Jak Być Szczęśliwym w Związku? 7 Najskuteczniejszych Porad Na Szczęśliwy Związek

Aby móc stworzyć szczęśliwy związek, potrzebne jest wiele składników. Mnóstwo osób przyznaje, że nie jest to lekkie zadanie. Zwłaszcza w późniejszych etapach, kiedy zazwyczaj mija już moment zauroczenia drugą osobą. Według statystyk, około 70% związków rozpada się w ciągu pierwszych 2 lat. Jaki jest tego powód? Czy wspólne spędzanie czasu sprawia, że przestajemy interesować się drugą osobą? Czy późniejsze etapy związku zwiastują już tylko monotonie i brak drugiej osoby obok nas?

sposoby, aby być szczęśliwym w związku

Dlaczego związek po czasie już nie jest taki sam?

Biorąc pod uwagę statystyki, z niezwykłą łatwością można dostrzec, że większość związków po pewnym czasie zupełnie nie przypomina tych z początku. Jednak dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że przestajemy być najważniejszą osobą, o którą partnerka lub partner zabiegali nieustannie?

Oto najczęściej wspominane powody:

Negatywne emocje

Na początku związku można łatwo zaobserwować chęć spędzania ze sobą jak największej ilości wolnego czasu. Częste spacery, wyjścia do znajomych, spędzanie czasu tylko we dwoje w domowym zaciszu. Jednak z biegiem czasu, zaczynają pojawiać się problemy. Spędzając z kimś więcej czasu, niestety także o wiele łatwiej można doprowadzić do kłótni. Zaczyna nas denerwować coraz więcej rzeczy, przez co pojawia się jeszcze więcej negatywnych emocji, które odciskają spore piętno na związku.

Brak wspólnych pasji

Posiadanie wspólnych pasji lub zainteresowań zazwyczaj bardzo dobrze wpływa na kondycje związku. Przede wszystkim, bardzo często właśnie dzięki nim możemy poznać naszą drugą połówkę. Wspólne pasje dają możliwość nawiązania rozmowy z kimś, kto również podziela nasze poglądy lub zainteresowania.

Tym bardziej, jeśli nasza pasja jest dość nietypowa, przez co wiele osób nie jest w stanie jej zrozumieć. W praktyce niestety często także oznacza to to, że bliska nam osoba nie jest w stanie zrozumieć, jak ważną rolę w naszym życiu może odgrywać konkretna rzecz.

Monotonia

Niestety, problem monotonii prędzej czy później dotyka każdą parę. Nie da się stworzyć szczęśliwego związku, bez dbania o wspólnie spędzany czas. Jeżeli przestajemy przykładać do tego uwagę, jak wygląda nasze wspólne życie, nie można się dziwić, że zaczyna się coś w nim psuć. Spędzając niemal każdy dzień w ten sam sposób, można być pewnym, że problem monotonii zbliża się wielkimi krokami.

Monotonia niestety w wielu przypadkach jest pierwszym powodem tego, że związek zaczyna się psuć. Może spowodować kłótnie, dopuszczanie obcych osób do związku, brak rozmów lub zdradę.

Zauroczenie wyglądem

Decydując się na zawarcie związku z drugą osobą, naturalnym jest fakt, że powinna się nam podobać. Jednak nigdy nie powinien to być jedyny powód, dla którego zamierzamy związać się z jakąś osobą. W dalszej perspektywie może się okazać, że pomimo atrakcyjności drugiej osoby, nie ma możliwości, aby stworzyć z nią trwały związek, ponieważ zupełnie nie odpowiada nam swoim stylem życia lub podejściem do wielu ważnych tematów.

Szukając prawdziwej miłości, w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się własnymi odczuciami, jakie pojawiają się, gdy spędzamy z nią czas.

co zrobić, aby uzyskać szczęście w związku

Jak być szczęśliwym w związku?

Nie ma konkretnej recepty na to, aby stworzyć szczęśliwy związek. Coś, co u jednej pary będzie sprawdzało się świetnie, u innych może okazać się nietrafionym sposobem. Zdecydowanie warto spróbować wszystkich dostępnych sposobów, ponieważ one mogą przynieść nam dobro partnera, które jest bardzo ważnym elementem udanego związku.

To kiedy mężczyzna kocha kobietę lub na odwrót, można powiedzieć na mnóstwo różnych sposobów, jednak to czyny traktowane pokazują całą prawdę. Oto najskuteczniejsze sposoby, dzięki którym można być szczęśliwym w związku:

Sztuka konstruktywnego komunikowania swoich oczekiwań

Nie da się stworzyć udanego związku, nie rozmawiając ze sobą otwarcie. Częstym problemem w związkach jest to, że ludzie nie zawsze wiedzą, czego się od nich oczekuje. Być może, jakaś rzecz może wydawać się na tyle oczywista, że partner uznaje, że nie warto o niej wspominać, jednak zdecydowanie jest to błędna droga. Dzięki otwartej rozmowie, a także komunikowaniu własnych potrzeb i oczekiwań można uniknąć wielu nieporozumień, które często bywają wynikiem braku podstawowej rozmowy.

Czas dla siebie

Żyjemy w niezwykle szybkich czasach. Zawrotne tempo życia często bardzo źle wpływa na kondycje związku. Świadomość rosnących kosztów życia, razem z tym równolegle rosnące oczekiwania lepszego życia sprawiają, że coraz więcej czasu poświęcanego jest na pracę. Powoduje ona stres, zmęczenie i stale pogarszający się humor. Niezależnie ile pracy czeka na nas, zawsze należy pamiętać o tym, aby znaleźć jakąś część wolnego czasu i poświęcić go bliskiej osobie. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na relacje między partnerami.

Rozmowa, rozmowa, jeszcze raz rozmowa

Rozmowa to podstawa udanego związku. Bez niej, nie da się stworzyć zadowalającej relacji. Jednak najważniejsze jest to, aby podczas rozmowy poświęcać sobie uwagę. Oczywiście można rozmawiać ze sobą, oglądając jednocześnie telewizje lub robiąc inne rzeczy, jednak podczas takiej rozmowy nie koncentrujemy się w pełni na drugiej osobie, przez co może poczuć się ignorowana. Należy pamiętać o tym, aby zawsze znaleźć czas na wysłuchanie drugiej osoby, może to dać jej niespodziewane poczucie szczęścia.

Unikanie złych nawyków

Tworząc związek z drugą osobą, naturalne jest to, że będziemy z nią rozmawiać praktycznie codziennie. Co za tym idzie, nie będą to tylko przyjemne tematy. Warto więc dbać o jakość rozmowy w domu i postarać się unikać marudzenia. Nie niesie ono za sobą praktycznie nic dobrego. Wyładowujemy się przed drugą osobą, zamieniając wspólny czas, który można spożytkować w przyjemny sposób, na czas, który będzie się nam kojarzył jedynie w negatywny sposób.

Nauka na błędach

Każdy popełnia jakieś błędy. Zdarzają się one najlepszym i to normalne, że będą zdarzać się nadal. Jednak bardzo ważne jest to, aby nie popełniać w kółko tych samych błędów i wyciągać z nich konsekwencje. Tylko ciągła praca nad swoimi wadami może przynieść jakieś efekty. Odpuszczając ją i godząc się na popełnianie ich w dalszym ciągu, może to być wyrazem braku szacunku wobec drugiej osoby.

Po prostu być

Czasem, najlepsze co możemy zrobić, to po prostu być. Pomimo tego, że może wydawać się to banalne, być może właśnie tego potrzebuje druga osoba, aby czuć poczucie bezpieczeństwa. Oferując drugiej osobie siebie, oferujemy jej również swój czas. W tak bardzo zabieganym świecie czas staje się coraz droższą walutą dla każdego. Warto więc czasem odłożyć na bok własne zainteresowania i poświęcić partnerowi uwagę. Niewykluczone, że zostanie to docenione o wiele mocniej, niż kolejny prezent kupiony w celu rekompensaty braku wolnego czasu.

Czułe słowa

Na koniec, dobrze jest pamiętać o czułych słowach skierowanych do drugiej osoby. Czasem jedno słowo, potrafi sprawić, że cały dzień zmieni się w coś wspaniałego. Czułe słowa z reguły są naturalnym elementem, z jakim można spotkać się w szczęśliwym związku, jednak czasem warto zastanowić się nad tym, kiedy ostatni raz powiedzieliśmy drugiej osobie coś wyjątkowego, co mogło sprawić, że jej dzień stanie się znacznie lepszy.

co zrobić, aby czuć szczęście w związku?

Podsumowując

Jest mnóstwo sposobów na to, aby stworzyć szczęśliwy związek. Jednak żaden sposób nie będzie w stanie tego uczynić, bez odpowiedniej motywacji i szczerych chęci. Szczęśliwy związek to efekt ciężkiej pracy, wielu godzin pełnych rozmów, otwartości i zrozumienia dla słabości drugiej połowy i przede wszystkim bycia ze sobą nawet w trudnych chwilach. Każda z tych rzeczy to składnik, niezbędny do stworzenia udanego związku.

Jeśli pragniesz stworzyć szczęśliwy związek, jednak od dawna nie masz ku temu możliwości, nie przejmuj się! Odwiedź darmowe portale randkowe, na których czeka na Ciebie mnóstwo osób zainteresowanych nawiązaniem nowych znajomości.

 

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.