Sprawdziliśmy Jak Działa Facebook Dating – Czy Ma Szansę z Tinderem?

Szukasz miłości w cyfrowym świecie, ale nie wiesz, czy Facebook Randki to odpowiednie miejsce? Wiele platform obiecuje szansę na znalezienie drugiej połówki, ale jak rozpoznać te naprawdę wartościowe? Czy usługa Dating od giganta społecznościowych mediów pomoże Ci w spełnieniu sercowych marzeń?

W dobie powszechnego korzystania z internetowych serwisów randkowych, opinie użytkowników stają się kluczowe w podejmowaniu decyzji. Zanurz się razem ze mną w szczere i dogłębne recenzje Facebook Randki. Dowiedz się, czy funkcje, bezpieczeństwo i sukcesy historii innych mogą przekonać, że to właśnie tu znajdziesz swoje szczęście.

Randki na Facebooku

Profil randkowy na Facebook Dating – jak go utworzyć?

Alternatywa od Zuckerberga to nic innego jak portal randkowy, która z pewnością zyska w oczach osób, które zamiast osobnej aplikacji randkowej wolą wybrać coś, co będzie skojarzone z wcześniej posiadanym medium społecznościowym.

Facebook Dating wygląd i jak działa

By w pełni poznać uroki strony musisz najpierw pomyśleć o pełnym wypełnieniu Twojego profilu randkowego. Zastanów się co będzie Ci do tego potrzebne i jak wykonać to w sposób, który znacząco podbije skuteczność Twoich poszukiwań.

Aplikacja randkowa bazuje jednak na naszym profilu z aplikacji Facebook, co w późniejszym etapie uniemożliwia nam zmianę imienia i wieku na inny niż ten podany na wspomnianym profilu.

Czym FB Dating wyróżnia się na tle innych serwisów randkowych?

Facebook niezwykle ceni sobie wolność i podążanie za nowościami, dzięki czemu tworząc profil randkowy mamy szansę nie tylko wskazać naszą płeć (również tą z którą się identyfikujemy), orientację seksualną, ale również to jakiego partnera poszukujemy.

I co istotne – wszystkie te informacje są widoczne tylko i wyłącznie dla nas. Podobnie jak fakt założenia profilu – nie musimy obawiać się tego, że ta informacja wycieknie nieproszona w gronie naszych znajomych na Facebooku.

Jak stworzyć konto na Facebook Dating?

Aplikacje randkowe – czy Facebook Dating jest najbezpieczniejszą z nich?

Pomimo tego, że użytkownicy, którzy mieli styczność z aplikacją oceniają ją niezwykle pozytywnie, temat bezpieczeństwa na Facebooku wciąż pozostaje jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów powiązanych z platformą.

Skąd obawy użytkowników?

Nie ma co ukrywać, że w pewnym momencie życia, Facebook oblał się nieco złą sławą. Było to spowodowane przede wszystkim doniesieniami o mniemanym wycieku danych wszystkich posiadaczy konta na platformie oraz rzekomej próby handlu nimi.

Czy jest to czymś, o co faktycznie powinniśmy się obawiać? Skądże, aplikacje społecznościowe często są wylęgarnią plotek, dokładnie tak samo działa to na Facebooku. Więc niezależnie od tego czy wykorzystujemy Facebook do randek czy też do zwykłych rozmów z nieznajomymi – możemy mieć pewność, że jest to bezpieczna platforma.

Czy randki na Facebooku są bezpieczne?

Świat randek nigdy nie jest do końca bezpieczny i zapewne nie ma usługi matrymonialnej, która byłaby w stanie zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo, gdyż takie strony są niezwykle trudne do kontroli za sprawą ciągłego napływu nowych członków.

Blokowanie internautów łamiących regulamin strony

Jest to możliwe za sprawą osób, które regularnie zgłaszają profile na Facebooku, które wykazują się niestosownym zachowaniem. Jest jednak oczywiste to, że w przypadku gdyby to był jedyny sposób kontroli społeczności, byliby oni ciągle narażeni na nieprzyjemności ze strony innych.

W tym celu Facebook zatrudnia grupę moderatorów, których zadaniem jest właśnie przegląd publikowanych treści, napływających zgłoszeń od innych kont, jak również kontrola profili pod względem autentyczności.

Ograniczenie na czacie

Tak jak na Facebooku czy też podległym jemu Messengerze można bez przeszkód wymieniać się wiadomościami różnego typu – zaczynając od wiadomosći tekstowych, kończąc na głosówkach i nagraniach wideo, tak w aplikacji randkowej jest to ograniczone wyłącznie do samego tekstu.

Zostało to wprowadzone głównie w związku z dużym prawdopodobieństwem otrzymywania przez Panie oraz Panów nieproszonych, dwuznacznych zdjęć prywatnych partii ciała, czy też materiałów o charakterze erotycznym.

Facebook Randki – Opinie użytkowników na temat aplikacji mobilnej

Portal postrzegany jest przez użytkowników w nienajlepszym świetle. Użytkownicy z różnych krajów (nawet tych zachodnich i większych jak Kanada i Stany Zjednoczone), często narzekają na niską jakość profili.

FB Randki charakteryzuje się niedużą liczbą użytkowników, przez co nie zawsze uwzględnia preferencje dotyczące odległości, a rekomendacje często są losowe i niezgodne z ustawieniami.

Niektórzy użytkownicy wskazują, że zalecenia obejmują osoby z odległych miejscowości, a nawet z innych województw, co czyni randkowanie praktycznie niemożliwe lub niewarte wysiłku.

Wśród kolejnych zastrzeżeń wymieniane są kwestie braku weryfikacji tożsamości, co prowadzi do dużej obecności botów i oszustów, zwłaszcza wśród populacji powyżej 40. roku życia.

Doświadczenie z tego typu aplikacją opisywane jest jako pełne osób z problemami osobistymi, świeżo po zakończonych relacjach czy osób, które nie szukają niczego poważnego. Niektórzy użytkownicy zauważają także, że serwis nie bierze pod uwagę ich preferencji, np. w kwestii posiadania dzieci czy wieku potencjalnych partnerów.

Ogólnie platforma ta traktowana jest jako jedna z wielu, nie wyróżniająca się pozytywnie na tle innych, ale zdarzają się wyjątki od tej reguły. Nieliczni użytkownicy dzielą się historiami o udanych związkach, które wyrosły z kontaktów nawiązanych na portalu.

W niektórych lokalizacjach użytkownicy deklarują, że mieli „szczęście” w randkowaniu co może wskazywać na regionalne różnice w skuteczności aplikacji.

Mimo znacznej ilości negatywnych opinii, nie pojawiły się jednoznaczne sugestie, by całkowicie unikać korzystania z tego serwisu.

Wskazuje się jednak, że lepsze efekty mogą przynieść płatne wersje serwisów konkurencyjnych, takich jak Tinder, Erodate, Be2 czy Badoo. Użytkownicy polecają też niekiedy inne aplikacje, które w ich doświadczeniu były bardziej przychylne dla osób szukających poważnych związków.

Wiesz już jak wygląda opinia innych, ale jak w rzeczywistości działają randki na Facebooku?

Tinder a Facebook Dating – jakie są różnice?

Już wcześniej wspomnieliśmy, że alternatywa od Facebooka została utworzona niejako alternatywa dla Tindera. Nie jest to jednak pełne jego odwzorowanie, co pewnie już zdążyli zauważyć jego użytkownicy.

Dla osób, które jednak dopiero zastanawiają się nad tym, gdzie utworzyć swój własny profil randkowy, przygotowaliśmy drobne porównanie obu portali:

Mikropłatności

FB z pewnością zyskuje na tle Tindera tym, że jest on usługą w pełni darmową. Tinder choć większość funkcji udostępnia otwarcie swoim użytkownikom, utrzymuje się głównie z mikropłatności za zakup funkcji, kont premium i subskrypcji.

Aplikacja mobilna

Tinder znany jest internautą przede wszystkim jako platforma randkowa w wersji aplikacji mobilnej na telefony z systemem Android i iOS. I owszem, Facebook Dating to po prostu dodatkowa zakładka, którą możemy otworzyć zarówno na platformie przeglądarkowej Facebooka, jak i w zwykłej aplikacji. Możemy więc stwierdzić, że stopień mobilności w obu przypadkach pozostaje równy.

Dodatkowe funkcje Facebook Dating

Zarówno Tinder, jak i jego niebieski odpowiednik dbają o zadowolenie użytkowników, poprzez wprowadzenie coraz to nowych sposobów i funkcji randkowania przez serwis randkowy. Dla wzbogacenia zakładki randkowej twórcy Facebooka wprowadzili opcję Secret Crush.

Nie jesteś przekonany do FB Dating? Sprawdź nasz ranking, gdzie znajdziesz najlepsze darmowe portale randkowe.

Funkcja Secret Crush polega na tym, że możemy wybrać spośród swoich znajomych do 9 osób, które dołączą do naszej listy sympatii, jeśli wymienione osoby również dołączą nas do swojej listy sympatii – Facebook poinformuje o tym oboje wybranków.

Ocena użytkowników – który portal jest lepiej odbierany w ich oczach?

Z pewnością dość ciężko jest porównywać dwa serwisy o tej samej tematyce, jednak dość mocno różniącym się stażu. Tinder cieszy się już dziewięcioletnim doświadczeniem, podczas gdy randkowanie na Facebooku jest możliwe dopiero od września 2019 roku.

W takim przypadku byłoby niesprawiedliwym porównywać oba te serwisy, tylko ze względu na typ oferowanej usługi. Jeśli jednak spojrzymy na tempo rozwoju – FB dość dobrze prezentuje się na tle statystyk Tindera.

Potencjalne prognozy

Biorąc pod uwagę fakt, że sam Facebook notuje 2,89 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie, a znaczna część tych osób to właśnie osoby samotne i single, Facebook ma dość duże szanse na uzyskanie tytułu najpopularniejszego portalu randkowego w przeciągu kilku najbliższych lat.

Jest to jednak uzależnione od stopnia rozwoju usługi, zachowania trendu zainteresowania randkami internetowymi oraz stopniem zrozumienia potrzeb użytkownika przez twórców aplikacji.

Randkowanie na Facebooku

Randki Facebook – Wady i Zalety

Zalety:
 • W pełni bezpłatna aplikacja randkowa
 • Dość dobrze dopracowany samouczek, pozwalający by bez przeszkód, szybko utworzyć profil
 • Randki na Facebooku są idealnym sposobem by poznać osoby z Twojej okolicy, które podzielają podobne zainteresowania i oczekiwania wobec przyszłych relacji
 • Miejsce zamieszkania oraz wrażliwe dane osobowe nie są konieczne do rejestracji konta w aplikacji
 • Każdy użytkownik ma równe szanse na poznanie swojej sympatii, gdyż Facebook nie zawiera żadnych ukrytych kosztów i sposobów podbicia popularności profili.
 • Polubienia pozwalają na wymianę wiadomości
 • Dbałość o bezpieczeństwo użytkownika
 • Wprowadzenie nowej usługi rozmów wideo poprzez aplikacje mobilną Facebooka
 • Możliwość wymienienia nieograniczeń liczby wiadomości dziennie
 • Dostęp do konta jest ograniczony hasłem
Wady:
 • Brak możliwości wysyłania zdjęć, nagrań i linków na czacie, tak jak możemy zobaczyć to w innych serwisach społecznościowych (np. na Instagramie lub komunikatorze Messenger)
 • Obecność reklam, spowodowana tym, że aplikacja jest ogólnie dostępna dla każdego użytkownika Facebooka
 • Brak świadomości tego, kto kryje się za ekranem i z kim rozmawiamy w sieci
 • Brak możliwości zmiany imienia oraz wieku przy dokonywaniu rejestracji

Krótkie podsumowanie i wnioski na temat Facebook Dating

Nie jest tajemnicą to, że użytkownicy na Facebooku znajdą wiele funkcji, które z pewnością ułatwią im nie tylko poruszanie się w sieci, ale również codzienne funkcjonowanie. A wszystkie te usługi znajdziesz już na swoim profilu!

Serwis Facebook zadbał również o to, by wejść w świat randek. Więc jeśli marzysz w swoim życiu o mężczyznach lub dziewczynach – randka przez Faceboka może być idealnym wyborem dla Ciebie. Umawianie randek nigdy nie było łatwiejsze – ta dodatkowa zakładka jest dostępna znacznie taniej niż Tinder.

Wnioski – aplikacja lepsza niż Tinder czy strata czasu użytkownika?

Jak pokazują dane i statystyki udostępnione przez Facebooka – proporcja liczby użytkowników do liczby osób korzystających z zakładki randkowej wzrosła w przeciągu ostatnich kilku lat. Więc o czym to świadczy? Głownie o tym, że osoby, które założyły swoje konta, oceniają usługi oferowane przez aplikację bardzo pozytywnie. Głownie za sprawą tego, że jest dostępna całkowicie bezpłatnie.

Jeśli Ty miałeś styczność z serwisem randkowym Facebook Dating oraz posiadasz wykreowane ciekawe spostrzeżenia na jego temat, prześlij swoją recenzję – ocena może być nie tylko interesująca w naszych oczach, ale również pomocna dla osób, które myślą o założeniu swojego profilu na Facebooku.

Źródła i dalsza lektura:

 • https://www.liebertpub.com/doi/abs/10.1089/cyber.2015.0060
 • https://www.liebertpub.com/doi/abs/10.1089/cyber.2011.0291
 • https://www.ceeol.com/search/article-detail?id=972024

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking (Lipiec ’24)