Be2 – Opinie Użytkowników, Zalety i Wady – Recenzja Portalu

Serwis randkowy Be2 jest jednym z najpopularniejszych portali randkowych w Polsce. Coraz to nowsze serwisy dominują rynek portali randkowych na całym świecie. Dziś jednak nie skupimy się na nich, zamiast tego przybliżmy Wam naszą opinię na temat jednego ze starszych. Jest to z pewnością najbardziej rozpoznawalny portal randkowy w naszym kraju.

Został stworzony w 2013 roku, a w tym momencie ma już  imponującą liczbę ponad 16 miliony zarejestrowanych osób w 37 krajach na całym świecie! Serwis Be2, to nie jest portal jak inne, które skupiają się na przelotnych znajomościach, dziewczynach, randkach i seksie. To miejsce, gdzie znajdziesz osobę, z którą spędzisz całe życie.

Na Be2 możesz spodziewać się spotkania osób 40+, które są zainteresowane poważnym, długoterminowym związkiem. Jest tutaj bardzo wyrównana liczba kobiet i mężczyzn. Co ważne – strona automatycznie ustawia w preferencjach płeć przeciwną, więc osobom nieheteroseksualnym raczej ta strona nie pomoże.

Jak przebiega rejestracja?

Proces rejestracji na portalu Be2 odróżnia się od reszty portali. Należy odpowiedzieć na bardziej skomplikowane pytania niż o dane osobowe. By utworzyć swój profil, najpierw musimy udzielić kilku podstawowych informacji, takich jak nasza płeć, adres e-mail, wiek i nazwę użytkownika, ale to nie wszystko…

Poza tym otrzymamy także pytania na temat tego, czego oczekujemy od naszej przyszłej partnerki (lub partnera). Jest to tak zwany test psychologiczny (lub inaczej test osobowości). Autorzy portalu Be2 twierdzą, że pozwala on dopasować drugą połówkę bezbłędnie, dzięki psychologicznemu, socjologicznemu i antropologicznemu podejściu i opracowaniu testu. Brzmi całkiem dobrze, prawda?

Według autorów serwisu Be2 niezależnie od tego czy masz bardziej romantyczne podejście do związków, czy oczekujesz określonych cech charakteru – masz gwarancję znalezienia drugiej połówki. I co ważne, znajdziesz osoby ze swojej okolicy. Nieważne czy mieszkasz w dużym mieście, czy w oddalonej o parę kilometrów wsi – z pewnością trafisz na osoby mieszkające niedaleko, które skuszą się na wspólny wypad. To skąd pochodzisz, nie stanowi ograniczenia przed spotkaniem Twojej prawdziwej bratniej duszy.

W teście otrzymamy pytania na temat naszego charakteru, wyglądu, zainteresowań, ale także określone pytania na temat naszego wymarzonego partnera. Specjalny algorytm, opracuje na podstawie tych pytań pewien schemat i znajdzie nam propozycje osób, które potencjalnie będą zainteresowane rozmową i potencjalnym związkiem z nami. Dlatego właśnie wypełnienie testu skrupulatnie i uważnie jest tak ważną rzeczą.

Opinie o Be2

Według opinii użytkowników Be2 to świetny portal randkowy za darmo dla wszystkich singli szukających związku. Portal cieszy się popularnością o czym świadczy imponująca liczba użytkowników – 16 milionów. Atutem Be2 jest współczynnik płci 57:43 oraz funkcja rozmów wideo.

Zarejestrowałem się tu przypadkowo w pewną listopadową noc, bo portal Be2 znalazłem googlując. Oczywiście Be2 ma swoje plusy i minusy. Rzeczywiście podstawowe funkcje są mocno ograniczone i postanowiłem zainwestować w konto płatne. Było totalnie warto. Poznałem około 10 kobiet z czego jedna była wyjątkowa. Często spędzaliśmy wspólnie czas, więc po dwóch miesiącach zdecydowaliśmy, że to jest właśnie to! I po dziś dzień nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej 🙂

Marcin, Gdynia 28 lat
22 czerwca 2021

Wydawało mi się, że już nigdy nie znajdę nikogo dla siebie. Byłam już po 30-stce i czas tykał, dzięki Be2 znalazłam Marka, z którym jesteśmy naprawdę szczęśliwi, a test osobowości dobrał nas idealnie pod względem charakteru! I choć długo zwlekałam, by podać mu swój numer telefonu i umówić się na pierwszą randkę, ostatecznie udało mu się mnie przełamać. Każdego dnia utwierdzam się w tym, że nie mogłabym sobie wymarzyć bardziej idealnego partnera dla siebie. GORĄCO POLECAM!!!

Agata, Warszawa 32 lata
17 lipca 2021

 Bardzo porządny portal! Jestem pozytywnie zaskoczony działaniem Be2. Można tu poznać kobiety, które wiedzą, czego chcą i są pewne siebie. Duży plus za dokładny wywiad na początku, przez co możemy łatwiej znaleźć partnerkę lub partnera! Naprawdę polecam 🙂

Maciek, Kielce 35 lat
6 sierpnia 2021

Dajcie sobie spokój z tym portalem! Darmowe konto nie pozwala praktycznie na nic, a członkostwa premium nie chciało mi się wykupować. Od tamtej pory nie skorzystałem z żadnego portalu randkowego.

Adam, Wrocław 30 lat
22 czerwca 2021

Straszne naciąganie! Za wszystko trzeba bulić kasę, nawet za wysłanie wiadomości… Bardzo drogie i nie warte swojej ceny. Jeszcze wypytują cię o każdy szczegół życia. Są lepsze portale niż to. Nie polecam!

Piotr, Suwałki 37 lat
14 lipca 2021

Przeraża mnie, ile informacji zbiera ten portal… Chcą wiedzieć o mnie wszystko, to bardzo podejrzane. Do tego można płacić tylko kartą, a ja nie chcę ryzykować, bo mnie jeszcze okradną. A oczywiście, bez zaplaty, nic tam nie można zrobić 🙁

Joanna, Gorzów Wielkopolski 39 lat
2 września 2021

Konto premium – czy jest wymagane?

Krótka odpowiedź brzmi: oczywiście, że nie. Ale jeśli przyjrzeć się temu bliżej, portal Be2 nie ma zbyt wiele do zaoferowania dla tych, którzy chcą korzystać jedynie z jego podstawowej wersji. Dlaczego więc lepiej zaryzykować i wybrać konto premium niż darmowe konto? Już śpieszymy odpowiedzieć na to pytanie.

Tuż po rozwiązaniu testu masz gotowy opis swojej wymarzonej partnerki lub partnera. A oprócz tego portal podeśle Ci spersonalizowaną rekomendację kilku osób, z którymi z pewnością połączą Cię wspólne pasje i zainteresowania. Jednym słowem dostaniesz propozycje kontaktów do osób, z którymi rozmowa nie będzie męką, a pójdzie po prostu doskonale, zgodnie z naszym założeniem. Jednak co dalej, skoro wysyłanie wiadomości jest dostępne wyłącznie dla płatnych użytkowników?

Część z funkcji wymaga założenia konta premium. Jedną z dodatkowych opcji, które zyskujemy na swoim koncie wraz z członkostwem premium, jest rozmawianie z innymi użytkownikami portalu, co wydaje się dość podstawową funkcją, a jednak niebezpłatną. Na szczęście wykupienie tego pakietu jest całkiem szybkim i prostym procesem, którego możesz dokonać, wykorzystując swoją kartę kredytową. Autorzy portalu – chcąc dać gwarancje skuteczności członkostwa premium – twierdzą, że podczas pierwszego okresu znajdziesz i porozmawiasz nawet z 10 osobami! Jeśli nie, kolejne przedłużenia będą kompletnie darmowe!

Jaką część wszystkich użytkowników portalu stanowią stale aktywni użytkownicy?

Baza użytkowników serwisu Be2 jest systematycznie czyszczona, co pozwala zapobiec zbyt dużej ilości nieaktywnych kont. To ważne, gdyż na wielu innych portalach możemy zauważyć brak odzewu ze strony innych użytkowników, którzy po prostu już z nich nie korzystają. A kto chciałby tracić czas na znajomości, które po prostu nie mają szansy byt? Dokładnie, kompletnie nikt nie lubi tracić swojego cennego czasu, który mógłby spożytkować dużo lepiej.

Be2 opłaty – ile kosztuje wersja Premium?

Twórcy serwisu zadbali o przejrzystość cennika za wykup konta premium. Koszt konta jest zależny od okresu, na jaki chcemy tę opcję wykupić:

 • 1 miesiąc – kwota 39,90 zł/msc
 • 3 miesiące – kwota 119,90 zł/msc
 • 6 miesięcy – kwota 79,90 zł/msc

Autorzy strony internetowej wyszli z założenia, że aby portal nie stał się kolejnym miejscem dla trolli, należy wyeliminować osoby, które nie podchodzą do sprawy poważnie – portal nałożył więc opłatę za usługę premium.

Po zainwestowaniu w Premium można mieć pewność, że oferowane funkcje portalu, są warte swojej ceny. Płatności można dokonać na kilka sposobów – kartą kredytową lub przy użyciu opcji PayPal.

Należy pamiętać jednak, że usługa samoistnie przedłuża się co 1, 3 lub 6 miesięcy i zgodnie z zapiskiem umieszczonym w regulaminie serwisu, pobiera automatycznie określoną kwotę z naszej karty kredytowej, wykupującym tym samym wersję premium na następny taki okres czasu. Koniecznym jest więc, aby przed upływem tego terminu anulować je, jeśli nie chcesz, by ten serwis randkowy miał dalej dostęp do Twojego konta.

Co warte podkreślenia – portal randkowy Be2 gwarantuje, że 41% osób, które wykupiły premium na minimum 3 miesiące, znalazły na stronie swoją miłość.

Interesujące i zaskakujące funkcje Be2

Be2 ciągle dba o usprawnienia na stronie internetowej i dodawanie nowych funkcji, których zadaniem jest podniesienie komfortu użytkowania. Jedną z nich jest opcja “zrób pierwszy krok”, która została stworzona ku waszej pomocy.  Jest to opcja powszechnie znana w mediach społecznościowych. Pozwala ona na przesłanie czegoś w stylu Facebookowej “zaczepki” do osoby, którą jesteś zainteresowany. Gdy zauważy, że zrobiłeś pierwszy krok, może odezwać się akurat do Ciebie.

Oprócz tego możesz skorzystać z rady osób, które zawodowo i pod psychologicznym względem zajmują się związkami. Pomogą Ci one rozwinąć umiejętności podrywu, czy choćby zwykłych rozmów, abyś nie popełnił na wejściu jakieś gafy, a tym samym zwiększył szanse stworzenia trwałego związku, który może zawrzeć z osobą, którą poznałeś właśnie na Be2.

Tak jak w każdym podobnym serwisie randkowym, B2 ma także bloga, na którym publikowanych jest wiele ciekawych informacji oraz wskazówek dla osób poszukujących stałego związku.

Aplikacja mobilna Be2

Portal oferuje także aplikację na telefon, która pozwala na bezproblemowe komunikowanie się osób poprzez smartphone. Najnowsze recenzje ludzi na jej temat są bardzo pochlebne, a sama aplikacja działa szybki i bezproblemowo. Aplikacja B2 jest dostępna zarówno dla posiadaczy telefonów z sytemem operacyjnym Android jak i iOS, dzięki czemu możesz z niej korzystać w dowolnym miejscu i czasie.

Rezygnacja z płatnego konta na portalu

W internecie można znaleźć sugestie, że usunięcie konta premium jest trudne, a portal bez naszej wiedzy pobiera opłaty. Co do pobierania opłat – zupełnie tak jak wspominaliśmy wyżej – są one określone z góry, dość jasno i czytelnie przedstawione w regulaminie. Co w przypadku, gdy chcemy z tej opcji zrezygnować?

Be2 rezygnacja – jak usunąć konto premium?

By zrezygnować z opcji premium, należy skontaktować się z firmą (faksem, mailem, bądź listownie)  z prośbą o anulowanie opcji premium. W tym celu musisz odwiedzić stronę internetową portalu, gdzie w regulaminie znajdziemy adres,  na którym należy wysłać prośbę o wypowiedzenie członkostwa na okres przynajmniej 14 dni przed datą przedłużenia.

Pamiętaj, że wszystko to możesz zrobić bez konieczności podania przyczyny, a dostęp do tej opcji masz cały czas. Po dokonaniu tego platforma nie ma prawa pobrać pieniędzy z naszego konta.

Skąd złe opinie na temat Be2?

Parę lat temu, aby anulować płatny pakiet, trzeba było przesłać wniosek faksem. Było to kłopotliwe dla wielu osób, stąd negatywne recenzje na temat Be2. Obecnie – tak jak pisaliśmy wyżej – wystarczy do tego sam e-mail i nasz profil zostanie zamknięty.

Dodatkowo wiele osób zwyczajnie nie czyta regulaminów, ani zasad podczas rejestracji oraz informacji w nich zawartych. Co jest powodem niewiedzy o tym, że premium odnawia się automatycznie co 3 miesiące i jeśli nie chcemy dalej korzystać, musimy je anulować. Jest to zabezpieczenie przed tym, aby użytkownik nie stracił swojego konta z powodu zapomnienia o płatności.

Ochrona danych osobowych

Portal dba o prywatność i bezpieczeństwo danych osób zarejestrowanych. Jeśli zależy Ci na dyskrecji to w przypadku Be2 nie powinieneś się zawieść – nikt poza członkami społeczności portalu nie będzie w stanie odnaleźć Twojego profilu. Dodatkowo, członkostwo premium jest kolejnym zabezpieczeniem przed osobami, które traktują portale randkowe w sposób niepoważny, więc kontakt z Tobą powinny mieć jedynie osoby o podobnych intencjach do tych Twoich.

 Zalety

 • Automatycznie czyszczona baza użytkowników zapewnia niewielką liczbę wygasłych kont
 • Duży miesięczny przyrost nowych użytkowników
 • Wykonanie testu osobowości, który został opracowany na podstawie badań psychologicznych, pozwoli Ci znaleźć idealnego partnera
 • Sprawdzona i szybka aplikacja na telefon
 • W każdej chwili możesz uzyskać dostęp do pomocy specjalistów, którzy zajmują się profesjonalnie tematyką związków
 • Dostęp do bloga z wieloma ciekawymi wpisami i poradami
 • Zrzesza społeczność Polaków oraz osób z całego świata, z którymi dodatkowo możesz doskonalić swoją znajomość porozumiewania się zarówno w języku angielskim, jak i w każdym innym

 Wady

 • Cena za 3 miesiące konta premium wynosi 239,70 zł (niecałe 80 zł miesięcznie). Dla niektórych może być to nieco wysoka cena.
 • Podstawowy profil uniemożliwia wysyłanie wiadomości do innych użytkowników portalu, dlatego jeśli chcesz uzyskać taką możliwość musisz zdecydować się na rozszerzenie swojego profilu o usługę premium
 • Należy uważać na automatyczne przedłużenie usługi premium, więc w przypadku, gdy nie chcesz dłużej z niej korzystać, musisz zrezygnować wystarczająco wcześniej (14 dni przed okresem przedłużenia)
 • Portal zbiera dużo danych o użytkownikach, jak np. numery kart kredytowych

Podsumowanie

Portal randkowy Be2 z pewnością znajdzie swoich zwolenników w świecie randek i poważnych, długoterminowych relacji. Zwłaszcza w czasach gdzie Tinder rozpromował szybkie, niezobowiązujące związki. Swoje pozytywne oceny zawdzięcza nie tylko dużej liczbie użytkowników i sprawnie działającemu, przejrzystemu interfejsowi, ale również swojej skuteczności. 41% użytkowników premium znalazło tutaj swoje partnerki życiowe, zaś 9/10 pozostałych wyraża swoje zadowolenie związane z doświadczeniem z portalem. Sama platforma ma ogromny potencjał i stale się rozwija, czyniąc ją jedną z bardziej godnych polecenia.

Nasza ocena:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

13 komentarzy

 1. Wiktoria

  wg mnie be2 to świetny sposób na znalezienie miłości. Z dużą i różnorodną pulą singli i par powinno udać Ci się znaleźć kogoś idealnego dla siebie. Na stronie poznałam mojego przyszłego męża i od pięciu lat jesteśmy szczęśliwym małżeństwem

  Odpowiedz
 2. Robcio

  Be2 jest pełne kobiet, które nie są jednak dla mnie odpowiednie. to nie to czego szukam

  Odpowiedz
 3. to_nie_dla_Mnie

  nie znalazłem kobiety moich marzeń na portalu randkowym Be2.. nie wiem w czym problem, może we mnie

  Odpowiedz
 4. Mimi

  Byłam samotna od prawie 10 lat po śmierci męża. Brakowało mi kogoś, z kim mogłabym spędzać czas, rozmawiać i cieszyć się życiem. Z desperacji dołączyłam do Be2. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do randek online, ale po poznaniu mojego nowego partnera wszystko się zmieniło

  Odpowiedz
 5. niezadowolony

  niestety kobiety na tej stronie nie są tak atrakcyjne, jakbym chciał. Próbowałem znaleźć kobietę, która mnie pociąga, ale bez powodzenia

  Odpowiedz
 6. Dominik_WWA

  poznałem moją dziewczynę na tej stronie i jesteśmy teraz w długotrwałym związku. Myślę, że to dobry sposób na poznanie kogoś i bardzo go polecam.

  Odpowiedz
 7. darek S

  trochę drogi ale moim zdaniem warty swojej ceny, polecam

  Odpowiedz
 8. Daria85

  Szukam partnera od około 5 lat. Korzystałam ze wszystkich serwisów randkowych, jakie udało mi się znaleźć, ale żaden z nich nie działa. Be2 jest zbyt skomplikowany i trudny, więc po kilku dniach zrezygnowałam z jego używania

  Odpowiedz
 9. Dona

  Skorzystałam z Be2, a test osobowości to świetna funkcja, która pozwala dopasować potencjalnego partnera. Dzięki niej znalazłam miłość. Szukałam kogoś, kto jest zabawny, miły i ambitny. Kiedy skończyłam test Be2 dopasowało mnie do kogoś, kto miał wszystkie te cechy

  Odpowiedz
 10. dajcie_Spokoj

  ludzie, wyjdźcie w świat a nie szukacie znajomości przez internet

  Odpowiedz
 11. marcin K

  mi Be2 pomógł mi znaleźć miłość. Byłem tak sfrustrowany randkowaniem i trudnością ze znalezieniem kogoś, z kim mógłbym spędzić czas. Straciłem nadzieję, ale znalazłem te strone. be2 ma tak wielu członków, którzy chcą znaleźć kogoś wyjątkowego. Portal jest łatwy w użyciu i jest wiele osób, które chcą się z Tobą umówić! Polecam.

  Odpowiedz
 12. peter_22

  wypróbowałem Be2 przez kilka miesięcy i nie mogłem znaleźć kobiety, która odpowiadałaby moim potrzebom. Ludzie na tym portalu randkowym nie byli zbyt poważni i trudno mi było się z nimi dogadać

  Odpowiedz
 13. mari1991

  Jestem kobietą, która znalazła miłość na Be2. To niesamowity serwis randkowy z wieloma singlami z całego świata. Cieszę się, że znalazłem mojego partnera na tej stronie, ponieważ powoli zaczynałam tracić wiarę

  Odpowiedz
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023