Dlaczego Facet Odzywa Się Co Jakiś Czas? (Po Przerwie)

Nie można zaprzeczyć, że wielu facetów potrafi zaskoczyć — ale nie w przesadnie pozytywny sposób. Niektórzy z nich działają w taki sposób, że w pewnym momencie znikąd oddalają się od Ciebie, by następnie odezwać się po jakimś czasie jak gdyby nigdy nic.

Dużo kobiet zachodzi w głowę, jak zachować się w takiej sytuacji i czy warto napisać do faceta, który przestał się odzywać. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że emocje często biorą górę, a niektóre dziewczyny nie umieją oprzeć się urokowi faceta, który napisał nawet po miesiącu olewania, ale warto wiedzieć nieco więcej na temat tego rodzaju schematów zachowań. Dowiedz się dlaczego facet odzywa się co jakiś czas i często robi to po długiej przerwie.

Kiedy facet odzywa się po długiej przerwie? Co powinnam zrobić?

Długie rozmowy… i nagle cisza

Schemat bardzo często jest taki sam: poznajesz faceta, który wydaje się prawdziwym księciem z bajki. Uwodzi Cię swoją osobowością, jest bardzo przystojny, a jego uśmiech jest zabójczy. Bywa słodkim draniem, ale zasadniczo jest Ci z nim dobrze. Bardzo dużo rozmawiacie i piszecie, a niekiedy się nie wysypiasz, bo potraficie przegadać całą noc przez telefon.

W pewnym momencie jednak dochodzi do pewnej zmiany. Niby nic się nie wydarzyło, ale z jakiegoś powodu kontakt nagle umiera śmiercią naturalną. Facet zaczyna odpisywać coraz bardziej oschle, już nie dzwoni, a Ty się czujesz, jakbyś mu się naprzykrzała.

Czujesz wyraźnie, że Cię olewa, a Ty jesteś rozkojarzona i nie wiesz, z jakiego powodu tak się dzieje. Po pewnym czasie wręcz niepokoisz się ciągle i patrzysz w telefon, a każdą wiadomość od niego czytasz po kilka razy, chcąc nawiązać dłuższą rozmowę. Zdajesz sobie sprawę z tego, że nie wiesz, jak radzić sobie z samotnością i co począć w takiej sytuacji. Chcesz walczyć o kontakt, ale on Ci na to nie pozwala — każda kobieta prawdopodobnie przeżywała coś podobnego.

Tok myślenia bardzo często prowadzi Cię do tego, by przez dłuższy czas dawać się manipulować w taki sposób. Bo ghosting oraz odzywanie się raz na jakiś czas jak gdyby nigdy nic to forma ewidentnej manipulacji, której warto się przeciwstawić dla własnego dobra.

Niezależnie od tego, czy chodzi o byłego chłopaka, czy faceta, z którym jeszcze nie byłaś w związku (a chciałabyś), schematy są bardzo podobne.

gdy mężczyzna odzywa się po długiej przerwie

Chcesz walczyć, ale nie wiesz jak

Za każdym razem, gdy facet odzywa się po długiej przerwie, z pewnością zachodzisz w głowę, w jaki sposób się zachować. Czy zostawić te zaczepki ze strony faceta bez odpowiedzi, czy może zaangażować się w rozmowę, licząc na to, że w końcu uda się nawiązać dłuższy kontakt? Czy Wasza relacja coraz częściej przypomina toksyczny związek?

Zanim jeszcze raz zdarzy się taka sytuacja, z pewnością powinnaś zapoznać się z kilkoma poradami na ten temat oraz dowiedzieć się, z czego taki schemat najczęściej wynika. Oczywiście sytuacje bywają różne, ale najwięcej facetów odzywa się po długim czasie milczenia z kilku konkretnych powodów.

Pierwszy powód jest bardzo prosty. Jeśli mowa o byłym chłopaku, bardzo często faceci w takiej sytuacji odzywają się do swoich ex z braku laku. Jeśli nie mają aktualnie nikogo na oku lub potrzebują desperacko seksu, była dziewczyna wydaje się odpowiednim celem.

Często jednak nie chodzi wyłącznie o seks, a również o możliwość odnowienia związku, który już dawno się zakończył. Facet znów wciela się wtedy w zdobywcę i może poczuć ogromną satysfakcję, kiedy się to uda. Czasami jest to również kwestia niewygasłych jeszcze uczuć. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji i wielu innych czynników.

Najwięcej uwagi warto jednak poświęcić sytuacji, w której po jakimś czasie odzywa się facet, z którym nigdy nie byłaś w związku, ale wszystko wskazywało na to, że do niego zmierzacie. Takie przypadki są szczególnie interesujące, ponieważ niekiedy mamy do czynienia z przejawami prawdziwej manipulacji.

Jeśli najpierw jest świetnie, a potem cisza, to prawdopodobnie facet po prostu się Tobą bawi, tak naprawdę nie chcąc Cię przysunąć do swojego życia. Jaki jest powód tego rodzaju zachowań?

kiedy facet odzywa się po długiej przerwie

To oczywiście zależy od konkretnego przypadku, ale jeśli facet przez prawie miesiąc milczy, a potem jak gdyby nigdy nic zaprasza cię na spotkanie czy nawet odzywa się jednym słowem, masz pełne prawo, by podejrzewać kilka rzeczy.

Przede wszystkim bardzo często faceci w ten sposób bawią się kobietami. Kiedy angażują Cię mocno w relację, by następnie się odsunąć, być może jest tak, że byłaś tylko chwilową zabawką, a oni znaleźli kogoś w ich mniemaniu fajniejszego, na kim planują skupić się bardziej.

Może być również tak, że facet jest po prostu narcyzem. Ten specyficzny typ człowieka żeruje na cudzych emocjach i jest pozbawiony zwykłej ludzkiej empatii. Będzie swoistym pasożytem dla twojego życia, chcąc tobą manipulować, a przede wszystkim mieć nad tobą kontrolę.

Najpierw taki mężczyzna sprawia, że jesteś szczęśliwa, by potem przez cały czas wodzić cię za nos. Mogę powiedzieć ci wprost: nie ma sensu kontynuować kontaktu z takim człowiekiem, szczególnie po długiej przerwie.

W jaki sposób facet odzywa się po długiej przerwie? Czy warto odpisać?

Jak reagować za każdym razem gdy facet odzywa się po długiej przerwie?

Gdy facet odzywa się po długiej przerwie, z pewnością powinnaś być czujna. Czasami, szczególnie w przypadku skończonych jakiś czas temu związków, bywa to po prostu ze strony faceta chęć powrotu do Ciebie. Bywa to zupełnie nieszkodliwe i tylko od Ciebie zależy, czy dasz się przekonać.

W większości takich sytuacji musisz jednak mieć się na baczności. Szczególnie wtedy, kiedy nie wydarzyło się nic konkretnego, a on bez powodu zaczyna odzywać się coraz rzadziej. Choć doskonale wiemy, że w takiej sytuacji mogą rządzić Tobą skomplikowane emocje, to warto chwilę odetchnąć, odczytawszy taką wiadomość i na spokojnie zadecydować, co dalej.

Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na to, jakie emocje wywołuje w tobie odezwanie się tego faceta. Jeśli przez wiele dni gapiłaś się w telefon, czekając na tę wiadomość lub telefon, z pewnością powinnaś zdać sobie sprawę, że coś jest nie tak.

Dla swojego dobra powinnaś odsunąć się od tej relacji, choć oczywiście nie będzie to łatwe. Jeśli jednak nie przeżywałaś przesadnie emocjonalnie tego odcięcia kontaktu — droga wolna.

Przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę z tego, że wielu facetów bardzo lubi w ten sposób manipulować kobietami lub przejmować nad nimi kontrolę. Nie daj się wprowadzić do ich rzeczywistości, by tworzyć złudne, niezdrowe relacje.

Jeśli jesteście razem jednego dnia, by następnego dnia nie mieć w ogóle kontaktu, może Ci być przykro — jeśli zastanawiasz się, co zrobić w takiej sytuacji i cały dzień się zamartwiasz, to zadaj sobie pytanie, czy na pewno tego chcesz. Prawda może być zaskakująca.

Dbaj przede wszystkim o swoje zdrowie psychiczne i komfort… i może znajdź innego faceta! Już wiesz, co robić w takiej sytuacji.

Kliknij aby zagłosować
[Łącznie głosów: 5 Średnia ocena: 3.4]

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking (Lipiec ’24)