Jak i Kiedy Pocałować Dziewczynę? 3 Kluczowe Wskazówki

Kiedy już któryś raz widzisz się z dziewczyną, która Ci się podoba, to zupełnie naturalne, że planujesz ją obdarować pocałunkiem. Skoro tu jesteś, to na pewno zastanawiasz się, jak pocałować dziewczynę po raz pierwszy i kiedy to zrobić, aby wszystko wyszło naturalnie i sprawnie. Po przeczytaniu niniejszego poradnika powinieneś już wiedzieć, jak się zachować w takiej sytuacji.

Pamiętaj jednak, że próba pocałunku i to, w jaki sposób ona przebiega, zależy bardzo mocno od waszej relacji, kontekstu i miejsca, w którym chcesz to zrobić. Nie wszystkie porady z pewnością sprawdzą się w każdej możliwej sytuacji. Musisz wykazać się rozsądkiem i uwieść drugą osobę pierwszym pocałunkiem, a nie wprowadzać ją w jakikolwiek dyskomfort.

pierwszy-pocałunek-2-jpg

Pierwszy pocałunek – jak do niego dążyć?

Oczywiście powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że pierwszy pocałunek jest sytuacją, na którą należy mniej lub bardziej zapracować. Przede wszystkim jeśli chcesz całować dziewczynę, która ma być Twoją potencjalną partnerką, z pewnością powinniście zbudować przynajmniej szczątkowe fundamenty waszej relacji. Często na pierwszej randce się to nie udaje i pamiętaj, że być może będziesz musiał trochę poczekać – to zupełnie normalne i naturalne.

Jak zbudować relację w taki sposób, by doprowadzić do pierwszego pocałunku? Sprawa jest bardzo prosta: rozmowa i drobne gesty. Kiedy umawiacie się na randkę, bardzo często możecie szybko zweryfikować, czy druga osoba jest w porządku i czy jest między wami jakakolwiek chemia. Rozmowa powinna się kleić, a chwile niezręczności nie powinny zdarzać się przesadnie często – w innym wypadku oboje będziecie czuć się nieco niekomfortowo, a spotkanie nie będzie dla nikogo satysfakcjonujące.

Na pierwszym spotkaniu powinieneś przede wszystkim być sobą. Pamiętaj, że wszelkie kłamstwa, jeśli postanowisz takie powiedzieć, prędzej czy później wyjdą na jaw, szczególnie jeśli postanowicie związać się ze sobą na dłużej. Jeśli druga osoba nie zaakceptuje Cię takim, jaki jesteś, nie wysilaj się na zmianę tego – często bywa tak, że dwoje ludzi po prostu do siebie nie pasuje pod wieloma względami. Jest to zupełnie naturalne.

Przygotowywanie gruntu do pocałunku jest bardzo istotne z wielu względów. Przede wszystkim za pomocą długich rozmów, poznawania siebie i wspólnego spędzania czasu na różne sposoby dziewczyna poczuje się przy Tobie komfortowo, a kolejne spotkanie być może odbędzie się już niebawem. Ten ogólny komfort sprawia, że będziesz miał większe szanse na to, że całowanie dziewczyny będzie przyjemne i akceptowalne dla obu stron, a być może nawet wyniknie z inicjatywy dziewczyny. Kwestia pocałunku jest zatem, jak widać, dość złożona i wymaga odpowiednich fundamentów.

Kiedy pocałować dziewczynę?

Popkultura i opowieści znajomych nauczyły nas, że nie każda okazja jest tak dobra na pocałowanie dziewczyny, jak inne. Ten kontekst sytuacyjny jest z pewnością bardzo ważnym czynnikiem – istotne jest to, gdzie akurat się znajdujecie, kiedy i w jakim towarzystwie. Decyzja o pierwszym pocałunku nie musi być przemyślana, ale warto, jeśli zostanie podjęta w odpowiednim czasie i miejscu. Trudno na przykład silić się na pocałowanie dziewczyny, kiedy akurat jesteście, dajmy na to, w sklepie w centrum handlowym. Próżno szukać wtedy magii pierwszego pocałunku, a druga osoba może poczuć ogromne rozczarowanie.

Pierwszy pocałunek powinien odbyć się we w miarę możliwości jak najbardziej kameralnym miejscu, w intymnej sytuacji. Oczywiście nie musi to być sytuacja rodem z romantycznych filmów, kiedy oboje wpatrujecie się w zachód słońca lub siedzicie w paryskiej restauracji – to często mogłoby być, delikatnie rzecz ujmując, niewykonalne. Warto jednak w miarę zadbać o miejsce, w którym ją pocałujesz. Może to być ławka w parku, brzeg rzeki lub kameralna kawiarnia – wszystko zależy rzecz jasna od tego, dokąd zaprowadzi was randka oraz wspólne oczekiwania odnośnie spędzania razem czasu.

Wiele osób bardzo boi się tego, że ktoś ów czyn zauważy. W praktyce jednak zapytaj sam siebie – czy bardzo Cię mierzi, kiedy ktoś całuje się, szczególnie niezbyt namiętnie, w miejscu publicznym? Jeśli stanie się to na przykład na plaży lub w parku, gdzie w niewielkiej odległości będą znajdować się osoby postronne, to absolutnie nic się nie stanie; praktycznie nikt nie powinien zwrócić na to uwagi. Jednocześnie robienie tego w tłumie nie jest najlepszym pomysłem – to oczywiste.

Oczywiście bardzo trudno też bez wyraźnego powodu i kontekstu wziąć jej twarz i zacząć ją całować, szczególnie kiedy mowa o pierwszym pocałunku. Jest on na tyle istotny, że może nawet zepsuć waszą relację lub bardzo ją nadszarpnąć. Dlatego pewien rozsądek, rozwaga i wyczucie są tutaj konieczne. Jeśli, oczywiście, chcesz dla tej relacji jak najlepiej.

Choć istnieje w internecie wiele poradników na temat tego, w jakim dokładnie momencie pocałować dziewczynę po raz pierwszy, to, jak wspomnieliśmy, każda sytuacja jest inna. Ponadto najczęściej odpowiedni moment się najzwyczajniej w świecie czuje. W tym wypadku trochę jest jak na kultowych romantycznych filmach – odpowiednie spojrzenie, słowa czy nawet subtelny dotyk mogą stworzyć niepowtarzalną okazję do tego, by pocałować dziewczynę pierwszy raz, wychodząc przy tym na czułego romantyka.

W relacjach damsko-męskich bardzo często najbardziej istotny jest właśnie ten spontaniczny czynnik, dzięki któremu pewne zachowania są uznawane za intymne i romantyczne. Dlatego pocałuj swoją potencjalną drugą połówkę, kiedy atmosfera będzie właśnie taka. Zadbanie o odpowiednią atmosferę to trzy czwarte sukcesu w tej sytuacji.

pierwszy-pocałunek-3-jpg

Jak pocałować dziewczynę po raz pierwszy?

Warto przejść, jakkolwiek to nie zabrzmi, do kwestii czysto technicznych. Bo pocałunek to nie tylko odpowiednia atmosfera czy zbudowanie napięcia intymnego pomiędzy Wami. Warto również wykazać się pewnymi umiejętnościami w zakresie samego całowania, a przynajmniej nie najeść się wstydu w tej kwestii.

Całowanie jest zasadniczo o wiele łatwiejsze, niż mogłyby pomyśleć osoby, które tego jeszcze nie robiły. Dużo osób stresuje się inicjacją w tym zakresie – i nic dziwnego, bowiem swój pierwszy pocałunek większość z nas pamięta całe życie. W praktyce jednak nie trzeba się przesadnie stresować, a na pewno zarywać nocy, martwiąc się tym, czy podołasz wyzwaniu. Bo to nie jest przesadnie skomplikowane wyzwanie – co więcej, prawdopodobnie sprawi Ci mnóstwo przyjemności, o ile druga osoba wykaże choć trochę inicjatywy w tym zakresie.

Całując dziewczynę przede wszystkim nie możesz być spięty czy nadmiernie zestresowany, a Twoje ruchy nie powinny być nagłe. Oczywiście rozumiemy, że pewność siebie nie jest bardzo często możliwa w tego rodzaju sytuacjach, niemniej warto starać się opanować oddech i zachować spokój – wtedy druga osoba ma wrażenie, że doskonale wiesz, co robisz. Przy okazji taka subtelność jest wymagana w trakcie pocałunku, bo po prostu całuje się wtedy przyjemniej, a i intymność między wami jest znacznie większa.

Psst. Sprawdź nasz artykuł w którym znajdziesz ciekawe i trudne pytania do dziewczyny, które możesz zadać podczas rozmowy

Trudno udzielać na piśmie rad odnośnie samej czynności całowania; w praktyce wygląda to nieco jak delikatne ssanie lub cmokanie ust drugiej osoby. Warto w tym czasie przymknąć oczy i pochylić lekko głowę: kiedy otwierasz oczy i orientujesz się, że druga osoba miała je cały czas otwarte, to gwarantujemy, że wrażenie jest bardzo dziwne. Możesz również pokusić się o delikatne dotykanie jej twarzy lub przeczesywanie włosów, ale powstrzymaj się od nagłych, gwałtownych ruchów, bo mogą one drastycznie zepsuć ten wspaniały moment.

Ile powinien trwać pierwszy pocałunek?

Czy pierwszy pocałunek powinien trwać długo? To już zależy od tego, jak się potoczy. Niektórzy preferują krótkie cmoknięcia, inni wcielenie się w rolę ośmiornicy. Ta kwestia jest akurat do wyczucia – gwarantujemy, że jeżeli obie osoby angażują się w pocałunek na takim samym poziomie, to bardzo szybko ten spór zostanie rozstrzygnięty, i to zdecydowanie w naturalny sposób.

pierwszy-pocałunek-5-jpg

Podsumowanie

Podsumowując: pierwszy pocałunek nie musi być tak straszny, jak diabeł zwykł go malować, o ile będziesz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim nie możesz absolutnie żadnych czynności w tym kierunku podejmować na siłę i bez naturalnego toku spotkania czy relacji. Jeśli czujesz, że to jest ten moment, to po prostu to zrób. Nie ma jednak sensu w sztucznym dążeniu do bliskości, jeśli chcesz naprawdę stworzyć zdrową, dojrzałą relację damsko-męską.

Pamiętaj, że popkultura w wielu kwestiach nieco przekłamuje rzeczywistość i nie każdy pierwszy pocałunek musi wyglądać jak na filmach i ociekać intymnością. Warto jednak, aby odbył się w odpowiednim miejscu, odpowiednim czasie i z odpowiednim wyczuciem. Istotne są także kwestie techniczne, jak na przykład świeży oddech czy zadbana twarz.

Źródła i dalsza lektura:

  • https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/181327
  • https://books.google.com/books?hl=pl&lr=&id=Lz6CEIwXGcwC&oi=fnd&pg=PA9&dq=zwi%C4%85zek+romantyczny&ots=64DfECKm2_&sig=MHtTqeqegqBB-O4uG0Xrft0ypkc
  • Kliknij aby zagłosować
    [Łącznie głosów: 1 Średnia ocena: 5]

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023