Be2 – Opinie, Recenzja, Zalety i Wady

Logo Be2

Serwis Be2 jest jednym z najpopularniejszych polskich portali randkowych. Na rynku ciągle pojawiają się nowe, ale dziś przybliżmy naszą opinie na temat jednego ze starszych i bardziej popularnych.

Ogólna ocena: 4.8/5

Liczba użytkoników:

334 212

Stosunek kobiet i mężczyzn:

53% vs 47%

Został stworzona w 2004 roku, a w tym momencie ma już ponad 3 miliony zarejestrowanych osób! Nie jest to portal jakich wiele, które skupiają się na przelotnych znajomościach.

Na Be2 możesz oczekiwać, że spotkasz osoby, które są zainteresowane poważnym, długoterminowym związkiem. Co ciekawe na portalu jest zarejestrowanych więcej kobiet niż mężczyzn (stosunek wynosi 57% do 43%).

Jak przebiega rejestracja?

Rejestracja na portalu jest szybka i prosta. Cały proces nie zajmuje więcej niż 3-5 minut. Podczas rejestracji musimy odpowiedzieć na podstawowe pytania takie jak nasza płeć, adres e-mail etc.

Poza tym otrzymamy także pytania na temat tego, oczekujemy od naszej przyszłej partnerki (lub partnera). Jest to tak zwany test psychologiczny (czy też test osobowości). Autorzy portalu twierdzą, że pozwala on dopasować drugą połówkę bezbłędnie dzięki psychologicznemu, socjologicznemu i antropologicznemu podejściu i opracowaniu testu.

Be2 - Wygląd

Według autorów serwisu Be2 nieważne czy masz bardziej romantyczne podejście do związków, czy oczekujesz określonych cech charakteru – znajdziesz drugą połówkę. I co ważne, znajdziesz są w swojej okolicy. Nieważne czy mieszkasz w dużym mieście, czy w oddalonej o parę kilometrów wsi.

W teście otrzymamy pytania na temat naszego charakteru, wyglądu, zainteresowań, ale także pytania na temat naszego wymarzonego partnera. Specjalny algorytm na podstawie tych pytań znajdzie nam propozycje osób, które potencjalnie będą zainteresowane rozmową i związkiem z nami.

Dlatego właśnie wypełnienie testu skrupulatnie i uważnie jest tak ważną rzeczą.

Pozytywne i negatywne opinie użytkowników

Zarejestrowałem się przypadkowo bo portal znalazłem Googlując. Rzeczywiście podstawowe funkcje są mocno ograniczone i postanowiłem zainwestować w konto premium. Było totalnie warto. Poznałem około 10 kobiet z czego jedna była wyjątkowa i właśnie siedzi obok mnie 🙂

Marcin, Gdynia 28 lat
22 czerwca 2021

wydawało mi się, że już nigdy nie znajdę nikogo dla siebie. Byłam już po 30-stce i czas tykał.. dzięki Be2 znalazłam Marka, który jest świetnym partnerem, a test psychologiczny dobrał nas idealnie pod względem charakteru! GORĄCO POLECAM!!!

Agata, Warszawa 32 lata
17 lipca 2021

dajcie sobie spokój z tym portalem! Darmowe konto nie pozwala praktycznie na nic, a premium nie chciało mi się wykupować

Adam, Wrocław 30 lat
22 czerwca 2021

Konto premium – czy jest wymagane?

Krótka odpowiedź brzmi: nie. Ale jeśli przyjrzeć się temu bliżej, portal nie ma za bardzo sensu jeśli będziemy korzystać jedynie z jego podstawowej wersji. Dlaczego?

Tuż po rozwiązaniu testu masz gotowy opis swojej wymarzonej partnerki lub partnera. Prócz tego zostanie Ci zarekomendowanych kilka osób, z którymi łączą Cię wspólne pasje i zainteresowania.

Baza użytkowników serwisu jest systematycznie czyszczona, co pozwala zapobiec zbyt dużej ilości nieaktywnych kont. To ważne bo na wielu innych portalach możemy zauważyć brak odzewu ze strony innych użytkowników, którzy po prostu nie korzystają już z nich.

Część z funkcji wymaga jednak założenia konta premium. Jedną z nich jest rozmawianie z innymi użytkownikami co wydaje się dość podstawową funkcją.

Autorzy portalu twierdzą jednak, że podczas pierwszego okresu znajdziesz i porozmawiasz nawet z 10 osobami! Jeśli nie, kolejne przedłużenia będą darmowe.

Ile kosztuje Be2 Premium?

Autorzy nie chcieli, aby portal stał się kolejnym miejscem dla internetowych trolli. By wyeliminować osoby, które nie podchodzą do sprawy poważnie portal nałożył opłatę w wysokości 150 zł za usługę premium.

Trzeba przyznać, że jest to dość wysoka kwota, jednak wydaje się, że funkcje portalu są jej warte.

Usługa automatycznie przedłuża się co 3 miesiące, więc należy pamiętać, aby przed upływem tego terminu anulować je, jeśli nie chcemy być dalej członkami portalu.

Portal randkowy Be2 gwarantuje, że 40% osób, które wykupiły premium na minimum 3 miesiące znalazły na stronie swoją miłość.

Interesujące i zaskakujące funkcje Be2

Be2 ciągle jest usprawniane i dodawane są nowe funkcje. Jedną z nich jest opcja “zrób pierwszy krok”. Pozwala ona na przesłanie czegoś w stylu facebookowej “zaczepki” do osoby, którą jesteś zainteresowany. Gdy zauważy, że zrobiłeś pierwszy krok, może odezwać się do Ciebie.

Oprócz tego możesz skorzystać z rady osób, które zawodowo i pod psychologicznym względem zajmują się związkami. Pomogą Ci one rozwinąć umiejętności podrywu, czy choćby zwykłych rozmów, abyś nie popełnił na wejściu jakieś gafy.

Portal oferuje także aplikację na telefon, która pozwala na bezproblemowe komunikowanie się osób poprzez smartphone. Recenzje ludzi na jej temat są bardzo pochlebne, a sama aplikacja działa szybki i bezproblemowo. Aplikacja jest dostępna zarówno dla telefonów Android jak i iPhonów.

Serwis ma także bloga na którym publikowanych jest wiele ciekawych informacji dla osób szukających partnera.

Jak usunąć konto premium?

W internecie można znaleźć sugestie, że usunięcie konta premium jest trudne, a portal bez naszej wiedzy pobiera opłaty. Co do pobierania opłat – to tak jak wyżej było wspomniane są one określone z góry i jasno przedstawione.

Odnośnie tego jak usunąć konto premium – wystarczy napisać e-maila do Be2 z prośbą o anulowanie konta premium. Adres e-mail znajdziemy w regulaminie serwisu.

Skąd złe opinie na temat Be2?

Parę lat temu aby anulować płatny pakiet trzeba było przesłać wniosek faksem. Było to kłopotliwe dla wielu osób, stąd negatywne recenzje na temat Be2. Teraz jednak tak jak pisaliśmy wyżej wystarczy sam e-mail i nasz profil zostanie zamknięty.

Dodatkowo wiele osób po prostu nie czyta regulaminów, ani zasad podczas rejestracji. W nich wyraźnie jest napisane, że premium odnawia się automatycznie co 3 miesiące i jeśli nie chcemy dalej korzystać, musimy je anulować. Jest to zabezpieczenie przed tym, aby użytkownik nie stracił swojego konta z powodu zapomnienia o płatności.

Ochrona danych osobowych

Portal dba o prywatność i bezpieczeństwo osób zarejestrowanych. Jeśli zależy Ci na dyskrecji to w przypadku Be2 nie powinieneś się zawieść. Dodatkowo członkostwo premium, które kosztuje 150 zł odstrasza osoby niepoważne więc kontakt z Tobą powinny mieć jedynie osoby poważnie podchodzące do tematu.

Zalety i wady

Zalety
  • Automatycznie czyszczona baza użytkowników zapewnia to, że nie będziemy pisać do wygasłych kont
  • Wykonanie testu osobowości, który został opracowany na podstawie psychologii pozwoli znaleźć Ci idealnego partnera
  • Świetna i szybka aplikacja na telefon
  • Masz dostęp do pomocy specjalistów, którzy zajmują się profesjonalnie tematyką związków
  • Dostęp do bloga z wieloma ciekawymi wpisami
Wady
  • Cena za 3 miesiące konta premium wynosi 150 zł (50 zł miesięcznie). Dla niektórych może być to nieco wysoka cena.
  • Podstawowy profil nie oferuje możliwości komunikowania się z użytkownikami dlatego jeśli chcesz mieć taką możliwość musisz wykupić usługę premium
  • Konto premium przedłuża się automatycznie, więc jeśli nie chcesz dłużej go używać, musisz zrezygnować z niego wcześniej