Tinder – Opinie Użytkowników i Co My o Nim Sądzimy?

O serwisie randkowym Tinder słyszał praktycznie każdy z nas. A nawet jeśli nie, to jest duża szansa, że ktoś z naszego otoczenia korzystał kiedyś z jego usług. Co sprawia, że zdobywa zaufanie kolejnych tysięcy użytkowników? Szata graficzna, funkcje, baza użytkowników? Przekonajmy się!

Tinder powstał przed ośmiu laty na terenie Stanów Zjednoczonych. Od tego czasu stale się rozwija, przyciągając kolejne rzesze osób, których marzeniem jest spotkać swoją drugą połówkę.

Początkowo służył głównie do znalezienia osób chętnych na krótką nocną przygodę, jednak z biegiem lat zmienił swoje założenia i obecnie służy już głównie jako portal dla osób, mających wspólny cel trafienia na życiowego partnera w internecie.

Od kilku lat serwis Tinder oferuje swoim użytkownikom stronę internetową, na której również mogą korzystać z platformy. Do tego czasu aplikacja mobilna była jedynym sposobem, by zapoznać się z Tinderem.

Czy Tinder jest idealnym rozwiązaniem dla wstydliwych osób?

Zaletą tej aplikacji jest możliwość poznania osób, do których często nie mielibyśmy odwagi podejść i zagadać w realnym świecie. Tinder doskonale pomaga rozwiązać problem stresu związanego z rozpoczęciem znajomości. Aby kogoś poznać, wystarczy jedynie znaleźć osobę, którą jesteśmy zainteresowani i przesunąć palcem w odpowiednią stronę. Następnie, pozostaje jedynie czekać i liczyć na pozytywny odzew.

Wiele osób korzystających z aplikacji randkowych twierdzi, że obawiali się tego, że przez swoją nieśmiałość, całe życie pozostaną samotni. Nie każdy jest na tyle odważny, aby podejść do obcej osoby i powiedzieć jej o tym, że są nią zainteresowani. Korzystając z aplikacji Tinder, wystarczy tylko znaleźć jej profil i przesunąć w odpowiednią stronę. Jeśli osoba, która nas interesuje zrobi dokładnie tak samo, dostajemy jasny sygnał, że można podjąć dalsze działania. Dzięki temu, poznanie kogoś innego, wydaje się znacznie prostsze.

tinder apka dla kobiety

Tak też jest w rzeczywistości. W komentarzach osób korzystających z tej aplikacji bardzo często można spotkać się pochwałami i pozytywnym odbiorem Tindera. W dużej części jest to zasługa za rozwiązanie problemu, z którym często zmagają się wstydliwe osoby.

Do trzech kilku razy sztuka

„Czy Tinder jest dla mnie?” – To pytanie, które jeszcze przed założeniem konta zadaje sobie mnóstwo osób. Wiele z nich, po dłuższym momencie zastanowienia, zaczyna podchodzić do tej kwestii coraz bardziej sceptycznie, w efekcie czego rezygnuje z założenia konta. Z tym samym problemem zmaga się także wiele innych portali randkowych. Jednak to właśnie do Tindera wraca najwięcej użytkowników, którzy mimo tego, że pierwotnie zrezygnowali z zakładania tam konta, postanowili jednak zmienić to i sprawdzić, jak działa Tinder. Jest to niezaprzeczalny sukces twórców.

Dlaczego ludzie wybierają Tindera?

Tego, że aplikacja dobrze się przyjęła, z pewnością nie da się podważyć. Warto jednak zastanowić się, w jaki sposób działa Tinder, że mimo upływu kolejnych lat, nadal jest w ścisłej czołówce. O to jedne z głównych zalet:

Ogromna baza użytkowników

Dużym atutem, działającym na korzyść twórców Tindera, jest ogromna ilość użytkowników. Według danych z 2020 roku, z Tindera korzysta już ponad 50 milionów osób. Codziennie mnóstwo nowych ludzi zakłada konto na tym portalu. To właśnie między innymi ta ogromna ilość osób posiadających już swoje konta zachęca innych do rozpoczęcia przygody z portalem.

Spory przedział wiekowy

Na Tinderze znajdzie się miejsce dla każdego, kto ukończył 18 lat. Jest to jasno określone w regulaminie i zdecydowanie mocno przestrzegane. Jednak po przekroczeniu tej magicznej bariery, każdy ma możliwość założenia tam konta. Z aplikacji Tinder korzystają osoby w różnym wieku. Zdecydowanie nie brakuje tutaj młodszych użytkowników. Jedną z największych grup, są młodzi mężczyźni w wieku między 16 a 24 lata. Jednak absolutnie nie przeszkadza to starszym osobom w próbie znalezienia kogoś bliskiego, za pomocą aplikacji. Swoje konta posiadają nawet osoby, które ukończyły 60 lat i z powodzeniem odnajdują się w wirtualnym świecie.

Równe szanse

W odróżnieniu od wielu innych aplikacji randkowych, ilość mężczyzn jest dosyć mocno zbliżona do ilości kobiet, które posiadają tam konto. Szacuje się, że z Tindera korzysta 55% mężczyzn i 45% kobiet. Pomimo tego, że liczba profili mężczyzn wciąż przewyższa liczbę kobiecych profili, to jest to na tyle nieduża różnica, że wiele osób właśnie w tym dostrzega największy pozytyw aplikacji Tinder.

Prosta i intuicyjna obsługa

Już po kilku minutach spędzonych na Tinderze, z łatwością można opanować niemal wszystkie dostępne funkcje. Aplikacja została zaprojektowana w sposób intuicyjny, aby nie tylko osoby młode potrafiły się w niej odnaleźć. Jak łatwo można zaobserwować podczas przeglądania profili użytkowników, jest to znakomity sposób na zachęcenie ludzi z każdej grupy wiekowej, do utworzenia tam konta.

Tinder - Opinie użytkowników - jakie są?

Tolerancja

Tinder chętnie pomoże w znalezieniu partnera wszystkim osobom, niezależnie od orientacji seksualnej, czy tożsamości płciowej. Podczas tworzenia konta, należy zaznaczyć, jaką orientację seksualną preferujemy. Dzięki wszechobecnej tolerancji, osoby z mniejszości seksualnych mogą czuć się dobrze i swobodnie korzystać z portalu.

Większa ilość obserwujących

Jest to coraz częściej praktykowany sposób, na zdobycie nowych fanów. Tinder oferuje możliwość połączenia swojego konta z kontem na portalu Instagram. Osoby, które zdecydują się na taki krok, w obydwu miejscach mogą dostrzec widoczny przypływ zainteresowanych nimi ludzi obcych ludzi. Warto zaznaczyć, że jest to także darmowy sposób na zdobycie nowych obserwatorów.

Możliwość wykupienia konta premium

Aby ułatwić możliwość miłosnych podbojów, twórcy zaoferowali użytkownikom możliwość wykupienia kont premium. Oprócz podstawowego, do wyboru jest także płatne konto Tinder Gold i Tinder Plus. Zwiększają one szanse na poznanie kogoś, między innymi poprzez wyświetlanie Twojego profilu w pierwszej kolejności. Dodatkowo oferują sporo innych korzyści, o których możesz przeczytać w następnych rozdziałach.

Łatwe i szybkie nawiązywanie nowych relacji

Poznanie kogoś w mediach społecznościowych zazwyczaj jest zajęciem wymagającym większej ilości czasu. Tinder jest aplikacją służącą do poznawania nowych osób w znacznie szybszym tempie, niż za pomocą pozostałych aplikacji randkowych. Nowoczesne nastawienie portalu na szybsze zawieranie znajomości odniosło ogromny sukces. Oczywiście nie jest to żelazną zasadą, jednak rozmawiając z użytkownikami korzystającymi z Tindera, łatwo można zauważyć różnice w podejściu do czasu, jaki poświęcają na poznawanie nowych osób.

Działa także poza granicami Twojego kraju

I znów to Tinder znalazł odpowiedź na problem, z którym borykały się już wcześniej inne aplikacje. Aplikacja randkowa działa w ponad 190 krajach. Wiele innych aplikacji oferuje usługi jedynie w wybranym przez siebie kraju. Staje się to problemem, dla osób, które z różnych powodów znalazły się w obcym kraju, jednak nie znają żadnych innych aplikacji i stron umożliwiających poznanie drugiej połówki.

Bezproblemowy dostęp

Jedną z mniej oczywistych, ale nie mniej ważnych korzyści, jest możliwość łatwego ściągnięcia aplikacji. Dostępna jest ona na Androida i iOS. Bez najmniejszych problemów można ją ściągnąć z App Store, a także ze sklepu Google Play.

To jedynie część najczęściej wybieranych zalet, jakie przemawiają za skorzystaniem z aplikacji Tinder. Czy oznacza to w takim razie, że nie ma on żadnych wad, a korzystanie z niego zawsze zakończy się udanym miłosnym podbojem? Niestety tak nie jest…

Ciemna strona Tindera…

Wielu osobom niemającym wcześniej styczności z tą aplikacją mogło wydawać się, że wystarczy jedynie założyć konto, dodać odpowiednie zdjęcia i znaleźć jak najwięcej wolnego czasu, na spotkania z nowo poznanymi osobami. Niestety, taki scenariusz nie jest pisany wszystkim. Pomimo wielu dobrych opinii pozostałych użytkowników, Tinder podobnie jak inne portale randkowe, również posiada swoją złą sławę. Skąd się to bierze i jakie są największe zarzuty wobec aplikacji?

Oszuści

Jest to problem na ogromną skalę. Nie od dziś wiadomo, że ludzie w internecie potrafią mocno naginać prawdę. I nie chodzi o to, czy podali kilka centymetrów więcej, wspominając o swoim wzroście. Bardzo łatwo można wpaść w pułapkę oszusta, który podaje się za kogoś, kim nie jest. Zazwyczaj używane są do tego zdjęcia obcych, atrakcyjnych osób. Zdjęcia takie bez najmniejszego problemu można ściągnąć z internetu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, związane z tym, czy ktoś z kim piszesz, jest realny, zawsze możesz poprosić o wykonanie zdjęcia z czymś charakterystycznym, co rozwieje wszelkie wątpliwości. Nie przejmuj się także tym, jeśli potencjalny oszust odmówi. Może to być wystarczający sygnał.

Wygórowane oczekiwania

Jeden z częstszych zarzutów, kierowanych pod adresem Tindera. Wybieranie potencjalnych partnerów poprzez jedno kliknięcie palcem, spowodowało, że wymagania względem drugiej osoby znacznie się zmieniły. Coraz mniej ludzi interesuje rozmowa z kimś, kto nie zachwyca ich od pierwszego momentu.

78%-22%

Są to szacunkowe liczby, które dotyczą poziomu zainteresowania mężczyznami przez kobiety, korzystające z Tindera. Jak łatwo można zauważyć w wielu komentarzach, spora liczba użytkowników, głównie mężczyzn, skarży się na problemy ze znalezieniem partnerki. Według badań, około 80% najbardziej atrakcyjnych kobiet, wybiera jedynie 20% mężczyzn. Niestety, wynika z tego, że na pozostałe 80% mężczyzn, przypada jedynie 20% kobiet. Jak można łatwo się domyślić, wielu mężczyzn jest na tyle mocno niezadowolonych z tego, że wolą zrezygnować z korzystania z konta.

Nieprzyjemne propozycje

Z kolei z tym problemem, spotyka się znaczna ilość przedstawicielek płci pięknej. Szybkie nawiązywanie znajomości, które jest cechą charakterystyczną dla tego portalu, ewoluowało do tego stopnia, że po drodze zagubiło gdzieś dobry smak i elegancje. Coraz częściej można usłyszeć historie na temat nieprzyjemnych wiadomości, jakie otrzymują one od przedstawicieli płci męskiej. Nierzadko już w pierwszej wiadomości pada propozycja spotkania o charakterze seksualnym. Nagie zdjęcia lub wulgarne wiadomości stały się niechcianą, aczkolwiek stałą częścią tego portalu, jednak na razie wciąż nie wynaleziono sposobu, aby się tego pozbyć.

Szybkie zakończenie znajomości z błahych powodów

W myśl zasady „Łatwo przyszło, łatwo poszło”, wielu użytkowników właśnie tak zaczęło podchodzić do znajomości zawartych za pomocą Tindera. Szybka możliwość poznania kogoś stała się jednocześnie przekleństwem zawierania znajomości w internecie. Niestety ludzie wybrali hurtowe poznawanie nowych osób, przez co nie są w stanie skupić się odpowiednio na jednej. Często można zaobserwować sytuacje, podczas których już jedno nietrafione zdanie, powoduje zakończenie znajomości, która jeszcze chwilę temu świetnie się zapowiadała. Po kilku takich sytuacjach nie jest niczym dziwnym, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni mocno wątpią w to, że za pomocą tindera uda im się poznać kogoś wartościowego.

Okazja do podbudowania ego

„Z nudów” – to częsta odpowiedź, jaką można przeczytać w odpowiedzi na pytanie, co zmotywowało Cię do założenia konta. Osoby zakładające tam konto w żadnym wypadku nie biorą pod uwagę możliwości, aby nie tylko znaleźć miłość, ale chociażby nawiązać rozmowę. Tinder stał się dobrym sposobem do podbudowania własnego ego. Wiadomości od dużej ilości facetów, wykazujących zainteresowanie Tobą, zawsze poprawią humor i sprawią, że dzień staje się znacznie lepszy. W dodatku nie ma obowiązku odpowiadania im. Czy może być szybszy sposób na poprawę samooceny?

Podobnie jak w przypadku pozytywów wynikających z posiadania konta na tinderze, wymienione powyżej negatywy również nie są jedynymi, z jakimi można się spotkać podczas przeglądania portalu. Szanse na to, że spotkasz się z którymś z nich, są niestety spore, jednak warto zastanowić się nad tym, czy opisane sytuację zniechęciły nas na tyle mocno, że nie chcemy wyrobić sobie własnego zdania.

Czas na podstawy, czyli… tworzenie konta

Utworzenie konta na portalu Tinder jest możliwe zarówno z przeglądarki, jak i aplikacji mobilnej i jest bardzo proste. W celu potwierdzenia tożsamości możesz użyć konta na Facebooku lub numeru telefonu.

Po aktywacji przeniesiesz się do okna z formularzem rejestracyjnym. Należy podać w nim swoje imię, adres mailowy, płeć i hasło dostępu do serwisu oraz zaakceptować niezbędne zgody. Ponadto, jeśli lubisz stać twardo na ziemi, możesz przeczytać regulamin portalu.

Innym istotnym elementem zakładania konta na Tinderze jest stworzenie wiarygodnego, prawdziwego i chwytliwego opisu siebie. Jest to, poza zdjęciem profilowym, podstawowa forma przykucia uwagi drugiej osoby.

Na koniec, pamiętaj o zdjęciu profilowym. Nie musi to być fotka, na której prezentujesz się niczym gwiazda show biznesu, jednak nie zapomnij, by od razu pokazać się w pozytywnym świetle.

Pomyśl, co może zainteresować potencjalnego partnera. Warto również wrzucić kilka zdjęć zrobionych w różnych okolicznościach i sceneriach. Dzięki temu masz zdecydowanie większą szansę, że kogoś one zaciekawią.

Uważaj też na zdjęcia grupowe. Mało komu chce się domyślać, czy osoba, na którą patrzy to faktycznie osoba, z którą ma zamiar się skomunikować.

Zdjęcia możesz wgrać z urządzenia lub zrobić je w samej aplikacji.

Od niedawna dostępna jest również możliwość dodawania materiału wideo na swój profil. Dość przydatna funkcja, jeśli odpowiednio go przygotujesz.

Czy warto mieć opis profilu?

Opis profilu jest jedną z funkcji, która pozwala nam dowiedzieć się czegoś o osobie, jeszcze zanim zdecydujemy czy warto nawiązać z nią kontakt. To, co znajdzie się w rubryce przeznaczonej na opis, zależy tylko i wyłącznie od właściciela profilu. Warto uwzględnić w nim swoje pasje, zainteresowania, najważniejsze fakty o sobie, preferencje czy inne tego typu ciekawe informacje. Dzięki nim jest spora szansa, że będziecie mieli później o czym gadać z osobą, która Cię zainteresuje.

Oprócz standardowych opisów często można zauważyć także cytaty z ulubionych filmów lub seriali, komentarze dotyczące życiowych sytuacji lub informacje o tym, że konto jest założone wyłącznie z powodu nudy, a osoba przeglądająca profil nie ma na co liczyć. Z ostatnim przykładem można spotkać się bardzo często.

Pozytywne i negatywne opinie użytkowników

Opinie na temat tego, jak funkcjonuje aplikacja Tinder, są znacznie podzielone. Zdecydowanie nie brakuje jej zwolenników. Z łatwością można znaleźć mnóstwo pozytywnych komentarzy, w których czytamy o ogromnym zadowoleniu, wynikającym z udanego spotkania, nawiązania długotrwałej znajomości, lub znalezieniu partnerki na przelotne spotkanie.

Niestety, w dużej mierze zdarzają się również negatywne opinie, zwłaszcza w przypadku kobiet. Najczęściej wspominanym problemem jest to, że mnóstwo mężczyzn zakładających tam konta, w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciu. Nierzadko, po kilku nieudanych randkach, zaczynają wierzyć w to, że nawet pomimo posiadania konta w Tinder Gold, nie są w stanie znaleźć odpowiedniej osoby.

W przypadku mężczyzn jednym z głównych problemów jest fakt, że większość kobiet już po kilku dniach jest zasypywana „matchami” na tyle mocno, że nie są oni w stanie przebić się przez ogromną ilość konkurentów. Mimo wszystko jest spora garstka osób, które nie narzekają na brak nowych znajomości. Zarówno opinie mężczyzn, jak i opinie kobiet są mocno podzielone. Poniżej prezentujemy część z nich:

w tym miesiącu zaczęłam korzystać z Tindera i bardzo sobie chwalę, nie tylko pod kątem matrymonialnym, ale przede wszystkich jako inspirację do działania i stawania się z dnia na dzień lepszą i bardziej interesującą osobą, przekonaną o swojej własnej wartości. Polecam z całego serca. Mam nadzieję, że przyszłość również będzie się tak prezentować

Ewelina, Warszawa 29 lat
22 czerwca 2021

od kilku miesięcy jestem w szczęśliwym związku dzięki tej stronie. Kiedyś nie oczekiwałam nawet marnego jednego procenta szans na poznanie kogoś. Pracuje głównie na popołudnia, przez co moje życie towarzyskie było na bardzo kiepskim poziomie. Założyłam Tindera i po 3 tygodniach znalazł się mężczyzna, którego nie interesował jedynie seks. Dałam zaprosić się na randkę, poznaliśmy się dobrze i dziś jest moim facetem.

Agata, Lębork 42 lata
3 lipca, 2021

nigdy nie sądziłem, że poznam kogoś dzięki aplikacji randkowej. Od dawna myślałem, że randkowanie online jest przeznaczone tylko dla młodych osób. Zdziwiłem się ogromnie, gdy aplikacja połączyła mnie w parę z sąsiadką. Mimo wszystko uznałem to za odpowiedni sygnał i napisałem. Na szczęście się udało. Już nie mogę się doczekać, kiedy zobaczymy się kolejny raz.

Tadeusz, Nowy Targ 56 lat
22 lipiec 2021

w komentarzach można zobaczyć, jak faceci narzekają ciągle na tindera. Głównie na to, że nie mogą poznać nikogo poznać. Nic dziwnego, skoro nie robią nic konkretnego w tym kierunku. Przeciętnie wyglądający chłopak to standard w dzisiejszych czasach. Ludzie myślą, że wystarczy wykupić konto Tinder Plus i wszystko samo się ułoży. Dochodzi to do tego stopnia, że w większości na swoim profilu nie mają żadnego opisu, czasami nawet jedno niewyraźne zdjęcie i to wszystko. Osobiście nie mam żadnego problemu z poznaniem kogoś przez tę aplikację. Kobiety lubią wiedzieć, z kim mają się spotkać, więc zrobiłem wszystko, aby od początku wiedziały, że jestem odpowiednim facetem. Jeśli chodzi o mnie, to zdecydowanie polecam korzystanie z Tindera.

Tomek, Opole 31 lat
15 stycznia, 2021

Tinder to świetna aplikacja. Wyjechałam na studia do obcego miasta. W trakcie pierwszego semestru wciąż nie znałam tam zupełnie nikogo. Bałam się, że nikt nie spojrzy na przeciętnie wyglądającą dziewczynę, taką jak ja. Nigdy wcześniej nie korzystałam z Tindera, jednak pomógł mi w znalezieniu chłopaka. To niesamowite jak bardzo zmienił moje życie.

Patrycja, Świnoujście 20 lat
3 listopad 2021

wielu moich znajomych korzysta z Tindera. Niektórzy dla żartu, inni na poważnie. Postanowiłem, że spróbuję się z nim zabawić. A co, raz się żyje. Kilka dni ekscytacji i frajdy związanej z korzystaniem z nowej aplikacji nie pozwoliło mi na nudę, jednak po tygodniu całkowicie straciłem zainteresowanie. Jednak jestem typem społecznym, nie satysfakcjonuje mnie poznawanie ludzi przez internet. Poza tym ciągłe rozmowy o pasjach i pracy mnie męczyły. Ale ludzie są różni, może komuś to odpowiada

Marcin, Wrocław 29 lata
17 lipca 2021

korzystam z aplikacji od ponad roku i wciąż nie udało mi się nikogo poznać. Kolega zachęcił mnie do tego. Twierdził, że wystarczy założyć konto i nie będę miał żadnych problemów, aby nawiązać nowe znajomości. Niestety u mnie na wsi jest niewiele kobiet i prawie żadna nie korzysta z Tindera.

Marek, Wdzydze Kiszewskie 31 lat
15 stycznia 2021

pomimo złego doświadczenia z aplikacją Tinder, postanowiłem jeszcze raz dać jej szanse. Niestety nie zmieniło się nic. Ogromna ilość facetów, którzy wysyłają wiadomości do wszystkich kobiet, jak leci. Może dla kogoś ta aplikacja okazała się szczęśliwa, niestety nie dla mnie. Ponownie dochodzę do wniosku, że lepiej jest poznać kogoś na żywo.

Sebastian, Świdnica 26 lat
11 luty 2021

Jak działa Tinder?

Tinder pozwala wyszukać profile osób, które mogą Cię zainteresować. Jednym z pierwszych kryteriów jest preferowana lokalizacja. Aplikacja mobilna poprosi Cię o udostępnienie Twojej aktualnej pozycji. Jeśli się nie zgodzisz, możesz ustawić ją ręcznie.

Ważną rolę odgrywa też preferowana płeć osób, z którymi planujesz nawiązać kontakt. Tę i jeszcze inne opcje możesz zdefiniować w ustawieniach swojego profilu.

Działanie Tindera opiera się na ocenie profili innych osób, na które trafisz samemu lub które podrzuci Ci wyszukiwarka. Po zapoznaniu się ze z opisem oraz obejrzeniu zdjęcia profilowego danego użytkownika możesz wybrać jedną z trzech opcji.

Pierwsza z nich nazywa się “like”. Wybierz ją, jeśli dana osoba Ci się podoba. Jeżeli ta osoba trafi na Ciebie i również wybierze tę samą opcję, nastąpi tzw. “match” i będziecie w stanie wysłać sobie wiadomość i nawiązać głębszy kontakt.

Drugim wariantem jest “superlike”. Działa bardzo podobnie do opisanego wcześniej polubienia, jednak ma mocniejszy wydźwięk. Ponadto to osoba zobaczy Twój profil ze specjalnym oznaczeniem.

Ostatnia możliwość to “nope”. Wybierz ją, jeśli dany profil Ci się z jakiegoś powodu nie podoba i nie masz zamiaru zaczynać rozmowy z zaprezentowaną osobą.

Wyboru możesz dokonać za pomocą przycisków widocznych na dole witryny lub pociągnięć palcem po ekranie Twojego urządzenia mobilnego. “Swipe”, czyli właśnie przeciągnięcie palcem po ekranie, jest podstawową formą selekcji na Tinderze.

Jeśli dwie osoby podobają się sobie, mogą się skomunikować i rozpocząć proces budowy związku. Jednak z racji, że nie każda rozmowa doprowadzi do miłości, użytkownicy mają dostęp do funkcji wyciszania innych osób. Jest to bardzo przydatne w przypadku natrętnych osób, które nie zawsze potrafią zrozumieć wszelkie aluzje, mówiące o braku dalszego zainteresowania przeciwną osobą.

Czy Tinder jest darmowy? Rodzaje kont

Konto podstawowe, jak w przypadku praktycznie każdego serwisu, ma ograniczony dostęp do wielu funkcji. W przypadku Tindera pozwala ono na wiele i naszym zdaniem to jeden z najlepszych darmowych portali randkowych, jednak są ludzie, którzy potrzebują większych możliwości.

Konto Plus oraz konto Gold oferują pakiety usług, których celem jest zwiększenie widoczności Twojego profilu. Dadzą Ci też dostęp do większej liczby “superlike’ów”. Dzięki temu szansa na znalezienie partnera jest dużo wyższa.

Innym profitem związanym z posiadaniem konta płatnego jest pojawianie się Twojego profilu w czołówce wyszukiwań osób, mieszkających w Twojej okolicy. Prosta sprawa, więcej osób Cię zobaczy i możliwe, że ktoś wybierze wariant “like” lub nawet “superlike”.

Dla posiadaczy konta Gold dostępne są również sugestie najwłaściwszych osób z ich sąsiedztwa. Lista tworzona jest w oparciu o Twoje poprzednie wybory i algorytm parujący serwisu Tinder.

Tutaj możesz przeczytać więcej na temat darmowych możliwości Tindera, a jeśli zastanawiałeś się czy jest możliwość zdobycia Tindera Gold za darmo, także pisaliśmy o tym na naszym blogu.

Tinder++ – opinie i co to w ogóle jest?

Coraz częściej w Internecie można się spotkać z aplikacją Tinder++. Wiele osób myśli, że to po prostu jakaś nowa wersja aplikacji Tindera, ale nic bardziej mylnego!

Wspomniana apka to… podróbka. Nie ma nic wspólnego z oficjalnym Tinderem, no może poza nazwą. Zapytacie, o co w ogóle z nią chodzi? Została stworzona, aby „oszukać system” i móc uzyskać dostęp do funkcji konta Plus i Gold bez żadnych opłat. To jest właśnie główny cel aplikacji – tak też opisuje swoją specyfikę na stronach do pobierania. 

Pierwsze wątpliwości powinien wzbudzić fakt, że aplikacja nie jest dostępna w autoryzowanych serwisach, takich jak Google Play czy AppStore. Możemy ją znaleźć na bardziej podejrzanych stronach. 

Ciężko znaleźć jakiekolwiek opinie na jej temat. O popularności apki możemy wnioskować tylko po gwiazdkach, które mogą być przekłamane. Mimo, że Tinder Gold za darmo to kusząca opcja, odradzamy Wam pobieranie tej aplikacji, ponieważ nie jest to zbyt bezpieczne.

Zalety

 • dostępność w 57 językach
 • aplikacja mobilna
 • konto podstawowe, oferujące dostęp do wielu funkcji
 • spora baza użytkowników
 • rzetelność
 • prostota w obsłudze, intuicyjność

Wady

 • brak weryfikacji kont
 • spora liczba nieaktywnych i fałszywych użytkowników
 • ryzyko trafienia na osobę, która nie podała prawdziwych danych
 • nastawienie na pierwsze wrażenie

Podsumowanie

Tinder to serwis randkowy, który w ciągu niecałej dekady podbił serca milionów użytkowników z całego świata. Dzięki chwytliwej polityce wszedł na rynek i święci triumfy, łącząc kolejne pary.

Początkowo służył osobom, chcącym skorzystać z krótkiej przygody, z czasem przeorganizował się na wariant skoncentrowany na głębszych relacjach.

Działanie Tindera opiera się na tzw. “swipe’ach”. Przeciągnięcie palcem po ekranie pozwoli Ci ocenić profil osoby, który aktualnie przeglądasz. Jeśli podobacie się sobie nawzajem, uzyskacie dostęp do komunikatora i będziecie w stanie rozpocząć rozmowę.

Konto podstawowe pozwala na ograniczony dostęp do wielu funkcji, jednak w gruncie rzeczy są one zwykle wystarczające.

Konto płatne dzieli się na średnią opcję Plus i pełną Gold. Obie zwiększają Twoją widoczność w wyszukiwarce Tindera oraz dają Ci dostęp do większej liczby oceny profili opcją “superlike” – w wariancie bezpłatnym możesz tego dokonać maksymalnie raz dziennie.

Portal ma sporo zalet. Wśród nich z pewnością warto wymienić dostępność dla bardzo wielu osób, osiągniętą przez przetłumaczenie witryny na aż 57 języków z całego świata.

Innym plusem jest umożliwienie korzystania z serwisu użytkownikom mobilnym. Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS.

Tinder, jak każdy portal, posiada też swoje wady, wśród których wyróżnia się brak kontroli nad nowo zakładanymi kontami. Jest to mankament szczególnie dotkliwy dla użytkowników tak popularnych platform.

Jak widzisz, Tinder posiada plusy i minusy. Dlatego zalecamy namysł przed decyzją założenia na nim konta. Aczkolwiek, przy bezpiecznym użytkowaniu, nie powinien wyrządzić Ci żadnej krzywdy.

Nasza ocena:

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

2 komentarze

 1. Anonim

  Najgorzy portal, zablokowali mi konto twierdząc że złamałam regulamin, nie podali nawet w jakim punkcie i że bezpowrotnie tracę możliwość założenia kolejnego konta. Przez formularz można się skontaktować ale chyba to jest obsługiwane przez sztuczną inteligencję. Piszą że mogę złożyć odołanie w Centrum odwołań do którego nie mam dostępu bo mam zablokowane konto. Dodatkowo pisza też że nie Centrum odwołań jest dopiero w budowie i że im przykro, nie mogą z tym nic zrobić. Jestem tą sytuacją bardzo zdenerwowana, bo liczyłam na coś fajnego. Aczkolwiek teraz nie założe już nigdy takiej aplikacji. Może to być miejsce poznawania fajnych ludzi ale to jak mnie wywali było po prostu hamskie i jesczcze zapłaciłam im 90 zł. Jeżeli pobiorą mi jeszcze za subskrybcję to będzie dodatkowe hamstwo. Naprawdę masówa, zarabiają na ludziach mnóstwo kasy i nie potrafią nawet zatrudnić nikogo do kontaktu i załatwienia sprawy.

  Odpowiedz
 2. Dori

  Tinder to dla mnie wirtualne miasto pełne **amów i prostaków. Pełno tam ludzi – mam na myśli facetów, którzy zamiast nawiązać kontakt ( o relacji nawet nie wspomnę ) , wierząc w swoją nieomylną umiejętność oceny, dość szybko zawijają się pod dywan bo nie potrafią rozwinąć jakiejkolwiek konwersacji. Dziwne miejsce, z dziwnymi ludźmi, którzy mają wysokie oczekiwania, ale sami niewiele wnoszą, mi nie przypadło do gustu.

  Odpowiedz
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking (Czerwiec ’24)