5 Pomysłów na Randkę w Pandemii – Gdzie się wybrać?

Okres, w którym pojawiła się pandemia, dla wielu ludzi stał się jednym z najcięższych okresów, jakie mieli okazje poznać.  To wyjątkowo trudny czas i mnóstwo osób w ogromnym stopniu ucierpiało przez nią finansowo i psychicznie. Coraz nowsze obostrzenia spowodowały, że kontakty międzyludzkie również zostały wystawione na ogromną próbę. Wyjście na randkę w miejscach publicznych nie jest już tak łatwe, jak przedtem, jednak pomimo tego wszystkiego, ludzie nadal chętnie umawiają się na randki. Jakie są obecnie najlepsze sposoby, aby zorganizować randkę i znaleźć swoją drugą połówkę?

randki w pandemii, gdzie ich szukać?

Jak zacząć znajomość w czasach pandemii?

W związku z licznymi ograniczeniami, takimi jak zamknięte kluby, odwoływane koncerty muzyczne i zamknięte restauracje, dotychczasowe sposoby na poznanie kogoś nowego stały się niezwykle trudne do zrealizowania. Jednak większość osób znalazła na to świetne rozwiązanie. Od pewnego czasu coraz więcej ludzi zaczęło korzystać z aplikacji randkowych. W czasie pandemii stały się one świetnym sposobem na poznawanie nieograniczonej liczby osób.

Oprócz portali randkowych ogromnym powodzeniem cieszą się także portale społecznościowe, które pomimo tego, że nie są aż tak konkretnie nastawione na temat randek, to jednak nadal w ogromnym stopniu umożliwiają poznawanie nowych osób, a te w następnej kolejności już same decydują o tym, czy zamierzają spotkać się z drugą osobą.

Skąd tak ogromna popularność portali internetowych?

Jedną z największych zalet portali internetowych w ostatnim czasie stało się bezpieczeństwo. Pomimo tego, że brzmi to dosyć komicznie, ponieważ nadal można tam spotkać osoby wysyłające do nas wiadomości, w których podają się za kogoś zupełnie innego, to jednak kluczowy wpływ na kwestie bezpieczeństwa ma fakt, że poznając kogoś przez internet, eliminujemy ryzyko zarażenia się wirusem.

Jak pokazują badania, wykonane przez psychologów ze Stanów Zjednoczonych, aż 85% osób deklaruje, że to właśnie pandemia nakłoniła ich do utworzenia konta na portalu społecznościowym lub w serwisie randkowym.

Portale społecznościowe przeżywają obecnie oblężenie, o jakim jeszcze kilka lat temu mogły jedynie pomarzyć. Oferują one coraz więcej nowych możliwości i udogodnień, w dodatku raczej nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Coraz więcej osób uważa, że założenie konta w mediach społecznościowych za świetny pomysł, który pomoże im poznać kogoś dokładnie, zanim wybiorą się na pierwszą randkę.

Co warto zrobić przed wybraniem się na pierwszą randkę?

Jeszcze zanim zostanie podjęta decyzja o tym, gdzie i kiedy ma się odbyć pierwsza randka, warto zapoznać się z kilkoma poradami, które w dużym stopniu mogą okazać się dla nas sposobem na uniknięcie wielu nieprzyjemności:

Poświeć czas na rozmowę

Jeżeli uda się nam poznać kogoś za pomocą serwisów społecznościowych, korzystnie dla nas, byłoby poświęcić najpierw odpowiedni czas na rozmowę. Jest to świetny sposób na to, aby oddzielić od siebie osoby, z którymi rzeczywiście mamy o czym rozmawiać, od osób, z którymi nie łączy nas zupełnie nic.

Biorąc pod uwagę dosyć spory nacisk na kwestię bezpieczeństwa, o wiele korzystniej jest nastawić się na mniej spotkań, za to z konkretnymi ludźmi, co do których jesteśmy przekonani w większym stopniu. Rozmowa na temat naszych zainteresowań będzie świetnym sposobem na to, aby dowiedzieć się czegoś o drugiej osobie.

Dowiedz się, jak ważne jest dla niej bezpieczeństwo

Dobrym krokiem podczas rozmowy, może być dowiedzenie się od drugiej osoby, jakie ma zdanie na temat bezpieczeństwa i przestrzegania go w trakcie pandemii. Jeżeli jest to osoba, która regularnie spotyka się z innymi ludźmi, warto zastanowić się, czy może ona stwarzać dla nas jakieś niebezpieczeństwo.

5 pomysłów na randkę w pandemii

Najlepsze pomysły na randkę w trakcie pandemii

Obecna sytuacja dla wielu osób może ogromnym utrudnieniem w kwestiach związanych ze spotykaniem się z innymi ludźmi. Jednak nie powinna ona zupełnie przekreślać takich możliwości. Oto 5 najlepszych sposobów, na randkę podczas pandemii:

Jazda na rowerze

W przypadku gdy obydwoje jesteście aktywni, świetnym pomysłem na randkę może okazać się wycieczka rowerowa. Jeżeli nie macie odpowiedniego sprzętu, coraz częściej sporym uznaniem cieszą się wypożyczalnie rowerów, które oferują możliwość wypożyczenia sprzętu, nawet podczas pandemii.

Po ukończonej jeździe rowery zawsze są dezynfekowane i przygotowywane dla następnych osób. Jazda na świeżym powietrzu będzie znakomitym połączeniem spotkania z drugą osobą i aktywności fizycznej, która dobrze wpływa na zdrowie.

Wspólne gotowanie

Jest to propozycja dla osób, które znają się już w jakimś stopniu, lub nie obawiają się przebywania z drugą osobą zbyt blisko w jednym pomieszczeniu i stres przed randką jest dla nich czymś zupełnie obcym. W związku z zamkniętymi restauracjami coraz więcej osób decyduje się na to, aby samemu stworzyć jakieś popisowe danie. Jest to świetny pomysł na randkę dla kogoś, kto potrafi dobrze gotować i pragnie podzielić się tym z drugą osobą.

Romantyczny wieczór w domowym zaciszu

To uniwersalny pomysł na randkę, który świetnie sprawdzał się zarówno w czasach przed pandemią, jak i w czasach obecnych. Wspólne oglądanie romantycznego filmu razem z drugą połówką wraz z kieliszkiem dobrego wina, to propozycja, którą realizuje coraz więcej osób, decydujących się na randkę.

Będzie to również oryginalny pomysł na randkę w ciemno, pod warunkiem, że odbędzie się to w bezpiecznym i komfortowym miejscu. Jeśli czujesz, że druga osoba nie jest z Tobą w pełni szczera lub masz jakieś wątpliwości względem niej, dobrze zastanów się, zanim to zaproponujesz.

Wideo rozmowa

Idealny pomysł dla osób, które z różnych względów nie mogą się świetnie bawić w towarzystwie drugiej osoby. Kwarantanna, obawa przed zarażeniem się lub najzwyczajniej spora odległość pomiędzy ludźmi. Jeżeli ogranicza Cię któraś z tych rzeczy i pomimo tego szukasz pomysłu na świetną randkę, to właśnie wideo rozmowa z drugą osobą może okazać się najlepszym sposobem w obecnych czasach.

Piknik pod gołym niebem

Kolejny wyjątkowy pomysł na randkę w czasie pandemii. W związku ze stale zmieniającymi się decyzjami w kwestii otwierania restauracji zaplanowanie wspólnego obiadu lub romantycznej kolacji może okazać się nie lada wyzwaniem.

Właśnie dlatego, samodzielnie przyrządzony posiłek, skosztowany wspólnie pod gołym niebem, może okazać się nie tylko doskonałym zamiennikiem jedzenia w restauracji, ale także okazją do odkrycia w sobie pasji do gotowania, lub duszy romantyka.

Z pewnością, posiłek, który od początku do końca przygotujemy samemu, zostanie doceniony o wiele bardziej, niż ten, zamówiony na wynos. Wspólny piknik to nietuzinkowy sposób przywitania i poznania się na pierwszej randce, a osoba, która zostanie obdarzona możliwością uczestniczenia w nim, z pewnością zapamięta to na długi czas.

randki w pandemii, jak się umawiać?

Podsumowując

Pomimo tego, że czas związany z pandemią nie najlepiej wpływa na jakość relacji między ludzkich, na całe szczęście nie jest on w stanie sprawić, że w zupełności znikną one z naszego życia. Z każdym miesiącem powstają coraz nowsze aplikacje randkowe, dzięki którym nawiązywanie kontaktów jest znacznie prostsze i przyjemniejsze.

Jeśli pragniesz znaleźć miejsce, w którym poznasz mnóstwo osób zainteresowanych nawiązaniem nowych kontaktów, tym aby poznać kogoś, z kim wspólnie spędzą kulturalny wieczór, odwiedź tę stronę. Możliwość spędzania czasu w przyjemny sposób jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Jest mnóstwo możliwości i sposobów na to, aby pomimo tak poważnej sytuacji, nadal móc odwiedzać swoje ulubione miejsca i cieszyć się życiem. To właśnie to może okazać się nam najbardziej pomocne, w spokojnym przeczekaniu tego okresu do czasu, kiedy wszystko wróci do większej normalności. Najważniejsze jest to, aby nieustannie dbać o swoje zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

 

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023