Czy Napisać Do Faceta, Który Przestał Się Odzywać? Uważaj Na…

Faceci przestają się odzywać najczęściej z kilku powodów. Może to wynikać z ich charakteru (często toksycznego), lecz nierzadko warto wziąć pod uwagę kontekst sytuacji czy waszej relacji. Jeśli nie wiesz, czy napisać do faceta, który przestał się odzywać, z pewnością powinnaś przeanalizować, dlaczego tak się stało i czy na pewno chcesz wrócić do kontaktu z nim.

Dowiedz się, co zrobić, gdy facet milczy i czy mimo wszystko facetowi zależy, kiedy dłuższy czas okazuje brak zainteresowania. Co musisz wiedzieć na ten temat i w jaki sposób zareagować?

jak-napisać-do-faceta

Dlaczego facet milczy?

Przez pewien czas wszystko może układać się świetnie. Regularnie ze sobą rozmawiacie, piszecie i spotykacie się. Randki są świetne i godne zapamiętania, a on jest idealnym materiałem na potencjalnego partnera. Niestety, w pewnym momencie coś zaczyna się dziać i bez konkretnego powodu przestaje się odzywać albo komunikuje się z Tobą nagle lakonicznie.

Chcesz wiedzieć, o co chodzi, ale nie wiesz, w jaki sposób zacząć temat. Nie wiesz też, dlaczego on przestał się odzywać. Odczuwasz ogromne poczucie winy, bo myślisz, że zrobiłaś coś nie tak albo że przestałaś mu się podobać. Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać tak nagle? Czy nadal zależy mu na drugiej osobie? Co zrobić, kiedy facet przestał do ciebie pisać?

Odpowiedź brzmi: wszystko zależy od danej sytuacji. Jest kilka powszechnych schematów, z którymi warto się zapoznać, zanim będziesz rozważać, czy warto odezwać się do niego.

Brak zainteresowania po pierwszej randce

Bardzo często powód odzywania się jest niezwykle prozaiczny i nie należy się nim przesadnie przejmować. Mowa o sytuacji, w której kontakt był bardzo dobry aż do pierwszego spotkania. Pamiętaj, że pierwsza randka potrafi zweryfikować wiele rzeczy. Zdarza się, że osoby, które mają ze sobą świetny kontakt na Tinderze czy Messengerze, a nawet w trakcie długich rozmów przez telefon, nagle okazują się dla siebie w rzeczywistości zupełnie nieatrakcyjni.

Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać po pierwszej randce? Jeśli się nad tym zastanawiasz, to w dziewięćdziesięciu procentach takich przypadków nie jest to dobre rozwiązanie. Mężczyzna po pierwszej randce, który przestaje się odzywać, zwykle nie ma na myśli nic złego. Chodzi po prostu o to, że nie przypadłaś mu przesadnie do gustu.

To jest całkowicie naturalne i nie powinnaś się przejmować tego rodzaju sytuacjami. Jeśli jedna strona nie jest zainteresowana kontynuacją znajomości, to naprawdę nie warto jej do tego nakłaniać. Nie czuj się przy tym też źle – pamiętaj, że bardzo często kwestia może nie dotyczyć bezpośrednio Twojego zachowania, a raczej po prostu wspólnego niedopasowania. Prawdopodobnie też byś to zauważyła na kolejnym spotkaniu.

Osobowość narcystyczna

O ile nieodzywanie się po pierwszej randce nie jest niczym złym i toksycznym, o tyle pewna część facetów zachowuje się w sposób manipulacyjny, nie odzywając się w trakcie trwania pozornie dobrze zapowiadającej się relacji. Często wynika to zaburzeń osobowości. Mowa konkretniej o osobowości narcystycznej, a więc domenie wielu toksycznych facetów.

Schemat zachowań wielu z nich jest bardzo podobny. Na początku starają się możliwie jak najbardziej zbliżyć Cię do siebie i wykorzystywać Twoją atencję i uwagę. Następnie działa tak, by na chwilę się od Ciebie odsunąć, na przykład właśnie poprzez przestanie odzywania się. Jego celem jest to, żebyś zastanawiała się nad tym, dlaczego tak się stało.

Osoby o zaburzeniach narcystycznych uwielbiają stawiać drugą osobę w stanie niepewności. Ich „ofiary” są zaangażowane w nieustanny cykl myślenia o narcyzie. Ciągle o nim myślą, zastanawiają się, czy wszystko robią dobrze i czy są wystarczające dla tego faceta. Kiedy on przestaje się odzywać, jego ofiara zastanawia się nad tymi kwestiami jeszcze bardziej i nie mogą pozbyć się tego rodzaju rozważań z głowy.

Dlaczego narcyzi działają w taki sposób? Przede wszystkim chcą i muszą mieć kontrolę nad drugą osobą, jeśli ta jest naprawdę nimi zainteresowana. Można śmiało powiedzieć, że są oni pewnego rodzaju wampirami energetycznymi, którzy żywią się energią pozyskiwaną z osób, którym na nich zależy. Smutna jest to rzeczywistość, ale prawdziwa, bo wielu mężczyzn działa w taki sposób.

facet-przestał-się-odzywać

Ghosting

Często jednak brak odzywania się zupełnie nie pokrywa się z teorią o osobowości narcystycznej. Osoby niezaburzone również często zachowują się w taki sposób, pozornie bardzo nieporządny. Jeśli macie świetny kontakt ze sobą, a on nagle przestaje się odzywać, może to być oznaka braku zainteresowania, nawet po dłuższym czasie.

W takim wypadku jeśli zastanawiasz się czy napisać do faceta, który przestał się odzywać, prawdopodobnie nie będzie miało to sensu. Jeśli jednak bardzo potrzebujesz potwierdzenia tego, co dokładnie miało miejsce, z pewnością dla swojego spokoju możesz zadzwonić lub po prostu napisać.

Oczywiście jeśli faktycznie chodzi o utratę pociągu romantycznego czy seksualnego, warto raczej dać drugiej osobie to do zrozumienia w inny sposób, niż ghosting. Można na przykład spotkać się i o tym porozmawiać, rozważając poszczególne rozwiązania, czy nawet po prostu napisać i podzielić się wątpliwościami.

W związku

Komunikacja jest, a przynajmniej być powinna, podstawą wszelkich relacji międzyludzkich. Niezależnie od tego, czy spotykacie się od kilku dni, czy też jesteście w długotrwałym związku, powinniście się komunikować.

Zdarza się, że jesteście w związku z długim stażem i nagle on przestał się odzywać. Oczywiście nie zawsze można wykluczyć zaburzeń narcystycznych czy chęci manipulacji, ale najczęściej powód w takiej sytuacji jest znacznie bardziej prozaiczny i mniej groźny. Sęk w tym, że warto jak najszybciej ten powód znaleźć i o nim porozmawiać. Najlepiej możliwie jak najbardziej szczerze.

Związki charakteryzują się swoimi prawami. Przede wszystkim jest to przestrzeń, w której dwie osoby powinny być wobec siebie szczere i transparentne – w innym wypadku dochodzi do nieporozumień i konfliktów. Tak jest również w takiej sytuacji. Jeśli ktoś przestaje się odzywać lub okazywać zainteresowanie, warto jak najszybciej o tym porozmawiać.

Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać, będąc z Tobą w związku? W takim wypadku jest to na wskroś konieczne i może uratować to, co jest między wami. Powody takiego zachowania są naprawdę różne. Może to być na przykład gorsza sytuacja życiowa, choroba kogoś bliskiego lub po prostu potrzeba przestrzeni.

W związkach normalne jest to, że jedna z osób chce mieć nieco więcej czasu i przestrzeni dla siebie. Jest to zupełnie naturalne i nie można mieć o to pretensji. Można mieć za to pretensje, bardzo słuszne, jeśli ktoś znika bez zapowiedzi, a Ty musisz zachodzić w głowę, co takiego się stało. O takich sprawach należy rozmawiać na bieżąco i ostrzegać drugą połówkę.

Pisanie do byłego chłopaka

Jest jeszcze jedna sytuacja – w której jesteście po zerwaniu, jednak mieliście po nim kontakt. Kwestia ta jest znacznie bardziej skomplikowana i zależy najbardziej od tego, jak wygląda sytuacja między wami. Tutaj warto wykazać się pewną dozą zrozumienia i wyrozumiałości, bo bardzo często odpoczynek od byłego partnera jest konieczny. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej co facet myśli po rozstaniu i jakie są fazy faceta po zerwaniu.

Ludzie po zerwaniu muszą ułożyć sobie pewne rzeczy w głowie i pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Szczególnie jeśli chodzi o długi, intensywny, wieloletni związek. Nawet jeśli przy samym zerwaniu ustaliliście, że będziecie nadal w relacjach przyjacielskich, nie można mieć pretensji o chęć odpoczynku nawet przez parę tygodni.

Subtelność jest tutaj bardzo ważna. Oczywiście można zabiegać z powrotem o kontakt z byłym, jednak najlepiej dać mu trochę czasu. Warto również wyczuć, czy aby na pewno ma on chęć kontaktu z Tobą. Składa się na to mnóstwo czynników.

kiedy-napisać-do-faceta

Czy napisać do faceta, który przestał się odzywać – podsumowanie

Podsumowując, wszystko zależy od sytuacji, w której się znajdujesz. Mnóstwo czynników wpływa na to, czy warto odezwać się do faceta, który przestał pisać. Jeśli chodzi o osoby z zaburzeniami narcystycznymi lub takie, które wyraźnie chcą Tobą manipulować – daj sobie spokój. Warto jednak ratować dobrze zapowiadające się relacje.

Pamiętaj również, że jest to miecz obosieczny. Często właśnie to ta druga osoba może mieć wrażenie, nawet jeśli jest błędne, że to Ty niczego nie inicjujesz. Przeanalizuj sytuację oraz poprzednie próby kontaktu. Może po prostu wystarczy, że Ty dasz znak życia i spytasz, co u niego? Rozwiązanie bardzo często jest o wiele prostsze, niż mogłoby się to wydawać. Pytanie o to, co jest nie tak oraz ogólna komunikacja to najważniejsze kwestie, jeśli chodzi o zdrowe relacje.

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.