Jak Przywitać Się z Dziewczyną Na Pierwszej Randce?

Wizja pierwszej randki jest dla wielu z nas obrazem niezwykle stresującym. Co ciekawsze, taką otoczkę towarzyszącą przy pierwszym spotkaniu najczęściej budują właśnie ludzie. Jest to jednak całkowicie zrozumiałe, gdyż każdy z nas chce wypaść jak najlepiej w oczach drugiej połówki.

Jak możesz się jednak domyślać – mamy odpowiedź na każde Twoje zmartwienie! Ani nieśmiałość, ani też stres czy brak doświadczenia w randkowaniu nie jest przeszkodą. Wystarczy, że przeczytasz poniższy artykuł, by poznać sposoby jak zbudować jak najlepsze pierwsze wrażenie. Zacznijmy od początku…

Pierwsza randka – jak przywitać się z dziewczyną?

Jest to dość podstawowa część kontaktów międzyludzkich, jednak wbrew pozorom również najistotniejsza. Dlaczego? Otóż dlatego, że według statystyk – na zrobienie pierwszego wrażenia mamy dokładnie 11 sekund. Niesprawiedliwy, niezwykle krótki czas, jednak dobrze wykorzystany może być gwarantem dalszych sukcesów.

Ale jak właściwie to zrobić? Już spieszymy z odpowiedzią! Podczas pierwszej randki warto postawić jednak na neutralność. Oznacza to tyle, że jeśli nie mamy za sobą żadnych spotkań twarzą w twarz – możemy zdecydować się na tradycyjny uścisk dłoni, przytulenie i kluczowy element – kontakt wzrokowy.

Tego pod żadnym pozorem nie rób…

Wbrew pozorom nawet w przywitaniu możemy popełnić błąd, który przekreśli nasze szanse na wykreowanie dobrego wrażenia w oczach innych na pierwszej randce. Sposobem na to jest chociażby nierespektowanie granic drugiej osoby.

Jeśli więc mężczyzna lub kobieta, z którym się spotykasz wyrazi niechęć do zbliżeń fizycznych w formie przytulenia – uszanuj to, nie naciskaj. A z pewnością zostanie to przez nią docenione. Nie wyśmiewaj też tego, że macie różne podejścia do różnych rzeczy – każdy człowiek jest inny i każdy zasługuje na szacunek.

Jak rozmawiać na randce?

Jak przywitać się na drugiej randce?

Na drugiej randce przywitaj się z uśmiechem, bądź szczery i mów z serca. Rozmawiaj z pewnością siebie i zadawaj pytania, aby dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawego o swoim rozmówcy. Pamiętaj, aby słuchać uważnie i mówić otwarcie. Nie obawiaj się odrzucać pytań, które wydają ci się nieodpowiednie. Staraj się być aktywnym słuchaczem i nie zapominaj, że druga randka jest zazwyczaj w lepszym momencie niż pierwsza. Ciesz się, że możesz poznać kogoś nowego i zdobądź jak najwięcej z tego spotkania.

Jak ubrać się na pierwszą randkę?

W kontekście pierwszej randki nie tylko sposób przywitania ma znaczenie, równie dużą rolę pełni również ubiór i sposób prezentowania siebie. Co to tak właściwie znaczy? W zasadzie tyle, że nie każdy ubiór będzie właściwie dobrany do charakteru spotkania.

Bądź zadbany, schludny i czysty. Jeśli wybrałeś spotkanie na neutralnym gruncie – załóż coś swobodnego, jeśli zdecydowałeś się na kultową restaurację – postaw na elegancję, jeśli zaś wybrałeś sporty aktywne… Sam już wiesz co zrobić.

Aparycja na pierwszej randce jest najistotniejsza, gdyż to właśnie wygląd fizyczny w większości przypadków jest powodem do dalszego zaangażowania w znajomość. Nie pozwól, by to on Cię skreślił – wybierz właściwie.

Gdzie zabrać dziewczynę lub chłopaka?

Tak, miejsce spotkania jest również istotne! Zwłaszcza gdy w grę wchodzi pierwsze spotkanie. Dlaczego? Otóż dlatego, że pierwsze randki z natury mogą być obfite w niezręczność, warto więc postawić na miejsce, które zapewni wam rozrywkę i pewien stopień swobody, dzięki czemu odciąży nas z niepotrzebnego stresu.

By wybrać idealny cel pierwszego spotkania – porozmawiajcie, wysłuchaj jej, skup się na tym, co lubi, a czego nie. Pamiętaj, że rozmowa jest idealnym źródłem informacji o drugim człowieku – wybierz miejsce, które wzbudzi wasze wspólne zainteresowanie.

Pierwsza randka powinna mieć miejsce, gdzie oboje będziecie odczuwali komfort spotkania – miejsce publiczne, najlepiej umożliwiające poprowadzenie rozmowy. Część osób z góry zakłada, że dobrze jest wybrać coś prostego – owszem, tradycja jest dobra. Ale jedno jest pewne – podczas randki w kinie zdecydowanie nie poznasz osoby tak dobrze, jak podczas rozmów w restauracji, czy spaceru w parku.

Jak dobrze poprowadzić rozmowę na pierwszej randce?

By tego dokonać warto skupić się na kilku często wskazywanych atutach – otwartość, umiejętność słuchania, formowania dobrych pytań i przede wszystkim korzystanie z poczucia humoru. Śmiech jest lekarstwem nie tylko na zdrowie, ale również na nudę.

Zwróć uwagę na to jakie tematy interesują Twoją drugą połówkę – skup się na tym, a z pewnością wyłonisz odpowiedź na pytanie – o czym rozmawiać podczas pierwszej randki. Co więcej? Słuchaj, pokaż, że interesujesz się jej zdaniem, zadawaj pytania (tutaj znajdziesz intrygujące i ciekawe pytania do dziewczyny), nie przekraczaj ustanowionych granic i przede wszystkim wypowiadaj się z szacunkiem.

Jednak rozmowa to nie tylko wysłuchiwanie drugiej osoby, więc postaraj się, by nie wzbudzić w drugiej osobie przekonania, że wasza rozmowa przypomina wywiad. Nikt nie lubi być przesłuchiwany. Więc jeśli wciąż nie wiesz, o czym rozmawiać – poszukaj tematów, które was łączą – wymieńcie się poglądami na dany temat. Niech to będzie dyskusja, która pokaże wasze wspólne strony, a nie różnice.

Gdzie wybrać się na pierwszą randkę?

Co lubią mężczyźni w zachowaniu kobiet?

Panowie, jak i Panie również mają swoje preferencje względem płci przeciwnej. Nie od dziś wiadomo też, że mężczyźni znacznie częściej są wzrokowcami – skupiają oni uwagę na tym, jak kobieta się prezentuje wizualnie, czy jest pewna siebie, czy pierwsza wyciąga dłoń na powitanie i czy wita się z uśmiechem, czy też posępnym wyrazem twarzy.

Wszystko to jest naprawdę istotne i choć pod wpływem stresu można o tym zapomnieć – kobiety, które są świadome tych upodobań mają znacznie większe szanse na pozytywny przebieg zarówno rozmowy, jak i całej randki.

Mężczyźni lubią dotyk. I choć faktycznie podczas spotkania w neutralnym miejscu może nie ma zbyt wiele pola, by zmniejszyć dystans – możesz wykorzystać swój podstęp poprzez wybór przytulenia, zamiast uścisku dłoni lub pocałunek w policzek. Prosty, ale niezawodny sposób.

Pierwsza randka – co lubią kobiety?

Kobiety to jednak skomplikowane stworzenia – jedne lubią bliskość, zaś inne kobiety wolą podchodzić z pewną rezerwą. Więc jeśli nie jesteś pewny na jakim gruncie stoisz – wybierz neutralny uścisk dłoni i ciepły, szczery uśmiech. Kobieta nadal wychwyci z niego ciepło, a co za tym idzie – pewne zaufanie do Twojej osoby.

Kobieta od samego początku będzie zwracała uwagę na to, jakie podejście ma do niej facet. Zarówno do niej, jak i osób z ich otoczenia – czy to kelnerzy, czy też przypadkowi rozmówcy. W ten sposób oceni zarówno Twoją otwartość, jak i szacunek do innych ludzi.

Pierwsze wrażenie jest ważne, ale w przypadku Pań, równie istotne jest to jak zdecydujesz się zakończyć randkę – czy będzie to natarczywy, interesowny czy też kulturalny sposób. Nikt nie lubi presji, zwłaszcza na pierwszej randce.

Podsumowanie – jak się przywitać na pierwszej randce?

Pierwsza randka to temat rzeka, każda osoba jest inna i nie ma uniwersalnego sposobu, by zawsze wypaść dobrze stosując jeden schemat. I fakt, możesz powiedzieć, że żadna z naszych porad nie ma 100% skuteczności, jednak my zapewniamy gwarancję, że pomogą Ci one zabłysnąć już od pierwszego przywitania.

Zaufaj nam. Cały czas prowadzimy badania, analizujemy historie naszych czytelników, zbieramy najważniejsze informacje i porady, by pomóc Ci znaleźć drugą osobę, z którą będziesz w stanie stworzyć szczęśliwy, zdrowy związek.

Jeśli jednak nie śledzisz nas od samego początku, zachęcamy do zapoznania się z innymi artykułami z naszego bloga, które pomogą Ci skutecznie poruszać się w świecie randek, stworzyć związek z kobietą oraz zbudować pewność siebie.

Źródła i dalsza lektura:

  • https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/181327
  • https://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.desklight-781bd5aa-6bd3-43a3-a133-cba90cf37140
  • https://repozytorium.ukw.edu.pl/bitstream/handle/item/5128/Regula%20grzecznosci%20w%20komunikacji%20kobieta%20mezczyzna.pdf?sequence=1&isAllowed=y

Kliknij aby zagłosować
[Łącznie głosów: 3 Średnia ocena: 4.3]

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking (Czerwiec ’24)