Twoo – Opinie, Recenzja Oraz Wady i Zalety

Wiele osób poszukuje swojej drugiej połówki przez Internet. Portali oferujących usługi randkowe jest bez liku. Spora część użytkowników ogranicza się wyłącznie do dwóch z nich — Tinder lub Badoo, jednak na szczególną uwagę zasługuje serwis Twoo. Poniżej znajdziesz jego dokładną recenzję.

Twoo to dynamicznie rozwijająca się platforma, która od 2011 roku podbija serca internautów. Dosłownie. Dzięki zorganizowanej kampanii serwis Twoo zdobył sobie sporą popularność na całym świecie, również w Polsce.

Czynnikiem, który bez wątpienia wpływa na sukces portalu jest jego dostępność. Został przetłumaczony na 40 języków z całego świata, w tym również na polski.

Jeśli przywiązujesz dużą wagę do estetyki, Twoo nie powinno Cię rozczarować, a może nawet zachwycić. Strona internetowa jest nowoczesna, utrzymana w przejrzystym i minimalistycznym stylu. Przyjemność dla oka.

Co się tyczy samych funkcjonalności serwisu, można je podzielić na dwa warianty: opcję podstawową i opcję premium. Pierwsza z nich oferuje okrojoną wersję portalu, jest jednak bezpłatna. Konto premium pozwala na dużo więcej, jednak wiąże się z kosztami.

Aby móc skorzystać nawet z podstawowego konta, należy najpierw dokonać rejestracji. Szczegóły poniżej.

Jak wygląda proces rejestracji?

Sam proces rejestracji trwa kilka minut i jest bardzo prosty. Wystarczy podać swoje imię, płeć, datę urodzenia, miasto zamieszkania, cel rejestracji (rozmowa, znalezienie przyjaciół, randki), adres mailowy i hasło. Na podany adres zostanie wysłany link aktywacyjny.

twoo rejestracja

Alternatywną metodą jest rejestracja za pomocą Facebooka, jednak w tym wypadku radzimy zachować ostrożność, z uwagi na dostęp serwisu do innych Twoich danych, zapisanych na koncie.

Ponadto uważaj na pojawiające się okienka z prośbą o udostępnienie kontaktów mailowych lub społecznościowych. Mogą kryć się pod postacią sprawdzenia, czy Twoi znajomi już używają Twoo. Da się je ominąć za pomocą małych przycisków z napisem “Pomiń”.

Kolejny element rejestracji jest nieobowiązkowy, jednak warto go odhaczyć już na tym etapie. Chodzi o wgranie zdjęcia profilowego. Zalecamy, by było to zdjęcie zgodne z rzeczywistością, nieprzesadzone. Wgraj go z dysku komputera, niekoniecznie z portali społecznościowych.

Na tym etapie otrzymasz powiadomienie o wysłaniu na Twoją pocztę elektroniczną wiadomości z linkiem aktywacyjnym. Po kliknięciu niego otrzymasz dostęp do konta podstawowego. Od tego momentu możesz już zacząć poszukiwania odpowiedniej osoby dla Ciebie.

twoo portal randkowy dla samotnych

Pozytywne i negatywne opinie użytkowników

od tak dawna pozostawałam samotna. brakowało mi ciepła drugiej osoby, rozmów, wspólnych wyjazdów czy wycieczek. w ogóle, zaczynałam myśleć, czy jeszcze mam szansę na jakikolwiek trwały związek. wszystko się zmieniło, gdy poznałam Bartka. jesteśmy razem od kilku miesięcy i jest nam ze sobą bardzo dobrze. oby tak zostało na długie lata. polecam każdemu, kto znajduje się w takiej sytuacji, jak ja przed rokiem!!

Agnieszka, Krzyż 33 lata
21 czerwca 2021

Może i ten portal ładnie wygląda, ale totalnie nie spełnia moich oczekiwań. Nie trafiłam na kogokolwiek, kto by miał zamiar zbudować jakiś trwały związek. A przelotny seks to nie jest to, czego szukam. W moim przypadku więcej pożytku wyszło z pasji do biegania, niż z użycia portalu Twoo. Polecam wszystkim, by poszli moją drogą. Internet nie zawsze może pomóc

Adam, Wrocław 30 lat
22 czerwca 2021

Działanie serwisu i jego cena

W zależności od wybranego przez Ciebie celu możesz przystąpić do jego realizacji. Bardzo przydatną funkcją jest dostęp do czatu. Rozwiązanie to znalazło uznanie w oczach bardzo wielu użytkowników.

Wariant podstawowy pozwoli Ci na korzystanie z serwisu w ograniczonym stopniu. Dla przykładu możesz skontaktować się maksymalnie z trzema osobami dziennie. Kolejne wiadomości do innych użytkowników zostaną zablokowane przez system.

Konto premium jest płatne w wysokości 43 zł za miesiąc. Dostępne są też korzystniejsze opcje: trzy miesiące w cenie 109,99 zł lub sześć miesięcy za 179,99 zł. Jeśli planujesz dłuższą przygodę z serwisem, ostatnie warianty będą Ci się bardziej opłacać.

Opłata za użytkowanie serwisu domyślnie jest pobierana automatycznie z twojej karty. Pamiętaj o tym szczególnie na końcu okresu rozliczeniowego, gdyż jest szansa, że system bez Twojej wiedzy przedłuży umowę np. na kolejne pół roku. Może to być spory niechciany wydatek.

Istnieje możliwość, by manualnie odznaczyć opcję automatycznego przedłużania umowy, jest ona jednak dość starannie ukryta. W ustawieniach konta znajdziesz zakładkę “Unlimited”, tam trafisz na pole „odnów automatycznie”. Jedno kliknięcie i możesz spać spokojnie.

Portal Twoo pozwala na komunikowanie się z innymi użytkownikami, umieszczanie zdjęć w serwisie, komentowanie ich oraz uczestnictwo w grach. Jednak te ostatnie są dodatkowo płatne, nawet dla użytkowników premium.

Każdy użytkownik ma celu wyszukanie najbardziej odpowiednich profili. W tym celu możesz użyć wyszukiwarki, w której zdefiniujesz istotne dla Ciebie parametry. Dzięki wcześniej udzielonym odpowiedziom system wyświetli Ci profile, które spełniają Twoje oczekiwania.

Sam serwis umożliwia Ci poznanie nowych osób, jednak to od Ciebie zależy, czy z kimś się umówisz w realnym świecie. Ale pamiętaj o swoim bezpieczeństwie – nie udostępniaj swoich danych nowo poznanym osobom, może się to źle skończyć.

Warto też zwrócić uwagę na poradniki dostępne na stronie. Niestety, większość z nich jest w języku angielskim. Jeśli jednak posługujesz się tym językiem, poświęć chwilę i zerknij na nie. Jest szansa, że trafisz na wartościowe rady.

Wady i zalety Twoo

Portale randkowe mają wady i zalety. Podobnie i Twoo posiada swoje mocne i słabe strony. Do mocnych na pewno można zaliczyć bogatą szatę graficzną. Nowoczesny styl witryny też jest sporym plusem.

Dostępność w 40 językach jest znaczącym wyjściem naprzeciw potencjalnych klientów. Odbija się to w popularności portalu i liczbie aktywnych użytkowników.

Również osoby korzystające z urządzeń mobilnych nie będą czuć się pominięte. Twórcy zadbali, by użytkownicy najpopularniejszych systemów operacyjnych (Android i iOS) mogli bezproblemowo szukać bratniej duszy.

Kolejną zaletą platformy jest prostota w obsłudze. Serwis przygotowano tak, by w intuicyjny sposób pomagał użytkownikom w nawiązywaniu nowych znajomości i szukaniu idealnych partnerów. Dlatego nikt nie powinien mieć kłopotu z obsługą Twoo.

Niektóre serwisy mają na tyle skomplikowany interfejs, że większość użytkowników nie wie, jak rozpocząć rozmowę na danym portalu randkowym. Portal Twoo postawił na prosty i przyjemny interfejs, dzięki czemu korzystanie z niego jest bardzo proste i przyjemne.

Jedną z niewielu wad portalu jest odpłatność niektórych funkcji nawet po wykupieniu pakietu premium. Wiele osób może się poczuć oszukanych, jednak takie są warunki tego serwisu.

Innym mankamentem jest stosunkowo wysoka opłata za dostęp do konta premium, zwłaszcza że konto bezpłatne oferuje wiele interesujących funkcji. 

Warto na koniec wrócić do kwestii, która została poruszona na początku, przy rejestracji. Portal Twoo w dość agresywny sposób dąży do zdobycia Twoich kontaktów mailowych i społecznościowych.

Jeśli nie chcesz za każdym razem klikać przycisku “pomiń” i planujesz zgodzić się na udostępnianie kontaktów, utwórz oddzielny adres e-mail i użyj go do rejestracji. Nikt nie otrzyma od Ciebie wiadomości z zaproszeniem do serwisu.

Ponadto udostępnienie adresu mailowego otwiera drogę lawinie spamu, którą później bardzo trudno zatrzymać. Więc jeśli zależy Ci na komforcie pracy i porządku w głównej skrzynce pocztowej, nie używaj jej na portalach randkowych.

Zalety

 • prosty w obsłudze
 • dostępny w 40 językach
 • bogata szata graficzna
 • aplikacja mobilna na popularne systemy operacyjne
 • rozpoznawalny wśród wielu serwisów randkowych
 • natychmiastowe poznanie nowych znajomych
 • serwis posiada aplikację mobilną
 • darmowe konto

Wady

 • płatne funkcje nawet dla  użytkowników premium
 • nachalne prośby o dostęp do kontaktów
 • czat Twoo czasami się zacina
 • dodanie kilku zdjęć naraz stanowi czasem problem

Podsumowanie

Portal randkowy Twoo rozwija się w niezwykle dynamiczny sposób. W 2011 roku zadebiutował na rynkach światowych i od tego czasu tysiące nowych użytkowników rejestrują się rokrocznie na stronie platformy.

Serwis szczyci się bardzo wysoką liczbą przeprowadzonych za jego pomocą rozmów. Na chwilę obecną wynosi on ponad dwa miliardy.

Rejestrując się, zyskujesz dostęp do wielu funkcji, jednak licz się z tym, że trafisz na ograniczenia. Jeśli po jakimś czasie dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz więcej przestrzeni, konto premium Ci pomoże.

Serwis Twoo jest jak najbardziej godny polecenia. Jednak radzimy, by przy wyborze portalu kierować się rozsądkiem, a nie chwilą zachwytu. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z innymi naszymi recenzjami serwisów randkowych.

Nasza ocena:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023