Jak Zacząć Rozmowę na Tinderze? 11 Skutecznych Porad

W obecnych czasach Tinder jest jednym z najlepszych sposobów na to, aby poznać nową osobę, bez konieczności wychodzenia z domu. Szacuje się, że w samej Polsce korzysta z niego około 730 tysięcy użytkowników, z czego około 60% to mężczyźni. Aż 76% użytkowników przynajmniej raz dziennie postanawia skorzystać z Tindera i wysłać wiadomość do kogoś innego. Jaka więc powinna być pierwsza wiadomość, aby przyniosła oczekiwany efekt? Co napisać, aby osoba po drugiej stronie postanowiła nam odpisać?

jak-rozpocząć-rozmowę-na-tinderze

Dlaczego Tinder jest tak popularny?

Aplikacje randkowe stały się jednym z najpopularniejszych sposobów na to, aby poznać drugą osobę. Jest to ogromna korzyść zwłaszcza w czasie pandemii, gdy kontakty międzyludzkie przybrały zupełnie inny wygląd niż dotychczas.

Podczas gdy coraz częściej spotykamy się z różnymi ograniczeniami związanymi z wyjściem w miejsca publiczne, przez co poznawanie nowych osób w klasyczny sposób stało się praktycznie niemożliwe, wystarczy kliknąć jeden przycisk „załóż konto”, aby otworzyć sobie drogę do wielu interesujących i ciekawych osób.

Kolejną, niezwykle istotną zaletą tego rodzaju portali jest to, że pomagają one w dbaniu o swoje bezpieczeństwo. Aby założyć konto, nie trzeba wychodzić z własnego domu, a rozpoczęcie rozmowy przez internet sprawia, że nie musimy martwić się o możliwość zarażenia od innych osób żadną chorobą, podczas przebywania poza domem.

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem rozmowy na Tinderze?

Jest kilka niezwykle ważnych kwestii, które warto poznać jeszcze przed rozpoczęciem korzystania z Tindera. To właśnie ich znajomość pozwoli nam uniknąć sporej ilości nieprzyjemnych sytuacji, które w znacznym stopniu mogą zniechęcić nas do korzystania z tej aplikacji. Oto one:

Nie czekaj aż druga osoba napisze pierwsza

Podczas korzystania z portali randkowych, często korzystnie jest uzbroić się w cierpliwość, ponieważ jest to zupełnie inny rodzaj poznawania nowych osób i pomimo tego, że portale oferują natychmiastową możliwość nawiązania kontaktu z drugą osobą, niestety nie zawsze tak się dzieje.

W momencie, gdy zostaniemy połączeni w parę z jakąś osobą, warto samemu rozpocząć rozmowę, nie czekając do czasu, aż to ona napisze do nas pierwsza. Niestety w wielu przypadkach może okazać się, że zwlekanie nie przyniesie niczego dobrego, ponieważ wybrana osoba nie napisze do nas nigdy.

Szukasz Tindera Gold za darmo? Sprawdź czy jest to możliwe w tym artykule.

Stwórz dobry opis na swoim profilu

Duży wpływ na to, czy ktoś po drugiej stronie aplikacji zechcę nam odpisać, ma nasze konto i to, jak widzi je obca osoba. Niestety, często nawet wyjątkowe wiadomości nie są w stanie przekonać kogoś do nawiązania z nami rozmowy, jeżeli po wejściu na nasze konto, widzi totalną pustkę lub co najwyżej jedno zdjęcie kiepskiej jakości.

Jeżeli chcesz regularnie nawiązywać rozmowy, zadbaj o atrakcyjność swojego profilu. Nie zajmie Ci to wiele czasu, a w zamian za to jest ogromna szansa, że więcej osób odpisze Ci na Twoje wiadomości.

Nie oczekuj natychmiastowego powodzenia

Przed założeniem konta na Tinderze, warto zapoznać się ze statystykami. Dzieki temu można zaoszczędzić sobie sporo rozczarowań.

Według statystyk, na 100 połączonych par, jedynie w 67% obie osoby wymieniają się wiadomościami. Dodatkowo z 67%, które postanowią nawiązać rozmowę, zaledwie 33% pokona próg 10 wspólnie wymienionych wiadomości.

Jak widać, zdecydowanie nie warto nastawiać się na to, że samo założenie konta na Tinderze będzie oznaczało spełnienie swojego celu i poznanie nowych osób. W sporej części przypadków znajomość niestety kończy się już na poziomie rozmowy przez aplikację.

Wpływ na to ma wiele czynników. Nieodpowiednie zdjęcia na profilu, brak ciekawego opisu, zbyt późna reakcja na chęć nawiązania konwersacji, nieatrakcyjne osoby, które wybiera dla nas algorytm Tindera lub zupełnie nietrafiona pierwsza wiadomość, która już na samym starcie sprawia, że cała reszta przestaje mieć znaczenie.

Dodatkowo niektórym osobom Tinder kojarzy się z aplikacją umożliwiająca poznanie kogoś na jedną noc. Często można spotkać na nim osoby, które w żadnym wypadku nie nastawiają się na długotrwałe poznawanie kogoś i budowanie trwałej relacji. Ważna jest jedynie szybka rozmowa i równie szybka propozycja wyjścia na wspólne spotkanie.

Jak zacząć rozmowę na portalu randkowym?

Podobnie jak w świecie realnym, na Tinderze również obowiązuje zasada pierwszego wrażenia. Nie da się zrobić go ponownie. Warto o tym pamiętać wysyłając pierwszą wiadomość, ponieważ to właśnie ona będzie naszą wizytówką i sprawi, że ktoś podejmie decyzję, czy zechce rozpocząć z nami rozmowę, czy skończy się na jednej wiadomości. Oto najskuteczniejsze wskazówki, dzięki którym Twoja wiadomość będzie przynosiła oczekiwany efekt:

Napisz unikalną wiadomość

Jeden z najważniejszych elementów, który pomaga nawiązać relację od pierwszej wiadomości, to unikalność. Nie musi to być wiadomość, nad którą będziesz pracować kilka godzin, jednak warto poświęcić jej odrobinę czasu więcej i stworzyć coś samemu. Bez wątpienia zostanie to docenione o wiele bardziej niż kolejna wiadomość, napisana na szybko i bez żadnego przemyślenia.

Wykorzystaj poczucie humoru

Jak pokazują statystyki, aż 69% osób zapytanych o to, co przekonało ich do odpisania drugiej osobie, stwierdziło, że kluczowym elementem był humor, który był mocno dostrzegalny w wiadomości.

Pozostając przy powyższym przykładzie, z łatwością można zaobserwować, że to właśnie humor zawarty w wiadomości, jest w stanie sprawić, że nowe osoby postanowią nam odpisać. Dla niektórych osób poczucie humoru bywa nawet o wiele istotniejsze niż nasz wygląd.

Wysyłając pierwszą wiadomość spraw, aby nie była ona nudna i nie przypominała wiadomości napisanej przez robota. Przykładowo, możesz użyć do tego jakiegoś żartu, aby od samego początku rozluźnić atmosferę. Pamiętaj jednak, że nie na każdego zadziała taki sposób. Warto jednak zadbać o to, aby być zabawną osobą, dzięki temu częściej wywołasz uśmiech na twarzy osoby, z którą będziesz rozmawiać.

Pokaż zainteresowanie

Prowadząc rozmowę z drugą osobą, dobrym pomysłem będzie pokazanie jej swojego zainteresowania. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na swoją wiadomość, postaraj się nie ucinać tematu, odpowiadając zaledwie jedną wiadomością, tylko poprowadzić temat w taki sposób, aby rozwinęła się z tego ciekawa rozmowa. W dzisiejszych czasach uwaga, jaką poświęcamy drugiemu człowiekowi, to bardzo ważny i niestety coraz częściej zapominany element w relacjach międzyludzkich.

Zadawaj wiele pytań

To bardzo prosty i jednocześnie przyjemny sposób na to, jak zagadać do interesującej nas osoby. Zadając pytania, możemy dowiedzieć się wiele na jej temat, dodatkowo nie musimy martwić się o to, czy prowadząc rozmowę na tinderze, nie zabraknie nam tematów do rozmowy. Zadając pytanie, pokazujemy także swoje zainteresowanie, a to z pewnością zostanie docenione, przez kogoś z kim rozmawiamy.

Nawiąż do profilu osoby, z którą rozmawiasz

Zanim napiszesz wiadomość, postaraj się wejść na profil osoby, z którą będziesz rozmawiać, aby dowiedzieć się czegoś na jej lub jego temat. Warto pójść także o krok dalej i postarać się nawiązać do tego w wiadomości, jaką wyślesz do tej osoby.

Dzięki temu Twoja wiadomość zostanie odebrana o wiele przychylniej i jest dużo większa szansa na to, że ktoś Ci na nią odpowie. Z pewnością zostanie zauważone także to, że nie wysyłasz wiadomości byle by je wysyłać, tylko wcześniej poświęcasz czas, aby dowiedzieć się czegoś o dziewczynie lub chłopaku, do którego wyślesz wiadomość.

Czego lepiej nie robić?

Oprócz wskazówek, które podpowiedzą Ci, co warto zrobić, aby Twoja wiadomość dotarła do wybranej osoby i uzyskała odpowiedź, istnieją także wskazówki, które podpowiedzą Ci, czego lepiej unikać. Robiąc te rzeczy, jest ogromne prawdopodobieństwo, że Twoja wiadomość nie zostanie odebrana zbyt pozytywnie. Oto one:

Nie stawiaj siebie na pierwszym miejscu

Ma to ogromny wpływ na to, w jaki sposób będziemy postrzegani. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni uwielbiają, gdy mogą opowiedzieć coś na swój temat. Przynosi to jeszcze lepszy efekt wtedy, gdy widzą, że interesuje nas to, o czym mówią.

Właśnie dlatego, warto pozwolić mówić lub pisać drugiej osobie na swój temat. Taki rozwój sytuacji buduje w drugiej osobie przekonanie, że jesteśmy szczerze zainteresowani nią samą lub historią, która jest nam opowiadana.

Dbaj o poprawną pisownię

Prawdopodobnie nie da się gorzej rozpocząć znajomości, niż wysyłając do kogoś wiadomość, w której znajdują się błędy. Obecność błędów ortograficznych w wiadomości bardzo często skreśla nas już od samego początku, tworząc dodatkowo niekorzystny obraz nas samych. To bardzo ważne, aby przed wysłaniem wiadomości, sprawdzić jej poprawność.

Jeżeli mamy wątpliwości w kwestii tego, czy użyte słowo zostało zapisane poprawnie, zawsze warto skorzystać z różnych słowników, zarówno tych fizycznych, jak i tych w telefonie. Dzięki temu można uniknąć ośmieszenia, którego często nie da się cofnąć.

Unikaj typowych wiadomości

Jeżeli zależy Ci na tym, aby osiągnąć swój efekt, którym jest uzyskanie odpowiedzi na Twoją wiadomość, zdecydowanie musisz unikać korzystania ze standardowych wiadomości, jakie wysyłają wszyscy. Do takich wiadomości zaliczają się między innymi „cześć”, „jak tam?” i „co u Ciebie?”. Wysyłając takie lub podobne wiadomości, Twoje szanse na nawiązanie rozmowy drastycznie spadają.

Podsumowując

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wybiera możliwość poznania kogoś przez internet. Korzystają z tego zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Poznanie kogoś nie jest trudnym wyzwaniem, pod warunkiem tego, że podejmiemy odpowiednie kroki ku temu.

W internecie krąży mnóstwo memów, które pokazują, w jaki sposób nie zagadywać do kogoś, kto się nam podoba. Niestety, nadal mnóstwo osób woli posłużyć się wiadomościami, które nie przynoszą żadnego efektu, zamiast stworzyć coś unikalnego.

Pisząc do kogoś z oryginalną wiadomością, stworzoną przede wszystkim od podstaw przez siebie samego, mamy o wiele większe szanse na to, aby zainteresować tym naszego wybranka lub wybrankę.

W takiej wiadomości można nawiązać do informacji, które znajdują się w profilu osoby, do której piszemy. Oprócz tego pomogą nam one poznać ją nieco bliżej, dzięki czemu można zyskać dodatkowe informacje, na jakie tematy można będzie z nią rozmawiać w ewentualnej przyszłości.

Podczas tworzenia wiadomości, należy także bezwzględnie pilnować poprawności gramatycznej i ortograficznej, ponieważ jej nieznajomość może spowodować u odbiorcy brak chęci do prowadzenia dalszej rozmowy. Jeżeli masz wątpliwości, czy Twoja wiadomość jest napisana poprawnie, warto skorzystać ze słowników, które są dostępne zarówno w większości domów, jak i w internecie. Sprawdzenie takiej wiadomości może zająć nam zaledwie chwilę, a efekt takiego sprawdzenia będzie dla nas niezwykle korzystny.

Warto także pamiętać o tym, aby nie nastawiać się na osiągnięcie sukcesu już po kilku wysłanych wiadomościach. Jeżeli jednak wysyłamy kolejną wiadomość do kolejnej osoby i na żadną nie otrzymujemy odpowiedzi, warto zastanowić się nad tym, czy być może problem nie leży po naszej stronie.

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023