Portal Randkowy Dla Rozwodników (Po 40 i Nie Tylko!)

Ostatnia aktualizacja: 28 maja, 2023

Nie każda miłość jest w stanie przetrwać liczne przeciwności losu, w związku z czym, bardzo często można usłyszeć o rozwodach, które obecnie stają się coraz większą normą w relacjach międzyludzkich.

Bez wątpienia wpływ na to ma fakt, że w odróżnieniu od wcześniejszych czasów, coraz mniej ludzi przejmuje się tym, co inne osoby pomyślą o tej sytuacji, a także tym, czy będą to w jakiś sposób komentować. W związku z rozwijającą się dynamicznie sytuacją, przeglądając internet, coraz częściej możemy natknąć się portal dla rozwodników.

Czy portale dla rozwodników różnią się od innych portali? Czy da się poznać kogoś nowego z ich pomocą? Jaki portal wybrać, aby znaleźć wymarzonego partnera? Wszystkiego tego dowiesz się, czytając ten artykuł.

Jak wybrać dobry portal dla rozwodników? Ranking najczęściej odwiedzanych serwisów randkowych.

W sytuacji, gdy poczujemy, że jesteśmy już gotowi, aby poznać kogoś nowego i znów wybrać się z kimś na pierwszą randkę, do poszukiwań odpowiedniej osoby idealnie nada się któryś z portali dla rozwodników. Oto lista najczęściej wybieranych portali, pomagających nam poznać idealną drugą połówkę:

Najwyżej Ocenione Portale Randkowe Dla Rozwodników – Ranking 2022:

Zwycięzca Testu Redakcji i Użytkowników
maj 2023

Be2 – Najlepszy Portal Randkowy Dla Rozwodników

be2 - logo i opinie

Ocena: 4.61/5
1559 głosów

loga bezpieczenstwa i dostępności
be2 - logo i opinie

Ocena: 4.61/5
1559 głosów

Zalety portalu

Codzienna spora ilość nowych użytkowników
Test umożliwiający dopasowanie nam idealnych partnerów
Możliwość prowadzenia rozmów z innymi użytkownikami w tym samym czasie
Brak limitów zdjęć i rozmów
Nastawiony praktycznie wyłącznie na poważne relacje

Pozostałe propozycje

singles50 logo

Ocena: 4.51/5
575 głosów

Singles50

singles50 logo

Ocena: 4.51/5
575 głosów

Zalety portalu

✅ Idealny dla osób w wieku powyżej 50 roku życia, jednak świetnie nada się dla każdej osoby pragnącej wybierać się na randki
✅ Spora ilość aktywnych użytkowników
✅ Darmowe konto
✅ Możliwość wybierania regionu, w którym będziemy szukać bliskiej nam osoby
❌ Brak wersji w języku ukraińskim

erodate logo opinie

Ocena: 4.44/5
891 głosów

Erodate

erodate logo opinie

Ocena: 4.44/5
891 głosów

Zalety portalu

✅ Brak opłat przy zakładaniu konta
✅ Intuicyjny interfejs ułatwiający poszukiwania drugiej osoby
✅ Jeden z największych portali randkowych
✅ Wyrównany podział użytkowników względem płci
❌ Niektóre konta okazują się fałszywe

mydates logo

Ocena: 4.39/5
393 głosów

myDates (FlirtHits)

mydates logo

Ocena: 4.39/5
393 głosów

Zalety portalu

✅ Portal ułatwiający znaleźć miłość w prosty i szybki sposób
✅ Jeden z największych portali randkowych
✅ Przejrzysty i intuicyjny interfejs
✅ Możliwość wysyłania nieograniczonej ilości wiadomości
❌ Słabsza weryfikacja kont użytkowników

academic singles logo

Ocena: 4.32/5
865 głosów

Academic Singles

academic singles logo

Ocena: 4.32/5
865 głosów

Zalety portalu

✅ Ogromna ilość użytkowników nastawionych na poznawanie nowych osób
✅ Skrupulatna weryfikacja nowych użytkowników, zapewniająca bezpieczne korzystanie
✅ Konta zakładają zarówno kobiety, jak i mężczyźni
✅ Przyjazny dla osób homoseksualnych
❌ Przewyższająca ilość kont należących do mężczyzn

Dlaczego powstały osobne portale randkowe dla osób po rozwodzie?

Zwiększająca się liczba osób rozwiedzionych nie dziwi już praktycznie nikogo. Z roku na rok możemy spotkać się z rosnącą aprobatą tego rozwiązania, co znacznie przyczynia się do podejmowania decyzji o rozwodzie. Czasy, w których ludzie poznawali się na pierwszej randce i spędzali ze sobą całe życie, odchodzą w zapomnienie w coraz szybszym tempie.

Według danych z resortu sprawiedliwości, w pierwszej połowie 2021 roku, aż 38 662 par postanowiło wnieść wniosek o rozwód. To aż 14% więcej niż w 2020 roku.

Wiele osób zastanawia się nad tym, skąd właściwie wziął się pomysł na portale randkowe dla rozwodników. Biorąc pod uwagę ilość tradycyjnych portali umożliwiających umawianie się na randki, może wydawać się, że nie ma potrzeby na stworzenie specjalnych portali dla rozwodników. Jak widać jednak po stale rosnącej ilości, potrzeba ta jest i wciąż pozostaje niezaspokojona. Skąd jednak bierze się konkretnie taka potrzeba?

Jednym z największych problemów, na który narzekają osoby po rozwodzie, jest to, że przyznając się drugiej osobie od początku znajomości do tego, że są rozwodnikami, bardzo ciężko jest im znaleźć kogoś, kto to zaakceptuje. Niestety, pomimo rosnącej akceptacji społecznej rozwodów, nie każdy jest gotowy do tego, aby szukać u takiej osoby nowej miłości.

Zachęcamy także do sprawdzenia naszego rankingu z najlepszymi darmowymi portalami randkowymi – możesz przejść do niego klikając tutaj.

Bardzo często można spotkać się z obawami dotyczącymi poprzednich związków. Wiele doświadczeń, które odcisnęły swoje piętno, dzieci z poprzedniego związku, kontakt z byłymi lub nieprzychylne zdanie rodziny na temat tego, że wybrana przez nas osoba jest kimś po rozwodzie.

W związku z tym, poszukiwania nowego partnera do długotrwałego związku, mogą okazać się niezłym wyzwaniem. Z myślą o takich problemach powstał niejeden portal randkowy dla rozwodników, umożliwiający zapewnienie sobie nowego życia, u boku kochającej osoby, która akceptuje fakt rozwodu.

Kolejnym ważnym aspektem portali, które umożliwiają randkowanie osobom po rozwodzie, jest to, że swoje konta zakładają na nich w większości osoby po rozwodzie. Dzięki temu nikt nie musi ukrywać tej informacji, martwiąc się o to, że wspominając o tym na pierwszym spotkaniu, przestraszy swoją wybrankę lub wybranka.

Osobom, które wybrały drogę rozwodu, o wiele łatwiej będzie prowadzić rozmowy z kimś, kto również przeżył podobną sytuację i ma podobne doświadczenie. Znalezienie osoby na tradycyjnych portalach randkowych, która zrozumie naszą historię, nie oceniając nas przy okazji, może okazać się niezwykle wymagającym i czasochłonnym zadaniem.

portale-randkowe-dla-rozwodników

Czy portal randkowy dla rozwodników różni się czymś od pozostałych?

Przeglądając większość portali randkowych, w łatwy sposób możemy zauważyć to, że nie różnią się w ogromnym stopniu od pozostałych portali. Podobnie jak w przypadku ogólnych serwisów randkowych, korzystając z nich, możemy poznać nowe osoby, które podobnie jak my, pragną nawiązać nową znajomość, poznać się bliżej i być może znaleźć nową miłość.

Zdecydowana różnica, jaka istnieje, pomiędzy wspomnianymi portalami jest to, że na portalach randkowych dla osób po rozwodzie, zdecydowana większość to osoby, które są w trakcie lub mają już za sobą rozwód. To bardzo istotne, ponieważ ułatwia nam to poznanie osób, które podobnie jak my, wiedzą czym jest rozwód i jakie emocje i odczucia potrafi za sobą nieść.

Pozostałe kwestie z reguły nie różnią się od siebie w dużym stopniu. Na obydwu typach portali możemy spotkać osoby w różnym wieku i z niemal każdej części kraju. W obu przypadkach podobnie również możemy spotkać osoby, które są zainteresowane stworzeniem tradycyjnego związku, lub takie, które interesuje wyłącznie spędzenie czasu obok drugiej osoby i przelotny seks bez zobowiązań.

Czego unikać na randce z osobą rozwiedzioną?

Wybierając się na spotkanie z osobą rozwiedzioną, warto wziąć pod uwagę fakt, że nie każdy temat może okazać się dobry do rozmowy. Rozpoczynając nieodpowiedni temat, możemy sprawić, że cały dobry nastrój budowany przez długi czas, w jeden moment zostanie zepsuty. Nawet w przypadku ogromnej otwartości naszego rozmówcy lub rozmówczyni, warto mieć z tyłu głowy, że wszystko ma swoje granice.

Do takich tematów zdecydowanie należą pytania o przyczyny rozstania. Nie każdej parze udało się rozstać w zgodzie, a wiele z nich ma wciąż nierozwiązane sprawy. Drążenie tego tematu może sprawić, że wszystkie przykre wspomnienia powrócą w jednym momencie.

Kolejny temat, którego nie warto rozpoczynać, to rozmowa na temat relacji z byłymi partnerami. Dopytując o nich, możemy sprawić wrażenie zbyt ciekawskich. Dodatkowo nigdy nie wiemy, które pytania mogą okazać się trudne dla wybranej przez nas osoby.

Podsumowanie

Rozwodnicy mają dzisiaj wiele możliwości w poszukiwaniu swojej drugiej połówki. Te portale randkowe, o których powiedzieliśmy są tylko kilkoma spośród wielu dostępnych na rynku. Każdy z nich oferuje coś innego i można wybrać odpowiedni dla siebie. Wiemy, że po rozwodzie może być trudno zacząć znowu od zera i udać się na randkę, ale warto spróbować, bo może to być początek czegoś pięknego. Przeczytaj nasze inne artykuły, aby dowiedzieć się więcej o tych portalach randkowych i wybrać najlepszy dla siebie.

Źródła i dalsza lektura:

  • https://www.researchgate.net/profile/Pawel-Rydzewski/publication/322162513_Rozwod_-_zjawisko_wielowymiarowe/links/5a49e14aaca272d294622ecd/Rozwod-zjawisko-wielowymiarowe.pdf
  • https://repozytorium.kul.pl/handle/20.500.12153/3175
  • https://bibliotekanauki.pl/articles/2141310.pdf

Kliknij aby zagłosować
[Łącznie głosów: 1 Średnia ocena: 4]

Nasza ocena:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.