Jak Kogoś Znaleźć Na Portalu Randkowym? Porady Dla Randkowiczów

Portale randkowe od wielu lat pomagają samotnym w poszukiwaniu drugiej połówki. Mimo dużego zainteresowania takimi platformami, znalezienie kogoś na całe życie jest trudnym zadaniem.

W USA przez internet randkuje ponad 50 mln ludzi, a tylko 5% z tej grupy poślubiło poznanego partnera. Miłe słowa nie wystarczą, żeby spodobać się drugiej osobie — trzeba mieć odrobinę szczęścia i sporo wytrwałości.

Inteligentne algorytmy mają ułatwić znalezienie idealnej kobiety lub faceta, jednak do prawdziwej randki wciąż dochodzi bardzo rzadko. Ludzie często boją się wychodzić ze swojej strefy komfortu, a to poważnie utrudnia poznanie miłości swojego życia.

Czytając ten artykuł, dowiesz się, skąd mogą brać się Twoje problemy z poznawaniem osób przez internet. Wiedza ta z pewnością przyda Ci się, jeśli zechcesz zapoznać się z tymi portalami randkowymi, które zebraliśmy w jednym miejscu, aby ułatwić Ci ich wyszukiwanie.

Dlaczego mam problem ze znalezieniem kogoś na portalu randkowym?

Najwyższy czas przeanalizować, dlaczego tak trudno jest kogoś poznać za pośrednictwem aplikacji randkowych. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni za każdym razem popełniają podobne błędy.

Dlaczego mam problem ze znalezieniem kogoś na portalu randkowym? Czas przeanalizować błędy.

Nadmierna wiara w zgodność profili

Niektóre portale na dzień dobry starają się ułatwić poszukiwania użytkownikowi i proszą o wypełnienie szczegółowej ankiety. W internetowych formularzach można spotkać się z ciekawymi pytaniami na różne tematy, na przykład:

  • Jak wygląda wymarzona kobieta/mężczyzna?
  • Ile dzieci planujesz mieć w przyszłości?
  • Czy wiesz, co daje Ci w życiu szczęście?
  • Czy masz zwierzęta, a jeśli tak, to jakie?

Teoretycznie, duża zgodność profili gwarantuje znalezienie prawdziwej miłości. Praktyka dowodzi, że podczas poznania niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie, a kolor oczu, czy hobby — niekoniecznie.

Niestety, nigdy w pełni nie wiemy, jacy ludzie korzystają z portali randkowych i na kogo możemy trafić. Biorąc to pod uwagę, praktycznie niemożliwe jest, aby bezwzględnie uwierzyć w to, co ktoś napisał o sobie na profilu.

Niekończące się rozmowy

Użytkownicy portali nawiązują wiele znajomości internetowych, jednak tylko co trzecia z nich kończy się spotkaniem w prawdziwym świecie. Wszystko dlatego, że płeć piękna, a także wielu mężczyzn nie ma odwagi, aby pokonać swoje lęki i spotkać się na prawdziwej randce.

Zbyt często długie rozmowy na czacie kończą się nagłym zerwaniem znajomości, kiedy pada propozycja spotkania twarzą w twarz. Z jednej strony panie boją się, ze zostaną oszukane przez mężczyznę. Z drugiej strony bardzo chcą znaleźć faceta godnego zaufania.

Mimo wielu obaw nie warto przeciągać internetowej znajomości w nieskończoność. Najlepiej jak najszybciej umówić się na wspólną kawę i sprawdzić, czy zaiskrzy.

Podążanie za ideałem

Na portalach można spotkać setki, a nawet tysiące interesujących ofert. To sprawia, że oczekiwania są coraz większe. Faceci szukają kobiet o idealnych wymiarach, a panie czekają na mężczyznę przypominającego greckiego boga. Osoby zbyt wymagające raczej nie znajdą szczęścia za pośrednictwem internetu.

Warto pamiętać, że nikt nie jest idealny i nawet najlepszy partner będzie miał swoje słabości. Zgrany związek polega na wzajemnym dopasowaniu i z czasem staje się trwały ze względu na przeżyte wspólnie doświadczenia. Wygląd drugiej osoby schodzi wtedy na dalszy plan.

Czy tylko ja mam zawsze problem, z poznaniem kogoś wartościowego na portalu randkowym?

Ponad połowa młodych osób korzystała już z portali randkowych przed ukończeniem 20 roku życia. Większość z nich nigdy nie poznała tam nikogo, z kim mogłaby stworzyć trwały związek. W aplikacjach randkowych chodzi nie tylko o poznanie prawdziwej miłości — ludzie często traktują je jako proste źródło rozrywki.

Niejeden wolny facet lub samotna pani po prostu wykorzystuje portale jako narzędzie do nawiązania niezobowiązującej znajomości. Osoby szukające bratniej duszy pewnie wiele razy natrafiły na ludzi, dla których poważna znajomość nic nie znaczy.

Co warto zrobić, aby udało się nam poznać kogoś na portalu randkowym?

Najpierw należy odkryć, co robi się źle. Później warto zadać sobie pytanie, co można zmienić, aby wreszcie spotkać prawdziwą miłość.

Porady - co zrobić aby poznać kogoś na portalu randkowym

Jasno ustal swoje cele

Wiele osób nie do końca wie, jakiego partnera szuka. Warto przemyśleć, czy wygląd jest kluczową kwestią, czy ważniejsze są pewne cechy charakteru. 

Kurczowe trzymanie się tych samych wymogów sprawia, że wymarzona osoba może zagubić się w gąszczu innych ofert. Zostanie odrzucona na przykład dlatego, że jest o 3 centymetry za niska. Należy pamiętać, że kiedyś takie szczegóły nie będą miały większego znaczenia. Trwały związek opiera się na zupełnie innych wartościach niż wygląd.

Niestety, często zadajemy sobie pytanie, dlaczego portal randkowy nie działa, zamiast zastanowić się, czy być może problem nie leży gdzieś zupełnie indziej.

Unikaj kłamstw na swój temat

Praktycznie każda osoba ma tendencję do kłamania, aby jak najbardziej spodobać się potencjalnemu partnerowi. Wynika to z ludzkiej natury, jednak na dłuższą metę nigdzie nie prowadzi.

Nie powinno się koloryzować swojego opisu ani zdjęć wstawianych na profil. Poważny związek opiera się na szczerości, dlatego rozpoczynanie znajomości od kłamstw nie jest najlepszym pomysłem.

Pokaż, że masz coś ciekawego do powiedzenia

Często internetowe rozmowy rozpoczynają się od banalnych fraz typu: „Hej, co słychać?”, lub „Nie wiem, czy już to słyszałaś, ale jesteś piękna”. Takie wiadomości giną w gąszczu innych konwersacji, dlatego warto postawić na oryginalność.

Potencjalnego partnera najlepiej spróbować poznać przed wysłaniem pierwszego tekstu. Prawie każdy użytkownik portali randkowych dzieli się swoim życiem poprzez opis oraz zamieszczone zdjęcia. W ten sposób można odkryć pasje i zainteresowania drugiej osoby oraz zadać mu pytania związane z konkretną tematyką. Spersonalizowana wiadomość z pewnością spodoba się każdemu.

Podsumowanie

Znalezienie miłości w internecie to bardzo duże wyzwanie. Mimo wielu starań często nigdy nie dochodzi do randki z obiektem westchnień lub pierwsze wspólne spotkanie okazuje się klapą. Świat wirtualny i rzeczywistość mocno się od siebie różnią — dlatego tak często trzeba mierzyć się z rozczarowaniem. Warto jednak próbować i wyciągać wnioski, ponieważ prawdziwa miłość przychodzi niespodziewanie.

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023