Jak Zapytać Dziewczynę o Związek? Kiedy i Jak To Zrobić?

Randkowanie dla wielu osób jest sprawą dość skomplikowaną. Aby dobrze wypaść w oczach potencjalnej drugiej połówki i po prostu zyskać zainteresowanie dziewczyny, trzeba niekiedy się postarać. Jeśli jednak rozmowa dobrze się klei, a ona wyraźnie Cię lubi, niekiedy wystarczy zapytać „zostaniesz moją dziewczyną?”, choć oczywiście nie zawsze sprawdzi się taka bezpośrednia taktyka.

Dowiedz się, jak zapytać dziewczynę o związek w odpowiedni sposób i czy pytanie wprost zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, że scenariuszy jest mnóstwo i każdy z nich zależy od konkretnej sytuacji, jednak pewne porady są z pewnością na tyle uniwersalne, że będziesz mógł część z nich wprowadzić w życie.

Jak zapytać dziewczynę o związek?

Czy zostaniesz moją dziewczyną?

Bardzo często zdarza się, że już w trakcie pierwszych spotkań przez myśli niektórych z nas przewija się chęć bycia w związku z daną osobą. Zwykle wiąże się to z początkowym zauroczeniem, które bywa naprawdę bardzo silne. Nie możesz jednak dać się zwieść tego rodzaju emocjom. Zwykle na początku relacji damsko-męskiej zauroczenie nieco przekłamuje obraz drugiej osoby w taki sposób, że szybko zaczynasz stawiać pomnik tej osobie i idealizować ją. A bywa to naprawdę zgubne.

Jeśli pewna dziewczyna okazuje Ci dużo uwagi, a randkowanie z nią jest przyjemne, nie możesz podejmować pochopnych decyzji. Jeśli zapytasz o rozpoczęcie związku już na drugiej albo trzeciej randce lub dziewczyna sama wyjdzie z taką propozycją, to możesz być pewny, że wszystko zepsuje się dużo szybciej, niż oboje byście tego chcieli. Po takim czasie nie można stworzyć nic sensownego, o czym być może przekonałeś się kiedyś Ty lub Twoi znajomi.

Nie wiesz jak podtrzymać rozmowę? Sprawdź najlepsze pytania do dziewczyny.

Zatem jeśli chodzi o pierwsze randki, odpuść sobie rozważania na temat, jakim jest bycie razem. Pierwsze kilka lub kilkanaście spotkań to odpowiedni czas do tego, aby lepiej poznać potencjalną drugą połówkę. Warto dowiedzieć się o niej jak najwięcej i zorientować się, czy aby na pewno tak naprawdę lubicie spędzać ze sobą czas. Jest to podstawa zdrowej romantycznej relacji, więc warto podejść do sprawy bardzo na spokojnie i, kolokwialnie rzecz ujmując, zbadać nieco teren.

Jak wzbudzić zainteresowanie dziewczyny?

Zanim ułożysz sobie z kimś przyszłość, z pewnością powinieneś zrobić dobre wrażenie na pierwszych spotkaniach. Jest to właściwy moment, aby opowiedzieć o sobie i zaprezentować się z jak najlepszej strony, ale jednocześnie zweryfikować, czy potencjalna partnerka spełnia Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że nawet cierpiąc na bezbrzeżną samotność nie możesz chwytać się każdej możliwej okazji na związanie się z kimś, bo na dłuższą metę na obie strony czeka frustracja i brak zadowolenia z relacji.

Musisz określić swoje wymagania i oczekiwania wobec potencjalnej partnerki – tak samo, jak prawdopodobnie ona wobec Ciebie. W trakcie spotykania się ze sobą poznajecie swoje charaktery, zainteresowania i oczekiwania, a przy okazji szczera rozmowa pomoże w wyjawieniu wspomnianych wymagań wobec dłuższej relacji czy związku.

Aby zainteresować dziewczynę swoją osobą, nie możesz się zmieniać ani jakkolwiek modyfikować na siłę swojego charakteru. Pamiętaj, że mowa w perspektywie o stałym związku, więc wszelkie kłamstwa albo nienaturalne zachowania z pewnością bardzo szybko wyjdą na jaw. Musisz być w pełni sobą i wydobyć z siebie wszystko to, co możesz zaproponować ewentualnej drugiej połówce. Jeśli oboje po kilku lub kilkunastu spotkaniach będziecie czuć do siebie przywiązanie, a być może i zauroczenie, to z pewnością warto podjąć pierwsze próby związane z tworzeniem relacji damsko-męskiej.

jak-zapytac-o-zwiazek-3-jpg

Kiedy zapytać o związek?

Jeśli postanowisz związać się konkretnie z tą dziewczyną, z którą aktualnie się spotykasz, z pewnością trapią Cię pytania odnośnie tego, kiedy i jak zapytać dziewczynę o związek. Oczywiście musisz mieć świadomość, że dokładne wytyczne zależą od przypadku, który Cię dotyczy. Inaczej o związek pytają nastolatkowie, a inaczej ludzie po pięćdziesiątce; inaczej sytuacja wygląda w trakcie luźnego randkowania, a inaczej już po zamieszkaniu ze sobą. Nie można poniższych rad traktować stuprocentowo w odniesieniu do Twojej sytuacji, ale z pewnością możesz z nich nieco zaczerpnąć, aby skutecznie wejść w nową relację.

Zanim spytanie o związek w ogóle wejdzie w grę, musisz zorientować się, na jakim etapie relacji jesteście. Nie ma sensu zadawać tego pytania w momencie, w którym nawet nieszczególnie się jeszcze znacie (nawet pomimo wyznania zauroczenia z obu stron). Decyzja powinna być świadoma, a najlepiej przy okazji odpowiednio uargumentowana. Najbardziej naturalne jest zapytanie o związek, gdy widzieliście się już co najmniej kilkanaście razy i jesteście pewni swojego podejścia do relacji, które powinno się w miarę możliwości jak najbardziej ze sobą pokrywać.

Jeśli nie jesteś pewny, czy druga osoba również chce dążyć do związku, powinieneś dokładnie przeanalizować schematy zachowań, które między wami istnieją. Mowa tutaj przede wszystkim o drobnych, pozornie subtelnych gestach. Wśród nich jest chociażby to, czy chodzicie za rękę, jak się do siebie zwracacie oraz w jaki sposób spędzacie razem czas. Jeśli wykazujecie wobec siebie dużo czułości i jest ona z obu stron w podobnym natężeniu, z pewnością masz podstawy, by przypuszczać, że dziewczyna, z którą się spotykasz, również pragnie wejścia w relację. Jest to odpowiedni moment na to, aby spytać o związek lub jakkolwiek zakomunikować, że go chcesz.

Kiedy nie pytać o związek?

Oczywiście istnieje również szereg czynników, w obliczu których nie powinieneś nawet szczególnie myśleć o tym, aby zaproponować wejście w głębszą relację damsko-męską. Jeśli wysyłając w drugą stronę dużo czułości nie otrzymujesz jej z powrotem albo czujesz, że angażujesz się w tę relację znacznie bardziej niż ona, z pewnością powinieneś nieco się zatrzymać ze wszelkimi deklaracjami.

Pamiętaj również, że, delikatnie rzecz ujmując, nie wszyscy ludzie na świecie są uczciwi. Jeśli gonitwę myśli powoduje u Ciebie dziwne zachowanie drugiej osoby, powinieneś z pewnością uważać i wychwytywać tak zwane czerwone flagi. W obecnych czasach mnóstwo osób kłamie w relacjach międzyludzkich, niekiedy na przykład wyznając miłość, chcąc po prostu poczuć się chcianym. Sprawa jest dość skomplikowana, ale odrobina wyczucia i szereg szczerych rozmów z pewnością wyjaśnią, czy relacja jest szczera tylko z jednej strony, czy nie.

Wiele osób myśli, że spytanie o związek to zupełnie męska rola. Bo to facet pyta i to on powinien w takiej sytuacji nosić metaforyczne spodnie, nie dopuszczając możliwości, że kobieta również jest w stanie przejąć inicjatywę. Jest to ze wszech miar błędne rozumowanie, ponieważ w obecnych czasach nie ma nic dziwnego w kobiecie, która wykonuje pierwszy, a nawet i kolejne kroki. Wielu mężczyzn nie jest w stanie przyjąć tego do wiadomości, ale Ty powinieneś, jeśli liczysz na zdrową relację damsko-męską.

jak-zapytac-o-zwiazek-2-jpg

W jakich okolicznościach zapytać dziewczynę o związek?

Kiedy wszystkie czynniki zdają się sugerować, że związek jest bardzo blisko, z pewnością zastanawiasz się, w jakich okolicznościach zapytać o bycie razem. Opcji tutaj również jest kilka, a każda z nich zależy oczywiście od kontekstu, sytuacji i tego, w jaki sposób do tej pory przebiegała wasza relacja.

Wszyscy doskonale znamy schematy kojarzone głównie z seriali czy filmów. Popkultura wpoiła nam, że tego rodzaju sytuacjami rządzą określone mechanizmy i że trudno jest wyjść poza pewne ramy. W praktyce jednak życie wygląda znacznie bardziej niejednoznacznie, a my nie musimy się zamykać w pewnych bańkach narzucanych nam przez kulturę i społeczeństwo.

Oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kobieta pierwsza zapytała o związek (kto wie, może dziewczyna, z którą się spotykasz, właśnie coś takiego planuje zrobić). Ponadto nie musisz starać się, aby zapytać o związek w najbardziej romantycznym momencie, jaki tylko jest możliwy. Jeśli będziesz się nastawiał, że spytasz o związek w trakcie zachodu słońca lub w określonym miejscu, kiedy akurat nie będzie tam ludzi… nie musisz się przejmować takimi kwestiami. Oczywiście romantyzm jest wymagany w takich sytuacjach, ale zdecydowanie można go zbudować po prostu słowami, a nie okolicznościami.

Skoro już o słowach mowa, z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób wypowiedzieć pytanie o związek. Jak zapytać dziewczynę o związek w prosty sposób i uznać, że jesteście parą? Niektórzy twierdzą, że można spytać wprost, inni zaś, że pytanie powinno być ubrane w nader romantyczne słowa w rodzaju „czy chcesz spędzić ze mną następne miesiące życia?” albo „czy zechcesz zostać moją panią?”. Wszystko zależy od Twojego i jej usposobienia oraz podejścia do tego rodzaju spraw.

Choć może wydawać się to mało romantyczne, najlepszym i najbardziej zdrowym wyjściem wydaje się przeprowadzenie długiej i poważnej rozmowy na temat związku. Najpierw warto dowiedzieć się, czy druga strona też chce być z tobą w relacji romantycznej, a później niejako ustalić pewne zasady. Warto wyjaśnić sobie nawzajem wymagania i oczekiwania, a także pewne plany lub zamiary dotyczące rozwoju tej relacji. Dzięki temu stworzycie świetne fundamenty pod stworzenie relacji na resztę życia.

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking (Czerwiec ’24)