12 Skutecznych Rad Jak Zrobić Dobre Zdjęcie Profilowe

W dzisiejszych czasach znalezienie kogoś, kto nie korzysta z portali społecznościowych lub randkowych, może okazać się nie lada wyzwaniem. Aby móc w pełni cieszyć się korzystaniem z nich, niezbędne jest przedstawienie swojego zdjęcia profilowego. Przeglądając profile różnych osób, można napotkać na najróżniejsze zdjęcia profilowe. Czasem są one bardzo korzystne dla właściciela, czasem jednak sprawiają, że automatycznie przestajemy brać taką osobę pod uwagę. Co zrobić, aby uzyskać najlepszy efekt na zdjęciu? Czy dodanie zdjęcia profilowego automatycznie zwiększa nasze szanse? Czy da się zrobić idealne zdjęcie profilowe bez pomocy fotografa?

jak zrobić poprawnie zdjęcie profilowe?

Zastanów się, do czego będzie Ci potrzebne doskonałe zdjęcie profilowe.

Serwisy społecznościowe i portale randkowe nie są jedynymi miejscami, w których potrzebne będzie zdjęcie przedstawiające nasz wizerunek. Zanim zdecydujemy się na zrobienie zdjęcia profilowego, należy zastanowić się nad tym, w jakim miejscu będziemy się nim posługiwać.

Zupełnie inne zdjęcie będzie nam potrzebne, w przypadku gdy zamierzamy udostępnić je na swoim profilu na Facebooku, innego zdjęcia trzeba użyć do portali randkowych, które możesz znaleźć tutaj, zupełnie inne zdjęcia będą nadawały się na Tindera, a jeszcze innego zdjęcia profilowego będziemy potrzebować do serwisu związanego z naszą karierą zawodową, takiego jak LinkedIN.

Czy samemu da się zrobić dobre zdjęcie profilowe?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jaki mamy aparat i w jaki sposób potrafimy go obsługiwać. Nie każde zdjęcie musi być wykonane przez profesjonalnego fotografa, jednak jeżeli potrzebna jest nam profesjonalna fotografia, które będzie naszą wizytówką, warto zainwestować w dobry sprzęt lub usługi osoby, która zajmuje się tym zawodowo. Czasem niestety nie wystarczą aplikacje, dzięki którym samemu można poprawić zdjęcie.

Warto jednak próbować, ponieważ posiadając korzystne zdjęcie profilowe, o wiele łatwiej będzie nam rozpocząć rozmowę na portalu randkowym lub zostać zauważonym przez potencjalnych klientów.

Na co należy zwrócić uwagę, aby zrobić dobre zdjęcia profilowe?

Jest kilka rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę, jeśli zdecydujemy się samemu zrobić sobie zdjęcie na profil. Podobnie jak w przypadku, gdy nie wiemy, jak ubrać się na pierwszą randkę, wiele osób nie zawsze wie, jak ubrać się, aby uzyskać satysfakcjonujące zdjęcie. Stosując się do nich, Twoje zdjęcia wyjdą o wiele lepsze niż poprzednie. Oto one:

Symetrycznie rozmieszczone źródła światła

Światło w fotografii jest jednym z najważniejszych elementów. Bez odpowiedniego światła nie powstanie zdjęcie, które będzie nas zadowalać. W internecie bez problemu można znaleźć zdjęcia, na których widać zbyt mocne światło z jednej strony, przy czym z drugiej niestety jest praktycznie ciemno. Chcąc uzyskać satysfakcjonujące zdjęcie, warto zainwestować w dobre oświetlenie sztuczne, lub wybrać idealny moment, w którym złapiemy idealne światło dzienne.

sposoby, aby zrobić dobre zdjęcie profilowe

Dopasuj się do idealnej pory

Złota godzina. Jest to termin używany przez wielu fotografów. Oznacza on czas, kiedy słońce jest bliskie schowania się za linię horyzontu, jednak jeszcze tego nie zrobiło. Obiektyw jest w stanie wykonać wtedy zdjęcia w najlepszym świetle, które uwydatni każdy element.

Stań w niedużej odległości

Przykładów związanych z nieodpowiednią odległością aparatu, od osoby, której robi zdjęcie, nie trzeba szukać długo. Podczas robienia profilówki, należy wziąć pod uwagę nie tylko odpowiednie oświetlenie, ale także dobrać do tego najlepszą możliwą odległość. Zdjęcie profilowe ma przedstawiać w głównej mierze nas, a nie wszystko wokół.

Unikaj zdjęć grupowych

Często można spotkać się także ze zdjęciami, na których jest kilka osób. Jest to spory błąd, ponieważ uniemożliwia to znalezienie osoby, do której należy profil. Robiąc zdjęcie profilowe, zadbaj o to, aby być jedyną osobą na zdjęciu. 

Wielu użytkowników widząc profil, gdzie na zdjęciu profilowym jest więcej niż jedna osoba, odrzuca go obawiając się oszustwa. 

Zrób najlepsze pierwsze wrażenie

Kwestia pierwszego wrażenia nie zmienia się nigdy. Nie da się go zrobić drugi raz. Pamiętaj o tym, że Twoje zdjęcie będzie prawdopodobnie pierwszą rzeczą, z jaką skojarzy Cię Twój odbiorca. Ważne jest, aby przedstawiało Cię w korzystny sposób. Aby to uzyskać, będzie potrzebny przemyślany kadr.

Nawiąż kontakt wzrokowy

Kontakt wzrokowy jest bardzo ważnym elementem dobrego zdjęcia profilowego. Ważne są odpowiednio odsłonięte oczy, które umożliwiają nawiązanie tego kontaktu. Jak mawia stare przysłowie, „oczy są zwierciadłem duszy”. Wyjątkowy wzrok potrafi zdziałać cuda.

Przemyślany makijaż

Są sytuacje, w których nawet pomimo sprzętu dobrej jakości, odpowiednich umiejętności i specjalnego kadru, zdjęcie nie wychodzi, tak jak powinno. Dzieje się tak często wtedy, gdy osoba, która pozuje do zdjęcia, ma nieodpowiedni makijaż. Zbyt mocne brwi, nieodpowiednio dobrany podkład, kolory niepasujące do modela. Czasem brak makijażu może wzbudzić większe zainteresowanie niż nieodpowiednio dobrany makijaż.

Postaraj się, aby było interesujące

Robiąc samemu zdjęcie, postaraj się zaplanować je w taki sposób, aby budziło one zainteresowanie kogoś, kto będzie je oglądał. To, co prezentujesz na zdjęciu, jest więc bardzo ważne. Dobrym sposobem może okazać się dobranie interesującego tła, jednak warto pamiętać o tym, aby nie budziło ono większego zainteresowania niż my sami. Na zdjęciu profilowym to Ty masz grać pierwszą rolę, nie tło czy inne dodatki.

Rób dużo zdjęć

Czasem, aby wykonać dobre zdjęcie, potrzebne jest naprawdę dużo czasu i ogromna ilość wykonanych zdjęć, z których na sam koniec i tak najlepiej wypada zaledwie kilka. Właśnie dlatego, nie warto się ograniczać, ponieważ może okazać się, że żadne zdjęcie nas nie zadowala. Robiąc zdjęcia, warto zmieniać parametry. Pomoże nam to zrobić dobre zdjęcie profilowe.

Korzystaj z gotowych wzorów

Wiele smartfonów posiada w sobie wzory, które ustawiają parametry zdjęcia za nas samych. Co prawda nadal musimy przykładać uwagę do tego, czy to, co zamierzamy sfotografować, jest dobrze oświetlone, jednak często wystarczy zwrócić uwagę wyłącznie na to, natomiast resztą zajmuje się już sam telefon.

Znajdź ciekawe miejsca

Jeżeli nie chcesz podążać tą samą drogą, którą idą wszyscy, możesz znaleźć własne miejsca, które dodatkowo uwydatnią Twoje zdjęcie. Jest dużo miejsc, które są rekomendowane przez inne osoby, jednak zdarza się czasem, że idealne tło czeka na nas tam, gdzie jeszcze nikogo nie było.

Nie rób zdjęć w lustrze

Zdjęcia w lustrze tą czymś, co należy omijać szerokim łukiem. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy zdjęcie na fb, czy ma to być zdjęcie na poważny portal, warto pamiętać o tym, aby zdecydowanie tego unikać. Z pewnością nie wpłynie to dobrze na nasz wizerunek.

jak zrobić selfie?

Podsumowując

W dzisiejszych czasach, w mediach społecznościowych lub na wielu innych portalach można spotkać się z najróżniejszymi rodzajami zdjęć. Zdecydowanie należy pamiętać o tym, że nasze zdjęcie jest również naszą wizytówką.

Jeżeli potrzebujemy zdjęcia do poważnego portalu, pomysł zdjęcia klatki piersiowej lub innych roznegliżowanych części ciała może okazać się nietrafiony. Ogromnym powodzeniem dzisiaj cieszy się selfie, które praktycznie każdy jest w stanie zrobić samemu, bez pomocy fotografa.

Aby zrobić zdjęcie profilowe, wystarczy nam jedynie aparat, który często znajduję się już w telefonie i pomysł na to, co zrobić, aby wyszło jak najlepiej. Stosując się do powyższych wskazówek, można zrobić wyjątkowe zdjęcie.

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.