Jak Pokazać i Powiedzieć Chłopakowi, Że Mi Się Podoba? 7 Sposobów

Jest to spowodowane nie tylko strachem własnym czy blokadą w podświadomości, ale także obawą przed reakcją ze strony drugiej osoby. Nic strasznego, na wszystko istnieje pewien sposób. Podpowiadamy jak pozbyć się strachu przed wyśmianiem oraz przedstawiamy dyskretne sposoby na zwrócenie uwagi chłopaka, który Ci się podoba bez konieczności słownych wyznań i jak powiedzieć chłopakowi, że się nim interesujesz.

Koniecznie sprawdź nasz najnowszy artykuł. Zapoznaj się z tym, co dla Ciebie przygotowaliśmy, a dowiesz się, jak poderwać chłopaka bez strachu i stresu.

Boję się powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba…

W momentach kontaktu z płcią przeciwną dokucza Ci problem trzęsących się rąk, a dreszcze przeszywają całe Twoje ciało? A może Twoim problemem jest brak języka w buzi w momencie, w którym nadarza się okazja, by porozmawiać z osobą, która wpadła Ci w oko?

Bez obaw! Znamy sposoby, by temu zaradzić. Niezależnie od tego, czy jesteś w jego towarzystwie, czy też dodatkowo w towarzystwie jego przyjaciół, warto znać kilka dyskretnych znaków, którymi zachęcisz go do przejęcia inicjatywy, jednocześnie zdejmując ciężar ze swoich barków.

Jak pokazać, że Ci się podoba?

Jak pokazać chłopakowi, że mi się podoba?

Uniwersalne i skuteczne. Dwa określenia, które lubimy najbardziej! Niekiedy gesty mają znacznie większe znaczenie niż słowa. Więc jeśli nie jesteś odważna i nie chcesz zdradzać zbyt szybko, że coś w Twoim sercu zaiskrzyło — pokaż mu to!

Przejmij inicjatywę

Wbrew pozorom wystarczą małe kroczki, by dać chłopakowi poczucie bycia wyróżnionym. Zaproponuj wspólne wyjście, wyjdź z inicjatywą, by lepiej poznać się wzajemnie i nie unikaj kontaktu wzrokowego. Proste, prawda?

Dokonaj pierwszego kroku. Zainicjuj spotkanie, wybierz miejsce, które przypadnie do gustu chłopakowi, a on z pewnością doceni Twoje starania. Wystarczy zrobić pierwszy krok, by mężczyzna poczuł zainteresowanie naszą osobą.

W tym celu warto przygotować sobie wcześniej tematy do rozmowy, które z pewnością okażą się przydatne, gdy zapadnie niezręczna cisza.

Zmniejsz dystans fizyczny

Dokładnie tak, może to być przejście z powitania w formie uścisku dłoni do drobnego przytulenia czy też pocałunek w policzek. Jeśli jednak nie należysz do osób odważnych, możesz zainicjować pozornie przypadkowy dotyk jego dłoni ze swoją lub pozornie nieświadome dotknięcie jego ramienia. Dotyk przypadkowy, niespodziewany, a przy tym również zaskakująco skuteczny.

Mowa ciała to klucz w relacjach damsko-męskich. Postaraj się jednak, by nie było to w żadnym stopniu nachalne, postaw na skromne gesty. Nie narzucaj się, podejdź do tego delikatnie, gdyż jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Możesz spotkać się z twierdzeniem, że dobrym wyjściem będzie sex bez zobowiązań, jednak zdecydowanie odradzamy ten rodzaj okazywania zainteresowania. Na początek zacznij od czegoś mniej intymnego, aby zostawić sobie asa w rękawie na czas, gdy poznacie się dobrze.

sposób, by pokazać chłopakowi, że się podoba

Kontakt wzrokowy

Kontakt wzrokowy to podstawa. Nie uciekaj, nie wstydź się, po prostu spoglądaj zwyczajnie w jego oczy. Oczy to nie tylko zwierciadło duszy, ale również droga do serca. Nie bez powodu tak wiele badań dowodzi, że spoglądanie w oczy zbliża do siebie ludzi.

Staraj się jednak łączyć spojrzenie z dodatkowymi gestami. Czy to szeroki uśmiech, czy też miłe słowo. Jak możesz się już domyślać, każda cegiełka zwiększa Twoje szanse na wywołanie pozytywnych odczuć względem Twojej osoby. Nie ograniczaj się więc do podstaw, czasem warto przekroczyć granicę swojego komfortu.

Pokaż rozbawienie jego poczuciem humoru

Istnieje wiele złudnych technik, które zamiast zwiększyć szanse na zdobycie zainteresowania, potrafią je zniszczyć, przykładem tego jest trzepotanie rzęsami jako główny sposób flirtowania. Nie tylko wygląda to nienaturalnie, ale również może zostać źle odczytane, a tego chcemy uniknąć.

Odpowiedzią jest po prostu naturalność. Jeśli bawi Cię duża część jego żartów, pokaż to. Nie zgrywaj kogoś, kim nie jesteś. Dla wielu mężczyzn śmiech kobiety to wyraźny znak, że w oczach dziewczyn są oni postrzegani w inny sposób niż zwykli znajomi.

Idealnym sposobem, by przykuć jego uwagę będzie pokazanie, że łączy was poczucie humoru. Pary, które razem się śmieją, znacznie częściej tworzą długoterminowe związki. Jest to spowodowane hormonami szczęścia, które wydzielają się podczas śmiechu, a dzięki wspólnemu uczestnictwu, sprawiają, że druga osoba automatycznie nas z nimi skojarzy.

Relacje damsko — męskie — dlaczego tak wiele osób nie potrafi mówić o swoich uczuciach?

Wielu ludzi goni w ślepej pogoni, by zostać najlepszą wersją siebie. W większości przypadków jest to bardzo dobre podejście do życia, jednak istnieje też część osób, która w tej pogoni traci prawdziwych siebie. I to właśnie tym zagubionym osobom mamy nadzieję pomóc.

Strach jest naturalny i to właśnie on towarzyszy nam w wielu aspektach naszego życia. Nie da się go uniknąć, jednak można zadbać o to, by nie pozwolić mu się sparaliżować. Zbuduj do siebie dystans. Dokładnie tak, choć może to brzmieć absurdalnie.

Najczęściej powodem strachu w relacjach damsko-męskich jest właśnie strach przed odrzuceniem. Musisz postarać się dążyć do zrozumienia, że nie każdy jest Ci pisany. Więc nawet jeśli zainteresowanie nie zostanie odwzajemnione, co w tym złego? Pamiętaj, że lepiej spróbować niż żałować, że nigdy nie miałaś odwagi tego dokonać.

jak pokazać, że on Ci się podoba

Jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba?

Jeśli jednak zdobędziesz się na odwagę, by wyznać chłopakowi uczucia wprost, mamy dla Ciebie kilka ważnych wskazówek. Przydadzą Ci się, ponieważ ważne jest wiedzieć, w jaki sposób mu to oznajmić, żeby go nie przestraszyć i zrazić do kontynuowania znajomości. Oto krótki poradnik:

 1. Znajdź odpowiedni moment: Upewnij się, że jesteście w odpowiedniej sytuacji i miejscu, by porozmawiać na ten temat.
 2. Bądź pewna siebie: Przed rozmową przypomnij sobie swoje mocne strony i dlaczego warto wyrazić uczucia.
 3. Mów szczerze: Wyrażaj uczucia otwarcie, nie owijając niczego w bawełnę.
 4. Uważaj na język ciała: Staraj się utrzymywać kontakt wzrokowy i zachować naturalny wyraz twarzy.
 5. Przygotuj się na różne reakcje: Zdań sobie sprawę, że może on poczuć się zaskoczony lub nie być gotowy na takie informacje – miej to na uwadze.
 6. Pozwól mu się wypowiedzieć: Po wyrażeniu uczuć daj mu przestrzeń do wyrażenia swoich odczuć i myśli na ten temat.
 7. Szanuj jego decyzję: Jeśli nie odwzajemnia twoich uczuć lub potrzebuje czasu na zastanowienie się, zaakceptuj to z szacunkiem i zrozumieniem.
 8. Nie naciskaj: Po wyrażeniu swoich uczuć nie należy nalegać na natychmiastową odpowiedź czy reakcję – daj mu czas, aby sam dojść do wniosków.
 9. Bądź otwarta na rozmowę: Jeśli dąży on do głębszej dyskusji na temat waszych uczuć, bądź gotowa porozmawiać o tym szczegółowo.
 10. Pamiętaj o swojej wartości: Wyrażenie uczuć może być trudne emocjonalnie, ale niezależnie od jego reakcji pamiętaj o swojej wartości i że zasługujesz na szczęście.

Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów, by powiedzieć chłopakowi o swoim zainteresowaniu jego osobą. Rozmowy, mowa ciała, gesty czy nawet spojrzenie. Nie musisz się jednak zastanawiać nad tym, który sposób wybrać.

Potraktuj każdą z naszych rad jako kolejny krok. Zacznij od rozmowy, dopiero gdy wyczujesz, że chłopak jest Tobą zainteresowany. Uśmiechaj się do niego częściej, inicjuj drobne kontakty fizyczne, ale pamiętaj też o najważniejszym — nie ma nic skuteczniejszego niż szczerość.

Mężczyźni często mają problem z dostrzeżeniem dyskretnych znaków, które dają im kobiety, więc jeśli Twoje zainteresowanie Nim jest na tyle silne, po prostu mu o tym powiedz.

Uśmiech na twarz, pierś do przodu i wiara w siebie. Zaryzykuj, może stanie się coś, co zmieni Twoje życie o 180 stopni? My w Ciebie wierzymy! Najwyższy czas, byś i Ty uwierzyła w siebie.

A jeśli pragniesz zmienić swoje życie, jednak nie do końca wiesz, od czego zacząć, zobacz, jakie darmowe portale randkowe mogą pomóc Ci w nawiązaniu nowych znajomości. Dzięki nim bez problemu odmienisz swoje życie raz, na zawsze.

Źródła i dalsza lektura:

 • https://fidesetratio.com.pl/ojs/index.php/FetR/article/view/34
 • https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/01463370500101071
 • https://books.google.pl/books?hl=pl&lr=&id=U2doiTNg134C&oi=fnd&pg=PA1&dq=expressing+emotions&ots=oODgt4Om8g&sig=f3C_TMQDi2qXKPU4dtNIOFehr3w&redir_esc=y#v=onepage&q=expressing%20emotions&f=false

Kliknij aby zagłosować
[Łącznie głosów: 2 Średnia ocena: 4]

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023