Jak znaleźć partnera po rozwodzie? 3 Sposoby

Decydując się na wzięcie ślubu, praktycznie nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, że różne sytuacje życiowe wraz z podejmowanymi przez nas decyzjami, doprowadzą do momentu, gdy wszystko to, co było budowane przez lata, po prostu nagle traci swoje znaczenie.

sposób znalezienia partnera po rozwodzie

W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to, jak znaleźć partnera po rozwodzie. Gdzie go szukać? Oraz czego unikać, aby następnym razem Twój związek zakończył się szczęśliwie.

Rozwód to jeszcze nie koniec świata

W dzisiejszych czasach coraz częściej można spotkać się z parami, które podejmują decyzję o zakończeniu swojego związku i wzięciu rozwodu. Z pewnością, ogromny wpływ na to ma postęp w kwestii podejścia ludzi do rozwodu, jaki można zaobserwować niemal wszędzie. Coraz mniej ludzi ma ochotę spędzać z kimś resztę życia, tylko dlatego, że kiedyś postanowili wziąć ślub.

Fakt, że coraz częściej zaobserwować możemy także nowo powstające portale randkowe dla rozwodników, również wpływa na odwagę podjęcia decyzji o wzięciu rozwodu.

Dlaczego ludzie decydują się na rozwód?

Jest mnóstwo przyczyn, które powodują podjęcie tak drastycznej decyzji. Niezgodność charakterów, zdrada, brak zainteresowania drugą osobą, samotność lub zbyt duża ilość czasu poświęcona pracy. To zaledwie kropla w morzu powodów, które skutkują rozstaniem.

Co sprawia, że ludzie boją się rozwodów?

Czasami jednak, pomimo świadomości nawet najgorszych rzeczy, jakich dopuszcza się druga strona, mimo wszystko staramy się jak najdłużej unikać tematu rozwodu. Dzieje się tak z wielu powodów:

Strach przed samotnością

Jako pierwsza na myśl przychodzi samotność. Niemal nikt nie chciałby żyć wiecznie samemu. Wiele osób boi się samotności, ponieważ mają świadomość tego, że gdy będą potrzebować pomocy, mogą jej nie otrzymać.

Podobnie jest w przypadku chęci nawiązania rozmowy. Będąc samotnym, o wiele trudniej jest porozmawiać z kimś, zawsze wtedy, gdy ma się na to ochotę.

Strach przed samotnością jest jednym z najczęstszych powodów, który dosadnie wpływa na to, że pomimo niezadowolenia z obecnej sytuacji w związku, ludzie i tak nie decydują się na podjęcie decyzji o rozwodzie i wolą pozostać w związku.

Warto jednak pamiętać o tym, że istnieją sprawdzone sposoby na to, jak radzić sobie z samotnością. Skorzystanie z nich może okazać się bardzo korzystne i uratować nas przed wieloma ciężkimi chwilami.

Przyzwyczajenie

„Jesteśmy razem już tyle czasu”, to bardzo często powtarzane zdanie, które można usłyszeć od osób, dla których małżeństwo zaczęło się sporo lat wcześniej. Niestety, zbyt mocne przywiązanie do drugiej osoby również nie jest dobre, ponieważ nie do końca wiadomo wtedy, czy jesteśmy z drugą osobą z miłości, czy z przyzwyczajenia.

Dziecko

Bardzo często dzieci są głównym powodem, dla którego wiele związków wciąż jest ze sobą. Pomimo tego, że od dawna się nie dogadują, nadal tkwią w relacji ze względu na dobro dzieci. Bardzo często nie jest to dobre, ponieważ gdy dzieci dorastają, postanawiają opuścić dom rodzinny, a nam pozostaje związek z osobą, z którą do tej pory byliśmy głównie ze względu na dzieci.

Pieniądze

Rozstanie potrafi przysporzyć także wiele problemów finansowych. Zwłaszcza gdy mowa o rozwodzie bez porozumienia stron. Właśnie z tego powodu, wiele par wciąż jest ze sobą. Widmo ogromnych kosztów związanych z rozstaniem powoduje, że często wolimy wybrać mniejsze zło, jakim jest dalszy związek, niż rozwód i utratę pieniędzy lub domu.

znalezienie partnera po rozwodzie

Czy to odpowiedni czas na nowy związek?

Pytanie to, zadaje sobie mnóstwo ludzi po przejściach. Otwarcie się na możliwość stworzenia z kimś nowego związku, to bardzo poważny krok. Zwłaszcza dla osoby, która z autopsji wie, czym jest rozwód i jak wygląda. Taka decyzja powinna płynąć prosto z serca i być wyłącznie naszą decyzją.

Czasem pojawia się również pytanie, czy warto wrócić do ex? Stworzenie nowego związku z naszym byłym partnerem lub partnerką z pewnością będzie miało swoje plusy i minusy, jednak nigdy nie powinniśmy spieszyć się z podjęciem decyzji, jeśli nie jesteśmy w pełni przekonani co do niej.

Przede wszystkim, nie spieszyć się

Aby znaleźć miłość, czasem wystarczy chwila, czasem potrzeba na to mnóstwo czasu, jednak w obydwu przypadkach, trzeba być pewnym, że właśnie tego pragniemy. W przeciwnym wypadku niemal za każdym razem może dochodzić do sytuacji, w której nawet pomimo tego, że poznamy kogoś interesującego, finalnie i tak nie uda się nam stworzyć niczego wartego uwagi.

Nie obawiać się nowych ludzi

Chcą poznać kogoś nowego, warto postarać się i zapomnieć o strachu, jaki pojawia się na myśl o ponownym rozpoczęciu spotykania się. Dobrze jest również przestać skupiać się na poprzednim rozstaniu i zacząć budować nową przyszłość. Zamykając się na innych, odbieramy sobie możliwość poznania interesującej osoby.

Problem z tym mają najczęściej kobiety, ponieważ nierzadko zostają one dotkliwie zranione przez swoich partnerów. Poczucie niesprawiedliwości, z jakim się spotkały, powoduje to, że czasem nawet całe życie wolą spędzić samemu, niż zaufać nowej osobie. Jednak z takim podejściem nie ma praktycznie żadnych szans na to, aby poznać mężczyznę, który zmieni ich światopogląd.

Aby mogło się to zmienić, przede wszystkim trzeba zacząć od siebie. Należy zastanowić się, czy jesteśmy gotowi na zmiany w życiu i wpuszczenie do niego kogoś obcego. Jeżeli czujemy, że mija sporo czasu, a nadal mamy z tym problem, pomocna może okazać się terapia. Być może ona okaże się sposobem, dzięki któremu, za pewien czas będziemy mogli stworzyć nowy związek.

Jak poznać kogoś nowego?

Jeżeli jesteśmy pewni tego, że od rozwodu minął już odpowiedni czas i pragniemy otworzyć się na nowe znajomości, warto przejść do czynów. Jest mnóstwo możliwości, dzięki którym osoby po przejściach, mają możliwość zacząć nowe życie.

Randki internetowe

Portale randkowe to jeden z najprostszych sposobów na to, aby poznać kogoś nowego. Dzisiaj, dostęp do internetu ma niemal każdy. Również coraz więcej osób nie ma czasu na to, aby poznać kogoś w tradycyjny sposób, wychodząc poza własny dom.

Z tego powodu, na portalach randkowych codziennie swoje konta zakłada mnóstwo nowych użytkowników, pragnących poznać kogoś, kto podobnie jak oni, ma swój bagaż doświadczeń.

Szukanie znajomości warto rozpocząć od najciekawszych portali randkowych, dzięki którym będzie to nie tylko o wiele przyjemniejsze, ale zajmie także mniej czasu i pozwoli nam poznać o wiele więcej interesujących osób.

Miejsca rozrywki

Pomimo łatwego dostępu do internetu, tradycyjne sposoby na poznawanie kogoś nowego, nadal mają swoich wiernych wyznawców. Restauracja, koncert, klub lub kawiarnia, zawsze może okazać się doskonałym miejscem, aby poznać mnóstwo nowych ludzi.

Grono znajomych

Czasami, nasz przyszły partner może kryć się w gronie naszych znajomych lub przyjaciół. Warto więc zastanowić się, czy znaki, które wysyłają do nas różne osoby, być może są przez nas źle odczytywane. Być może, ktoś znajomy czeka nieustannie, aż pokonamy cierpienie związane z rozwodem i zauważymy, że jest gotów zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa, jakiego potrzebujemy od dawna.

Czy można znaleźć miłość po rozwodzie?

Wszystko to jest kwestią indywidualną. Czasem poczucie krzywdy, jaka została nam wyrządzona, jest na tyle mocne, że pomimo starań nowego, obecnego partnera, nie jesteśmy w stanie zaufać mu na tyle, aby utworzyć szczęśliwy związek. Czasem, doświadczenia z poprzedniego związku sprawiają, że przestajemy mieć nadzieję, na to, że istnieje na świecie ktoś, kto jest w stanie być dla nas wsparciem i dać prawdziwe szczęście.

Jak przyznaje wiele kobiet, kiedy już udało im się otrząsnąć z informacją o tym, że ich życie zmieni się za sprawą rozwodu, natychmiast pojawiała się myśl, „czy uda mi się kogoś znaleźć do końca życia?”. Jednak nie trzeba szukać długo, aby znaleźć sporo dowodów na to, że mimo rozwodu, życie niekoniecznie musi oznaczać samotność z dziećmi i brak zrozumienia od innej osoby.

w jaki sposób znaleźć partnera po rozwodzie?

Kogo szukać, aby to się nie powtórzyło?

Przed rozpoczęciem poszukiwań osoby, z którą uda się nam stworzyć związek, warto zastanowić się dokładnie nad tym, kogo konkretnie szukamy. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zbudować coś nowego od zera, omijając błędy z poprzedniego związku. Korzystnie więc jest zadać sobie pewne pytania.

Czy szukamy osoby z wyjątkowym poczuciem humoru? Takiej, którą w przyszłości interesuje małżeństwo? Czy jest osobą po wielu przejściach? Czy po rozwodzie, nadal jest w stanie kogoś pokochać? Jaki jest jej stosunek do byłego partnera?

Przede wszystkim, warto szukać osoby, która spodoba się nam już na pierwszym spotkaniu. Nie takiej, która będzie kojarzyła się nam z byłym mężem lub żoną, ponieważ może to przypominać wiele chwil, które nie będą dla nas komfortowe.

Podsumowując

Rozwód stał się dzisiaj czymś zupełnie normalnym. Pomimo tego, że niesie za sobą ogromne konsekwencje, ludzie decydują się na niego nawet po wielu latach małżeństwa. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej ludzi wierzy w fakt, że nowa miłość po rozwodzie jest jak najbardziej możliwa.

Dla wielu z nich rzeczywiście jest to możliwe. Jednak aby tak się stało, najpierw warto przepracować poprzednie rozstanie, nawet jeśli może to zająć mnóstwo czasu. Bez tego niestety możemy odnosić wrażenie, że pomimo starań, nie jesteśmy w stanie osiągnąć szczęścia i odpowiedniej bliskości.

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.