Zdjęcie na Portal Randkowy. Sprawdź, Na Co Warto Zwrócić Uwagę

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że masz zaledwie kilka sekund, by zainteresować swoim profilem randkowym potencjalnego partnera bądź partnerkę? Nie zdawaj się na przypadek i postaraj się zaprezentować od jak najatrakcyjniejszej strony. Wybierz z nami najlepsze zdjęcie na portal randkowy, które pozwoli Ci zjednać sobie uwagę płci przeciwnej.

Mówi się, że to mężczyźni są typowymi wzrokowcami, a kobiety sięgają nieco głębiej i biorą pod uwagę więcej kryteriów niż tylko męską powierzchowność. Na portalu randkowym wszyscy patrzą na wygląd i to on jest czynnikiem, który w większości decyduje o popularności danego profilu.

Zobacz, jak dostosować się do tych zasad gry i jakich zdjęć używać, by spotkać się z miłym odbiorem innych użytkowników, gdy odwiedzisz któryś portal randkowy bez rejestracji.

zdjęcie do portalu randkowego

Jakie powinno być odpowiednie zdjęcie na portal randkowy?

Dobre zdjęcie profilowe to najlepszy sposób, by wywrzeć odpowiednie pierwsze wrażenie na płci przeciwnej. Jak dokonać wyboru zdjęcia profilowego, by należycie spełniało swoją funkcję?

Czy warto posługiwać się na portalu randkowym zdjęciami wykonanymi przez zawodowego fotografa? A może lepsza będzie amatorska sesja zdjęciowa?

Jeżeli najpopularniejsze portale randkowe nie przyniosły Ci jak dotąd szczęścia, problem może leżeć właśnie w kiepskim zdjęciu. Sprawdź, jak poprawić swoją sytuację i pokaż się płci przeciwnej w swoim najlepszym wydaniu.

Zdjęcie profilowe powinno być aktualne

Tworząc swój profil randkowy, staraj się unikać dodawania zdjęć, które są starsze niż kilka lat, lub nawet kilka miesięcy, jeśli w ostatnim czasie Twój wygląd mocno ewoluował.

Nieaktualne zdjęcia mogą prowadzić do wielu niezręcznych sytuacji, może się okazać, że osoba, z którą uda Ci się umówić… po prostu Cię nie rozpozna na randce, a w skrajnym przypadku będzie mieć pretensje, że została wprowadzona w błąd, bo umówiła się ze szczupłym, wysportowanym brunetem, a na randkę stawił się siwiejący bądź łysiejący pan z brzuszkiem.

Podczas edycji zdjęcia profilowego postaw na naturalność

Dobre zdjęcie na serwis do randkowania to takie, które prezentuje to, kim jesteś, ale jednocześnie nie pokazuje zbyt wiele szczegółów z Twojego życia. Staraj się unikać publikowania zdjęć po mocnym retuszu lub takich, które prezentują Cię w scenicznym make-upie albo bardzo niecodziennej kreacji.

U kobiety mile widziane jest zdjęcie profilowe, na którym jej twarz zdobi delikatny makijaż. U mężczyzn natomiast, najlepiej sprawdzą się zdjęcia w casualowej stylizacji, czyli ani zbyt formalne, ani przesadnie nonszalanckie.

Portale randkowe zwykle udostępniają możliwość dodania co najmniej kilku zdjęć. Postaraj się w swoich zdjęciach zaprezentować nie tylko twarz, ale również sylwetkę, która dla wielu osób ma ogromne znaczenie w dobieraniu partnera.

Zbyt mocno przerobione zdjęcie, które nie będzie wyglądało na naturalne, może spowodować, że inni użytkownicy zaczną wątpić w Twoją prawdziwość i potraktują Cię jak inne boty na portalach randkowych.

W zdjęciach na portalu randkowym pozuj wyłącznie solo

Portal randkowy nie jest typowym medium społecznościowym. To miejsce, w którym prezentujesz siebie, swój wygląd i cechy, a nie paczkę swoich znajomych. Dlatego unikaj dodawania na portale randkowe zdjęć, na których prócz Ciebie są też inne osoby.

Po pierwsze, mogą sobie nie życzyć publikacji swojego wizerunku w Internecie, po drugie grupowa fotka odciąga uwagę użytkowników od Ciebie. Największym błędem jest… publikowanie w aplikacji randkowej zdjęć z byłym partnerem — nawet gdy jego twarz została zamazana lub został częściowo wykadrowany.

Zrezygnuj z prezentowania takiego zdjęcia na portalu randkowym, bo może ono zniechęcić wiele osób do nawiązania kontaktu.

Nie podkreślaj nadmiernie swojego statusu majątkowego

Wielu mężczyzn, chcąc zaskarbić sobie uwagę kobiet, publikuje na profilu randkowym profesjonalne zdjęcia w otoczeniu luksusowych samochodów czy pozując w drogim klubie podczas egzotycznych wakacji.

Jeżeli wykorzystujesz profil randkowy, aby poznać kobietę swojego życia lub przynajmniej kogoś do stałego związku opartego na partnerstwie, unikaj fotografii, które nadmiernie odsłaniają poziom, na jakim żyjesz.

Może to przyciągnąć osoby, które od związku oczekują korzyści materialnych i nie patrzą na Ciebie wcale jak na fajnego faceta, a po prostu jak na potencjalnego sponsora drogich wycieczek i kolacji w eleganckich restauracjach.

Unikaj nadmiernego profesjonalizmu

Walczysz z pokusą, aby zaprezentować się na portalach randkowych niczym model lub modelka? Profesjonalne zdjęcia są w stanie wydobyć z Twojej aparycji wszystko to, co najlepsze, ale mają jedną dużą wadę: zalatują tzw. „fejkiem”.

Jeśli więc jesteś wyjątkowo atrakcyjną wizualnie osobą i wzmocnisz wywierany efekt poprzez sesję wykonaną w studio, część użytkowników może pomyśleć, że Twój profil to trollkonto założone przez jakiegoś żartownisia w celu wykonania kolejnego „eksperymentu społecznego”.

Dobre zdjęcia wykonane przez zawodowca mają sens, ale tylko wówczas, gdy jesteś niefotogeniczny i znacznie lepiej prezentujesz się w „realu” niż na fotkach. Profesjonalista jest w stanie zrobić zdjęcie, które wydobędzie z Ciebie maksymalny potencjał.

jak zrobić fajne zdjęcie na portal randkowy?

Czy zrobienie takiego zdjęcia jest trudne?

Aby zrobić dobre zdjęcie na portale randkowe, naprawdę nie musisz być profesjonalistą. Interesujące zdjęcie możesz zrobić samodzielnie lub też poprosić o jego wykonanie bliską osobę.

Warto dodać, że wiele osób nie potrafi obiektywnie zdecydować, na której fotografii prezentuje się najlepiej. Jeśli też masz ten problem, możesz wybrać zdjęcie, korzystając z rad znajomych.

Na co zwrócić uwagę podczas robienia zdjęcia na portal randkowy?

Twój profil randkowy cierpi na brak zdjęcia i chcesz to szybko zmienić? Za pomocą kilku prostych sztuczek możesz sprawić, że Twoje selfie przyciągnie uwagę innych użytkowników i spowoduje, że potencjalny partner z pewnością dostrzeże w Twoim zdjęciu to „coś”.

Odpowiednie warunki oświetleniowe

Robiąc zdjęcia na portale randkowe, staraj się zadbać o to, by Twoja twarz była równomiernie oświetlona. Unikaj zbyt ciepłego światła, które sprawi, że Twoja karnacja będzie wyglądać nienaturalnie. Zwróć też uwagę, czy na Twoim zdjęciu nie pojawia się nieestetyczny cień od nosa lub nie jest ono prześwietlone.

Postaw na naturalny uśmiech

Zdjęcie do publikowania na portalach randkowych to nie oficjalna fotografia do dyplomu. Nie musisz zachowywać na nim kamiennej twarzy, a wręcz wskazany jest delikatny uśmiech, który zaprezentuje Cię jako osobę sympatyczną i otwartą na innych ludzi.

Celem dobrego zdjęcia jest właśnie to, by wywarło na odbiorcy odpowiednie wrażenie. Nikt nie chce wychodzić na randkę ze smutasem, który zaraża otoczenie pesymizmem. Wybierz zatem fotki, na których widać, że potrafisz cieszyć się życiem.

Zadbaj o właściwą perspektywę

Nawet osoba o najbardziej regularnych rysach twarzy i idealnej sylwetce może zniekształcić swój wizerunek poprzez złą perspektywę. Robiąc zdjęcie od dołu, sprawisz, że Twój tułów będzie nienaturalnie masywny względem głowy. Z kolei wykonując selfie ze zbyt bliskiej odległości, spowodujesz, że rysy twarzy przybiorą na zdjęciu karykaturalny wyraz.

Jeżeli w wykonaniu sesji na serwis randkowy posiłkujesz się aparatem ze zmiennymi obiektywami, do Twoich celów najlepszy będzie obiektyw portretowy 50 mm, którego wartość maksymalna przysłony wynosi F/1.8 lub mniej. Dzięki temu uzyskasz ciekawe zdjęcie z rozmytym tłem, na którym będziesz mieć miękkie i młodo wyglądające rysy twarzy.

czym zrobić dobre zdjęcie na portal randkowy?

Podsumowanie

Rejestrując się na portalach społecznościowych i randkowych, nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Miej też na uwadze, że w ostatecznym rozrachunku najważniejsze jest to, co nosisz w sercu.

Dobre zdjęcia pomogą Ci oczywiście zainteresować drugą osobę, ale jeśli szukasz związku na całe życie — i tak kluczowa będzie Twoja charyzma oraz to, czy nadajecie z potencjalnym partnerem na tych samych falach.

Jednak oprócz korzystnego zdjęcia, warto mieć także wyjątkowy opis na portalu randkowym. Dzięki temu znacznie zwiększysz swoje szanse na poznanie nowych osób i nawiązanie ciekawych znajomości.

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Portali Randkowych (Luty ’24)