Badoo Czy Tinder? Co Lepsze? Porównanie 12(!) Czynników..

A więc zadajesz sobie pytanie Badoo czy Tinder? Gdzie znajdę lepsze kobiety (lub mężczyzn)? Gdzie znajdę lepsze matche?

Czy Badoo jest w ogóle konkurencyjny jeśli chodzi o tak bardzo znanego Tindera?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – czytaj dalej. Jeśli jesteś leniwy (zdarza się) to tutaj masz link do podsumowania z różnicami i podobieństwami (oraz niżej podsumowaniem).

Czym jest Tinder?

Tinder to właśnie jeden z czołowych portali randkowych, o dużej popularności wśród polskiego narodu. Czym Tinder zasłynął? Czy oferuje coś innego od pisania kolejnych komentarzy i wymieniania wiadomości z innymi użytkownikami Tindera.

Jest to przede wszystkim aplikacja randkowa, który – jak mówi nazwa – służy właśnie do randkowania! Użytkownicy Tindera jednak najczęściej chwalą sobie jego ogólnodostępność i darmowa możliwość kontaktowania.

Jak działa Tinder?

Cały mechanizm, na którym opiera się Tinder polega no dobieraniu innych użytkowników w pary. W przypadku Tindera, by uczestniczyć w pracy takiej aplikacji musimy najpierw uzupełnić nasz profil w podstawowe dane, zdjęcie profilowe oraz krótki, chwytliwy opis.

Polecamy: Sprawdź nasz ranking gdzie znajdziesz topowe darmowe portale randkowe bez opłat

Dodatkowo należy wskazać preferencje dotyczące wieku, płci oraz orientacji seksualnej potencjalnych partnerów lub partnerek. I to tyle! O nic więcej nie musisz się już martwić – wystarczy znaleźć wspólne tematy i delektować się nowymi znajomościami.

Konto premium na Tinderze

Każdy użytkownik, który zdecyduje, że podstawowa wersja konta nie jest już wystarczająca, ma prawo rozbudować swoje konto. By tego dokonać musi jednak przejrzeć ofertę płatnych funkcji i zdecydować, która z nich najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom.

Różne typy konta premium:

 • Tinder Plus – polubienia bez ograniczeń, ponowny wybór, możliwość wyboru dowolnej lokalizacji oraz brak reklam
 • Tinder Gold – dostęp do listy osób, które polubiły Twój profil, Top Wybory, Superlajki oraz miesięczny darmowy Boost
 • Tinder Platinum – możliwość kontaktowania bez połączenia w pary, polubienia priorytetowe oraz polubienia z ostatniego tygodnia

Czym jest Badoo?

Badoo to serwis randkowy zrzeszający ludzi o podobnych zainteresowaniach. Podobnie jak Tinder, Badoo również posiada imponującą społeczność, jednak stale napływająca duża liczba użytkowników jasno wskazuje na jego ciągły wzrost popularności.

Badoo nie bez powodu cieszy się tytułem jednego z najpopularniejszych portali randkowych. Możemy tutaj poznać nie tylko wiele ciekawych osób z naszej okolicy, ale również wypróbować różnego typu relacje – od poważnych związków, przez One Night Stand (ONS) oraz Friends with Benefits (FwB).

Jak działa Badoo?

Założenie kont możliwe jest zarówno w przeglądarce, jak i aplikacji mobilnej. Wystarczy wypełnić krótki formularz, podać najważniejsze danie i oczekiwania – i voilà! Od tego czasu możesz bez przeszkód poznawać się z nowymi użytkownikami, wykorzystując do tego opcja czatowania.

Większość osób, które zdecydowało się na założenie profilu w zgodzie przedstawia swoją satysfakcję, zarówno z wersji darmowej, jak i Badoo premium. Podobnie jest zresztą, gdy spojrzymy na ocenę dopasowań – jest ona zaskakująco pozytywna.

Konto premium Badoo

Jest to jedyna opcja do której możemy rozszerzyć swój profil. Oferuje ona dostęp do listy osób, które polubiły nasz profil, nieograniczoną liczbę polubień oraz otwartych czatów. I co najważniejsze – zwiększa ona Twoją widoczność pośród innych profili użytkowników w aplikacji.

Dzięki kontu premium Twoje szanse na zostanie zauważonym przez miłość Twojego życia znacząco wzrastają. A wszystko to możliwe jest wyłącznie dzięki drobnym finansom. Pamiętaj jednak, że jest to wyłącznie Twój wybór, do którego kompletnie nikt nie może Cię zmusić.

Badoo vs Tinder

Tinder czy Badoo – która z aplikacji randkowych jest bardziej skuteczna?

W Internecie można spotkać się z różnymi opiniami na temat tego jak w dzisiejszych czasach nowe znajomości, zawierane są właśnie online. Społeczeństwo podąża z duchem czasu, więc nie powinno nikogo dziwić to, że dawne metody są już nieaktualne.

Obecnie to właśnie portale randkowe przejęły prowadzenie wśród wszystkich dostępnych obecnie sposobów poznawania nowych ludzi. Jednak odwieczna batalia – internet czy świat rzeczywisty, ustąpiła miejsca sprzeczce – Tinder czy Badoo?

Tinder czy Badoo? Podobieństwa i różnice

Nie ma innej możliwości, by odpowiedzieć na to pytanie niż porównanie obu aplikacji pod kątem podobieństw, różnic oraz opinii użytkowników. Czy każda z nich ma to czego szukasz, czy każda umożliwia równe szanse na poznanie idealnego partnera?

Zazwyczaj, by w 100% się w tym upewnić, jesteśmy najpierw zmuszeni, by przetestować aplikację i osobiście wyciągnąć wnioski. Jednak w tym przypadku postanowiliśmy zaoszczędzić Wam trudu – zrobiliśmy to my!

Podobieństwa:

 • system oparty na modelu biznesowym freemium – większość funkcji jest darmowa
 • możliwość założenia profilu przy pomocy profilu na Facebooku, konta Google lub adresu e-mail
 • darmowe konto oraz proces rejestracji – wystarczy tylko wypełnić dane, których wymaga aplikacja
 • szansa na poznanie nowych osób zarówno w okolicy, jak i na całym świecie
 • uzupełnienie profilu w zdjęcia jest jedyną możliwością odblokowania opcji wysyłania wiadomości
 • opcja wykupienia dostępu premium w obu aplikacjach
 • obecność reklam w darmowych wersjach profilu
 • w darmowej wersji wysłać wiadomość można dopiero po wzajemnym polubieniu swojego profilu
 • usunięcie profilu lub cofnięcie subskrypcji premium (co najmniej 14 dni przed odnowieniem subskrypcji) jest możliwe w każdym momencie

Różnice:

 • Badoo oferuje darmowy boost profilu przez pierwszą dobę użytkowania, podczas gdy Tinder umożliwia to dopiero, gdy zakupimy konto premium
 • Na Tinderze możemy włączyć tryb niewidoczny, jeśli nie chcemy już pojawiać się w wynikach wyszukiwania innym użytkownikom, jednak wciąż pragniemy prowadzić wiadomości z osobami, z którymi już zdążyliśmy dobrać się w pary
 • Na Badoo znaczną część stanowią mężczyźni, podczaspodczas gdy na Tinderze większość stanowią profile części kobiet

Tinder i Badoo – jakie użytkownicy mają o nich opinie?

Obecnie to Internet pozwala dość szybko zweryfikować, który z serwisów randkowych jest warty naszego czasu. Wystarczy wstukać w wyszukiwarkę, krótką frazę. Tyle, resztę zrobi za nas już Google, które na każdym kroku ułatwia swoim użytkownikom poruszanie się w sieci.

Dobry reaserch jest niezwykle istotny, zwłaszcza gdy wyjątkowo cenimy sobie nasz czas i chcemy uniknąć niepotrzebnych frustracji. W końcu kto jest bardziej obiektywny niż internet, który kolekcjonuje setki komentarzy różnych osób?

Żaden ranking, ani też inny portal plotkarski nie przedstawi internautom tak obiektywnej opinii na dany temat, jak zrobią to użytkownicy, którzy posiadają już pewne doświadczenia związane zarówno z Badoo, jak i Tinderem.

Podejmując się próby udzielenia odpowiedzi na to pytanie, przeanalizowaliśmy setki komentarzy i ocen użytkowników, by wybrać najlepszy serwis randkowy. I oto wnioski do których dotarliśmy podczas swoich badań…

Wykorzystywanie wielu portali jednocześnie

Dokładnie tak, podczas zagłębienia się w społeczność serwisu Tinder oraz serwisu Badoo, pierwsze co możesz dostrzec to powtarzające się profile. Większość użytkowników korzysta zarówno z jednego, jak i z drugiego.

Wszystko to spowodowane jest właśnie tym, że oba portale mają podobne funkcje i podobne przeznaczenie – znalezienie partnerki lub znajomych. Polskie społeczeństwo jest społeczeństwem, które pod żadnym sposobem nie lubi ograniczeń. Cenimy sobie wolność i wielowątkowość, które zapewniają nam właśnie różne platformy matrymonialne.

Skuteczność portali randkowych

Oceniania jest skutecznie wysoko. Ku zaskoczeniu wielu, ale jeśli mamy spekulować – jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że w Internecie możemy jasno określić kogo chcemy poznać, możemy wybrać strony na jakich to zrobimy i zasady na jakich dane spotkania mają się odbywać.

W życiu realnym jest zupełnie inaczej – większość znajomości zawieranych jest przypadkowo, często w sposób niezaplanowany. W ten sposób poznanie partnerki staję się tysiąc razy trudniejszym wyznaniem, gdyż musimy poświęcić znacznie więcej czasu na poznanie danej osoby.

Łatwość zawierania znajomości

Jasne, możemy postawić na coś zupełnie innego niż portale randkowe – dobrą alternatywą będzie zarówno Facebook, jak i Instagram, jednak musimy być wtedy świadomi, że nie są to portale, przeznaczone typowo do randkowania w sieci.

Decydując się na wybór portalu, który faktycznie pozwala nam na poznanie osób, których intencje są identyczne jak nasze – oszczędzamy nasz cenny czas. Każda wiadomość zbliża nas do poznania kogoś ciekawego, a my unikamy sytuacji, w których naszym obiektem westchnień stają się osoby, które są już w związkach.

Badoo czy Tinder – ostateczny zwycięzca!

Niby portal randkowy jak każdy inny, jednak każdy jest wyjątkowy. Każdy nieco różni się od poprzedniego i każdy ma nieco inne grono odbiorców. Jedno jest jednak pewne – żadna z tych aplikacji nie jest tą gorszą.

Co więcej, naprawdę ciężko jest wskazać aplikację, która która jednoznacznie obrałaby prowadzenie w każdym rankingu. Są to jednak strony, które działają na podobnych zasadach, o podobnym logarytmie, jednak… to Tinder ma bardziej globalny zasię.

Nie czyni to go jednak lepszym, a właśnie popularniejszym. Serwis w dużej mierze zawdzięcza swoją sławę właśnie dobrej strategii promocji i marketingowi. W końcu… Co lepiej kojarzy się z randkami przez internet, jak nie Tinder?

Nie umniejszajmy jednak Badoo, gdyż funkcje tej aplikacji w pełni sprostają oczekiwaniom jej użytkowników. Choć udzielając odpowiedzi na pytanie – tinder czy badoo? – nie można go jednoznacznie wskazać.

Tinder - czym jest?

Podsumowanie i wnioski

Co jest lepsze – Tinder czy Badoo? Pewnie wielu z was instynktownie wskazałoby Tinder, Tinder Plus czy też Platinum, gdyż są to aplikacje – a raczej różne wersje tej samej aplikacji. Jest to spowodowane właśnie instynktem i stopniem rozpoznawalności, którą ta aplikacja się odznacza.

I jest to prawdopodobnie jedyny czynnik, którym Tinder zaplusował w naszych oczach. I nie myślcie sobie, że jest to ślepe powtarzanie stereotypowego poglądu – popularniejsze, znaczy lepsze. Wręcz przeciwnie! W tym przypadku jednak popularność przekłada się na liczbę profili na stronie.

A im wyższa liczba profili, tym większe grono osób wśród których możemy „przebierać”. Duża liczba osób to też duża różnorodność charakterów oraz większe szanse na to, że poznamy kogoś, kto wpisze się w nasz gust i spełni nasze oczekiwania.

Źródła i dalsza lektura:

 • https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0736585316301216
 • https://academic.oup.com/smr/article-abstract/8/3/367/6880224
 • https://link.springer.com/article/10.1007/s11036-022-02048-9
 • https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/253110

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023