencjalnego szczęścia. Jednak najlepsze darmowe portale randkowe są zdecydowanie bezpieczne i godne polecenia.

Podsumowanie

Każdy serwis jest inny – to nie od dziś wiadomy fakt. Każdy działa na innych zasadach, może być skierowany do zupełnie innych osób i w zupełnie inny sposób działać, ale istnieje kilka portali randkowych, które dość skutecznie wyróżniają się na tle innych.

Powyższy ranking portali dla seniorów został opracowany właśnie po to, by wskazać użytkownikom, który serwis nie tylko nie będzie stratą ich czasu, ale również okaże się skuteczny i da im nadzieję na lepsze jutro.

Jeśli Ty znasz, którykolwiek wymiony wyżej serwis lub masz jakieś spostrzeżenia na temat randek przez internet w dojrzałym wieku – podziel się z nami swoją opinią w komentarzu. Może to właśnie Ty dołożysz cegiełkę na drodze do szczęśliwego związku?

Nasza ocena:

2 komentarze

 1. Anonim

  Jestem tu pierwszy raz trudno o komentarz.

  Odpowiedz
 2. Anonim

  Chcialabym zalogowac sie do portaluRazem 50 +Mój mail iwona fedyszyn 13a @ g mail.com

  Odpowiedz
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.