Jak Poderwać Chłopaka? 14 Przydatnych Wskazówek

Czasy, w których podryw i chęć zagadania, leżały wyłącznie po stronie mężczyzn, odeszły już dawno w niepamięć. Dziś, bardzo łatwo można spotkać się z sytuacją, w której to kobieta postanawia zdobyć uwagę wybranego mężczyzny.

Jednak pomimo tego, że jest to coraz częstsza sytuacja, wciąż wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy powinny zrobić pierwszy krok i zagadać do kogoś, kto im się podoba. Skąd więc wiedzieć również to, w jaki sposób poderwać chłopaka, który się nam podoba?

jak-poderwać-chłopaka

Czy każda kobieta może poderwać chłopaka?

Zdecydowanie tak. Nie ma żadnych ograniczeń w tej kwestii. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo można zauważyć wiele sytuacji, w których to kobieta robi pierwszy krok i próbuje poderwać faceta, który się jej podoba.

Niezależnie od tego, czy masz 16 lat i chodzisz jeszcze do szkoły, czy masz lat 30 i podoba Ci się ktoś z Twojej pracy, lub możesz mieć nawet lat 60 i być zainteresowaną którymś z sąsiadów. Wszystkie kobiety mają takie samo prawo do tego, aby walczyć o swoje szczęście i szczery uśmiech, który może zapewnić im bliska osoba.

Jedyne ograniczenia, jakie istnieją, to te, które sami tworzymy we własnej głowie. Właśnie dlatego, nie warto przejmować się zdaniem innych ludzi, którym nie zawsze może podobać się to, że kobiety również mają prawo do tego, aby poderwać chłopaka lub mężczyznę, który im się podoba.

Lepiej zrobić to otwarcie, czy wysyłać sygnały?

Jest wiele sposobów na to, aby podryw chłopaka okazał się skuteczny. Jednak zanim zdecydujemy się na którąś z możliwości, należy zastanowić się nad niezwykle istotną kwestią, czy zrobić to w sposób otwarty, umożliwiający w łatwy sposób odczytanie naszych intencji, czy wolimy jednak bawić się w kotka i myszkę, licząc na to, że wybrany mężczyzna odczyta sygnały, które zamierzamy mu wysyłać. Jakie są różnice pomiędzy tymi strategiami?

Otwarte karty

Wybierając otwartość i prosty sposób komunikacji swoich uczuć i zainteresowania facetem, możemy zarówno natychmiast osiągnąć swój cel, jak i w równie szybkim tempie odstraszyć swojego wybranka.

Jeżeli chcesz poderwać chłopaka, który wydaje się konkretny i wiedzieć jasno, czego pragnie, warto również pozostać otwartą i powiedzieć mu o tym, że Ci się podoba. Wbrew pozorom, może okazać się to bardzo dobry sposób, ponieważ osoby, które lubią konkretne i przejrzyste sytuacje, z pewnością docenią to, że od początku wiedzą, na czym stoją.

Falstart

Niestety, wymieniony wyżej sposób, ma również swoje minusy. Warto wziąć pod uwagę, że zbyt mocna otwartość i przejęcie dominującej roli w tej sytuacji, może odstraszyć nasz obiekt westchnień już na samym początku znajomości. Niektórzy faceci nie są w stanie znieść tego, gdy kobieta przejmuję inicjatywę, ponieważ odczuwają wtedy pozorne zagrożenie swojego męskiego autorytetu.

Są również przypadki mężczyzn, którzy dają się zdominować, jednak pomimo braku satysfakcji z takiego rodzaju relacji, nie będą w stanie jej odrzucić, z powodu wielu obaw i ogólnej bierności. Zbyt mocno otwarte karty mogą spowodować, że facet poczuje się tym przytłoczony i postanowi poszukać szczęścia u boku kogoś innego.

Delikatne sygnały

To druga opcja, jaką mogą wybrać kobiety pragnące poderwać chłopaka, który im się podoba. Wysyłając sygnały, możemy zabawić się w pewną grę domysłów. Powolne budowanie napięcia poprzez wysyłanie znaków, rozkoszne spojrzenia dające facetowi niejednoznaczne sygnały, a także widok tego, jak próbuje je odczytać w odpowiedni sposób. Wszystko to, ubrane w niepozorną szatę flirtu i kokieterii.

Dla wielu mężczyzn może okazać się to na tyle podniecające, że za każdym razem, gdy wyśle się im kolejny sygnał, będą wariować, jednocześnie ciesząc się z obecnej sytuacji. Wysyłanie sygnałów jest typowo kobiecym sposobem flirtu i wielu facetom właśnie tak będzie się kojarzyć.

Znaki nie do zrozumienia

Jak łatwo można się domyślić, niestety ten sposób również nie jest idealny. Do największych minusów należy zaliczyć to, że wiele mężczyzn nie jest w stanie nie tylko odczytać wielu znaków, ale czasem nawet zwyczajnie ich zauważyć. Wysyłając sygnały, pamiętaj więc, że mogą one pozostać zupełnie nie zauważone, przez co cała strategia nie przyniesie oczekiwanego efektu.

Nie warto również podchodzić do tego zbyt emocjonalnie i zakładać z góry, że facet Cię nie chcę, właśnie dlatego, że nie odpowiedział na Twój sygnał. Istnieje ogromna szansa na to, że zwyczajnie nie ma pojęcia o tym, że Ci się podoba. Jeżeli nie widzisz żadnych efektów, spróbuj podejść do tego, utrzymując pozytywne nastawienie i wypróbuj inne sposoby, zamiast dać za wygraną i zupełnie odpuścić.

Jak skutecznie poderwać chłopaka?

Po podjęciu decyzji na temat tego, czy zamierzamy otwarcie rozmawiać o swoich uczuciach, czy jednak lepiej będzie stopniowo pokazywać swoje zainteresowanie, warto rozpocząć starania o swojego wybranka. Oto sprawdzone sposoby na to, jak poderwać chłopaka, który Ci się podoba:

Bądź sobą

Zanim jeszcze zaczniesz wysyłać sygnały lub zdecydujesz się zagadać do wybranego faceta, pamiętaj o tym, aby zrobić dobre wrażenie, pozostając taką, jaka jesteś. Dzięki temu z łatwością sprawdzisz, czy wasze charaktery pasują do siebie i czy wspólne spotykanie się ma sens. Postaraj się pokazać mocniej swoje dobre strony.

Jeżeli lubisz żartować, śmiało możesz opowiadać śmieszne teksty. Jeżeli masz jakieś zainteresowania, wspominaj o nich z zaangażowaniem. Próbując udawać kogoś, kim nie jesteś, prędzej czy później zaczniesz się z tym męczyć. Zwracaj także uwagę na to, abyś nie okłamywała ani siebie, ani partnera, w żadnej kwestii. Jak mówi przysłowie „kłamstwo na krótkie nogi”. Prędzej czy później wyda się to, że udajesz kogoś, kim nie jesteś.

Zadbaj o swój wygląd

Pomimo tego, że mnóstwo osób twierdzi, że wygląd nie ma dla nich specjalnego znaczenia, warto jednak zadbać o siebie i o swój wygląd. Wybierając się w miejsce, w którym możesz poznać jakiegoś ciekawego chłopaka, postaraj się przygotować do tego odpowiednio.

Wbrew pozorom, jakie stwarza mnóstwo osób, wygląd często bywa kluczowym elementem, decydującym o tym, czy zechcemy poznać drugą osobę, czy z jakichś względów jednak odpuścić. Odpowiedni delikatny makijaż, dobrze dobrane perfumy, przemyślany i przygotowany strój pomogą Ci zwrócić uwagę kogoś, na kim Ci zależy. Oczywiście absolutnie nie jest wymagany tutaj nienaganny wygląd, jednak zdecydowanie warto zadbać o to, aby dobrze się zaprezentować.

Dowiedz się czegoś o nim

Jeżeli chcesz poderwać chłopaka, dobrze jest dowiedzieć się czegoś o nim. Dzięki temu, przede wszystkim będziesz mogła określić, czy nadal jesteś nim zainteresowana, czy może jednak było to jedynie złudzenie. Warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej.

To, czym się interesuje, w jakie miejsca lubi chodzić, jakich ma znajomych, jakie ma podejście do związku i bliskości. Im więcej informacji na jego temat poznasz, tym łatwiej będzie Ci znaleźć wspólne tematy do rozmowy, dodatkowo będziesz wiedziała, jakich tematów powinnaś unikać.

Nie bój się zacząć rozmowy

Aby udało Ci się zaprosić swojego wybranka na randkę, konieczne będzie rozpoczęcie rozmowy. Nie zwlekaj, licząc na to, że facet, który Ci się podoba, zrobi to za Ciebie. Czasem, zbyt długie oczekiwanie może sprawić, że zwyczajnie odechcę Ci się już tego, czego dziś tak bardzo nie możesz się doczekać. Sposobów do rozpoczęcia rozmowy jest mnóstwo.

Jeżeli wiesz już coś na jego temat, możesz rozpocząć od którejś z tych rzeczy. Natomiast jeżeli nie masz zbyt dużej wiedzy na temat swojego wybranka, zwyczajnie możesz zapytać go o to, co Cię interesuje. Faceci również lubią, gdy dziewczyny starają się w jakiś sposób o nich. Pokazując mu swoje zainteresowanie jego osobą, możesz dać mu do zrozumienia, że jest dla Ciebie interesujący.

Spróbuj zaproponować spotkanie

Ogromną zaletą zmian, które dostrzegamy wszyscy, jest to, że nie trzeba czekać, czasem w nieskończoność, aż wymarzony facet zaproponuje nam spotkanie. Jeżeli pragniesz spotkać się z kimś i czujesz, że druga strona może mieć podobne odczucia, zrób to sama i zamiast czekać, zaproponuj spotkanie.

Być może Twój wybranek nie wpadł na pomysł, że chciałabyś z się z nim spotkać lub być może wstydził się zapytać. Zdecydowanie nie warto nastawiać się z góry na niepowodzenie i pozostawić to w rękach faceta, ponieważ w niektórych przypadkach, możesz się nie doczekać swojej wymarzonej randki.

Pomocne mogą okazać się media społecznościowe

Nie zawsze będziesz mogła zagadać do swojego wybranka. Jeżeli Twoim problemem jest niska pewność siebie, która sprawia, że nie jesteś w stanie zebrać się do rozpoczęcia rozmowy, spróbuj zainteresować go swoją osobą za pomocą internetu.

Media społecznościowe są na tyle rozbudowane, że bez problemu można w nich znaleźć niemal każdą osobę. I to właśnie dzięki nim będziesz mogła poderwać chłopaka przez internet. Wystarczy, że poświęcisz odrobinę czasu na to, aby znaleźć chłopaka, którego chcesz poderwać i już będziesz mogła nawiązać z nim kontakt.

Nie musi to być od razu wiadomość. Jest wiele innych opcji, takich jak zaczepienie kogoś odpowiednim przyciskiem, polubienie jego zdjęcia, pozostawienie komentarza lub dodanie do znajomych. Zaczepienie w internecie to idealny sposób dla kogoś, kto nie lubi wstydzić się na żywo i zdecydowanie woli komfort, jaki oferuje internetowe łącze.

Wspólne zainteresowania

Nie ma chyba lepszego sposobu na poderwanie kogoś, kto Ci się podoba, niż posiadanie wspólnych pasji. Otwierają one mnóstwo możliwości do wspólnego poznania się i wielu rozmów na przyjemne tematy. Pozwól na to, aby wspólna pasja sprawiła, że Twój wybranek będzie chciał spędzać z Tobą swój wolny czas.

Dzięki temu otrzymasz mnóstwo możliwości do pokazania, że jesteś lepsza, niż mógł sobie to wyobrażać. Dodatkowo spędzicie czas w bardzo przyjemny sposób i nie będziecie musieli objawiać się o to, czy będzie o czym rozmawiać.

Spraw, aby nie przestał myśleć o Tobie

Jeżeli chcesz poderwać chłopaka, zdecydowanie musisz sprawić, że pozostaniesz w jego głowie na dłużej, niż jedną chwilę. Postaraj się, zrobić na nim tak mocne wrażenie, że nie będzie w stanie przestać myśleć o Tobie. Można dokonać tego na wiele różnych sposobów.

Jeśli zaczniesz zagadywać go, na interesujące go tematy, z pewnością zapamięta to, że macie wspólne zainteresowania i tematy do rozmowy. Wysyłając mu zalotne spojrzenia i dając sygnały, również sprawisz, że będzie o Tobie nieustannie myślał. Warto również skorzystać z mediów społecznościowych. Jeżeli widzisz, że namiętnie interesuje się jakąś rzeczą, udostępniając ją i komentując, możesz przybrać podobną postawę. Dzięki temu Twój wybranek zauważy i doceni to, że myślicie w podobny sposób.

Nie oszczędzaj uśmiechu

Uśmiech potrafi przełamać praktycznie każde granice. Jeżeli widzisz, że chłopak zwraca na Ciebie uwagę, odpowiedz mu uśmiechem, który z pewnością doceni. Uśmiechając się jak najwięcej, sprawisz, że będzie miał o Tobie dużo lepsze zdanie, ponieważ będziesz mu się kojarzyła z dobrym nastrojem, brakiem problemów i zadowoleniem.

Zazwyczaj, ludzie wolą unikać osób, które wyglądają na przytłoczone problemami lub sprawiających wrażenie wiecznie niezadowolonych. To właśnie dzięki uśmiechowi możesz sprawić, że będziesz kojarzyła się w zupełnie inny, pozytywny sposób.

Śmiej się także z jego żartów

Niezależnie od tego, czy będziesz z nim rozmawiać na żywo, czy w internecie, postaraj się jak najwięcej śmiać z żartów, które mówi. Oczywiście uważaj, aby nie przesadzać, ponieważ efekt może być taki, że potraktuje Cię jak dziwną osobę i tym samym odstraszysz go od siebie.

Jednak w odpowiednich proporcjach, będzie to dla Ciebie świetnym sposobem na zdobycie jego uwagi i przychylności. Śmiejąc się z jego żartów, pokażesz mu, że słuchasz tego, co do Ciebie mówi. Dodatkowo poczuje, że to, co mówi, jest zabawne i właśnie dzięki temu zbudujesz także jego poczucie pewności siebie. Kilka uśmiechów i tyle korzyści.

Podsumowanie

Jeżeli chcesz poderwać chłopaka, który podoba Ci się, nie warto czekać na jego pierwszy krok, tylko przejąć inicjatywę i wykonać własny. Przede wszystkim, zastanów się, czy jesteś pewna, że chcesz go wykonać. Niepewność w takiej kwestii może skutkować tym, że będziesz wysyłać mu sprzeczne sygnały, przez co cały Twój plan może okazać się błędny.

Jako pierwsze, zdobądź jak najwięcej informacji na jego temat. Pozwoli Ci to zapoznać się z jego poglądami i tym jaki jest. Bardzo często już na tym etapie może okazać się, że Twoje zdanie na jego temat, było zupełnie nietrafione. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie sporo czasu, który możesz poświęcić na poznanie kogoś innego, z kim będziesz miała wspólne tematy.

Gdy zbierzesz informacje na jego temat, które pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego tematu do zagadania i dalszym prowadzeniu rozmowy, wybierz strategię. Jeżeli jesteś wstydliwa, możesz zacząć wysyłać mu sygnały pokazujące Twoje zainteresowanie, pozwalając na to, aby to on przejął inicjatywę. Jeśli nie masz możliwości wysłania takich sygnałów na żywo, spróbuj wykorzystać do tego media społecznościowe.

Nie są to jednak jedyne możliwości. Możesz także zagadać do niego na żywo. Bez wątpienia zostanie to docenione o wiele bardziej. Zaoszczędzisz sobie także sporo czasu, ponieważ od samego początku dasz mu do zrozumienia, że jesteś nim zainteresowana. Pamiętaj o tym, że mężczyźni bardzo często wolą wiedzieć, na czym stoją, zamiast próbować zrozumieć wiele różnych sygnałów.

Podczas rozmowy bądź naturalna. Nie próbuj grać kogoś, kim nie jesteś, ponieważ prędzej czy później i tak to wyjdzie. Jeżeli nie jesteś pewna siebie, nie udawaj takiej na siłę. Zadbaj także o swój wygląd, ponieważ w dużym stopniu to właśnie on będzie działał na Twoją korzyść lub niekorzyść.

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023