„Widziałem Żonę, Jak Mnie Zdradza” – Jak Zachować Się w Takiej Sytuacji?

Odkrycie zdrady swojej żony może być jednym z najtrudniejszych momentów w życiu mężczyzny. Chociaż w takiej sytuacji jest wiele czynników do rozważenia i będzie to trudne wyzwanie, to ważne jest, aby zachować się spokojnie i racjonalnie. 

Widziałem, jak żona mnie zdradza.

Nasz artykuł pomoże Ci zrozumieć, co zrobić, gdy dowiesz się o zdradzie żony, a także odpowie na pytanie, dlaczego mężczyźni ukrywają zdrady swoich żon.

Co zrobić, gdy dowiesz się o zdradzie żony?

   Wiadomość o zdradzie partnerki nie jest łatwa do przyjęcia. Tym bardziej, od tego, co zrobisz, gdy dowiesz się o tym zajściu, w dużym stopniu zależeć będzie Twoja przyszłość. Dowiedz się, jakie kroki podjąć, aby nie zatracić się w szaleństwie i nie wpaść w kłopoty.

   Upewnij się, czy to prawda

   Ponieważ zdradę żony można zweryfikować tylko wtedy, gdy uzyskamy wiarygodne informacje, warto więc najpierw upewnić się, czy wiadomość o zdradzie naprawdę jest prawdziwa, zanim podejmie on poważne kroki. Może to być trudne, ale jest konieczne, aby uniknąć wielu problemów i napięć w małżeństwie, jeśli nie chce się podejmować niesprawdzonych decyzji. Dlatego też warto wiedzieć, jak zachowuje się osoba, która zdradza.

   Poza tym mężczyzna musi wiedzieć, czy informacje, którymi dysponuje, są wystarczające, aby móc rozpocząć rozmowę. Jeśli jest to prawdziwa informacja o zdradzie, należy zareagować w odpowiedni sposób, jednak jeśli informacje okażą się fałszywe, można wyrządzić wiele szkód, nie mając w rzeczywistości ku temu podstaw.

   Zachowaj spokój i nie podejmuj żadnych pochopnych decyzji

   Myśli, jakie pojawiają się w głowie na wieść o zdradzie partnerki, mogą zachęcać Cię do natychmiastowej zemsty i odpowiedniej reakcji. W żadnym wypadku nie powinieneś jednak podejmować pochopnych decyzji, ponieważ ich konsekwencję mogą prześladować Cię potem przez całe życie.

   Co więcej, podejmując natychmiastowe i nieprzemyślane decyzje, stracisz element zaskoczenia, który w wielu sytuacjach może okazać się dla Ciebie bardzo korzystny. Warto więc zachować spokój i nie podejmować żadnych niechcianych decyzji.

   Zastanów się, jak rozwiązać tę sytuację

   Gdy uda Ci się już opanować złość i rozgoryczenie, zastanów się nad tym, jaką strategię powinieneś objąć. Dzięki odpowiednio dobranej strategii będziesz w stanie przygotować się na wiele sytuacji, które mogłyby zaskoczyć się, gdybyś zdecydował się działać pochopnie.

   Jeśli masz pewność, że Twoja partnerka Cię zdradziła, zastanów się, czy jesteś w stanie jej to wybaczyć, czy jest to dla Ciebie definitywny koniec związku. Pamiętaj jednak nawet jeśli jesteś w stanie wybaczyć jej tę sytuację, nadal nie możesz uciekać od rozmowy. 

   Przygotuj się do rozmowy i rozpocznij ją

   Przygotuj się do poważnej rozmowy z żoną.

   Rozmowa o tym, dlaczego tak się stało, jest obowiązkowa w przypadku, gdy pragniecie dalej tworzyć związek. Bez tego, sytuacja ta może się powtórzyć i ponownie będziesz przechodzić przez ten sam koszmar.

   Podejmijcie decyzje, co dalej

   Podjęcie decyzji, w jakim kierunku pokierujecie swoim związkiem, będzie konieczne w tej sytuacji. Jeśli widzicie dla siebie szansę, korzystnym rozwiązaniem będzie rozmowa na temat obecnych priorytetów i tego, jak dalej ma wyglądać wasz związek. 

   Dzięki podjętym ustaleniom będziecie w stanie wykonywać odpowiednie kroki, które pomogą wam w odbudowaniu związku i przywróceniu go na odpowiednie tory.

   Czy powinienem to ukrywać? Dlaczego mężczyźni ukrywają zdrady swoich żon?

   Według statystyk zdrada stała się dość powszechna wśród mężczyzn i kobiet (sprawdź, kto częściej zdradza). Badania pokazują, że około 15-20 procent małżeństw doświadcza zdrady. Badania Wykazały również, że mężczyźni i kobiety zdradzają w równym stopniu. 

   W sytuacji, gdy zdradzonym okazuje się mężczyzna, w wielu przypadkach zdrada ta nie wychodzi na jaw. Dlaczego tak jest? 

   Oto najczęstsze przyczyny:

   Wstyd

   Mężczyźni często odczuwają wstyd związany z tym, że ich żony ich zdradzają. Dzieje się tak, ponieważ wiadomość o zdradzie żony, mogłaby świadczyć o tym, że czegoś jej brakowało, a sam mężczyzna nie był w stanie sprostać jej wymaganiom. 

   Życie może rzucić wyzwania, z którymi trudno sobie poradzić. Gdy mężczyzna dowiaduje się, że jego żona go zdradza, często wstydzi się tego i woli utrzymać to w tajemnicy. Przeczucie, że ludzie będą go wyśmiewać i uważać za głupka, który nie był w stanie dostrzec zdrady, często powoduje, że mężczyzna woli zachować to dla siebie.

   Brak zrozumienia innych

   W niektórych sytuacjach mężczyźni zdają sobie sprawę, że inni nie zrozumieją ich sytuacji, więc wolą trzymać ją w tajemnicy. To wstyd, który czuje mężczyzna, powoduje, że ukrywa prawdę przed innymi. Chce uniknąć komentarzy i myśli innych ludzi, którzy mieliby o nim złe zdanie. Często także nie chce, aby jego rodzina i przyjaciele wiedzieli o jego sytuacji.

   Obawa przed zemstą

   Ponadto mężczyzna może ukrywać zdradę żony z obawy przed zemstą. Obawia się, że jeśli opowie o jej zdradzie, jego żona będzie miała do niego żal i może próbować się zemścić. Może się obawiać, że podejmie jakieś kroki, które będą miały jeszcze poważniejsze skutki. 

   Niechęć do rozwodu

   Mężczyzna ukrywa zdradę żony, bo nie chce rozwodu.

   Innym powodem, dla którego faceci ukrywają zdrady swoich żon, jest to, że nie chcą rozwodu. Nie chcą narażać się na negatywne skutki, jakie niesie ze sobą rozwód. Mogą również uważać, że ich małżeństwo jest ważniejsze niż jednorazowa przygoda.

   W wielu przypadkach rozwód oznacza konieczność sprzedania nieruchomości, spłacenia drugiej partnerki lub między innymi konieczności przyznania jednej ze stron praw do dzieci. 

   Strach przed utratą tego wszystkiego może spowodować, że mężczyzna nie będzie chciał ujawnić swojej sytuacji i pozwoli na to, aby pozostało to między nimi. Jeśli jednak dojdzie do rozwodu, trzeba wiedzieć, jak poradzić sobie z rozstaniem z żoną.

   Więcej problemów

   Mężczyźni mogą również uważać, że ujawnienie zdrady ich żon wywoła w ich życiu więcej problemów. Mogą obawiać się o swoją reputację i osąd, jaki inne osoby wydadzą na temat ich małżeństwa. Może również bardziej odczuwać wstyd i nie chcieć się tym podzielić z innymi.

   Dla niektórych związków strach przed lawiną kolejnych problemów jest na tyle przerażający, że postanawiają unikać tego tematu i jak najszybciej o nim zapomnieć.

   Wiara w poprawę 

   Ostatnim z przykładów jest wiara w poprawę. Nie możemy zapominać o tym, że zdrada nie zawsze oznacza to, że ktoś jest definitywnie złym człowiekiem. Każdy z nas popełnia błędy, jednak nie każdy pragnie się na nich uczyć.

   W wielu sytuacjach niechęć do wyciągania zdrady na światło dzienne spowodowana jest tym, że mężczyzna wierzy w to, że problem zdrady był jedynie pojedynczym epizodem, który nigdy się nie powtórzy. Z tego względu oboje partnerów wybiera drogę przepracowania tego problemu, zanim zdecydują się definitywnie na rozwód.

   Podsumowanie

   Sytuacja zdrady w związku może być bardzo trudna do przeżycia dla każdego mężczyzny. Jednak trzeba pamiętać, że wszystko ma swój początek i koniec, a właściwe zachowanie może pomóc w przetrwaniu tego trudnego okresu. Ważne jest, aby zapiąć pasy i zachować zimną krew, nie narażając się na niepotrzebne konflikty. 

   Należy unikać też wszelkiego rodzaju osądzania i oceniania. Mężczyzna powinien też pamiętać o swoich uczuciach i emocjach oraz o wsparciu doświadczonym przez bliskich, aby móc poradzić sobie w trudnym momencie. To wszystko może sprawić, że będzie on w stanie zaakceptować sytuację i przejść przez nią z godnością, dzięki czemu będzie mógł zacząć nowy rozdział w swoim życiu.

   Jeśli potrzebujesz więcej porad lub informacji, zapraszamy do przeczytania naszych pozostałych artykułów.

   Źródła i dalsza lektura:

   • http://www.ptt-terapia.pl/wp-content/uploads/2011/06/Machaj_01.pdf
   • https://www.ceeol.com/search/article-detail?id=194089
   • https://www.ceeol.com/search/article-detail?id=977648

   Kliknij aby zagłosować
   [Łącznie głosów: 2 Średnia ocena: 3]

   Najnowsze posty na stronie:

   Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
   Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

   0 komentarzy

   Wyślij komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

   Ranking (Czerwiec ’24)