Zdrada w Związku – Jak Rozpoznać, że Partner Mnie Zdradza?

W życiu każdego człowieka przychodzi czas, w którym zostajemy dużo bardziej narażeni na sytuacje, które nadwyrężą nasze zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i poczucie własnej wartości. Najczęstszą przyczyną tego jest niewierność naszego partnera.

Oznaki zdrady w związku – zdrada emocjonalna, zdrada małżeńska czy zdrada seksualna? Jakie są przyczyny zdrady? Czy da się zapobiec zdradzie? Czy wybaczenie zdrady jest możliwe, czy zawsze oznacza ona koniec związku? Czy zdrada żony jest rzadsza niż zdrada męża?  Dlaczego do niej dochodzi i czy poczucie winy jest nieuniknione? Odpowiedzi na poniższe pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do czytania!

Jak poradzić sobie ze zdradą?

Czym jest zdrada?

Zdrada to świadome działanie, które podejmuje niewierny partner wbrew wiedzy swojej partnerki lub partnera. Zdrada godzi w poczucia bezpieczeństwa osoby zdradzonej, wzbudza w niej poczucie krzywdy i często niszczy wszystkie szanse na ratowanie związku.

Zdradę obie strony mogą przypisywać różnym przyczynom. Osoba zdradzana widzi ją jako brak szacunku, brak miłości w relacji lub efektem, spowodowanym przez trudny czas w związku. Osoba zdradzająca jednak dość często stara się usprawiedliwiać swoje zachowanie – czy to wpływem alkoholu, czy też chwilą słabości.

Jak rozpoznać zdradę męża?

Ludzie są różni, podobnie jest również i ze związkami i małżeństwem – każde jest inne. Są jednak pewne schematy, które możemy dopasować do wielu różnych relacji, a ich znajomość pomoże nam rozszyfrować czy mamy powody, by podejrzewać naszego partnera o zdradę.

sposoby na rozpoznanie zdrady w związku

Zdrada męża – najczęstsze oznaki:

Od dłuższego czasu unika zbliżeń w związku

W naszym życiu każdy ma prawo czuć się gorzej i nieco stronić od zbliżeń. Jeśli jednak zdarza się to nagminnie, niemal przy każdej okazji, w której taka chęć ze strony partnera wychodzi – możemy zacząć się niepokoić tym, czy nasz partner nie zaspokaja swoich potrzeb z kimś innym.

Odmawia seksu, pocałunków i ogólnych czułości, z którymi w przeszłości nie miał nawet żadnego problemu, znacznie zaniżony poziom satysfakcji seksualnej — warto porozmawiać, czym jest to spowodowane. Pamiętaj jednak, że zdystansowanie nie zawsze wskazuje na niewierności partnera!

Tajemnicze wydatki

Jeśli całe życie wasz związek opierał się na wspólnych rachunkach i wydatkach, jednak od jakiegoś czasu Twój partner wydaje się kryć przed sobą kolejne transakcje – w takiej sytuacji może zapalić się czerwona lampka.

Zwłaszcza jeśli wśród tych wydatków odnajdziemy rachunki z restauracji, opłaty za hotel czy taksówkę, mogą to być pierwsze oznaki tego, że w naszym związku dzieje się coś złego. Najpierw jednak skonfrontuj partnera, zanim wyciągniesz pochopne wnioski.

Zaczyna o siebie dbać bardziej niż zazwyczaj

Obserwowanie swojego partnera może przynieść wiele istotnych wskazówek oraz wnieść odpowiedzi na najważniejsze pytanie – czy mój partner mnie zdradza? Przyjrzyj się swojemu partnerowi, zobaczy czy jego nawyki nie uległy zmianie, styl czy nawet sposób, w jaki sam się kreuje.

Jest to dość jednoznaczne w przypadku, gdy dotychczas Twój mąż nie wyrażał większej chęci do dbania o siebie czy nie przywiązywał też dużej wagi do swojego ubioru, a obecnie spędza więcej czasu w łazience niż Ty – coś faktycznie może być nie tak.

zdrada przez portal randkowy

Najczęstsze powody zdrady w związku

Niestety jak wskazują statystyki badań przeprowadzonych przez portal Polsat News, to mężczyźni częściej dokonują zdrady, gdyż aż 64,1% ankietowanych mężczyzn przyznało się do zdrady w związku przynajmniej raz w swoim życiu, podczas gdy w przypadku kobiet było ich zaledwie 38,6%.

Tematy związane ze zdradą z natury nie są łatwe, gdyż dość ciężko jednoznacznie wskazać jeden konkretny powód, który wywołuje niewierność. Często jednak jest to wyłącznie pociąg cielesny, w który nie ingerują nawet uczucia.

Niektórzy tłumaczą ją alkoholem, inni zaniedbaniem przez partnera, a inni po prostu niezdolnością partnera do zaangażowania w związki. Pamiętaj jednak, że to nigdy nie jest Twoja wina, a każdy z tych problemów może rozwiązać komunikacja. Warto rozmawiać, warto komunikować swoje obawy i potrzeby.

Czy warto wybaczyć zdradę?

Zdrada w związku nie zawsze oznacza koniec relacji. To jak zakończy się to w przypadku waszej relacji, zależy w dłużej mierze od was i od komunikacji między wami. Pamiętaj jednak, by nie zapominać o sobie samej!

Musisz koniecznie zastanowić się, czy będziesz w stanie żyć ze świadomością, że waszą relację zakłócił ktoś inny. Skup się na sobie, zanim zastanowisz się, czy warto dać drugą szansę. Odbudowanie zaufania to niełatwa sprawa, więc jeśli ma to zadziałać oboje musicie dołożyć wszelkich starań, by ta relacja mogło wyjść na prostą drogę.

Wszystko zależy od tego, jak osoba, która dokonała zdrady traktuje drugą osobę w związku. Niestety, ale będzie się to ciągnąć do końca życia zarówno za nim, jak i na nią. O zdradzie ciężko zapomnieć, więc osoba, która zdradziła powinna za wszelką cenę postarać się pokazać drugiej osobie, że żałuje tej sytuacji oraz że jest gotów postarać się i wynagrodzić drugiej osobie swój błąd.

Warto zauważyć również, że kolejnym krokiem po odkryciu zdrady często bywa rozstanie, jednak nie zawsze jest ono definitywne. Jeśli czujesz, że potrzebujesz w takiej chwili zostać sama, nie ma w tym nic dziwnego. Podobnie jak w tym, że po jakimś czasie w głowie pojawia się pytanie „Czy warto wracać do ex?

Pomimo żalu i wściekłości odczuwanych na samym początku, sporo zapytanych osób przyznało, że czas jest w stanie zaleczyć rany i pomóc w tym, aby wybaczyć zdradę żony lub męża.

rozpoznanie zdrady w związku

Czy związek po zdradzie może być szczęśliwy?

Oboje musicie zastanowić się, co znaczy zdrada w związku — czy zdrada staje na przeszkodzie, by spróbować na nowo zbudować nowe życie z obecnym partnerem, czy też jest to dla Ciebie na tyle karygodne, że nie widzisz innego wyjścia niż zakończenie obecnego związku i znalezienie nowego partnera?

Dobrym pomysłem dla obu stron w takim przypadku może być właśnie przerwa w związku, podczas której każde z was będzie mogło spokojnie odreagować całą sytuację, ułożyć sobie wszystko na spokojnie w głowie i odpowiedzieć na pytanie, czy faktycznie jest sens wciąż w to brnąć.

W takiej sytuacji często stajemy na przysłowiowym rozdrożu, nie wiedząc, jaką decyzję powinniśmy podjąć. Zarówno osoba zdradzona, jak i ta, która zdradziła, często zaczynają zadawać sobie pytanie, czy będą wiedzieli, jak poradzić sobie z rozstaniem, które wbrew pozorom wcale nie jest łatwe, nawet pomimo tak ogromnego bólu i żalu.

Istnieje jednak wiele kobiet i mężczyzn, które tworzą szczęśliwe związki nawet pomimo tego, że w przeszłości miały romans z inną osobą. Choć może wydawać się to niemożliwe, zdrada może zbliżyć do siebie ludzi.

Nie jest to jednak częste zjawisko, gdyż niektórzy uważają, że zdrada emocjonalna jest dużo cięższa do wybaczenia niż zdrada seksualna, gdyż powiązana jest z emocjami, które pojawiły się względem takiej osoby.

Jak wybacz zdradę?

Podsumowując

Zdrada męża, jak i zdrada żony to niezwykle bolesny temat, który dotyczy naprawdę dużej części małżeństw i związków. Pamiętaj jednak, że zdrada to nie jest coś, co powinnaś przyjąć i odłożyć swoje emocje na bok, by tylko uszczęśliwić partnera.

Faktycznie, zdrada nie zawsze musi oznaczać koniec, jeśli jednak nie widzisz przyszłości swojego związki, a napotkane oznaki zdrady partnera są czymś absolutnie niewybaczalnym i krzywdzącym w Twoich oczach – postaw siebie na pierwszym miejscu.

W wielu sytuacjach zdrada oznacza jednocześnie rozwód. Częsta wizja samotności do końca życia, stale powtarzane pytanie „czy znalezienie kogoś po rozwodzie jest możliwe?” i jednoczesny brak satysfakcjonującej odpowiedzi, nie pomagają w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Pamiętaj jednak. W pierwszej kolejności skup się na sobie, swoim szczęściu i zdrowiu psychicznym – bądź swoim własnym priorytetem i postępuj tak, jak mówi Ci serce. Jeden błąd nie musi być powodem do zakończenia relacji, jednak zadziała to wyłącznie w przypadku, w którym oboje będziecie gotowi poświęcić się tej relacji w 100% i popracować nad odbudową wzajemnego zaufania.

Danie drugiej szansy jest możliwe dopiero wtedy, gdy będziemy przekonani ku temu w pewności. W przeciwnym wypadku żadne starania nie będą w stanie tego zmienić.

Jeśli jednak przemawia przez nas definitywna niechęć do osoby, która dopuściła się zdrady, a pragnienie szczęścia własnej osoby zachęca nas do nawiązywania nowych kontaktów, warto otworzyć się na nowych ludzi, dzięki którym zapomnienie o tej sytuacji może trwać o wiele krócej. W tym celu warto odwiedzić popularne darmowe portale randkowe, na których czeka mnóstwo nowych osób, chętnych do nawiązania nowych relacji.

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023