Stres Przed Randką – 6 Sposobów Na Uniknięcie Stresu Przed Pierwszą Randką

Szybsze bicie serca, pocące się dłonie, dziwnie nieprzyjemne uczucie w brzuchu, milion myśli w głowie i świadomość, że do pierwszej randki zostało coraz mniej czasu. Oto właśnie nadchodzi stres przed randką. Jest to wyjątkowo stresujące uczucie, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoje przygody z chodzeniem na randki. Jednak nie tylko one odczuwają ten stres. Często odczuwają go również osoby, które miały dłuższą przerwę od spotykania się z kimś. Co zrobić, aby pozbyć się go raz na zawsze?

stres przed randką jak z nim walczyć?

Skąd bierze się w nas stres związany ze spotkaniem?

Jest wiele przyczyn, które powodują nadmierne odczuwanie stresu, związanego z wyjściem na randkę. Oto najpopularniejsze:

Brak doświadczenia

Jeżeli dopiero zaczynamy etap chodzenia na randki, może to być dla nas jak czarna magia. Skąd wziąć informacje, jak się na niej zachować, jeżeli nigdy na żadnej nie byliśmy? Brak doświadczenia w randkowaniu jest największym powodem, przez który ludzie często odczuwają stres. Podobnie jest w przypadku, gdy mieliśmy dłuższą przerwę od spotykania się z innymi ludźmi.

W takim przypadku korzystnym rozwiązaniem mogą okazać się randki w ciemno, które w dużym stopniu pomagają przezwyciężyć stres.

Nieudane randki

Często ten problem, odczuwają ludzie, którzy mieli już wcześniej okazje spotkać się z kimś, jednak poprzednie randki nie poszły po ich myśli. Jeżeli przy poprzednich randkach, okazywało się, że na spotkanie przyszedł ktoś wyglądający inaczej niż na zdjęciach lub na spotkaniu, zachowywał się zupełnie inaczej niż w sieci, to nie ma nic dziwnego w tym, że gdzieś w głowie pojawia się stres na myśl o kolejnej randce.

Strach przed gwałtem

Pomimo tego, że brzmi to dosyć drastycznie, to wciąż niestety spory stres wywołuje myśl o tym, że dla kobiety, może skończyć się ona fatalnie. Jeżeli kiedykolwiek będziesz miała wątpliwości co do tego, czy osoba, z którą rozmawiasz, jest tym, za kogo się podaje lub będzie wydawała się nieco dziwna, lepiej pozwolić na to, aby głos rozsądku wziął górę i odpuścić takie spotkanie. Zawsze na pierwszym miejscu powinno być nasze bezpieczeństwo, a nie dobra zabawa.

Istotne jest także wybieranie odpowiedniego miejsca spotkania jeszcze przed pierwszym spotkaniem. Dzięki temu mamy możliwość wybrania komfortowego dla nas miejsca, w którym będziemy czuć się bezpiecznie.

Brak wspólnych tematów

Jak pokazują statystyki, aż 63% osób, które wybierają się na randkę, za największy powód stresu uważa to, że nie będą miały o czym rozmawiać z drugą osobą. Od rozmowy zależy praktycznie wszystko. Bez wspólnych tematów do rozmowy, nie da się spędzić dłuższej ilości czasu z drugą osobą. Jednak strach przed brakiem wspólnych tematów to nie wszystko. Kolejnym problemem jest to, że nie z każdą osobą można dojść do porozumienia.

Jeżeli rozmowa z nowo poznaną kobietą lub facetem doprowadza nas do szału i sprawia, że jesteśmy nerwowi, lepiej odpuścić tę znajomość natychmiast, ponieważ prawdopodobnie nie będzie z tego miłości na całe życie, ani nawet na kilka dni.

Warto pamiętać także o tym, aby przed rozmową przygotować sobie odpowiednie pytania do dziewczyny lub chłopaka, które nie tylko podtrzymają rozmowę, ale pokażą także drugiej stronie, że jesteśmy nią zainteresowani. Wielu osobom pomogło to na pierwszej randce.

w jaki sposób poradzić sobie ze stresem przed randką?

Jak pokonać stres przed nadchodzącą randką?

Jest sporo sposobów na to, aby pokonać stres związany przed randką. To, co dla jednego może okazać się skuteczne, dla kogoś innego będzie zupełnie bez sensu. Właśnie dlatego, najlepiej jest wybrać sobie odpowiedni sposób według swoich odczuć. Niezależnie od tego, czy jest to pierwsza randka, czy kolejna, oto 6 najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się stresu:

Staraj się zawsze mieć zapas czasowy

Nie ma nic bardziej stresującego, niż połączenie stresu związanego z pierwszą randką, zmieszanego razem z tym, który pojawia się na myśl o spóźnieniu. Wybierając się na randkę, zawsze staraj się mieć zapas czasowy. Lepiej jest chwilę poczekać, niż przyjść spóźnionym. Dodatkowo spóźnienie się na pierwszą randkę, może sprawić, że druga osoba pomyśli sobie, że nie zależy nam na spotkaniu i traktujemy je jako mało ważne.

Wybierz komfortowe miejsce spotkania

Umawiając się z kimś, dobrze jest wybrać odpowiednie miejsce spotkania. Najlepiej już wcześniej wybrać jakieś znane miejsce, w którym czujemy się dobrze. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, takich jak nieodpowiednie menu, w którym nie ma nic interesującego lub odwiedzenie miejsca, w którym nie dzieje się zupełnie nic. Wybierając najlepsze miejsce wcześniej, jest ogromna szansa, że wyjdzie z tego urocze spotkanie.

Postaraj się zrelaksować przed randką

Jeżeli przed wyjściem na randkę odczuwamy stres, dobrze jest zrelaksować się przed nią, ponieważ w przeciwnym wypadku, na spotkaniu może okazać się, że jesteśmy strzępkiem nerwów. Aby się zrelaksować, często wystarczy dłuższa kąpiel ze świecami lub solami do kąpieli. Idąc na spotkanie, można również posłuchać swojej ulubionej muzyki. Jak pokazują statystyki, aż 79% osób zapytanych oto jak relaksują się przed randką, stwierdza, że najlepszym sposobem jest przesłuchanie swojej ulubionej płyty muzycznej.

Wyobraź sobie, jak ma wyglądać idealna randka

Wizualizowanie sobie różnych scenariuszy randki, może mieć bardzo korzystny wpływ na jej przebieg. Jak wiadomo, nierzadko bywa tak, że to, co sobie wyobrażamy, wcale nie spełni się tak, jak byśmy tego chcieli, jednak warto wziąć pod uwagę wiele różnych scenariuszy, ponieważ one mogą mieć wpływ na jej przebieg.

Pozwala to też o wiele łatwiej zareagować w stresującej sytuacji, ponieważ już wcześniej mieliśmy okazję wyobrazić sobie, jak zachować się, w różnych dziwnych momentach, np., gdy osoba, z którą widzimy się po raz pierwszy, zbiera się do niezgrabnego przytulenia i tym samym wywołuje w nas stres.

Umów się w odpowiednim czasie

Jeżeli masz taką możliwość, umów się pod koniec tygodnia, tak aby następny dzień mieć wolny. Być może okaże się, że zdenerwowanie związane z randką było zupełnie niepotrzebne i będziesz mieć ochotę spędzić znacznie więcej czasu z drugą osobą. Nieustanne pilnowanie zegarka przez cały czas może spowodować, że druga osoba odniesie niekorzystne dla nas wrażenie, że spieszymy się już do domu. Niestety, następnym razem może już nie być chętna do tego, aby spotkać się ponownie.

Przemyśl sobie tematy do rozmowy

To bardzo przydatna metoda. Jeżeli poznaliśmy kogoś w internecie, zazwyczaj już wcześniej mieliśmy okazję z nim porozmawiać. Jednak jeżeli spotykamy się na pierwszej randce z osobą, z którą jeszcze nie rozmawialiśmy, to warto wziąć tą rade pod uwagę i przemyśleć możliwe tematy do rozmawiania. Często na pierwszym spotkaniu może pojawić się moment niezręcznej ciszy. Warto wtedy mieć kilka gotowych tematów do rozmowy. Najlepiej, jeśli będą to takie tematy, w których sami czujemy się najlepiej.

sposoby na stres przed randką

Podsumowując

Odczuwanie stresu przed randką jest zupełnie naturalne. Jednak nie warto się tym zbyt mocno przejmować, ponieważ zamiast rozkoszować się przyjemnościami związanymi ze spotkaniem, będziemy jedynie tworzyć w sobie nieprzyjemne skojarzenia, pojawiające się na myśl o kolejnej randce.

Jeżeli jest to nasza pierwsza randka z drugą osobą, zawsze należy pamiętać o tym, aby zrobić jak najlepsze wrażenie. Niestety, szansa na to jest zazwyczaj tylko jedna, tym bardziej warto się do tego odpowiednio przygotować. To, jak zachowamy się na pierwszej randce, może mieć ogromny wpływ na to, czy nadarzy się okazja do następnej randki.

A jeśli szukasz miejsca, w którym możesz poznać nowe osoby, które również szukają możliwości nawiązania nowych i ciekawych znajomości, mnóstwo z nich znajdziesz na tej stronie.

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking (Czerwiec ’24)