Randki w Ciemno – Poznaj 7 Przydatnych Porad, Zanim Wybierzesz Się Na Pierwsze Spotkanie

Wraz z biegiem lat, tradycyjne randki już dawno przestały być jedynym sposobem, na poznanie i spotkanie z nową osobą. Ludzie coraz odważniej podchodzą do kwestii randek w ciemno. Czym są i na co trzeba zwrócić największą uwagę? 

czy randki w ciemno są dla każdego?

Czym są randki w ciemno?

Są to spotkania z osobami, których nie mieliśmy okazji wcześniej zobaczyć. Jednak nie jest to jedyna sytuacja, w której mówimy o randce w ciemno. Często ludzie zaliczają do nich także spotkania z osobami, które widzieli jedynie na zdjęciu. 

Przyjęło się jednak, że randka w ciemno oznacza spotkanie z osobą, której dotychczas nie widzieliśmy. Jest to coraz częściej i odważniej wybierane rozwiązanie, które nie raz potrafi sprawić niesamowite niespodzianki.

Jak to się zaczyna?

Jest sporo sytuacji, które mogą przyczynić się, do spotkania w ciemno z obcą osobą. Oto niektóre sytuacje, umożliwiające randki w ciemno:

Serwisy randkowe

Pomimo faktu, że dziś praktycznie każdy posiadający konto na portalu randkowym, ma również wstawione tam swoje zdjęcia, nadal można znaleźć osoby, które potrafią poznawać się i umawiać na randki, bez wcześniejszej wymiany zdjęciami.

Umawiając się z osobą, której nigdy wcześniej nie widzieliśmy nawet na zdjęciu, mamy do czynienia z najbardziej typowym rodzajem randki w ciemno. Nie wyklucza to jednak faktu, że spotykając się z osobą, której zdjęcia widzieliśmy już wcześniej w internecie, nadal śmiało możemy mówić o randce w ciemno.

Portale społecznościowe

W dzisiejszych czasach, znalezienie osoby, która nie posiada konta na portalu społecznościowym, jest sporym wyzwaniem. W mniejszym lub większym stopniu niemal każdy miał, lub nadal ma okazję do korzystania z możliwości, jakie dają portale społecznościowe. Jedną z tych okazji, jest możliwość poznawania nowych ludzi.

Czasem wystarczy krótka rozmowa z nieznajomą osobą, aby znaleźć w sobie chęć do dalszego kontynuowania znajomości, tyle że w świecie realnym.

Podwójne randki ze znajomymi parami

Kolejną okazją, aby udać się na randkę w ciemno, może być wyjście na podwójną randkę. Często zdarzają się sytuację, w której jakaś para, ma zarówno przyjaciela, jak i przyjaciółkę, którzy są wolni i również rozglądają się za miłością. To dobry sposób dla ludzi, którzy boją się wybierać na pierwsze randki samemu.

Towarzyszenie innej osobie na pierwszej randce

Podobnie jak w przykładzie wyżej, jeżeli ktoś z naszych znajomych obawia się wyjścia samemu na randkę w ciemno, zawsze można zaproponować mu swoje towarzystwo. Zazwyczaj, druga strona również zobowiązuje się do zabrania ze sobą osoby towarzyszącej, dzięki czemu powstaje podwójna randka w ciemno, a obydwie strony mogą czuć spokój i nie czuć tak dużego stresu, jaki powoduje wyjście na randkę.

jak znaleźć portal z randkami w ciemno?

Na co zwrócić uwagę?

Przed wybraniem się na randkę w ciemno, warto zapoznać się z kilkoma niezwykle pomocnymi wskazówkami:

Postaraj się dowiedzieć czegoś o drugiej osobie

Poznając kogoś na portalu randkowym lub społecznościowym, można trafić na bardzo różne osoby. Randka w ciemno z osobą, o której nie wiemy zupełnie nic, jest dosyć ryzykownym pomysłem. Większość kobiet obawia się tego, że mogą paść ofiarą napaści lub gwałtu, przez to niechętnie godzą się na spotkanie w ciemno z osobą, o której nie wiedzą zupełnie nic. Warto więc wiedzieć, jak ubrać się na pierwszą randkę, aby swoim wyglądem nie dawać niechcianych sygnałów. 

Zanim zgodzimy się na randkę z drugą osobą, zawsze można poprosić, aby wcześniej powiedziała coś na swój temat. Pozwoli to w minimalnym stopniu wyeliminować osoby, które od samego początku wzbudzają w nas uczucie niepewności i spore wątpliwości.

Nie umawiaj się, gdy masz wątpliwości

W przypadku gdy budzą się w nas jakiekolwiek wątpliwości na temat osoby, z którą mamy się spotkać, zawsze warto zaczekać do momentu, aż się ich pozbędziemy. Najprościej zrobić to za pomocą większej ilości rozmów.

Nigdy nie wiadomo, kto kryje się po drugiej stronie, jednak dzięki rozmowie, można wykluczyć osoby, które od samego wzbudzają wyjątkowe wątpliwości. Oczywiście nie gwarantuje to tego, że wyeliminujemy wszystkich, którzy nam nie odpowiadają, jednak nawet najmniejsze sprawdzenie drugiej osoby, będzie lepsze niż niezrobienie tego w żadnym stopniu.

Umów się w miejscu publicznym

Jeżeli planujemy spotkać się z kimś obcym, warto zrobić to w miejscu publicznym. Więcej ludzi wokół nas, może sprawić, że poczujemy się znacznie bezpieczniej niż w przypadku randki w miejscu odosobnionym. Jeżeli druga osoba ma coś przeciwko temu, warto wziąć to pod uwagę i zastanowić się nad własnym bezpieczeństwem. 

Umawianie się w niepewnym miejscu może w znacznym stopniu zwiększyć stres przed pierwszą randką. Dobrym rozwiązaniem jest umawianie się w miejscach, które już znamy, czujemy się w nich bezpiecznie i w każdej chwili jesteśmy w stanie powiadomić kogoś, w przypadku jakiejś niekomfortowej sytuacji. 

Nie zapraszaj nikogo do swojego mieszkania

Jest to chyba najgorszy możliwy scenariusz randki w ciemno. Zapraszając obcą osobę do własnego mieszkania, narażamy się na spore niebezpieczeństwo. Być może osoba, którą zapraszamy do swojego mieszkania, będzie jak nasza druga połówka i w niemal każdym temacie będziemy się z nią zgadzać i rozumieć. Jednak istnieje także możliwość, że okaże się ona zupełnym przeciwieństwem nas. Kimś z kim nie da się nawiązać przyjemnej rozmowy lub nawet kimś o zupełnie złych zamiarach.

Zawsze miej przy sobie telefon

Można śmiało użyć stwierdzenia, że w dzisiejszych czasach każdy posiada swój telefon. Zdarzają się jednak takie sytuacje jak rozładowana bateria lub nagła awaria telefonu. Jeżeli przytrafi się nam jakakolwiek sytuacja, która spowoduje to, że nie będziemy mogli zabrać ze sobą telefonu na randkę, zdecydowanie należy przełożyć spotkanie lub znaleźć telefon zastępczy. Telefon zawsze może przydać się do wezwania pomocy wśród znajomych, wykonania telefonu na policję, lub zadzwonienia po taksówkę.

Ubierz się niewyzywająco

Wybierając się na randkę, korzystnie jest ubrać się w sposób komfortowy dla nas, jednak warto również pamiętać o tym, aby nie odsłaniać zbyt dużo. Tym bardziej, jeżeli zamierzamy spotkać się z kimś w porach wieczornych. Kobiety bardzo często zwracają uwagę na to, w jaki sposób mężczyźni zachowują się, widząc kawałek odkrytego ciała. Spoglądając zbyt często na odkryte nogi lub dekolt, można sprawić wrażenie osoby, która skupia się głównie na aspekcie seksualnym, zamiast na poznaniu drugiej osoby.

Nie nastawiaj się na miłość

Decydując się na randkę w ciemno, zawsze warto pamiętać o tym, że jest to jedynie zwyczajna randka. Zdecydowanie warto unikać przesadnie dużych oczekiwań, ponieważ mogą one spowodować jedynie jeszcze większe rozczarowanie. Miłość może trafić się nawet na pierwszej randce, jednak czasem nawet kilka lat jej poszukiwania, nie przynosi oczekiwanego efektu.

Najważniejsze jest to, aby być dobrze nastawionym, jednak nie obiecywać sobie zbyt wiele. Często, zbyt duże oczekiwania powodują częste rozczarowania, a one mogą skutkować niechęcią do dalszych spotkań. 

Nie przejmij się także tym, jeśli nie wiesz, jak poderwać chłopaka. Jeśli nie uda Ci się to za pierwszym razem, spokojnie przemyśl to i wyciągnij wnioski. Następnym razem z pewnością będzie znacznie łatwiej.

Przygotuj sobie tematy do rozmowy

Nie ma chyba bardziej krępującej sytuacji, niż brak tematów do rozmowy. Właśnie dlatego, już wcześniej warto przygotować sobie możliwe tematy, w których będziemy czuć się w pełni dobrze. Świetnym tematem do rozmowy zawsze będzie kwestia zainteresowań lub własnych przeżyć. Dzięki temu można pozbyć się niezręcznej ciszy i jednocześnie dowiedzieć czegoś o drugiej osobie.

randki w ciemno w internecie

Podsumowując

Randki w ciemno są nieporównywalnym przeżyciem. Dzięki nim można poznać zarówno partnera na całe życie, ale także osobę, która ma nieczyste intencje wobec drugiej osoby. Niezależnie od tego, jak bardzo pragniemy miłości drugiej osoby, zawsze na pierwszym miejscu powinno być dla nas nasze bezpieczeństwo.

Jeśli pragniesz znaleźć najlepsze miejsce do umawiania się na randki w ciemno, odwiedź najpopularniejsze darmowe portale randkowe i ciesz się wszystkimi możliwościami, które możesz tam odnaleźć.

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking (Czerwiec ’24)