Czym Jest Prawdziwa Miłość? Jak Ją Okazać? Wyjaśniamy!

Szukając definicji prawdziwej miłości, możemy spotkać się ze zdaniem, iż jest to uczucie skierowane do osoby lub przedmiotu, które wyraża się w pragnieniu czynienia dobra dla drugiej strony. Jest to jednak niezwykle ogólnikowe określenie. W rzeczywistości to, czym konkretnie jest wspomniana wyżej miłość, dla każdej osoby będzie czymś zupełnie innym. Czasem będą to niezwykle zbliżone odczucia i przykłady sytuacji związanych z miłością, natomiast innym razem będą to bardzo mocno różniące się od siebie przykłady. Czym więc jest prawdziwa miłość i kiedy możemy o niej mówić? Na czym polega prawdziwa miłość i jak nie pomylić jej z pożądaniem?

czym jest prawdziwa miłość?

Czy pożądanie jest tym samym, co prawdziwa miłość?

Częstym problemem, z którym spotyka się wiele osób, jest mylenie prawdziwej miłości z pożądaniem. Kiedy mężczyzna kocha kobietę, najczęściej mamy na myśli prawdziwą miłość. Niestety, odczucia towarzyszące obydwu stanom, bardzo często bywają bliźniaczo podobne. Skutkuje to sytuacją, w której odróżnienie tych dwóch uczuć bywa wyjątkowo trudne. W tym przypadku bardzo przydatny może okazać się czas. 

Według statystyk, nawarstwiające się rozczarowania i frustracje związane z drugą osobą sprawiają, że pożądanie pomiędzy dwiema osobami znika w ciągu pierwszych 2 lat wspólnego spotykania się.”

Odczuwanie podwyższonej ekscytacji i zadowolenia, wynikającego z obecności drugiej osoby, jest procesem w zupełności naturalnym. Jednak zazwyczaj ten stan nie jest ofiarowany nam na cały czas trwania znajomości z drugą osobą.

Wraz z upływem czasu, niestety często zmniejsza się poziom ekscytacji i zadowolenia, powodując jednocześnie coraz częstsze zgrzyty. Jest to sygnał świadczący o tym, że nasz związek z drugą osobą, nie jest prawdziwą miłością, a jedynie chwilowym pożądaniem. W takiej sytuacji wspólna przyszłość może okazać się niemożliwa do zrealizowania.

Czy prawdziwa miłość musi oznaczać małżeństwo?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób odchodzi od standardowego modelu pojmowania prawdziwej miłości. Modelu, w którym żadna miłość nie była prawdziwą, jeżeli obydwie osoby nie pragnęły zostać małżeństwem. 

Dziś, coraz więcej osób uważa to za zbędny element związku. Dzieje się tak z różnych powodów, jednak bardzo często można spotkać się z tłumaczeniem, że o wiele łatwiej jest ocenić, czy ktoś kocha nas prawdziwą miłością, gdy jest z nami dlatego, że chcę, a nie dlatego, że podpisał dokumenty małżeńskie. 

W jaki sposób można okazać prawdziwą miłość?

Coraz więcej osób zastanawia się nad tym, jak okazać drugiej osobie to, że kochamy ją prawdziwym i szczerym uczuciem. Niestety, bardzo często nie wystarczą do tego jedynie słowa, lub drogie prezenty. Co więc można zrobić, aby pokazać drugiej osobie, że łączy nas z nią wyjątkowo silna więź?

Zapewnienie bezpieczeństwa

Prawdziwa miłość bardzo często bywa kojarzona z poczuciem bezpieczeństwa, jakie oferujemy drugiej osobie, którą kochamy. Zapewnianie tego, jest bardzo ważnym elementem każdego związku.

Pokazujemy w ten sposób, że nawet w ciężkich i trudnych chwilach, można na nas liczyć, nie zważając na to, ile problemów do nas przychodzi.

Czym dla mężczyzn jest prawdziwa miłość?

Chęć zrozumienia

Aby stworzyć szczęśliwy i solidny związek, ważna jest rozmowa i próba zrozumienia drugiej osoby, nawet w momencie, gdy zupełnie się z nią nie zgadzamy. To właśnie to może świadczyć o tym, jak bardzo kochamy drugą osobę.

Warto odłożyć na bok fakt, że nie zgadzamy się z nią i spróbować zrozumieć, dlaczego ma zupełnie inne zdanie niż my. Dzięki temu pokazujemy, że ważniejsze od naszego zdania, jest pragnienie trwania przy boku ukochanego lub ukochanej, nawet jeśli czasem jest wyjątkowo trudno.

Bezwzględny szacunek

Jeżeli w związku nie ma szacunku, nie ma również mowy o tym, aby była to miłość prawdziwa. Czasami relacja, jaka łączy ludzi, bywa zupełnie inna, od przyjętej ogólnie definicji, jednak nawet w skrajnie różnych przypadkach, nie może zabraknąć szacunku do drugiej osoby. W dzisiejszych czasach niestety nie jest to takie naturalne.

Wielu młodym osobom wydaje się, że da się zbudować szczęśliwy związek pełen miłości, jednak zapominają o podstawowym składniku — szacunku. Bez tego, druga osoba może czuć rozczarowanie naszą osobą.

Nie zatracić zmysłowości

Wypalenie w związku to często wskazywany powód wielu rozstań. Prawdziwa miłość to stan, któremu zwykle towarzyszy pożądanie. Nie można więc pozwolić na to, aby znikło bezpowrotnie.

Chęć bycia blisko z drugą osobą, czułość, namiętność i chęć próbowania nowych rzeczy sprawią, że pielęgnowanie swojej wspólnej bliskości będzie przynosiło widoczne efekty. Wiele osób zastanawia się, jak być szczęśliwym, pomimo długiego stażu związku. Jednym ze skutecznych rozwiązań, pomagającym utrzymać szczęście i prawdziwą miłość jest właśnie to, aby nie zatracić zmysłowości.

Wyjaśnianie nieporozumień

O tym, że jest to prawdziwa miłość, bardzo dobrze świadczy również to, jak wygląda wspólne rozwiązywanie konfliktów. Jeżeli przy każdym nieporozumieniu odwracamy się na pięcie, wychodząc i nie dają drugiej osobie szans na wyjaśnienie i szczerą rozmowę, może ona poczuć, że nie zależy nam na niej, jej miłość do nas nie jest odwzajemniona, a między Wami z pewnością nie ma prawdziwej miłości.

Najczęściej na początku związku, wyjaśnianie wszystkich nieporozumień przychodzi znacznie łatwiej niż w późniejszych etapach związku. Wpływ na to mają zazwyczaj sytuacje, które gromadzą się z biegiem dni, miesięcy lub lat, które zamiecione pod dywan bez odpowiedniego rozwiązania, znacznie przybierają na sile.

Słuchanie potrzeb partnera

Wiele osób w dłuższych związkach zauważa, że po upływie pewnego czasu, druga osoba przestaje słuchać ich potrzeb. Nasze potrzeby są bardzo istotną rzeczą w związku, tym bardziej powinniśmy o nich bezwzględnie rozmawiać i jednocześnie słuchać.

Jednak to nie wystarczy. Aby zbudować pozytywną relację, należy także stosować się do tego, o czym mówi partner lub partnerka. Jeżeli druga osoba robi to stale, można potraktować to jako dobry sygnał, świadczący o tym, że kocha nas prawdziwą miłością.

Czym dla kobiet jest prawdziwa miłość?

Podsumowanie

Dla sporej ilości ludzi prawdziwa miłość przypomina tą, widywaną w komediach romantycznych. Niestety, taka miłość często nie jest w stanie utrzymać się przez cały czas trwania związku.

Jednak jest sporo rzeczy, które mogą pomóc nam w podjęciu decyzji o tym, czy nasza miłość rzeczywiście jest prawdziwa. Jeżeli Twój partner lub partnerka jest w stanie zrobić coś z wyżej wymienionych rzeczy, to jest to ogromny powód do radości.

Jeśli natomiast wciąż poszukujesz znajomości, z którymi uda Ci się nawiązać wyjątkową relację, odkryć głębokie uczucie i stworzyć związek, czekają na Ciebie tutaj.

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking (Czerwiec ’24)