Portale Randkowe – Czy Warto z Nich Korzystać? (6 Zalet i Wad)

Portale randkowe od pewnego czasu stały się jednym z głównych sposobów, dzięki którym można nawiązać nowe znajomości. Codziennie na różnych portalach, swoje konta zakłada mnóstwo osób, z nadzieją, że z ich pomocą, uda się im poznać kogoś nowego, nawiązać niezobowiązującą znajomość lub nawet znaleźć miłość. Czy to rzeczywiście działa? Czy mnóstwo zalet darmowych portali randkowych jest w stanie pomóc nam w poznaniu nowych osób?

największe wady i zalety portali randkowych

Czy dużo osób korzysta z portali randkowych?

Z roku na rok, coraz więcej osób wybiera portale randkowe do tego, aby nawiązać nowe znajomości. Według statystyk, w samej Polsce z różnych portali randkowych korzystało ponad 3,3 miliona osób. Są to dane z roku 2018. Jak łatwo można się domyślić, sytuacja związana z koronawirusem spowodowała, że liczby te zwiększyły się w ogromnym stopniu.

Jakie osoby zakładają konta na portalach randkowych?

Szacuje się, że z portali randkowych korzystają najczęściej osoby pomiędzy 24 a 35 rokiem życia. Dzieje się tak z wielu powodów. Wiele osób w tym wieku wciąż jeszcze szuka miłości, dodatkowo o wiele częściej korzystają z różnych urządzeń, które z kolei ułatwiają randki internetowe.

Około 45% użytkowników to kobiety. Sporo osób twierdzi, że na portalach randkowych konta zakładają głównie mężczyźni, jednak jak łatwo można dostrzec w statystykach, powoli wyrównuje się ten poziom.

Dlaczego serwisy randkowe są tak często wybierane?

Z pewnością ogromny wpływ na to, że coraz więcej ludzi wybiera portale randkowe, ma sytuacja związana z koronawirusem. W ogromnym stopniu wpłynął on na relacje międzyludzkie.

Strach przed chorobą i troska o własne zdrowie sprawiły, że coraz mniej osób ma ochotę poznawać nowe osoby w miejscach publicznych. Nie jednak zupełnie z tego rezygnować, więc portale randkowe stały się świetnym sposobem, aby móc połączyć te obydwie rzeczy.

poznaj 6 zalet i wad portali randkowych

Jakie są zalety i wady portali randkowych?

Dają one mnóstwo możliwości, jednak nie są również idealne. Oto największe wady i zalety portali randkowych. Zacznijmy od zalet:

Proste w obsłudze

Z roku na rok, randkowanie online staje się coraz prostsze. Portale projektowane są w taki sposób, aby korzystanie z nich było przyjemne i nie sprawiało żadnych problemów.

Dzięki temu możemy zaobserwować, że coraz częściej projektowane są w intuicyjny sposób, aby korzystać z nich, mogły nie tylko młode, obeznane z internetem osoby, ale także osoby starsze, które wcześniej mogły napotkać problemy związane z użytkowaniem.

Świetne dla osób nieśmiałych

Randkowanie online to doskonały sposób dla osób nieśmiałych. Dzięki temu, że są one w bezpiecznym dla siebie otoczeniu, mogą czuć się dużo pewniej podczas rozmowy.

Rozmowa na żywo może być czasem bardzo stresująca, a dzięki odległości, którą oferuje łącze internetowe, ten problem odchodzi daleko w niepamięć. Mając nieograniczony czas, o wiele łatwiej można przygotować się do tego, jak rozpocząć rozmowę, aby potoczyła się zgodnie z planem.

Dłuższy czas na poznanie kogoś może sprawić, że problem nieśmiałości odejdzie w zapomnienie.

Nie musisz tracić czasu na spotkania

Internet daje o wiele większą i przede wszystkim szybszą możliwość poznawania nowych osób w internecie. Dzięki temu nie trzeba marnować czasu na umawianie się na spotkania, gdzie na miejscu możemy doznać szoku odnośnie dokonanego wyboru osoby.

Ochrona przed podjęciem złej decyzji

Dzięki dłuższej rozmowie przed spotkaniem w realnym świecie mamy o wiele większą szansę na rozpoznanie oszusta. Nie jest to łatwe, jednak po jakimś czasie osoba, z którą rozmawiamy, zaczyna wydawać się dziwna, łatwo można domyślić się, że nie wszystko jest z nią do końca w porządku.

Szukając znajomości na portalach internetowych, warto dokładnie przyglądać się potencjalnym partnerom, ponieważ w świecie realnym mogą oni okazać się zupełnie kimś innym.

Oto część z zalet portali randkowych. Niestety, mają one również swoją ciemną stronę. Przejdźmy do wad, z jakimi można się spotkać.

Mnóstwo oszustów

Szukając znajomości na portalach randkowych, przede wszystkim należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Bardzo często można natknąć się na sytuację, w której druga osoba udaje kogoś zupełnie innego, niż jest w rzeczywistości.

Jest wiele powodów, dla których oszuści podają się za kogoś zupełnie innego. Często próbują oni wymusić nasze dane, intymne zdjęcia lub nawet pieniądze. Koniec końców, gdy dostaną to, czego pragną, kontakt zazwyczaj urywa się i osoba znika, a jedyne co możemy zrobić to zgłosić sprawę na policję, choć i to nie gwarantuje nam sukcesu w jej rozwiązaniu.

Korzystając z tego typu stron, warto wiedzieć, jak rozpoznać oszusta na portalu randkowym, aby w przyszłości móc ze spokojem uniknąć wielu niekomfortowych sytuacji. 

Łatwy sposób, aby podnieść swoją samoocenę

Zdarzają się sytuacje, w których osoby zakładają konta na portalach randkowych tylko po to, aby podnieść swoją samoocenę. Zazwyczaj nie interesuje ich rozwinięcie relacji, a jedynie przekonanie się, czy ktoś zapragnie nawiązać z nimi kontakt.

Wśród użytkowników różnych portali randkowych, często można znaleźć wspólną opinię, twierdzącą, że problem naszej samooceny nie powinien być nigdy rozwiązywany w ten sposób, ponieważ może on sprawiać również zawód innym użytkownikom.

jakie są wady i zalety portali randkowych?

Czy warto więc dać szanse portalom randkowym?

Odpowiedź na to pytanie zależy od sposobu myślenia, jaki prezentujemy. Dzięki aplikacjom randkowym można łatwo znaleźć partnera, jednak nigdy nie wiadomo, kim jest osoba po drugiej stronie sieci. 

Portale randkowe oferują szeroki wybór użytkowników. Ogromnym atutem jest również możliwość randkowania przez internet, dzięki czemu nie trzeba martwić się o swoje zdrowie. 

Jednak nigdy nie wiemy, czy treści zamieszczone na swoim profilu przez drugą osobę, są prawdą, czy jedynie tym, co mamy ujrzeć. Korzystając z tego typu rozwiązań, zawsze trzeba pamiętać o własnym bezpieczeństwie. 

Warto pamiętać także o tym, że jeśli pomimo podjęcia próby znalezienia kogoś w ten sposób, okaże się, że wady portali randkowych są dla nas zbyt duże, w każdej chwili można usunąć konto na portalu randkowym i powrócić do tradycyjnego sposobu poznawania osób.

 

 

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023