Czy Pocałunek Coś Znaczy? Jakie Są Rodzaje Pocałunków?

Pocałunek — jeden gest, który może oznaczać mnóstwo różnych emocji i intencji. Spotykamy się z tym niemal na każdym kroku. Idąc parkiem, możemy dostrzec parę, u której za chwilę nastąpi pierwszy buziak. Oglądając filmy, widzimy ludzi całujących się namiętnie bez opamiętania. Patrząc na znajomych, także dostrzegamy pocałunki, lecz każdy może oznaczać zupełnie co innego. Czym różni się namiętny całus od zwykłego buziaka? W jaki sposób odczytać, czy wymieniane pocałunki znaczą coś dla drugiej osoby?

czy pocałunek coś oznacza

Dlaczego pocałunek jest tak ważny?

Pocałunki są czymś wyjątkowym, będąc jednocześnie czymś bardzo uniwersalnym. Jest to gest, za pomocą którego można okazać mnóstwo gestów i przekazać wiele różnych sygnałów. Sporo osób traktuje pocałunki wyjątkowo intymnie, pozostawiając je jedynie dla osoby, z którą są blisko.

Są też rodzaje buziaków, które w głównej mierze zarezerwowane są dla rodziny i bliskich. Jeszcze innym buziakiem możemy powitać znajomych, z którymi widzimy się raz na jakiś czas. Właśnie dlatego, pocałunki są tak ważnym elementem ludzkiego życia.

Co oznacza pocałunek?

Dla wielu osób pocałunek jest przekazaniem informacji o tym, jakie mają podejście i ewentualnie zamiary względem drugiej osoby. Całując namiętnie drugą osobę, możemy pokazać, że jesteśmy nią zainteresowani.

Pozwalając komuś jedynie na krótkiego buziaka w policzek, możemy zbudować granicę między nami a drugą osobą. Natomiast unikając jakichkolwiek pocałunków, jasno dajemy do zrozumienia, że nie jesteśmy zainteresowani konkretną osobą. 

Pocałunek to świetny sposób, na to, jak pokazać drugiej osobie, że się nam podoba. Ten sposób zawsze trafia do 

Jakie są rodzaje pocałunków?

Istnieje wiele rodzajów pocałunków, z których każdy zarezerwowany jest dla kogoś innego i oznacza coś zupełnie innego niż pozostałe. Podobnie do etapów w związku, które nastają po sobie, rodzaje pocałunków również pojawiają się w pewnej kolejności. Oto najważniejsze rodzaje:

Pierwszy pocałunek

Jak sama nazwa wskazuje, nie da się go powtórzyć. Pierwszy pocałunek jest bardzo ważny, ponieważ pozwala nam zbliżyć się do drugiej osoby. Dodatkowo informuje nas o tym, że ona również ma wobec nas jakieś plany. Często można się z nim spotkać na pierwszej randce.

Szybki buziak

Ten rodzaj pocałunku przeznaczony jest zazwyczaj dla osób, które są już razem. Ludzie często witają się w ten sposób, będąc gdzieś w miejscu publicznym lub chcąc się szybko przywitać, ponieważ spieszą się, pędząc gdzieś dalej.

Pocałunek w policzek

Często używany przez osoby w młodym wieku, które pragną nawiązać już pierwszą intymną więź łączącą ją z inną osobą, jednak nie zamierzają jeszcze pozwalać sobie na zbyt wiele.

Szybki pocałunek w policzek

W większości przypadków stosowany jest on na przywitanie pomiędzy znajomymi, którzy nie posiadają między sobą więzi intymnej, jednak znają się wzajemnie i lubią w dosyć dużym stopniu. Ten rodzaj pocałunku raczej rzadko występuje pomiędzy mężczyznami.

Francuski pocałunek

Jest to wyjątkowy moment, który uwielbiają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Są różne sposoby tego pocałunku, jednak zawsze cechuje go maksymalna namiętność i ogromna przyjemność. Często razem z nim można spodziewać się różnych pieszczot, które dodatkowo budują emocjonalne napięcie. Oprócz używania ust ważne jest także nieprzerwane używanie języka. 

Jeśli zastanawiasz się, jak poderwać chłopaka, wybór tego rodzaju pocałunku może okazać się bardzo przydatny.

Powolny i namiętny pocałunek

Taki pocałunek pokazują nasze przywiązanie do drugiej osoby. Często oznacza on miłość, pożądanie i uczucie pełne namiętności, które oferujemy drugiej osobie. Jest to idealny sposób na grę wstępną do seksu lub innych pieszczot.

Pocałunek w czoło

Swoimi ustami dotykamy czoła drugiej osoby, zazwyczaj robiąc to w sposób czuły, jednak nie przesadnie długi. W ten sposób bardzo często całują rodzice lub babcie i dziadkowie, którzy pragną obdarzyć buziakiem swoich wnuczków i dzieci. Jest to zupełnie inny rodzaj pocałunku, pełen ciepła, dobroci i opieki nad drugą osobą.

Policzek w policzek

To wyjątkowy rodzaj pocałunku, ponieważ w żadnym stopniu nie przypomina on prawdziwego całowania. Dzieje się tak dlatego, że nie skupiamy się w tym przypadku na ustach drugiej osoby, a na jej policzku. Dotykamy go swoim policzkiem, często robiąc to 3 razy na przemian. Ten rodzaj pocałunku często stosowany jest pomiędzy członkami rodziny.

Pocałunek w szyję

Świetnie sprawdza się jako element gry wstępnej. Swoimi wargami możemy dotykać szyję drugiej osoby, całując ją powoli i namiętnie w każdym jej miejscu. Dodatkowo szyja jest strefą erogenną, co jeszcze korzystniej wpływa na odczucia doznawane, podczas gdy ktoś całuje nas właśnie tam.

kiedy pocałunek ma znaczenie?

Na co zwracać uwagę?

Pomimo tego, że istnieje wiele różnych rodzajów pocałunków, do wszystkich z nich pasuje jedna uniwersalna zasada. Niezwykle ważne jest to, aby nie całować nikogo na siłę. Jeżeli druga osoba z różnych powodów nie wyraża zgody na pocałunki, zawsze należy to uszanować.

Dla kogoś buziak to zwykły sposób na przywitanie, podczas gdy dla innych będzie to wyjątkowo intymna część ciała, która zarezerwowana jest wyłącznie dla ich bliskich. Całowanie, podobnie jak dotykanie, zawsze powinno odbywać się wyłącznie za obopólną zgodą.

Podsumowanie

Pocałunek może być zarówno symbolem namiętnej miłości, jak i świetnym sposobem na powitanie. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj pocałunku wybrać, warto pozwolić, aby to druga osoba przejęła inicjatywę lub zupełnie odpuścić ten pomysł.

Jeżeli pójdziemy o krok za daleko i wybierzemy zbyt intymny rodzaj pocałunku, może skończyć się to niezręczną sytuacją.

A jeśli pierwszy pocałunek wciąż jest przed Tobą, jednak brakuje Ci osoby, z którą będzie to możliwe, zobacz, które darmowe portale randkowe, na których czeka mnóstwo osób, które z chęcią pomogą Ci w spełnieniu tego życzenia.

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023