Lista Oszustów Na Portalach Randkowych – Sprawdzone Sposoby!

Portale randkowe są świetnym sposobem dla osób, które pragną nawiązać nowe znajomości. Według statystyk, na portalach randkowych miesięcznie loguje się ponad 3 mln osób. Dzięki temu można na nich poznać mnóstwo osób. Jednak nie zawsze może się to dla nas skończyć dobrze, ponieważ oprócz zwykłych użytkowników, swoje konta posiadają również oszuści. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, aby uniknąć wielu problemów.

rozpoznawanie oszustów na portalach randkowych

 

Czy oszustwa na portalach randkowych są częste?

Z roku na rok, na portalach randkowych coraz częściej można natknąć się na różnych oszustów. Wynajdują oni coraz nowsze sposoby na to, aby podstępem zdobyć, to czego pragną. Szacuje się, że ponad 76% użytkowników mających konta na serwisach randkowych, spotkało się z próbą oszustwa, z czego niestety około 37% padło jego ofiarą.

Aby  móc w pełni komfortowo korzystać z portali, bez obaw o oszustów i złodziei, warto wybierać bezpieczne portale randkowe, które wcześniej zostały sprawdzone i przetestowane pod tym kątem, dzięki czemu oferują w pełni bezpieczne randki.

Oszuści randkowi bardzo często nie poprzestają na jednej próbie. Dzięki wielu różnym metodom potrafią oni doprowadzić do swojego celu i oszukać kolejną osobę.

Kto jest szczególnie narażony na oszustwa?

Bardzo często oszukiwane są osoby samotne. Pragnienie nawiązania rozmowy z kobietą lub mężczyzną skutkuje tym, że przestają one być czujne. Osoba, która szuka miłości, czasem tak bardzo pragnie ją znaleźć, że usilnie próbuje uwierzyć w to, co mówi jej druga osoba. Nawet jeśli czasem wydaje się to bardzo wątpliwe.

Często szczególnie narażone bywają osoby, które korzystają z różnych portali randkowych, między innymi takich jak Tinder czy Badoo. Usilne pragnienie poznania drugiej osoby, z którą uda się nawiązać realny kontakt sprawia, że przestają one zastanawiać się, kto siedzi po drugiej stronie monitora i często dają się złapać w sieć kłamstw.

sposób rozpoznania oszusta na portalu

Lista oszustów na portalach randkowych

Coraz częściej na różnych forach internetowych można spotkać listy oszustów. Użytkownicy, którzy zostali oszukani lub próbowano ich oszukać, chętnie zgłaszają dane oszustów. Pomimo tego, że często są to fałszywe dane, jednak warto sprawdzić takie listy, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.

Co konkretnie pragną zdobyć oszuści na portalach randkowych?

Jest wiele zasobów, które znajdują się w centrum zainteresowania oszustów. Oto część z nich:

Intymne zdjęcia

To jedna z najważniejszych rzeczy, jakie oszuści pragną wyłudzić od użytkowników. Często podczas dłuższych rozmów, zdobywają oni zaufanie osoby, z którą rozmawiają.

Skutkuje to tym, że po jakimś czasie, niczego nieświadoma ofiara, chętnie wysyła półnagie zdjęcia, które następnie zostają wykorzystane przeciwko niej.

Pieniądze

Zdecydowanie najczęstszy cel oszustów z portali randkowych. Zdobywają oni zaufanie przez długie rozmowy z drugim człowiekiem, po czym nagle informują, że przydarzyło się im pewne nieszczęście i potrzebują natychmiastowej pomocy finansowej.

Często, aby przekonać ofiary, oferują oni spłatę większej ilości pieniędzy. Jak łatwo można się domyślić, po przelaniu pieniędzy konto zostaje natychmiastowo usunięte, złodziej rozpływa się z pieniędzmi, a oszustwo przechodzi do historii.

Informacje

Często, są one warte więcej niż pieniądze, jednak wciąż wielu użytkowników nie zdaje sobie z tego sprawy, przez co tracą później dużo więcej, niż niewielka suma pieniędzy. Oszust nawiązuje kontakt w naturalny sposób i prowadzi pozornie zwykłą rozmowę.

Niestety, w tym samym czasie zdobywa on wiele informacji na nasz temat, które nieświadomie sami przekazujemy. W kręgu zainteresowań może być tak naprawdę wszystko, co można wykorzystać przeciwko nam.

Jak rozpoznać oszustów na portalach randkowych?

Jest wiele sposobów, które mogą być bardzo pomocne podczas korzystania z portali randkowych. Stosowanie każdego z nich może uratować od nieprzyjemnych konsekwencji w przyszłości. Oto one:

1.Osoby unikające rozmów na swój temat

Jest to pierwszy sygnał, świadczący o tym, że coś może być nie tak. Jeżeli mamy do czynienia z osobą, która niechętnie rozmawia, nie musi to od razu oznaczać, że dopadliśmy oszusta, jednak jeśli taka osoba wypytuje nas o wiele rzeczy, a sama niechętnie odpowiada na różne pytania związane z nia samą, można potraktować to, jak sygnał ostrzegawczy.

Niestety, zarówno kobiety, jak i faceci, często nie dostrzegają tego w odpowiednim czasie i dają się złapać w pułapkę, jaką zastawił oszust.

2.Brak zdjęć lub używanie zdjęć z internetu

Brak własnych zdjęć zawsze powinien być dla nas wiadomością, że osoba, z którą rozmawiamy, może być oszustem. Oczywiście zawsze można zapytać o powód braku zdjęcia lub przesłanie go w wiadomości, jednak z reguły zazwyczaj takie konto może należeć do oszusta lub oszustki.

Częstym problemem są również profile, które posługują się zdjęciami innych ludzi. Jeżeli jakieś zdjęcie wydaje się nam podejrzane, należy zastanowić się nad dalszym kontynuowaniem znajomości z taką osobą.

Istnieje wiele artykułów na temat tego, jak zrobić dobre zdjęcie na portal randkowy. Jeśli ktoś po drugiej stronie monitora nie posiada takiego, warto przemyśleć, jaka może być przyczyna tego.

3.Nagła prośba o pieniądze

Warto zwrócić uwagę na osobę, która dosyć często porusza temat pieniędzy. Nawet jeżeli może się nam wydawać, że dobrze się nam z nią rozmawia, nie powinno to być wystarczającym powodem, aby przekazywać jej pieniądze.

Metody oszustw zmieniają się bardzo często. Zdarzają się nawet takie sytuacje, w których oszust lub oszustka twierdzi, że jej mama jest ciężko chora lub umierająca i potrzebuje natychmiast pewną kwotę pieniędzy, która uratuje jej życie.

Oszuści liczą na nasze poczucie winy, spowodowane tym, że jesteśmy w stanie pomóc, jednak nie robimy tego, przez co jakaś kobieta może umrzeć.

Oto najlepsze sposoby, pomagające rozpoznać oszusta w internecie. Jeżeli ktoś, z kim rozmawiamy, robi którąkolwiek z tych rzeczy, warto zastanowić się, czy jest tą osobą, za którą się podaje.

metody rozpoznania oszustów na portalach

Podsumowanie

Podczas korzystania z portali randkowych, należy być zawsze czujnym. Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej przypadków, w których oszukano kogoś, kto zupełnie się tego nie spodziewał. Najczęściej popełnianym błędem, jest brak czujności z naszej strony.

Oszuści czają się wszędzie, zawsze warto o tym pamiętać podczas korzystania z serwisu randkowego. Jeżeli jednak jesteśmy przekonani, że może to być prawdziwa miłość, warto zaproponować spotkanie w realnym świecie. Będzie to pomocne w pozbyciu się wielu wątpliwości.

Warto wybierać także najbezpieczniejsze wśród darmowych portali randkowych. Dzięki temu unikniemy wielu kłopotów i niekomfortowych sytuacji.

Źródła i dalsza lektura:

  • https://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.desklight-a3a0144b-933d-46a2-963c-25cd71bd44a8
  • http://pedkat.pl/images/ksiazki/Wsp%C3%B3%C5%82czesne_zagro%C5%BCenia_-_formy_i_skutki.pdf#page=229
  • https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/69350

Kliknij aby zagłosować
[Łącznie głosów: 3 Średnia ocena: 4.3]

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

1 komentarz

  1. bronia22

    czy istnieje jakaś strona aby dzielić się informacjami o naciągaczach kobiet, Jakaś gdzie można pytać kobiety o znajomości z tymi facetami . To w pewnym sensie ukróciło by proceder oszustów.

    Odpowiedz
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking (Czerwiec ’24)