Jak rozpocząć rozmowę na portalu randkowym? Praktyczne wskazówki

Trudno jest rozpocząć rozmowę, gdy dopiero zaczynasz korzystać z aplikacji i portali randkowych. Nie wiesz, co powiedzieć, a gdy nie masz praktyki, staje się to o wiele trudniejsze. Z każdym kolejnym niepowodzeniem coraz bardziej zamykasz się przed tym, aby zacząć rozmowę i nawiązać kontakt.

Jak rozpocząć rozmowę na portalu randkowym?

Wysyłanie wiadomości do kogoś i rozpoczynanie rozmowy wydaje się łatwe, gdy czytasz o nich w teorii. Ale w rzeczywistości jest to znacznie bardziej skomplikowane. Jeden zły ruch i druga osoba może stracić zainteresowanie, a nawet zablokować Twoje konto!

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rozpocząć rozmowę na żywo lub co powiedzieć, zaczynając rozmowę na Tinderze i ostatecznie poznać tę wyjątkową osobę, mamy dla Ciebie kilka świetnych rad! Postępuj zgodnie z tym prostym przewodnikiem krok po kroku, a gwarantujemy wzrost zainteresowania Twoim profilem!

Jak rozpocząć rozmowę — 6 podejść, które faktycznie działają

Istnieje wiele sposobów na rozpoczęcie rozmowy w mediach społecznościowych i portalach randkowych, ale nie wszystkie działają tak jak powinny. Poniżej znajduje się pięć podejść, które faktycznie pomogą Ci zacząć rozmowę:

1) Zadaj pytanie, na które można odpowiedzieć jednym lub dwoma zdaniami. Dzięki temu pozwolisz przejąć inicjatywę osobie po drugiej stronie ekranu i sam dowiesz się o niej czegoś ciekawego. Warto pamiętać także o tym, aby już wcześniej przygotować sobie odpowiednie tematy do rozmowy, w których będziesz czuć się komfortowo. Dzięki temu, uda Ci się oszczędzić sobie stresu, jednocześnie wychodząc na kogoś, kto jest pewny siebie.

2) Podziel się czymś, co uważasz za interesujące i zapytaj, czy Twój rozmówca słyszał o tym to wcześniej. Podzielenie się czymś interesującym z rozmówcą to dobry pomysł na rozpoczęcie rozmowy, ponieważ dostarcza mu informacji, wzbudza entuzjazm i empatię oraz buduje poczucie przynależności.

Być może okaże się, że posiadacie jakieś wspólne zainteresowania, dzięki którym rozmowa natychmiast stanie się znacznie prostsza i cały stres związany z nią odejdzie w zapomnienie.

Czasem może okazać się także, że Twoje lub  jej zainteresowania będą na tyle ciekawe, że samo to będzie idealnym tematem do rozmowy na portalu randkowym.

3) Wyślij link i zobacz, czy chce dowiedzieć się o nim więcej. Pamiętaj jednak, że wysyłanie tego w pierwszej wiadomości może zostać odebrane jako próba ataku cyfrowego, warto więc wysłać link po nawiązaniu jakiegokolwiek kontaktu.

4) Podziel się swoją opinią na temat jakiegoś posta, który wcześniej napisała dana osoba. To dobry sposób, aby nawiązać rozmowę i dyskretnie obejść barierę stresu. Jest to często spotykany sposób na wielu portalach randkowych.

5) Skomentuj ich post z pytaniem lub pomysłem i miej nadzieję, że odpowie na niego.

6) Korzystaj z pytań otwartych. Dzięki nim dowiesz się znacznie więcej i być może poruszysz jakieś ciekawe tematy. Zadając otwarte pytania, druga osoba otworzy się przed Tobą o wiele łatwiej, niż w przypadku pytań zamkniętych.

sposób na rozpoczęcie rozmowy

Czego nie pisać w pierwszej wiadomości do nieznanej osoby?

Napisanie pierwszej wiadomości do potencjalnego interesu miłosnego jest niezwykle onieśmielające. To denerwujące, gdy zastanawiasz się, jak sformułować swoją wiadomość i co powiedzieć, aby przyciągnąć osobę, której nigdy wcześniej nie spotkałeś.

W tej sytuacji pomocne będą gotowe pytania do dziewczyny lub chłopaka, dzięki którym nie tylko dowiesz się sporo na temat swojej rozmówczyni, ale także okażesz jej zainteresowanie, co z pewnością zadziała na Twoją korzyść.

Jest tak wiele słów, które mogą zostać źle zrozumiane, a znalezienie idealnych na tego typu sytuacje wymaga cierpliwości i taktu. Czego unikać? Poniżej kilka przykładów:

1. Długa wiadomość: unikaj długich wiadomości i zamiast tego staraj się, aby pierwsza wiadomość była krótka i zwięzła. Nawiązanie rozmowy nie ma przypominać pisania cv, w którym na wstępie umieścisz wszystkie informacje na swój temat. Podejdź do tego ze spokojem.

Pisząc wiadomość, pamiętaj także o tym, aby unikać błędów ortograficznych. Im dłuższa wiadomość, tym większa szansa, że jakiś popełnisz. Niestety, nawet w przypadku pozytywnego rozpoczęcia rozmowy, pisząc wiadomości zawierające błędy ortograficzne, nie zajdziesz zbyt daleko.

2. Nagie zdjęcia (tak zwane nudesy): bez względu na to, jak kuszące może to być, nie wysyłaj zdjęć swoich części intymnych w pierwszej wiadomości do kogoś, kogo właśnie poznałeś.

3. Prośba o dane osobowe lub pieniądze: nie proś o żadne dane osobowe ani pieniądze od osoby, którą właśnie poznałeś w mediach społecznościowych lub serwisie randkowym.

4. Wulgaryzmy: najlepiej unikać wulgaryzmów, ponieważ da to pierwsze wrażenie, że jesteś osobą niewykształconą, której brakuje dyscypliny i kontroli nad swoimi emocjami i reakcjami.

Jeśli brakuje Ci osoby, z którą możesz nawiązać kontakt i porozmawiać na interesujące Cię tematy, skorzystaj z najpopularniejszych darmowych portali randkowych, na których bez najmniejszego problemu uda Ci się przełamać tę barierę i nawiązać wiele ciekawych konwersacji.

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.