Tinder – Jakie Ma Opinie Naprawdę i Co My o Nim Sądzimy? Sprawdź!

tinder logo

O serwisie randkowym Tinder słyszał praktycznie każdy z nas. A nawet jeśli nie, to jest duża szansa, że ktoś z naszego otoczenia korzystał kiedyś z jego usług. Co sprawia, że zdobywa zaufanie kolejnych tysięcy użytkowników? Szata graficzna, funkcje, baza użytkowników? Przekonajmy się!

Tinder powstał przed ośmiu laty na terenie Stanów Zjednoczonych. Od tego czasu stale się rozwija, przyciągając kolejne rzesze osób, których marzeniem jest spotkać swoją drugą połówkę.

Ogólna ocena: 4.7/5

Liczba użytkoników:

15 455 224+

Średnia wieku:

20-50

Początkowo służył głównie do znalezienia osób chętnych na krótką nocną przygodę, jednak z biegiem lat zmienił swoje założenia i obecnie służy już głównie jako portal dla osób, mających wspólny cel trafienia na życiowego partnera w internecie.

Od kilku lat serwis Tinder oferuje swoim użytkownikom stronę internetową, na której również mogą korzystać z platformy. Do tego czasu aplikacja mobilna była jedynym sposobem, by zapoznać się z Tinderem.

Tworzenie konta

Utworzenie konta na portalu Tinder jest możliwe zarówno z przeglądarki, jak i aplikacji mobilnej i jest bardzo proste. W celu potwierdzenia tożsamości możesz użyć konta na Facebooku lub numeru telefonu.

Po aktywacji przeniesiesz się do okna z formularzem rejestracyjnym. Należy podać w nim swoje imię, adres mailowy, płeć i hasło dostępu do serwisu oraz zaakceptować niezbędne zgody. Ponadto jeśli lubisz stać twardo na ziemi, możesz przeczytać regulamin portalu.

Innym istotnym elementem zakładania konta na Tinderze jest stworzenie wiarygodnego, prawdziwego i chwytliwego opisu siebie. Jest to, poza zdjęciem profilowym, podstawowa forma przykucia uwagi drugiej osoby.

W opisie warto uwzględnić swoje pasje, zainteresowania, najważniejsze fakty o sobie, preferencje czy inne tego typu ciekawe informacje. Dzięki nim jest spora szansa, że będziecie mieli później o czym gadać z osobą, która Cię zainteresuje.

tinder wygląd

Na koniec, pamiętaj o zdjęciu profilowym. Nie musi to być fotka, na której prezentujesz się niczym gwiazda show biznesu, jednak nie zapomnij, by od razu pokazać się w pozytywnym świetle.

Pomyśl, co może zainteresować potencjalnego partnera. Warto również wrzucić kilka zdjęć zrobionych w różnych okolicznościach i sceneriach. Dzięki temu masz zdecydowanie większą szansę, że kogoś one zaciekawią.

Uważaj też na zdjęcia grupowe. Mało komu chce się domyślać, czy osoba, na którą patrzy to faktycznie osoba, z którą ma zamiar się skomunikować.

Zdjęcia możesz wgrać z urządzenia lub zrobić je w samej aplikacji.

Od niedawna dostępna jest również możliwość dodawania materiału wideo na swój profil. Dość przydatna funkcja, jeśli odpowiednio go przygotujesz.

Pozytywne i negatywne opinie użytkowników

w tym miesiącu zaczęłam korzystać z Tindera i bardzo sobie chwalę, nie tylko pod kątem matrymonialnym, ale przede wszystkich jako inspirację do działania i stawania się z dnia na dzień lepszą i bardziej interesującą osobą, przekonaną o swojej własnej wartości. Polecam z całego serca. Mam nadzieję, że przyszłość również będzie się tak prezentować

Ewelina, Warszawa 29 lat
22 czerwca 2021

wielu moich znajomych korzysta z Tindera. Niektórzy dla żartu, inni na poważnie. Postanowiłem, że spróbuję się z nim zabawić. A co, raz się żyje. Kilka dni ekscytacji i frajdy związanej z korzystaniem z nowej aplikacji nie pozwoliło mi na nudę, jednak po tygodniu całkowicie straciłem zainteresowanie. Jednak jestem typem społecznym, nie satysfakcjonuje mnie poznawanie ludzi przez internet. Poza tym ciągłe rozmowy o pasjach i pracy mnie męczyły. Ale ludzie są różni, może komuś to odpowiada

Marcin, Wrocław 29 lata
17 lipca 2021

Korzystanie z serwisu

Tinder pozwala wyszukać profile osób, które mogą Cię zainteresować. Jednym z pierwszych kryteriów jest preferowana lokalizacja. Aplikacja mobilna poprosi Cię o udostępnienie Twojej aktualnej pozycji. Jeśli się nie zgodzisz, możesz ustawić ją ręcznie.

Ważną rolę odgrywa też preferowana płeć osób, z którymi planujesz nawiązać kontakt. Tę i jeszcze inne opcje możesz zdefiniować w ustawieniach swojego profilu.

Działanie Tindera opiera się na ocenie profili innych osób, na które trafisz samemu lub które podrzuci Ci wyszukiwarka. Po zapoznaniu się ze z opisem oraz obejrzeniu zdjęcia profilowego danego użytkownika możesz wybrać jedną z trzech opcji.

Pierwsza z nich nazywa się “like”. Wybierz ją, jeśli dana osoba Ci się podoba. Jeżeli ta osoba trafi na Ciebie i również wybierze tę samą opcję, nastąpi tzw. “match” i będziecie w stanie wysłać sobie wiadomość i nawiązać głębszy kontakt.

Drugim wariantem jest “superlike”. Działa bardzo podobnie do opisanego wcześniej polubienia, jednak ma mocniejszy wydźwięk. Ponadto to osoba zobaczy Twój profil ze specjalnym oznaczeniem.

Ostatnia możliwość to “nope”. Wybierz ją, jeśli dany profil Ci się z jakiegoś powodu nie podoba i nie masz zamiaru zaczynać rozmowy z zaprezentowaną osobą.

Wyboru możesz dokonać za pomocą przycisków widocznych na dole witryny lub pociągnięć palcem po ekranie Twojego urządzenia mobilnego. “Swipe”, czyli właśnie przeciągnięcie palcem po ekranie, jest podstawową formą selekcji na Tinderze.

Jeśli dwie osoby podobają się sobie, mogą się skomunikować i rozpocząć proces budowy związku. Jednak z racji, że nie każda rozmowa doprowadzi do miłości, użytkownicy mają dostęp do funkcji wyciszania innych osób.

Rodzaje kont

Konto podstawowe, jak w przypadku praktycznie każdego serwisu, posiada ograniczony dostęp do wielu funkcji. W przypadku Tindera pozwala ono na wiele, jednak są ludzie, którzy potrzebują większych możliwości.

Konto Plus oraz konto Gold oferują pakiety usług, których celem jest zwiększenie widoczności Twojego profilu. Dadzą Ci też dostęp do większej liczby “superlike’ów”. Dzięki temu szansa na znalezienie partnera jest dużo wyższa.

Innym profitem związanym z posiadaniem konta płatnego jest pojawianie się Twojego profilu w czołówce wyszukiwań osób, mieszkających w Twojej okolicy. Prosta sprawa, więcej osób Cię zobaczy i możliwe, że ktoś wybierze wariant “like” lub nawet “superlike”.

Dla posiadaczy konta Gold dostępne są również sugestie najwłaściwszych osób z ich sąsiedztwa. Lista tworzona jest w oparciu o Twoje poprzednie wybory i algorytm parujący serwisu Tinder.

Zalety
  • dostępność w 57 językach
  • aplikacja mobilna
  • konto podstawowe, oferujące dostęp do wielu funkcji
  • spora baza użytkowników
  • rzetelność
  • prostota w obsłudze, intuicyjność
Wady
  • brak weryfikacji kont
  • spora liczba nieaktywnych i fałszywych użytkowników
  • ryzyko trafienia na osobę, która nie podała prawdziwych danych
  • nastawienie na pierwsze wrażenie

Podsumowanie

Tinder to serwis randkowy, który w ciągu niecałej dekady podbił serca milionów użytkowników z całego świata. Dzięki chwytliwej polityce wszedł na rynek i święci triumfy, łącząc kolejne pary.

Początkowo służył osobom, chcącym skorzystać z krótkiej przygody, z czasem przeorganizował się na wariant skoncentrowany na głębszych relacjach.

Działanie Tindera opiera się na tzw. “swipe’ach”. Przeciągnięcie palcem po ekranie pozwoli Ci ocenić profil osoby, który aktualnie przeglądasz. Jeśli podobacie się sobie nawzajem, uzyskacie dostęp do komunikatora i będziecie w stanie rozpocząć rozmowę.

Konto podstawowe pozwala na ograniczony dostęp do wielu funkcji, jednak w gruncie rzeczy są one zwykle wystarczające.

Konto płatne dzieli się na średnią opcję Plus i pełną Gold. Obie zwiększają Twoją widoczność w wyszukiwarce Tindera oraz dają Ci dostęp do większej liczby oceny profili opcją “superlike” – w wariancie bezpłatnym możesz tego dokonać maksymalnie raz dziennie.

Portal ma sporo zalet. Wśród nich z pewnością warto wymienić dostępność dla bardzo wielu osób, osiągniętą przez przetłumaczenie witryny na aż 57 języków z całego świata.

Innym plusem jest umożliwienie korzystania z serwisu użytkownikom mobilnym. Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS.

Tinder, jak każdy portal, posiada też swoje wady, wśród których wyróżnia się brak kontroli nad nowo zakładanymi kontami. Jest to mankament szczególnie dotkliwy dla użytkowników tak popularnych platform.

Jak widzisz, Tinder posiada plusy i minusy. Dlatego zalecamy namysł przed decyzją założenia na nim konta. Aczkolwiek, przy bezpiecznym użytkowaniu, nie powinien wyrządzić Ci żadnej krzywdy.