Jak Dać Kosza Chłopakowi? Oto 7 Praktycznych Rad

Decydując się na wejście w związek z drugą osobą, nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, w jaki sposób się potoczy, a także tego, jaki będzie jego finał. Dopiero będąc już w związku mamy okazje poznać drugą osobę na tyle mocno, aby odsłoniła ona przed nami swoje zalety i niestety także wady. Czasem jednak okazuje się, że tych drugich jest na tyle dużo, że nie wyobrażamy sobie dalszego bycia w związku z wybraną osobą. Czy są sposoby, aby dać komuś kosza w taki sposób, aby nie wyjść na złą osobę?

jak dać kosza chłopakowi ?

Pomyśl o sobie w pierwszej kolejności

Podejmując decyzje o rozstaniu, postaraj się wziąć pod uwagę wiele konsekwencji i możliwych opcji, ale zawsze pamiętaj o tym, aby wybrać najlepszą drogę dla siebie. To Ty będziesz spędzać czas z wybraną osobą. Jeżeli nie wiesz, co z tym zrobić, najlepsza może okazać się szczera rozmowa z nią na temat wątpliwości, które Cię męczą.

Nie pozostawaj w związku, tylko dlatego, że nie wiesz, jak poradzić sobie z rozstaniem. Niemal każde rozstanie można przepracować w taki sposób, aby wyjść z niego cało i znów cieszyć się radosnym życiem, a to właśnie ono powinno być dla Ciebie najważniejsze, myśląc o sobie.

Powiedzieć wprost czy rozstać się delikatnie?

Jest to pytanie, które od zawsze tkwiło w głowach osób, które planują zakończyć swój związek. To, w jaki sposób rozstaniemy się z drugą osobą, w głównej mierze powinno zależeć od tego, jak przebiegała wspomniana relacja. Jeżeli czujemy się pokrzywdzeni z winy drugiej strony, najlepszym krokiem będzie szybkie ucięcie relacji w sposób dosadny.

Jeżeli jednak zarówno z Twojej strony, jak i ze strony drugiej, rozstanie wynikło w sposób spokojny i bezproblemowy, lepszym sposobem będzie szczera i otwarta rozmowa, a także wyjaśnienie sobie wszystkiego. Mając wspólnych znajomych, z pewnością dobrze wpłynie to także na przyjaźń z nimi.

Rozstając się w złości i opowiadając różne złe rzeczy na temat drugiej osoby, można doprowadzić do tego, że Wasi wspólni znajomi będą zmuszeni wybierać pomiędzy Wami. Bez wątpienia będzie to męczyć zarówno Was, jak i ich. Istnieje wiele prostszych i łatwiejszych sposobów, aby dać kosza facetowi, bez ponoszenia ogromnych strat w późniejszym czasie.

Czy lepsza będzie gorzka prawda, nawet jeżeli drugiej osobie będzie przykro?

Zdecydowanie tak. Nawet jeżeli nie chcemy zranić drugiej osoby prawdą, która często bywa przykra i bolesna, to jednak może okazać się, że słodkie kłamstwo, zrani ją jeszcze mocniej. Jeżeli poznaliśmy kogoś innego, to prędzej czy później i tak wyjdzie to na jaw.

Prawdopodobnie taka wiadomość zaboli ją dosyć mocno, jednak patrząc w przyszłość, ukrywanie tego i tak nie przyniosłoby niczego dobrego. Czasem, mamy nadzieję, że coś, co zrobiliśmy, się nie wyda, jednak nie warto pozostawać przy takiej nadziei, ponieważ zazwyczaj i tak dojdzie do tego.

Istnieją różne fazy po rozstaniu u faceta i kobiety, a ich dalsza reakcja na wiadomość o rozstaniu może się zmieniać razem ze wspomnianymi fazami.

jak rozstać się z dziewczyną?

W jaki sposób dać komuś kosza?

Jest mnóstwo sposobów, dzięki którym można dać znać drugiej osobie o tym, że to już koniec. Oto najpopularniejsze z nich:

Przemyśl dobrze swoją decyzję i zapamiętaj ją

Wielu rozstaniom towarzyszom ogromne emocje. Okazują je zarówno faceci, jak i kobiety. Czasem są one na tyle mocne, że zaczynamy zastanawiać się nad tym, czy nasza decyzja jest słuszna. W takiej sytuacji pamiętaj o tym, że doskonale wiesz, dlaczego podejmujesz taką decyzję. Jeżeli nagle zaczniesz ją zmieniać, w przyszłości może mieć to zgubne konsekwencje, ponieważ to, od czego pragniesz uciec, zapewne znów do Ciebie powróci.

Powiedz wprost o tym, że to koniec

Jeżeli wolisz uniknąć długich i bolesnych rozstań, lepiej zrobić to w szybki sposób. Najlepszym rozwiązaniem może być wspólne krótkie spotkanie. Rozstając się z dziewczyną lub chłopakiem, warto zdobyć jego uwagę tak, aby nie rozpraszała się ona na nic innego i poinformować o tym w prostych słowach. Pamiętaj o tym, że im szybciej to zrobisz, tym szybciej pozbędziesz się kłopotu i stresu z nim związanego.

Rozstanie wprost jest często koniecznym rozwiązaniem w sytuacji, gdy dotknie Was zdrada w związku. Należy się zastanowić, czy jest sens przedłużać ten ból, który przychodzi na myśl o tej sytuacji.

Zadzwoń telefonicznie

Jeśli czujesz stres przed rozstaniem i obawiasz się reakcji drugiej osoby, zawsze możesz do niej zadzwonić. Podczas takiej rozmowy, warto wyjaśnić wszystkie tematy. W przypadku gdy czegoś Ci zabrakło podczas związku, powiedz o tym. Nie licz na to, że druga strona zrozumie od razu Twoją decyzję, ponieważ może okazać się to dla niej sporym szokiem. Ten sposób może okazać się dobry, jeżeli spotykasz się z porywczym facetem lub kobietą.

Unikaj przyjacielskiego seksu

Czasem podczas rozstania, obydwie strony zaczynają przypominać sobie wszystkie dobre chwile, które ich spotkały. Jedną z takich chwil z pewnością będzie wspólny seks. W takiej sytuacji może paść propozycja, żeby pomimo rozstania i bycia jedynie znajomymi, spotkać się czasem na wspólny seks. Niestety, w praktyce nie jest to takie proste, jak może się wydawać.

Zrób to z szacunkiem

Niezależnie od tego, czy wciąż lubisz drugą osobę, lub czy to, co będzie o Tobie myśleć, jest Ci już zupełnie obojętne, najlepiej jest rozstać się z szacunkiem. Dzięki temu, kiedy minie pierwsza złość, Twoja była dziewczyna lub chłopak z pewnością docenią to, w jaki sposób przebiegło rozstanie.

Zastanów się, czy masz ochotę zostać przyjacielem

Podczas rozstania możesz usłyszeć od drugiej osoby pytanie o to, czy chcesz zostać jej przyjacielem. Jak wiadomo, może być to trudne z racji łączącej Was historii. Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się przede wszystkim nad tym, co Twoim zdaniem będzie dla Ciebie najlepsze. Jeżeli w ogóle nie bierzesz tego pod uwagę, powiedz o tym bez zbędnego przeciągania tematu. Udawana przyjaźń wcale nie będzie dla Ciebie dobrym pomysłem, jeżeli nadal będziesz męczyć się w takiej znajomości.

Nie rozstawaj się w złości

Pomimo wielu emocji, często także tych negatywnych, warto rozstać się, zachowując spokój. To, co piszesz do kogoś w złości, może zostać potem wykorzystane przeciwko Tobie. Jeśli chcesz mieć spokój, bez niepotrzebnych problemów w przyszłości, postaraj się nie napisać czegoś, czego potem możesz żałować.

w jaki sposób dać komuś kosza?

Podsumowując

To, w jaki sposób zamierzamy poinformować o rozstaniu, zależy tylko wyłącznie od nas, jednak warto pamiętać, że będzie to miało wpływ na naszą przyszłość. Teoretycznie, rozrastając się z drugą osobą, zakładamy, że jest to definitywny koniec i nie zamierzamy się z nią więcej spotykać, jednak jak łatwo można zauważyć, patrząc po wielu przykładach, zdarzają się sytuację, w których ludzie decydują się na to, aby jednak przyjaźnić się ze sobą. Biorąc to wszystko pod uwagę, warto pamiętać o tym, aby unikać niepotrzebnych kłótni i postarać się zrobić to w sposób delikatny i umożliwiający utrzymanie normalnego kontaktu.

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.