Menopauza nie taka straszna – co warto wiedzieć o pielęgnacji ciała i twarzy?

Menopauza, czyli trwałe zahamowanie miesiączki występuje u kobiet będących w różnym wieku, ale w Polsce najczęściej około 50-tki. Sam proces może przebiegać praktycznie bezobjawowo lub z nasilonymi stanami zarówno złego samopoczucia, jak również wybuchów gorąca, kołatania serca. Możemy też doświadczyć wyjątkowo złej kondycji skóry, która jest naturalnym stanem wynikającym ze zmian hormonalnych. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o siebie w okresie menopauzy to koniecznie zajrzyj do informacji zamieszczonych poniżej!

Menopauza – kilka faktów o których musisz wiedzieć!

Menopauza to naturalny etap dojrzewania w życiu każdej kobiety. W praktyce oznacza on, że płodność kobiety się kończy, a w ciele zaczynają zachodzić inne istotne zmiany. Najczęściej menopauzie towarzyszą takie objawy, jak zmiana nastrojów, depresja, kołatanie serca, czy wybuchy gorąca. Istotne zmiany są jednak widoczne także w ogólnej kondycji skóry i włosów.

Przede wszystkim wpływ na to mają zachodzące zmiany w organizmie, związane z gospodarką hormonalną kobiety. Wiele pań narzeka np. na to, że zmarszczki są dużo bardziej widoczne, a skóra staje się szara, pozbawiona witalności i nie prezentuje się już tak dobrze, jak wcześniej. Okazuje się, że menopauzie towarzyszą także zmiany w kondycji włosa.

Te zaczynają wypadać, tracić elastyczność, a na środku głowy może pojawić się szerszy, niż dotychczas przedziałek. Wszystkie te aspekty urody mogą wpływać bardzo negatywnie na nasze samopoczucie, a co zrobić, by poczuć się lepiej?

Pielęgnacja skóry po menopauzie – jaki zestaw kosmetyków dobrać?

Jeśli przeszłaś menopauzę i masz świadomość zachodzących zmian w organizmie to pewnie wiesz, że trzeba zacząć na nie reagować? W istocie ważna jest w tym okresie dbałość o to, by skóra w dalszym ciągu pozostawała elastyczna i witalna. Lepszą kondycję skóry można przywrócić kosmetykami, a można też zastosować poważniejsze kroki w postaci zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Zanim jednak się na nie zdecydujesz opowiemy Ci o kilku innych możliwościach do wyboru.

Przede wszystkim sięgaj po kosmetyki z kwasem hialuronowym i kolagenem. Oba składniki nie tylko mają korzystny wpływ na poczucie jędrności, ale również zapobiegają wiotczeniu skóry. Skóra po menopauzie potrzebuje również nawilżenia, które może zapewnić także kwas hialuronowy i kolagen.

Wiele kobiet po systematycznym zastosowaniu odpowiednich kosmetyków zauważa zmiany w postaci lepszego nawilżenia, spłycenia drobnych zmarszczek, jak również widocznego napięcia. Co ważne, wiele z kosmetyków dedykowanych skórze w okresie menopauzy wpływa korzystnie również na to, jak jest ona chroniona przed promieniowaniem UV oraz działaniem czynników zewnętrznych.

Po menopauzie bardzo ważnym etapem w pielęgnacji skóry jest także jej oczyszczanie. Temu etapowi poświęć nieco więcej czasu, by zmniejszyć widoczność porów i niedoskonałości. 

Czas menopauzy nie musi przynieść Ci samych trudnych momentów. Możesz czuć się w czasie zachodzących zmian dobrze, pod warunkiem, że właściwie o siebie zadbasz. Miej na uwadze wszystkie wskazówki i ciesz się każdą chwilą.

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Ranking (Lipiec ’24)