Dlaczego Dziewczyna Nie Odpisuje? Oto 4 Najczęstsze Powody

Tzw. ghosting, czyli ignorowanie przez płeć piękną wiadomości, jakie wysyłają mężczyźni poprzez komunikatory, aplikacje randkowe bądź media społecznościowe, to prawdziwa plaga relacji damsko-męskich w cyfrowym świecie. Jak radzić sobie z tym problemem oraz co zrobić, gdy dziewczyna przestała odpisywać na wiadomości i milczy przez dłuższy czas? Czy zawsze oznacza to brak zainteresowania?

Każdy użytkownik portalu randkowego spotka się po jakimś czasie z problemem ghostingu. Chodzi o sytuacje, gdy dziewczyna sama, bez żadnej przyczyny, przestaje odpisywać na wiadomości i smsy, a jej numer telefonu konsekwentnie nie odpowiada.

Jakie mogą być przyczyny takiego zachowania? Czy to oznacza, że kobieta po prostu straciła zainteresowanie znajomością? Co zrobić, aby następnym razem nie zostać potraktowanym w ten sposób?

dlaczego dziewczyny nie odpisują na wiadomości?

Powody, przez które dziewczyna nie odpisuje na Twoje wiadomości

Piszesz z kobietą i planujesz umówić się na pierwsze lub kolejne spotkanie, a tymczasem ona z dnia na dzień przestaje Ci odpisywać. To scenariusz, z którym prędzej czy później zetknie się każdy facet. Jakie mogą być powody tego, że kobieta ignoruje Twoje starania?

Dziewczyna pisze z kimś innym

Nie jest tajemnicą, że atrakcyjne kobiety wymieniają codziennie na portalach randkowych dziesiątki wiadomości z różnymi facetami. To oczywiste, że starają się one jak najlepiej zarządzać swoim czasem, więc ograniczają kontakt tylko do tych kandydatów, którymi naprawdę są zainteresowane.

Jeśli wymieniłeś z dziewczyną tylko kilka zdań i nie zdążyłeś się jeszcze umówić na pierwsze spotkanie, a ona przestała się odzywać, prawdopodobnie po prostu poznała kogoś, kto bardziej ją zaintrygował. Szanuj się i nie zabiegaj o jej zainteresowanie, tylko szukaj nowych znajomości, które będą bardziej perspektywiczne.

Dla niektórych kobiet brak wiadomości to sposób, na to, jak w prosty i bezbolesny sposób dać kosza chłopakowi. Niestety, zazwyczaj kończy się na tym, że jest on prosty i bezbolesny, jednak tylko dla jednej strony.

Nie jesteś w jej typie

Wysłałeś wiadomość do dziewczyny i czekasz, aż łaskawie odpisze? Zastanawiasz się, czy warto pisać do kogoś, kto nie odpisuje? Jeśli wiadomość tkwi w skrzynce odebranych już od dni lub tygodni, Twoje oczekiwanie to prawdopodobnie strata czasu.

Najwidoczniej po zajrzeniu na Twój profil kobieta nie była zainteresowana znajomością i nie ma znaczenia, że obiektywnie jesteś super facetem o charyzmatycznej osobowości, który jest gotów przychylić nieba wybrance swojego serca. Przyjmij tę niemą odmowę, olej ją, gdy odpowiedź na przywitanie nie przychodzi i zwyczajnie poszukaj szczęścia u innej kobiety.

Nie spodobałeś jej się na spotkaniu

Poznałeś super dziewczynę przez Internet, ale po jednej randce Twoje próby umówienia się na kolejną spotyka brak odpowiedzi? Gdy dziewczyna nie odpisuje, mimo że poznaliście się w „realu” i wydawało Ci się, że przebieg spotkania był pomyślny, najwyraźniej ona była innego zdania. I wcale nie znaczy to, że zrobiłeś cokolwiek złego podczas spotkania, najwidoczniej nie jesteś w jej typie.

Wiele kobiet urywa w takiej sytuacji znajomość bez słowa wyjaśnienia, a nawet blokuje numer telefonu i możliwość rozmowy w mediach społecznościowych, byleby tylko uniknąć konfrontacji. No cóż, wygląda na to, że nie była to miłość Twojego życia. Zapomnij o niej i szukaj dalej.

Dziewczyna trzyma Cię jako opcję zapasową

Masz wrażenie, że dziewczyna odzywa się do Ciebie wyłącznie wtedy, gdy ma jakiś interes? Np. potrzebuje, by ktoś pomógł jej w przeprowadzce albo otarł łzy po kłótni z przyjaciółką?

Jeśli Twoja sympatia przestaje pisać, gdy tylko uda jej się zażegnać kryzys i zapomina w ogóle o Twoim istnieniu na tygodnie lub miesiące, prawdopodobnie jesteś dla niej tylko tamponem emocjonalnym, po który można sięgnąć w razie potrzeby.

Być może, nie wie, jak poradzić sobie z rozstaniem z poprzednim partnerem, przez co odzywa się do Ciebie tylko wtedy, gdy sytuacja staje się nie do zniesienia.

Z jej strony znajomość z Tobą to tylko chłodna kalkulacja, zatem czas powiedzieć takiej dziewczynie, że nie jesteś jej parobkiem. Prawdopodobnie Wasze drogi się rozejdą, ale chociaż zdobędziesz w jej oczach odrobinę szacunku.

dlaczego kobiety nie odpisują?

Wiadomości od dziewczyny są krótkie i napisanie od niechcenia — dlaczego?

Kolejnym zachowaniem kobiet, które doprowadza facetów do maksymalnej irytacji, jest zdawkowe odpisywanie. Produkujesz się, by napisać jej miłą i oryginalną wiadomość, zadajesz pytania i wykazujesz zainteresowanie jej życiem, a w zamian dostajesz odpowiedzi typu tak/nie? Jak temu zaradzić? Jakie tematy poruszać, by zaintrygować kobietę swoją osobą?

Jeżeli dziewczyna za każdym razem ucina rozmowę półsłówkami, możliwych przyczyn jest kilka:

  • dziewczyna pisze na raz z wieloma facetami i aby „trzymać kilka srok za ogon”, poświęca im ograniczoną uwagę
  • nie jesteś dla niej na tyle atrakcyjny, by w tej internetowej relacji dała coś więcej od siebie
  • czeka na większe zaangażowanie z Twojej strony, wykwintne komplementy i odpowiednio atrakcyjną propozycję spotkania (np. wyjścia do drogiej restauracji). Jeśli dziewczyna nie traktuje Cię w rozmowie jak równorzędnego partnera, może być rozpieszczona nadmiarem uwagi podchodzącej od płci przeciwnej.

3 sprawdzone sposoby, dzięki którym ona zacznie odpisywać

Szukasz sposobów, które faktycznie przełożą się na poprawę Twojego kontaktu z płcią przeciwną? Oto rady, które sprawią, że Twoja rozmowa z kobietą nie będzie przypominać monologu do ściany.

Zadawaj pytania, na które nie da się odpowiedzieć jednym słowem

Dziewczyna notorycznie odpisuje na wiadomości, tak lub nie? Odbierz jej tę możliwość i zadaj pytanie, które wymaga szerszej odpowiedzi. Spytaj np., co jest najważniejsze w jej życiu, jakiej muzyki słucha lub gdzie zrobiła swoje zdjęcie profilowe, ponieważ miejsce wydaje Ci się znajome.

Mów na tematy, które mogą ją zainteresować

Podejdź do tematu z nieco innej strony niż Twoja „konkurencja”. Przejrzyj profil dziewczyny, jej opis i zdjęcia, i porusz tematy, które mogą wydawać się jej ciekawe lub znajome. Jeśli w jej galerii widzisz zdjęcie z psem, zapytaj o rasę i napisz coś miłego o jej pupilu.

Dziewczyna publikuje na swoim profilu cytat z jakiejś piosenki? Sprawdź w Google, co to za utwór i nawiąż do niego w swojej wiadomości. Zwiększysz szanse na to, że rozmowa od początku zacznie się kleić.

Bądź wyluzowany i zabawny

Nie podchodź do ładnej kobiety, jak gdyby była ósmym cudem świata, ponieważ wówczas dajesz jej pole do tego, by traktowała Cię z góry. Poddańcze podejście potrafi zmanierować najlepszego człowieka.

Zacznij rozmowę pewnie, nie wchodź w rolę podnóżka i wymyśl sobie humorystyczny i oryginalny „otwieracz”, czyli tekst inicjujący rozmowę. Pisanie z dziewczyną powinno być frajdą, a nie drogą przez mękę. Jeśli nie uzyskasz jej numeru telefonu, życie postawi na Twojej drodze jeszcze wiele innych kobiet.

dlaczego dziewczyny nie zawsze odpisują?

Podsumowanie

Pisząc z dziewczynami, staraj się nie podchodzić do tej czynności zadaniowo, bo to spowoduje tylko Twoją frustrację. Traktuj to jako niezobowiązującą rozrywkę, która pozwala Ci nabyć nowe umiejętności społeczne.

Z każdym następnym razem Twoje wiadomości będą coraz bardziej naturalne i angażujące dla drugiej strony. Czerp z pisania radość i szukaj kobiet, które czerpią ją z rozmów z Tobą. I ignoruj te, które nie mają dla Ciebie czasu, gdyż z pewnością nie są warte Twojej uwagi.

Pamiętaj także o tym, aby nie lecieć na każde zawołanie, gdy on lub ona odzywają się po długiej przerwie. W ten sposób pokażesz, że nie jesteś jedną z tych osób, na które zawsze można liczyć, lecz nigdy nie bierze się ich pod uwagę.

 

Kliknij aby zagłosować
[Łącznie głosów: 1 Średnia ocena: 5]

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023