Kiedy Facet Zaczyna Tęsknić i Żałuje Rozstania? TO Musisz Wiedzieć

Tęsknota po rozstaniu zdecydowanie nie należy do uczuć, które są miło wspominane. Tworząc nowy związek, każdy z nas liczy na to, że uda mu się uniknąć tego i stworzyć relację, która przetrwa jak najdłużej. Niestety, czasami znajomość, która od początku napawa optymizmem, z czasem potrafi przerodzić się w coś zupełnie odwrotnego.

Jednak nie każde rozstanie oznacza definitywny koniec znajomości. Czasem, nawet pomimo rozstania i wszechobecnej złości, wciąż w głębi serca tkwi uczucie tęsknoty, które zupełnie przeczy wszystkiemu innemu. Jednak, czy ma to jakiś sens?

Czytając ten artykuł, dowiesz się, czy ktoś, kto podjął decyzje o rozstaniu, jest w stanie jednocześnie tęsknić, a jeśli tak, to w jaki sposób możesz to rozpoznać?

jak-facet-zaczyna-tęsknić

Znasz tę sytuację?

Zauważacie się gdzieś przypadkiem, wtedy jeszcze obydwoje nie macie pojęcia, jak daleko zajdziecie razem. Nieśmiałe rozpoczęcie rozmowy, pierwszy podarowany uśmiech i ciche zastanowienie się w głębi, czy faktycznie Cię lubi? Coraz częstsze spotkania z każdym kolejnym tygodniem, następnie ten wyjątkowy moment, w którym pierwszy raz Wasze ręce natrafiają na siebie.

Pierwszy pocałunek, potem drugi i trzeci, aż z czasem niemożliwe staje się doliczenie ilości ofiarowanych pocałunków. Nagle zdajesz sobie sprawę, że od jakiegoś czasu zachowujecie się jak para. Tak też się staje. Zostajecie nią oficjalnie. Wszystko przypomina bajkę, która nie może mieć fatalnego zakończenia. A jednak…

Coraz częstsze sprzeczki z nieistotnych powodów, coraz większe kłótnie i dłuższe dni milczenia. Oboje zastanawiacie się, dokąd to zmierza. Wszystko to jak cisza przed burzą, która nadchodzi ogromnymi krokami. Wreszcie pada decyzja. Rozstanie, które zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Poczucie żalu i gniewu, mieszające się na przemian ze smutkiem i tęsknotą. Po pewnym czasie gniew i żal słabną coraz bardziej, podczas gdy tęsknota za nią zaczyna wypełniać całą Twoją głowę i serce.

Skąd bierze się uczucie, które zdaje się przeczyć temu, co odczuwasz w innej chwili? Czy jest to w ogóle możliwe, aby tęsknić pomimo decyzji o rozstaniu?

Czy ktoś, kto zerwał, może jednocześnie tęsknić?

Przyglądając się temu z boku, przypomina to paradoks w czystej postaci. Jak to możliwe, że ktoś, kto podjął decyzję o rozstaniu się, nagle zaczyna tęsknić. Czy jest to w ogóle możliwe, czy może jednak należy podejść do tego ostrożnie i potraktować to, jak podstęp?

Problem ten spotykał wiele par, które zasmakowały goryczy rozstania. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy zostali porzuceni, a następnie ich partner lub partnerka zaczyna żałować rozstania i pragnie wszystko naprawić, zadają sobie pytanie, czy jest to możliwe, aby zatęsknić po rozstaniu?

Naukowcy z University of Utah i University of Toronto przeprowadzili badania, które wykazały, że 50% par wraca do siebie po rozstaniu.

Osoby, które zdecydowały się na rozstanie, zapytane o powód podjęcia tej decyzji, najczęściej wskazywały:

  • utratę zaufania (45%)
  • zdradę (32%)
  • zbyt częste kłótnie (12%)
  • przemoc (7%)
  • nacisk ze strony rodziny (4%)

Warto wspomnieć także o tym, że pary, które rozstały się z powodu przemocy, nie wracają do siebie w żadnym wypadku.

Wśród powodów, które zostały wskazane jako przyczyna chęci do powrotu, najczęściej wymieniane są:

  • wiara w przemianę partnera (49%)
  • zbyt silna tęsknota (23%)
  • wyjątkowo silne przyzwyczajenie do partnera (18%)
  • strach przed samotnością (7%)
  • problemy finansowe (3%)

Biorąc pod uwagę powyższe statystyki, możemy pokusić się o stwierdzenie, że tęsknota za partnerem lub partnerką jest możliwa nawet po rozstaniu. Zgodnie z wymienionymi powodami, ponad 72% powrotów jest spowodowana odczuwaniem tęsknoty przez obydwie strony związku.

Dodatkowo warte uwagi jest to, że według badań, mężczyzna zaczyna tęsknić znacznie szybciej niż kobieta. Ponad 63% powrotów zapoczątkowanych jest inicjatywą ze strony mężczyzny.

Sprawdź także jakie fazy przechodzi facet po rozstaniu.

Po czym rozpoznać, że on zaczyna żałować rozstania?

Co zrobić w sytuacji, gdy wydaje się nam, że były facet zatęsknił, jednak nie mamy ku temu pewności? Najlepszym rozwiązaniem jest obserwowanie jego zachowania. To właśnie ono będzie w stanie pokazać nam najlepiej, czy rzeczywiście jest to tęsknota, czy jedynie chwilowy kaprys spowodowany odczuciem pustki.

Na co warto zwrócić uwagę, aby dowiedzieć się, czy facet zaczyna żałować rozstania i tęskni?

dlaczego-facet-zaczyna-tęsknić

Stara się nawiązać kontakt

Jedną z najczęstszych oznak mówiących o tym, że były partner zaczyna tęsknić po rozstaniu, jest częsta próba nawiązywania kontaktu. Wiadomości na portalach społecznościowych, „przypadkowe” telefony, podczas których próbuje nawiązać rozmowę, pomylone wiadomości, które nie miały do nas trafić lub próby rozpoczęcia rozmowy w realnym świecie, to najczęściej praktykowany sposób próby odbudowy kontaktu, która świadczy o tym, że Twój były mężczyzna tęskni za Tobą.

Jeżeli tuż po rozstaniu Wasz kontakt znacznie się zmniejszył, ale dostrzegasz to, że Twój były znów próbuje zwiększyć częstotliwość Waszych rozmów, zdecydowanie możesz potraktować to jako pierwsza oznaka tego, że zatęsknił za Tobą.

Ważne! Warto o tym wiedzieć…

Czasem Twój były, może spróbować nawiązać kontakt, poprzez rozpoczęcie rozmowy na najróżniejsze tematy. Zdarzają się nawet sytuację, gdy wiadomość, która na pierwszy rzut oka przypomina zbiór negatywnych emocji i wyrzutów, również jest taką próbą.

Niektóre osoby, które nie potrafią mówić o swoich uczuciach lub przyznawać się do błędów, ale pomimo wszystko odczuwają silną tęsknotę, mogą próbować nawiązać kontakt właśnie w ten nietuzinkowy sposób. Warto jednak pamiętać o tym, że zdecydowanie nie jest to najlepszy pomysł i istnieją znacznie lepsze, dzięki którym uda się nam osiągnąć o wiele lepszy efekt.

Wpada na Ciebie w przypadkowych miejscach

Jeżeli pomimo Waszego rozstania, zauważysz, że jakoś dziwnie często wpadacie na siebie w wielu różnych miejscach, warto zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście jest to przypadek. W sytuacji, gdy jest to jednorazowe, istnieje spora szansa, że rzeczywiście nie było to wcale zaplanowane, a Wasze spotkanie jest dziełem losu.

Jednak jeśli wpadasz na swojego byłego chłopaka już któryś raz, zastanów się, czy wcześniej również tak często bywał w miejscach, w których na siebie wpadacie. Jeśli widzisz go przypadkiem w sklepie na swoim osiedlu, podczas gdy nigdy wcześniej tam nie bywał, raczej nie jest to zrządzenie losu.

Szuka kontaktu fizycznego

Wpadając na siebie przypadkiem lub świadomie spędzając ze sobą czas, możesz zauważyć sytuację, w których Twój były facet będzie próbował nawiązać z Tobą kontakt wzrokowy, który następnie przerodzi się w kontakt fizyczny.

Przypadkowe muśnięcia dłonią o dłoń, dotknięcie plecami Twojego ciała, które podobno było przypadkowe lub bardziej otwarte próby łaskotania Cię i przytulania, to jedne z najlepszych dowodów na to, że Twój były facet tęskni.

Ważne! To normalne że…

Nie martw się, jeśli podczas prób nawiązania kontaktu fizycznego, będziesz odczuwać dyskomfort. Z oczywistych przyczyn, kobieta opuszczona ma prawo odczuwać dyskomfort i dziwne uczucie. Jest to powszechne uczucie. Nie masz się czym martwić, jeśli Ty również je odczuwasz.

Mniejsza aktywność w mediach społecznościowych

Czasami tęsknota objawia się w zupełnie inny sposób. Bardzo często po rozstaniu, nadchodzą smutne momenty. W pierwszych chwilach postanawiamy odciąć się na jakiś czas od świata, w tym również od social mediów. Jest to czas na przemyślenie danej sytuacji i zastanowienie się, jakie kroki podjąć dalej.

Jeśli widzisz, że aktywność Twojego byłego partnera na social mediach znacznie zmalała, możesz potraktować to jako oznakę tęsknoty.

Wspominają o tym wspólni znajomi

Posiadanie wspólnych znajomych może pomóc Ci zweryfikować to, czy Twój były rozpacza z powodu tego, że zakończył związek z Tobą, czy może jednak szuka szczęścia u boku innej kobiety.

Jeśli Twoi znajomi podczas rozmowy z Tobą wspominają o tym, że Twój były często o Ciebie dopytuje i chcę wiedzieć wszystko na Twój temat, zdecydowanie nie jest to przypadek. Gdyby nie tęsknił za Tobą, raczej nie ryzykowałby na tyle mocno, aby dopytywać o Ciebie wśród znajomych, tym bardziej mając świadomość, że może to do Ciebie trafić.

Czy wiesz że?

Bierz pod uwagę to, o czym opowiadają Ci znajomi, jednak nigdy nie wierz w to bezgranicznie. Istnieje szansa, że niektórym z nich zależy na tym, abyście nie zeszli się z powrotem, przez co mogą mówić różne rzeczy, aby nadal Was skłócić. W drugą stronę również może działać to podobnie.

Jeśli Wasi znajomi pragną zeswatać Was na siłę, w skrajnych przypadkach mogą nawet użyć kłamstwa, aby ocieplić Twój kontakt z byłym partnerem.

Przegląda zdjęcia z czasu związku

Tęsknota objawia się na różne sposoby. Oglądając różne romantyczne filmy, często możemy zauważyć scenę, w której osoba, która tęskni za partnerem, spędza czas na oglądaniu wspólnych zdjęć. W tym przypadku rzeczywistość nie odbiega w żadnym stopniu od świata realnego. Kiedy facet tęskni za byłą, czasem jest gotowy do niemal wszystkiego, aby pozbyć się uczucia tęsknoty.

Jeśli zauważysz, że nawet pomimo rozstania, Twój były wciąż posiada Twoje zdjęcia na biurku w pracy, na szafce w pokoju lub nosi je w portfelu, możesz pokusić się o myśl, że przegląda je w chwilach, gdy jest mu ciężko. Czasem możesz trafić także szczytowy punkt tęsknoty, w którym przyłapiesz go na przeglądaniu tych zdjęć. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad tym, że być może, uczucia, o których mówi, są prawdziwe.

Zmiana stylu życia

Zmiana stylu życia bardzo często podyktowana jest nie tylko rozstaniem, ale także tęsknotą i pragnieniem, aby to, za czym tak bardzo tęsknimy, wreszcie wróciło. Jeżeli rozstajemy się z kimś z powodów zachowania, które nie jest akceptowalne, zmiana tego zachowania w późniejszym czasie może wskazywać na to, że to właśnie tęsknota skłoniła tę osobę do tego, aby pracować nad sobą i zmienić się na tyle, aby znów stworzyć wyjątkowy związek.

czy-facet-zaczyna-tęsknić

Gdy facet zaczyna tęsknić – podsumowując

Tęsknota, którą odczuwamy w związku z rozstaniem, u każdej osoby może przejawiać się na różne, często zupełnie odmienne sposoby. Praktycznie każda osoba pozostawiona przez partnera, zacznie odczuwać tęsknotę, jednak jej nasilenie i czas trwania, również będą się znacznie różniły. To, ile czasu potrzebuje facet, żeby zatęsknić, również będzie wyglądało inaczej w wielu różnych przypadkach.

Niektórzy z nas, zaczynają tęsknić, odczuwając brak drugiej osoby w ważnych lub stresujących momentach. Inni, dochodzą do tego dopiero pod wpływem bodźców wzrokowych, podczas gdy jeszcze inni tęsknote odczuwają dopiero w momencie, gdy nostalgia osiąga szczytowy punkt i wracają myślami do życia, sprzed czasu rozstania.

Uzyskanie stuprocentowej pewności na temat tego, czy były partner rzeczywiście tęskni, może być trudne, jednak zwracając uwagę na wymienione wcześniej sytuacje, jesteśmy w stanie ustalić, czy przejawia on jakiekolwiek oznaki tęsknoty.

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.