Singles50 – Opinie, Wady i Zalety. Czy Warto Dołączyć?

Portal randkowy Singles50 jest dość oryginalną propozycją rynkową, ponieważ swoje usługi kieruje do osób, które przeżywają już swoją drugą młodość. Może się wydać, że jest to serwis niszowy, jednak od kilku lat stale zwiększa swoją popularność.

singles50 logo

Wynika to choćby z tego powodu, że coraz więcej osób po pięćdziesiątce zaczyna korzystać z dobrodziejstw technologii i zamiast żyć dalej samemu, postanawiają spróbować poszukiwań drugiej połówki w innych realiach.

Nie tylko młodzi decydują się na trwałe związki, dlatego oferta Singles50 trafia do coraz większej grupy odbiorców, którzy bez tej platformy mogliby już nigdy nie spróbować zawalczyć o odrobinę własnego szczęścia.

Podstawowe Informacje o Portalu

Singles50 należy do grupy, w której skład wchodzi popularny serwis randkowy be2. Zatem również w przypadku Singles50 możesz liczyć na najwyższą jakość usług, bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Podobnie w kwestii wizualnej i systemowej, Singles50 zbliżony jest do be2. Strona główna różni się wyłącznie zmienioną kolorystyką, natomiast układ strony jest identyczny.

Jak Przebiega Rejestracja?

Z uwagi, że portal dedykowany jest dla osób starszych, rejestracja przebiega w odrobinę uproszczony sposób, nie wymaga od Ciebie danych osobowych. Wystarczy adres mailowy oraz hasło.

Wiele starszych osób porusza się bez kłopotu w internecie, jednak bywa i tak, że ktoś może mieć niewielki kłopot z wykorzystaniem wszystkich możliwości sieci. Portal Singles50 został przygotowany z myślą o swoich użytkownikach, dlatego nie powinien nikomu sprawiać najmniejszych kłopotów.

Po wpisaniu maila i hasła, na podany adres zostanie Ci wysłany link aktywacyjny. Po kliknięciu w niego Twoje konto uzyska dostęp do podstawowych funkcji systemu Singles50.

Pozytywne i negatywne opinie użytkowników

Singles50 to nie był pierwszy portal randkowy, z którego korzystałem. Mam już ponad 50 lat i przyznaję, że trudno było mi złapać kontakt z kimś młodszym. Wtedy dowiedziałem się o serwisie dedykowanym dla moich rówieśników. Spróbowałem i dobrze się z tym czuję. Polecam każdemu, kto czuje się samotny na jesieni życia.

Marek, Kraków 52 lat
20 września 2021

bardzo sobie chwalę przygodę z Singles50. Dzięki niemu poznałem uroczą kobietę, z którą od pewnego czasu jesteśmy razem. Cieszę się bardzo, że tak mi się poukładało życie i każdemu życzę, by zaznali takiego szczęścia, jakie stało się naszym udziałem. Pozdrawiam ciepło!

Andrzej, Szczecin 48 lat
17 lipca 2021

Jestem zaskoczona. Pozytywnie. Lubię żyć na swoich zasadach i nie przeszkadzają mi krótkie przygody. Ale wizja trwałego związku była bardzo kusząca. Z dzisiejszej perspektywy powiem, że było warto

Monika, Poznań 43 lat
11 czerwca 2021

cóż, portal jak portal. Chyba nie mam szczęścia do ludzi, bo nawet tutaj mało kto mi odpisuje. Czas wrócić do mojego kota, on zawsze mnie rozumie i nie oszczędza mi swojej obecności

Daria, Wrocław 55 lat
13 kwietnia 2021

Korzystanie z Konta Podstawowego

Gdy już założysz konto, system poprosi Cię o wypełnienie krótkiego testu osobowości. Jest to ważna część tworzenia Twojego profilu, bo dzięki udzielonym przez Ciebie odpowiedziom wyszukiwarka będzie w stanie dobrać Ci odpowiednie osoby, będące podobne do Ciebie.

Dlatego bardzo polecamy, by na pytania odpowiadać zgodnie ze stanem faktycznym. Nie ma co kreować takiej wersji siebie, która nie istnieje. W momencie spotkania z kimś poznanym w internecie może dojść do nieprzyjemnego nieporozumienia.

Ważną kwestią przy tworzeniu nowego konta jest jego odpowiednie przygotowanie. Zadbaj o to, by Twoje zdjęcie profilowe przedstawiało Cię w korzystnym świetle, jednak nie zapomnij, że liczy się autentyczność.

Połóż też nacisk na odpowiedni opis swojej osoby. Nie powinien on być zbyt długi i monotonny, lecz skoncentrowany na najważniejszych sprawach dotyczących Twojego życia. Krótki i rzeczowy tekst czasem przynosi więcej pożytku, niż kilkustronicowy elaborat, zawierający historię Twojego życia.

Konto Bezpłatne vs Darmowe – Co Je Różni?

Konto bezpłatne oferuje dostęp do okrojonej wersji systemu. Pozwala na ograniczoną komunikację z innymi użytkownikami. Dzięki niemu możesz też przeglądać profile innych użytkowników w poszukiwaniu odpowiedniej dla Ciebie osoby.

Nie ma tych funkcji jakoś zbyt wiele, jednak w zupełności pozwalają na zapoznanie się z zasadą działania portalu. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z portalami randkowymi, niekoniecznie musisz od razu sięgać po płatną wersję serwisu. Spróbuj odnaleźć się w podstawowej wersji, którą zawsze możesz ulepszyć.

Jeśli czujesz, że serwis w podstawowym wydaniu Cię ogranicza, zdecyduj się na zakup pakietu premium. Pozwoli Ci on korzystać ze wszystkich funkcji Singles50. Zauważalnie zwiększy to Twój komfort i możliwości poznawania interesujących ludzi.

Konto premium daje Ci dostęp do wielu wygodnych funkcji. Jedną z nich jest gwarancja co najmniej dziesięciu kontaktów, które będą odpowiadały Twoim wymaganiom. Jeśli system nie znajdzie takowych osób, wydłuży Ci za darmo subskrypcję.

W ten sposób zaoszczędzisz czas potrzebny na znalezienie odpowiedniego kandydata, poza tym będziesz mieć pewność, że w razie zawodu związanego z zerwaniem kontaktu nie zostaniesz na lodzie i będziesz mieć możliwość napisania do kogoś innego.

Inną ciekawą opcją, dostępną dla posiadaczy konta premium jest możliwość podejrzenia, kto odwiedził Twój profil. Dzięki temu możesz skontaktować się z tą osobą i rozpocząć interesującą znajomość.

Koszt konta pełnego wynosi (dla nowych użytkowników) 39,90 zł za pierwszy miesiąc. Jest to spory wydatek, jednak w sieci dość popularne są portale, na których opłata wynosi w granicach 60-120 zł za miesiąc.

Kolejne miesiące są już dużo droższe i wahają się, w zależności od wykupionego okresu, od 79,90 zł (przy zakupie na pół roku), do 199,50 zł (przy subskrypcji miesięcznej). Bez dwóch zdań, jest to drogi interes.

Przypominamy o sztuczce twórców wielu portali randkowych. Przy zakupie konta premium zgadzasz się na warunek, że po zakończeniu obowiązywania umowy zostanie ona automatycznie przedłużona.

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że opłata za nowy okres pobierana jest bezpośrednio z Twojego konta. Uważaj na to, jeśli nie chcesz zauważyć po pół roku, że prawie 500 złotych zniknęło z Twojego konta.

Zapamiętaj datę rozpoczęcia obowiązywania umowy i najpóźniej na tydzień przed terminem jej wygaśnięcia wyślij maila z informacją, że zamierzasz zaprzestać subskrypcji. Ten prosty sposób pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych wydatków.

Konto możesz usunąć w prosty sposób, wybierając w ustawieniach zakładkę “Dezaktywuj konto”. Wyskoczy alert z pytaniem, czy na pewno chcesz usunąć konto. Po potwierdzeniu Twoje konto zostanie usunięte.

Jeszcze przez miesiąc Twoje konto pozostaje gotowe do “wskrzeszenia”. Jeśli w przeciągu tego czasu dokonasz logowania, wszystko wróci do stanu sprzed decyzji o usunięciu. Pamiętaj też, że nie unikniesz opłat nawet wtedy, gdy usuniesz konto.

Wady i zalety

Zalety

  • darmowa rejestracja
  • dostęp do wielu interesujących funkcji
  • prosta obsługa
  • gwarancja jakości od be2
  • test osobowości

Wady

  • wysoka cena subskrypcji
  • niszowy charakter
  • automatycznie przedłużana umowa

Podsumowanie

Portal randkowy Singles50 stworzony został z myślą o osobach starszych, pragnących zaznać w życiu jeszcze trochę szczęścia. Dlatego młodsi raczej nie znajdą tu swoich rówieśników.

Operatorem serwisu jest be2, dlatego strona internetowa prezentuje się bardzo podobnie do wersji macierzystej. Zasada działania oraz systemy zbudowane są również w ten sposób.

Prostota w obsłudze, intuicyjność i przejrzystość do główne cechy serwisu Singles50. Nie musisz się obawiać, że nie poradzisz sobie z jego obsługą tylko dlatego, że masz niewielkie zdolności komputerowe.

Dostępne są dwa rodzaje konta, bezpłatne (okrojone) i płatne (pełne). Oba oferują inny wachlarz usług, od Twojej decyzji zależy, co wybierzesz.

Pamiętaj o haczyku z automatycznym przedłużeniem umowy i nie daj się na niego złapać. Szkoda by było stracić sporo pieniędzy w taki sposób. Zachowaj również ostrożność w kwestii kontaktów z nieznajomymi.

Jednym słowem, Singles50 wydaje się być godnym zaufania portalem, którego cel jest jasno sprecyzowany. Jeśli sądzisz, że masz szansę na nim coś zyskać, droga wolna.

Nasza ocena:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.