Jak Rozpoznać Fałszywe Profile Na Portalach Randkowych?

Portale randkowe w internecie cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Świadczy o tym sukces między innymi Tindera oraz innych serwisów randkowych. To wspomniany wcześniej Tinder jest w dzisiejszych czasach, jednym z najpopularniejszych serwisów, który oferuje randki online.

Jednak portal randkowy to miejsce, gdzie oprócz ciekawych ludzi, którzy poszukują swojej drugiej połowy, możesz natrafić na fałszywe konta, które są albo kompletną fikcją, albo są założone przez kogoś, kto nie chce się dzielić swoim prawdziwym ja.

Jak rozpoznać fałszywe profile na portalu randkowych? Czy jest jakiś sposób, aby to zweryfikować? Jak rozpoznać oszustów i nie dać się oszukać? Ta wiedza może okazać się bardzo przydatna, gdy zaczniesz przeglądać najnowsze zestawienie najlepszych darmowych portali randkowych.

sposób, aby rozpoznać fałszywe profile

Powody, przez które oszuści zakładają fałszywe profile i oszukują innych

Sprawy sercowe, zawsze są niezwykle delikatną sferą w życiu każdego człowieka. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni pragną szczerej relacji i szukają miłości online. Oszuści o tym wiedzą i wykorzystują takie portale w różnych celach. Z jakich powodów tworzone są fałszywe profile randkowe?

Niska samoocena

Fałszywe informacje podane na portalu mają za zadanie przyciągnąć więcej osób zainteresowanych profilem. Różne osoby mają różne kompleksy i różne wady, które np.: są widoczne od razu.

Jeśli taka osoba poda o sobie prawdziwe informacje, jej szanse na zainteresowanie swoją osobą drastycznie spadają. Dlatego tworzony jest profil, który jest bardzo atrakcyjny i przyciąga uwagę. Samoocena takich osób znacznie się podnosi.

Sprawdzenie, czy partner lub partnerka nie zdradzają

Zaufanie w związku jest podstawą. Niestety, żyjemy w czasach, w których sex przestaje być tematem tabu. Zarówno Panie, jak i Panowie poszukują nowych wrażeń i szukają nowych i cichych sex partnerów na portalach randkowych. Druga połówka, aby sprawdzić partnera lub partnerkę, zakłada w tym celu fałszywy profil.

Sex

Osoba poszukująca tylko doznań seksualnych, nie czuje się w obowiązku podawania swoich prawdziwych danych. Celem takiej osoby, jest jak najszybsze zainteresowanie sobą drugiej strony i kiedy będzie już po wszystkim, oszust znika.

Oszustwo z premedytacją

Bardzo wiele mówi się w telewizji o oszukanych kobietach. Niestety, część kobiet ulega manipulacji, a oszustom udaje się wyłudzić pieniądze. Fajny facet z mieszkaniem i dobrą pracą? Nagle pojawiają się problemy i pada prośba o pożyczkę jakiejś sumy pieniędzy.

Po jakimś czasie okazuje się, że taka osoba nie istnieje, mieszkanie nie jest jej i tak naprawdę nie wiadomo, gdzie szukać oszusta. Niestety, są osoby, które właśnie w taki sposób zarabiają na życie.

Co zrobić, gdy i ja trafię na fałszywy profil randkowy, czyli czy możesz podjąć działania?

Trafiasz na fałszywy profil randkowy, co wtedy? Po pierwsze, nie panikuj. Jeśli udostępniłeś lub udostępniłaś jakieś newralgiczne dane, natychmiast je zmień lub zablokuj, w zależności od możliwości. Jeśli rozmowa była luźna, a żadne dane nie zostały podane, zablokuj taką osobą jak najszybciej.

Warto również pamiętać, aby podczas pierwszych rozmów nie podawać wielu informacji na swój temat. Niektóre portale mają możliwość zgłaszania profili, aby to właściciele serwisu sprawdzili, czy dany profil jest realny. Niestety, możliwości takich portali są ograniczone.

Ważne jest również, aby nie klikać w zewnętrzne linki, które może podsyłać oszust. W tym przypadku trzymanie się serwisu randkowego będzie bardzo dobrym pomysłem.

sposoby, aby rozpoznać fałszywy profil

W jaki sposób skutecznie rozpoznać oszusta?

Fałszywe profile randkowe, są niestety normą. Na szczęście są sposoby, które pomagają rozpoznać, czy konto z serwisu randkowego należy do prawdziwej osoby, a jeśli tak, to czy podane przez nią dane, są, chociaż w jakimś stopniu prawdziwe.

Zdjęcie profilowe

Profile ze zdjęciami, zawsze będą bardziej realne. Oczywiście, niektóre osoby z powodu pełnionych funkcji chcą chronić swoje dane, jednak na takich portalach jest ich zdecydowana mniejszość. Jeśli profil ma zdjęcie, to dobrze. Warto jednak sprawdzić jego realność.

Czy foto wygląda naturalnie? Czy jest tylko jedno, czy jest ich kilka? Zapisz zdjęcie i poszperaj w internecie. Jeśli okaże się, że identyczna fotka, jest widoczna gdzie indziej, pod zupełnie innymi danymi, oznacza to jedno: profil randkowy jest fikcyjny.

Brak zdjęć nie zawsze oznacza, że mamy do czynienia z oszustem, ale mimo wszystko warto zachować ostrożność w takiej sytuacji.

Media społecznościowe

Żyjemy w dobie social mediów. Facebook, Twitter, czy Instagram są na porządku dziennym. W mediach społecznościowych można znaleźć praktycznie wszystko. Profil ze zdjęciem i z danymi w łatwy sposób, można zweryfikować właśnie w mediach społecznościowych.

Większość oszustów dba również o to, aby posiadać tego typu zaplecze, jednak na Facebooku dużo łatwiej jest zweryfikować osobą, niż na różnego rodzaju portalach randkowych.

Zbyt ogólne wiadomości

Jeśli na portalu randkowym nawiązała się konwersacja, jednak wiadomości nie są kierowane bezpośrednio do Ciebie, nie odpowiadają na zadane pytanie, tylko są bardzo ogólne, z dużym prawdopodobieństwem, konto jest fejkiem.

Wielu użytkowników pisze z wieloma osobami naraz, ponieważ w ten sposób mają większą szansę na sukces.

w jaki sposób rozpoznać fałszywy profil na portalu

Poszukiwanie miłości w dobie serwisów randkowych, czyli bezpieczeństwo jest najważniejsze

Są osoby, które w serwisach randkowych, znalazły prawdziwie uczucie. Nie oznacza to jednak, że nie miały one do czynienia z fałszywymi profilami. Wielu użytkowników było ofiarami oszustwa, choć wydaje się, że obecnie takich sytuacji zdarza się bardzo mało. Jest wręcz przeciwnie.

Wielu oszustów wykorzystuje możliwość randek online, jako nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy. Oszuści nie cofną się przed niczym, aby uzyskać zaplanowane cele. Korzystając z zasobów internetu, w tym, z serwisów randkowych, warto pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa.

Niestety, wspomniane oszustwa bardzo często stają się powodem, dla którego coraz więcej osób zastanawia się, dlaczego nie warto już korzystać z portali randkowych. Oprócz stale rosnącej liczby oszust, wpływ na to mają także coraz nowsze metody oszustów, którzy nie mają żadnych granic moralnych.

Na ewentualne oszustwa narażone są przede wszystkim kobiety, które szukając kogoś bliskiego ich sercu, częściej zapominają o zdrowym rozsądku i kierują się zaczątkami uczucia do drugiej osoby.

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking (Czerwiec ’24)