Bezpieczne Portale Randkowe (Wartościowe i PEWNE w 2023)

Bezpieczeństwo w sieci to popularny temat w ostatnich latach. Aż 32% osób z nas wybiera randki w internecie. Jest to niemal 1/3 społeczeństwa. Jak więc powinniśmy podejść do tematu, aby pozostać bezpiecznym?

Bezpieczne randki online są jednak możliwe. Powinniśmy po prostu wybrać odpowiedni serwis randkowy i przestrzegać reguł bezpieczeństwa. Jakie portale randkowe wybierać, a jakie omijać? Na co uważać? O tym wszystkim przeczytasz poniżej.

Które portale randkowe zapewnią Ci bezpieczeństwo? Oto lista najlepiej ocenianych.

Bezpieczeństwo ponad wszystko – czyli który portal wybrać, by zapewnić je sobie zarówno w sieci, jak i poza nią?

Portal

Zalety

Dołącz

Miejsce 1 – Academic Singles – najwyższy stopień dyskrecji i bezpieczeństwa

academic singles logo

✅  Najwyższe bezpieczeństwo danych – weryfikacja zdjęć, profili oraz nowoczesna technologia ochron danych osobowych
✅  Darmowa rejestracja
✅  Dostęp do opcji video-randek
✅  Wszystkie połączenia korzystające z funkcji rozmowy wideo są zabezpieczone 128-bitowym szyfrowaniem SSL
✅  Dopasowanie na podstawie testu osobowości

Ocena: 9.9/10
⭐⭐⭐⭐⭐

Miejsce 2 – Be2 – wiodący serwis randkowy na świecie

be2 - najlepsze portale randkowe 2021

✅  Serwis korzysta z SSL (Secure Socket Layer) zapewniającym bezpieczną transmisję danych w sieci
✅ Strona posiada ponad 16 milionów zarejestrowanych użytkowników z ponad 30 krajów świata
✅  W odróżnieniu do innych portali randkowych Be2 nie korzysta z fałszywych profili, by podnieść ruch na stronie
✅  Serwis klienta Be2 jest dostępny całodobowo i stale monitoruje społeczność portalu i pracę strony

Ocena: 9.8/10
⭐⭐⭐⭐⭐

Miejsce 3 – Singles50 – alternatywa dla singli po 40, którzy poszukują poważnego związku

singles50 logo

✅ Perfekcyjny portal randkowy dla osób powyżej 40-stki nastawionych na stabilne relacje 
✅ Prosta i szybka rejestracja
✅ Funkcja wideo-czatu
✅ Twórcy serwisu zapewniają anonimowość użytkowania, poprzez nieudostępniania informacji, konwersacji oraz zdjęć dla osób spoza portalu
✅ Dopasowanie potencjalnych partnerów na podstawie charakteru

Ocena: 9.7/10
⭐⭐⭐⭐⭐

Miejsce 4 – eDarling – portal godny zaufania

edarling - portale randkowe dla osób, które szukają poważnych relacji

✅  Portal nie generuje sztucznych profilów oraz często aktualizuje bazę użytkowników, by zapobiegać nieaktywnym kontom
✅  Każdy profil jest weryfikowany przez Dział Bezpieczeństwa portalu
✅  Gwarancja bezpieczeństwa – wszystkie dane są szyfrowane za pomocą połączenia SSL oraz są niedostępne dla osób trzecich.
✅  Nastawienie na stałe relacje
✅ Test osobowości opracowany przy współpracy z profesjonalistami

Ocena: 9.3/10
⭐⭐⭐⭐⭐

Miejsce 5 – Sympatia – polski portal matrymonialny

ZaadoptujFaceta Logo

✅ Najstarszy portal randkowy na polskim rynku
✅ Dostęp do listy osób, które odwiedziły Twój profil
✅ Niska cena użytkowania
✅ Każdy profil oraz zdjęcie podlega weryfikacji
✅ Jasny i czytelny regulamin

Ocena: 8.2/10
⭐⭐⭐⭐

Wybieraj tylko bezpieczne portale randkowe

Poszukiwanie sympatii w czasach internetu może być nie lada wyzwaniem. W poszukiwaniu drugiej połówki coraz więcej singli wydaje się padać urokom platform randkowych, zrzeszających kobiety i mężczyzn w stanie wolnym. Często wystarczy do tego krótka rejestracja, która pomoże nam stworzyć profil i otworzy drogę do reszty funkcji portali. Jest jednak jeden ważny krok, który wielu z nas wydaje się pomijać już na wstępie.

Jest to regulamin, który dokładnie opisuje kwestie, które powinny nas szczególnie zainteresować – w tym bezpieczeństwo. Każda strona randkowa udostępnia go już na początku kontaktu z portalem oraz, co ciekawsze – zachęca, by poznać jego treść. Dlaczego jest on tak istotny i co zawiera? Już spieszymy udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Darmowe portale czy niekoniecznie?

W skład regulaminu często wchodzi spis zasad, do przestrzegania których użytkownik zobowiązuje się wraz z podjęciem procesu rejestracji. W regulaminie możesz znaleźć również Twoje prawa i obowiązki wobec portalu, tj. płatności, a także zbiór regulacji, które odpowiadają za to, by było tam bezpiecznie.

Pamiętaj, że część serwisów reklamuje się jako darmowy portal randkowy, a tak naprawdę za większość funkcji musimy zapłacić. Nie byłoby w tym nic dziwnego i złego, gdyby nie fakt, że czasami opłaty są skrzętnie ukryte w regulaminie. Dlatego jeśli rzeczywiście chcemy dołączyć do jakiegoś portalu za darmo – nie podawajmy kart kredytowych, dopóki nie będziemy pewni, że chcemy zapłacić.

Co czyni serwisy randkowe bezpiecznymi dla użytkowników?

Bezpieczeństwo portali matrymonialnych to temat, który ciągle podlega różnym dyskusjom. Jak zatem upewnić się, że portal, który wybierzemy, będzie w stanie zapewnić nam bezpieczeństwo w sieci? Niemal każdy serwis randkowy jest zobowiązany do udzielenia potencjalnemu użytkownikowi informacji, które ukażą mu sposób zachowania ścisłego bezpieczeństwa wśród całej społeczności portalu.

Jednak, w jaki sposób są w stanie tego dokonać? Jest kilka sfer, które pod odpowiednią kontrolą zapewnią bezpieczeństwo użytkownikowi:

  • Anonimowość – duża część portali randkowych umożliwia występowanie użytkowników pod anonimową nazwą, dzięki czemu imię oraz nazwisko pozostają anonimowe aż do momentu, w którym sami zdecydujemy się je udostępnić.
  • Kontrola kont użytkowników – ma ona zapewnić nie tylko częstą aktualizację oraz usuwanie nieaktywnych kont, ale również weryfikację użytkowników. Jest to zabezpieczenie wprowadzone w celu ograniczenia ilości internetowych trolli na portalu oraz fałszywych kont.
  • Protokoły oraz bezpieczne łącza – wszelkie dane osobowe, udostępniane przez nas w serwisie, są szyfrowane przy użyciu bezpiecznego połączenia SSL, a same strony portali randkowych często opierają się na protokole HTTPS, który stanowi zaszyfrowaną, bezpieczniejszą wersję protokołu HTTP.
  • Brak konieczności udostępniania lokalizacji – duży procent aplikacji randkowych już na starcie prosi o pozwolenie o dostęp do naszej lokalizacji. Chcąc zadbać o nasze bezpieczeństwo jeszcze bardziej, powinniśmy wybierać portale, które nie narzucają takich wymogów.

Warto zatem postawić na portal, który wszystkie powyższe regulacje uwzględnia w swoim regulaminie. A dzięki powyższej liście bezpiecznych portali – masz łatwy dostęp do stron, na których nawiązywanie nowych znajomości będzie proste i bezstresowe. Postaw na pewnik i nie dokładaj sobie zbędnych zmartwień.

Bezpieczne randki w sieci - gdzie ich szukać?

Jakie niebezpieczeństwa mogą na nas czyhać w świecie randek online?

Oczywiście by zapewnić sobie bezpieczne randki w sieci, nie możemy polegać wyłącznie na zabezpieczeniach. Musimy mieć dodatkowo świadomość, że niebezpieczeństwo może czyhać na nas na każdym kroku. Dlatego decydując się na randki przez internet, nawet w polecanych przez nas portalach takich jak Be2, należy również zaznajomić się z potencjalnym zagrożeniem, które mogą ze sobą nieść.

Wyłudzanie prywatnych danych

Choć może wydawać się to łatwym do uniknięcia, rocznie ofiarami takich sytuacji zostają tysiące osób, a oszuści często pozostają bezkarni. Jednak nie ma powodu do zmartwień, bo by uniknąć takich okoliczności musimy zdać się na dwie rzeczy, które z pewnością posiada każdy z nas — zdrowy rozsądek i odrobina czujności.

By zachować jak największy stopień prywatności, należy podchodzić do nowo poznanych ludzi z dość sporym dystansem. Choć czy same randki przez internet nie są już obłożone dystansem? Owszem, można tak powiedzieć, jednak rozwagi nigdy zbyt wiele. Dlatego jeśli ktoś wydaje Ci się podejrzany, a informacje, o które prosi są dość wrażliwe – zgłoś jego konto, by w przyszłości ani Ty, ani nikt ze społeczności portalu nie padł jego ofiarą.

Oszuści finansowi

Internet to miejsce, w którym możemy znaleźć wiele osób, które mają nieszczere intencje wobec nas. Wiele ludzi decyduje się na zarejestrowanie w serwisie randkowym z czystej chęci wygadania się drugiej osobie. Chcemy znaleźć kogoś, z kim będziemy mogli dzielić nasze najgłębsze powody do radości i smutku. Randki internetowe dla wielu z nas są zwyczajną ucieczką od szarej, przytłaczającej nas rzeczywistości.

Niestety, nie tylko my jesteśmy tego świadomi. Ludzie potrafią być bezduszni i przy pomocy drobnej manipulacji wykorzystywać empatię innych osób dla swoich celów. Często słyszy się o fałszywych zbiórkach, osobach, które podszywały się pod osoby chore lub takie, które mają ciężką sytuację życiową, a później – wraz z przekazaniem im odpowiedniego wsparcia pieniężnego – ten kontakt się urywał.

Należy tylko pamiętać, że nie każdy ma złe intencje i nie każdy chce nas oszukać. Jednak odrobina ostrożności z pewnością nikomu nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli poznajemy takie osoby na portalach randkowych pod anonimowym pseudonimem. Pamiętaj o tym podczas nawiązywania znajomości w sieci.

Oto 5 rad, które pomogą Ci w zachowaniu bezpieczeństwa w internecie

I choć w internecie roi się od niebezpieczeństw, nie musimy od razu rezygnować z randkowania przy użyciu internetu. Może akurat przy pomocy serwisu, przyszła sympatia trafi w nasze ręce. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych, tak by żadne znajomości nie zagrażały niczyjemu dobru, a korzystanie z serwisu było czystą przyjemnością.

Nie spiesz się!

Bezpieczne randki w sieci to randki bez pośpiechu. W końcu, która wartościowa znajomość nie wymagała od Ciebie czasu na poznanie oraz odrobiny poświęcenia? Nic co dobre, nie przychodzi do nas łatwo, ale skoro warto – dlaczego by tego czasu nie poświęcić? To jest częsty problem zwłaszcza wśród nowych użytkowników serwisów randkowych – marzą o znalezieniu sympatii szybko. Ekspresowo chcą zaaranżować randkę i zbyt szybko ufają wciąż obcej sobie osobie.

Nie spotykaj się z nikim w ukryciu!

Biorąc pod uwagę wszystkie porady, jakie możesz uzyskać, właśnie ta jest najważniejszą z nich wszystkich. Bezpieczne randki to nie tylko randka w internecie, ale również ta w świecie rzeczywistym. Pamiętaj, spotykając się z nową osobą, musisz zachować szczególną ostrożność. Nigdy nie możemy być do końca pewni, jakie intencje ma druga osoba.

Powiedz komuś o lokalizacji, w której się spotykacie, o czasie, w którym ma odbyć się spotkanie oraz wybieraj bezpieczne miejsca pełne ludzi. Nie zapraszaj nikogo do swojego domu, zachowaj informacje o swoim adresie zamieszkania wyłącznie dla siebie oraz planuj spotkanie w godzinach popołudniowych, zamiast wieczornych.

Zachowaj dystans!

Tak jak już wspominaliśmy – zasada ograniczonego zaufania jest kluczowa przy zawieraniu internetowych znajomości. I choć randka może wydawać się kusząca, a Twoja potencjalna sympatia wręcz idealna dla Ciebie – nie spiesz się, zastosuj metodę malych kroczków. Nie bez powodu powtarza się, że lepiej zapobiegać niż cierpieć. W tym przypadku również to się sprawdza.

Może to mieć wyłącznie same pozytywy, gdyż nie tylko wydamy się drugiej stronie nieco bardziej tajemniczy, zdystansowani, a zarazem ciekawsi, ale również zadbamy o to, by nasze spotkanie było bezpieczne. Pamiętaj, że wszystkie informacje, którymi dzielisz się z drugą osobą, mogą być bardzo cenne, a zarazem bardzo niebezpieczne w rękach nieodpowiedniej osoby.

Dodawaj przemyślane zdjęcia!

Najważniejsza zasada internetu – to co raz tu trafi, zostaje tutaj na zawsze. I to naprawdę warto zapamiętać. Dlatego następnym razem, gdy będziesz zastanawiał się, czy warto dodać dość kontrowersyjne zdjęcie swojej osoby w aplikacji takiej jak np. Tinder, bądź jakiś złośliwy, nieprzychylny komentarz – pod żadnym pozorem tego nie rób.

Są sytuacje, w których pod nachalnymi namowami partnera możemy wysłać mu jedno z bardziej prywatnych zdjęć – należy się również wystrzegać takich sytuacji, gdyż takie zdjęcie może być już przedmiotem szantażu, co jest dość znaną techniką wśród internetowych oszustów.

Ufaj swojej intuicji!

Podczas nawiązywania nowych znajomości w każdej chwili masz prawo do sprzeciwu. Nie bój się otwarcie go wyrażać, każdy ma prawo czuć się niekomfortowo. Nie obawiaj się o tym mówić, gdyż w każdej chwili masz prawo do odwołania spotkania, przełożenia go lub nawet zrezygnowania z dalszego kontaktu z daną osobą.

Zaufaj sobie i swojej intuicji, gdyż nierzadko może być ona Twoją jedyną bronią, która uchroni Cię przed nieprzyjemną sytuacją. Dlatego jeśli coś w wiadomosci Cię zaniepokoi lub wydaje Ci się, że ktoś jest zbyt ciekawy prywatnych aspektów Twojego życia – powiedz dość i wycofaj się. Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo powinno być największym priorytetem. Jeżeli masz więc wątpliwości co do spotkania, prawdomówności danej osoby lub szczerości jej zamiarów – zrób krok w tył.

Portale randkowe - które są bezpieczne? Zobacz nasz ranking i znajdź najlepsze randki w sieci

Podsumowanie

Strony randkowe dokładają wszelkich starań, by użytkownicy mogli cieszyć się wygodnym i bezpiecznym portalem, który posłuży im do zawierania nowych znajomości, znalezienia chwilowej sympatii, jak również jest to miejsce dla ludzi, którzy poszukują długoterminowych, prawdziwych miłości. Jednym słowem miejsce znajdzie tutaj każdy. Jedni będą to postrzegać jako zaletę, zaś inni powód do zmartwień, gdyż przysłowiowy „każdy” może mieć również dość nieprzychylne intencje wobec nas.

Wśród społeczności internetu – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – powinna być utrwalana świadomość niebezpieczeństw, które mogą na nich czekać niemal na każdym kroku. Dbając o bezpieczeństwo swoich danych oraz siebie samych możemy zapobiegać nieszczęściom, bez konieczności rezygnacji z randek w sieci. Wystarczy po prostu odrobina rozsądku i wiedza, które portale randkowe będą w stanie zapewnić nam to bezpieczeństwo.

Źródła i dalsza lektura:

  • https://bibliotekanauki.pl/articles/2141310.pdf
  • https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/69350
  • https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/296423

Kliknij aby zagłosować
[Łącznie głosów: 3 Średnia ocena: 4]

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.