Czy Warto Wracać do Ex? Dobra decyzja czy największy błąd?

Kolejny temat zasięgnęliśmy właśnie z naszego Twittera. I choć wedle wielu Twitter to raczej platforma wymiany poglądów, jest to również serwis społecznościowy na którym publikujemy najbardziej grzejące rzeczy oraz czerpiemy informacje na tematy, które najbardziej was interesują.

Dzisiejszym wyborem był wątek powrotu do byłego partnera. Czy decyzja o tym, to zwiastun samych błędów czy wręcz przeciwnie – powrót do ex ma szansę zakończyć się pozytywnie? Zanim podejmiesz decyzję zapoznaj się z naszym artykułem. Zapraszamy do czytania!

Powrót do byłego partnera.

Nad czym warto się zastanowić przed podjęciem decyzji o powrocie do byłego partnera?

Decyzja o tym czy warto wracać do ex dla wielu z was jest z pewnością wątkiem, który należy do grupy tematów skomplikowanych i wymagających przemyślenia. Nie jest to w żadnym wypadku nic dziwnego, gdyż często w grę wchodzą wtedy silne emocje – poświęć na to tyle czasu, ile tylko potrzebujesz.

Nikt nie ma prawa mówić Ci, jak masz przeżyć swoje życie, gdyż to nie o to chodzi, by żyć według zasad. Chodzi o to, by żyć jak najlepiej, gdyż życie mamy jedno. Więc zanim zdecydujesz się podjąć finalną decyzję – zastanów się czy będzie ona stratą Twojego czasu, czy też szansą na szczerą miłość.

Przyczyna rozstania

Tak, choć wielu mylnie powtarza kwestię tego, że przeszłość należy zostawić z tyłu i nie zadręczać sobie tym głowy – powód rozstania w przeszłości odgrywa tutaj naprawdę dużą rolę. Więc przed tym jak podejmiesz decyzję, jeszcze raz zastanów się czym było ono sprowokowane.

Powodem rozstania mogą być inne poglądy, inne oczekiwania od relacji czy też nawet zdrada. Każde rozstanie boli, ale nie każde jest też powodem, by przekreślać przyszłą relację ze swoim wcześniejszym, byłym partnerem.

Jak wyglądał wasz związek dotychczas?

Zastanów się jakie emocje towarzyszyły Ci podczas trwania relacji z Twoim eks partnerem. Czy odczuwałeś satysfakcję? Czy świadomość uczucia drugiej osoby była na tyle silna, by zaspokoić Twoje potrzeby? Czy czułeś, że spełniasz większość ich oczekiwań, czy też towarzyszyło Ci poczucie bycia niewystarczającym?

Każdy z tych aspektów jest ważny, gdyż ludzie nie zmieniają się w stu procentach, więc jeśli w przeszłości odczuwałaś niedosyt w którejś z wymienionych kwestii, istnieje bardzo duże ryzyko, że sytuacja może powtórzyć się ponownie. Nie bez powodu w polskim Internecie często przewija się hasło, że powrót do ex to wejście do tej samej rzeki.

Co czułeś po tym jak związek rozpadł się?

Warto wyciągnąć wnioski z emocji, które towarzyszyły Ci po waszym rozstaniu. Fakt, każdy człowiek jest inny i każdy ma prawo przechodzić takie momenty na swój sposób. Pamiętaj jednak, że nikt nie wie lepiej co jest dla Ciebie dobre niż Twoje serce – słuchaj go, serce i mózg to najlepsi doradcy.

Jeśli po odejściu byłej dziewczyny lub byłego partnera czułeś żal, że relacja dotarła ku końcowi, może powrót do kontaktu nie będzie takim złym pomysłem. Jeśli jednak czułeś ulgę płynącą z waszego rozstania – zastanów się czy dawanie drugiej szansy nie będzie błędem.

Czy jesteś gotowy dać drugą szansę?

Skoro już przepracowaliśmy najważniejsze punkty, warto skupić się na ostatni – jednak najbardziej kluczowym elemencie – czy Ty jesteś gotowy na powrót do Ex? Nie ma co się łudzić, powrót do byłego partnera nie jest łatwą decyzją i z pewnością nie każdy byłby w stanie podjąć się takiej decyzji w swoim życiu drugi raz.

Skup się na sobie oraz własnym szczęściu – zastanów się czy możesz odsunąć wspomnienia związane z rozstaniem oraz negatywne emocje z nim związane na bok. Czy podejmujesz decyzję o powrocie świadomie, czy też pod wpływem chwili i czystej lojalności względem drugiej osoby?

Czy warto wracać do ex?

Czy warto wracać do ex?

Fakt, powrót do byłego partnera można porównać z wchodzenie kilka razy do tej samej rzeki. Pamiętajmy jednak o jednym – rzeka ma nurt, który stale płynie, więc tak naprawdę wchodząc kolejny raz do tej samej rzeki, wchodzimy w coś zupełnie nowego.

Podobnie jest ze związkiem – decyzja o powrocie do ex jest indywidualną decyzją każdego z nas, do której zupełnie nikt nie może nas zmusić. Możemy jednak poświęcić swój czas, by poznać obecne intencje oraz podejście przeszłego partnera, by upewnić się w swojej decyzji.

Zatem… Czy warto wracać do ex? Dość ciężko odpowiedzieć na to pytanie w sposób oczywisty i jednoznaczny. Często zdarza się tak, że rozstanie jest powodem do zmiany, do obserwacji i wyciągnięcia wniosków oraz lekcji na przyszłość.

Może zdarzyć się jednak tak, że nowy związek z tą samą osobą nie będzie się różnił kompletnie niczym od tego jak wyglądał po raz pierwszy. Zdarza się i tak, więc w pierwszej kolejności musisz mieć szacunek do samego siebie oraz swoich odczuć. To ryzyko, którego musisz być w pełni świadomi.

Kiedy powrót do ex to błąd?

Zdarza się i tak, że decyzję o powrocie do przeszłej relacji podejmujemy pod wpływem impulsu lub poczucia samotności. Jest wiele czynników, które nie są najlepszym doradcą, a jednak wciąż popychają nas do podjęcia decyzji o powrocie.

Zastanów się, czy nie jest to spowodowane samotnością. Może znalezienie partnera to dla Ciebie wyzwanie? A może wyjście z nowej relacji obudziło w Tobie chęć powrotu? Zastanów się, czy to czysta chęć, czy też zdradliwy impuls.

A może to nie pierwszy raz? Może wasza relacja należy do bardziej skomplikowanych, a przy tym przepełniona jest ciągłymi rozstaniami i powrotami do siebie? Zastanów się, czy warto, skoro za każdym razem wyglądała ona tak samo, szanse na to, że zdarzy się to jeszcze raz są niezaprzeczalne.

Podsumowując…

Nasze życie przepełnione jest serią wzlotów i upadków, a każda relacja to właśnie lekcja, z której należy wyciągnąć wnioski. Jedne się kończą, inne zaś są przecinkiem w drodze do pełni naszej historii. I choć Udana Randka to blog poświęcony różnym sferom życia intymnego oraz prywatnego, tym razem nie podsuniemy Ci jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytania.

Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, by ułatwić Ci podjęcie decyzji indywidualnie. Prawda jest tylko jedna – i znasz ją właśnie Ty. Po prostu skup się na tym, co mówi Ci serce, zastanów się, czy druga osoba zasługuje na kolejną szansę oraz, czy rozstanie jest definitywną przeszkodą w waszym wspólnym życiu.

Miłość jest nieprzewidywalna, zaś związek to twór ciężki do zrozumienia – często decyzje o rozstaniu podejmujemy pochopnie. Czasem warto się zatrzymać, porozmawiać i zastanowić nad tym czy warto. Pamiętaj jednak cały czas o sobie – to Twoje szczęście powinno być najważniejsze.

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Portali Randkowych (Luty ’24)