Portal Dla Samotnych Rodziców – Który Najlepszy w 2023?

Ostatnia aktualizacja: 27 maja, 2023

Spotykanie się z innymi, będąc jednocześnie samotnym rodzicem, nie należy do najprostszych i specjalnie przyjemnych rzeczy. O tym, ile pracy i czasu należy poświęcić, na wychowanie dziecka, doskonale wie każdy samotny rodzic. Niestety, bardzo często pochłania to na tyle dużo czasu, że znalezienie go na to, aby poświęcić się innym przyjemnościom, jest niemożliwe.

Z pomocą dla samotnych ojców i matek, powstały specjalne dedykowane serwisy randkowe. Umożliwiają one poznawanie nowych osób, bez konieczności zaniedbywania swoich obowiązków. W tym artykule dowiesz się, jakie są portale randkowe dla samotnych rodziców, jakie są ich wady i zalety, a także czym różnią się od pozostałych.

Ranking Najpopularniejszych Portali Dla Samotnych Rodziców w 2023:

Zwycięzca Testu Redakcji i Użytkowników
maj 2023

Be2

be2 - logo jednego z najlepszych portali randkowych

Ocena: 4.86/5
1566 głosów

loga bezpieczenstwa i dostępności
be2 - logo jednego z najlepszych portali randkowych

Ocena: 4.86/5
1566 głosów

Be2.pl to nowoczesny portal randkowy, z którego w ogromnym stopniu korzystają samotni rodzice. Jedną z jego największych zalet jest ogromna liczba użytkowników. Oprócz tego serwis szczyci się wyjątkowym bilansem płci, z której 57% to kobiety, a 43% to mężczyźni. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych serwisów dla samotnych rodziców.

Zalety i wady portalu:

Przeważająca ilość profili użytkowników należy do kobiet
Jeden z największych serwisów randkowy dla samotnych rodziców
Możliwość ściągnięcia aplikacji na Androida i IOS
Duża liczba filtrów umożliwiających wybranie najlepszego partnera
Konieczność rejestracji, aby móc sprawdzić portal

🔥 📈  W tym tygodniu do Be2 dołączyło:
1234 kobiety, 611 mężczyzn

Wybrana opinia:

” Z Be2.pl korzystam od około roku. W tym czasie udało mi się poznać mnóstwo interesujących osób. Najbardziej zaskoczyło mnie to, że poznałam tam mnóstwo samotnych mężczyzn. O Be2.pl dowiedziałam się od moich koleżanek, które również samotnie wychowują swoje dzieci i nie mają czasu na to, aby umawiać się na randki w standardowy sposób. Według mnie Be2.pl to najlepszy portal nie tylko dla samotnych rodziców, ale także dla wszystkich osób, które pragną poznać kogoś bliskiego i stworzyć z nim wyjątkową relację.

Dagmara S. 36 lat, Poznań  Konto zweryfikowane

Pozostałe propozycje

academic singles logo

Ocena: 4.65/5
677 głosów

Academic Singles

academic singles logo

Ocena: 4.65/5
677 głosów

Academic Singles jest portalem, który umożliwia samotnym rodzicom poznanie nowych osób, bez konieczności wychodzenia z domu i zostawiania dzieci pod czyjąś opieką. Jedną z jego największych zalet jest to, że ten serwis randkowy stara się łączyć ze sobą osoby wykształcone, dzięki czemu znacznie zawęża grono osób i zwiększa możliwość na poznanie wyjątkowych osób.

Zalety i wady portalu

✅ Świetny portal dla samotnych matek
✅ Możliwość poznania osób nie tylko z Polski
✅ Przeznaczony dla osób wykształconych
✅ Łatwy i przyjemny w korzystaniu
❌ Dłuższy czas rejestracji na portalu

erodate logo opinie

Ocena: 4.47/5
600 głosów

Erodate

erodate logo opinie

Ocena: 4.47/5
600 głosów

Samotni rodzice w zdecydowanej większości szukają spokojnego, ułożonego partnera i poważnego związku. Co jednak, gdy tak nie jest? Gdy chcą jedynie oderwać się od swoich dotychczasowych zajęć i nawiązać krótką, niezobowiązującą relację? Wtedy z pomocą przychodzi Erodate. Portal nastawiony raczej na szybkie i krótkotrwałe relacje. Choć nie tylko. Zdecydowanie warty uwagi.

Zalety i wady portalu

✅ Nastawiony na szybkie randki i krótkie relacje
✅ Ogromna liczba użytkowników
✅ Spora część użytkowników to kobiety
✅ Bardzo znany portal z renomą
❌ Jeśli szukasz czegoś poważnego, ten portal nie jest dla Ciebie

singles50 logo

Ocena: 4.31/5
835 głosów

Singles50

singles50 logo

Ocena: 4.31/5
835 głosów

Kolejnym portalem, który bezapelacyjnie warto odwiedzić, jest Singles50. Z jego pomocą, z łatwością można znaleźć odpowiednią osobę z podobnymi przeżyciami i zrzucić z siebie cały ciężar. Jako jeden z niewielu, ten portal randkowy dla samotnych rodziców skupia w sobie osoby, które ukończyły już 40 lat i wciąż interesują ich nowe znajomości. Dzięki prostemu i przejrzystemu interfejsowi odnajdzie się na nim każda samotna mama i tata, niezależnie od wieku.

Zalety i wady portalu

✅ Spora część użytkowników to osoby po 40 roku życia
✅ Umożliwia poznanie miłości na całe życie
✅ Spora część użytkowników to osoby z dziećmi
Bezpieczny portal dla samotnych osób
❌ Dłuższy niż standardowy czas weryfikacji nowych użytkowników

Czy portal randkowy dla samotnych rodziców ma sens?

To, czy uda się nam poznać kogoś wartościowego za pomocą serwisu randkowego, w dużej mierze zależy od tego, jaki portal wybierzemy. Jeżeli wybieramy ogólne serwisy randkowe, istnieje spora szansa na to, że uda się nam kogoś poznać, jednak po czasie może okazać się, że swój wolny czas woli spędzać w sposób zupełnie inny niż my.

Niestety, wciąż często można spotkać się z sytuacją, w której przyznając się do tego, że masz dziecko, zostaniemy odrzuceni przez drugą stronę. Z myślą o takich sytuacjach powstały serwisy, na których swoje konta zakładają samotni rodzice. Dzięki temu mogą oni poznać osoby im podobne, które doskonale rozumieją, jak wygląda życie, gdy jest się samotnym ojcem lub matką.

Portal dla samotnych matek lub ojców jest tym, czego od dawna brakowało tej grupie społecznej. Pomaga on nawiązać znajomość osobom, które nie dysponują tak rozległymi możliwościami czasowymi, jak osoby, które nie posiadają potomstwa.

Portal-dla-samotnych-rodziców-2

Czy da się znaleźć miłość na portalu dla samotnych?

Decydując się na poszukiwania bliskiej osoby z pomocą serwisu randkowego, trzeba wziąć pod uwagę to, że może zająć nam to dłuższy czas. Dla wielu osób dzieci są przeszkodą w budowaniu związku. Wybierając jednak serwis randkowy, na którym możemy poznać inne osoby, które także mają dziecko, znacznie zwiększamy swoją szansę na to, aby poznać kogoś inną samotną osobę posiadającą dzieci.

Zachęcamy także do sprawdzenia innego naszego rankingu, gdzie znajdziesz najlepsze darmowe portale randkowe dla samotnych.

Portale randkowe nie gwarantują odnalezienia szczęścia, jednak w ogromnym stopniu przyczyniają się do tego. Dzięki nim możemy poznać nową osobę jeszcze zanim umówimy się na spotkanie. Internet daje nam szanse, których nie udałoby się stworzyć bez jego pomocy. Warto więc nie zamykać się na nowe miejsca podczas poszukiwania bliskiej osoby, tylko otworzyć się na wszystkie możliwości.

Czy trzeba ograniczać się do jednego serwisu?

Zdecydowanie nie. Podczas poszukiwań bliskiej osoby, warto spróbować założyć konto na każdym dostępnym serwisie randkowym. Ograniczając się do jednego serwisu, jest spora szansa na to, że druga osoba, która idealnie do nas pasuje, założyła konto w innym miejscu, przez co nie będziemy w stanie nawiązać z nią kontaktu. Każda osoba, która pragnie założyć konto w wybranym serwisie, ma do tego pełne prawo. Dodatkowo wiele serwisów oferuje możliwość darmowego założenia konta, bez konieczności płacenia za to.

Portal randkowy z mamami – czy taki w ogóle istnieje?

Tak, istnieją portale randkowe skierowane do mam, które szukają nowych znajomości czy związków. Przykłady takich serwisów to np. Singleparentmeet (dla samotnych rodziców) czy Singlemum (dedykowane dla samotnych mam).

Te strony umożliwiają poznawanie osób w podobnej sytuacji życiowej i mają na celu ułatwienie nawiązywania relacji między samotnymi matkami oraz potencjalnymi partnerami rozumiejącymi ich szczególne potrzeby i wyzwania związane z wychowywaniem dzieci.

O czym warto pamiętać, zakładając konto?

Jedną z najważniejszych rzeczy, o której bezwzględnie należy pamiętać podczas korzystania z serwisów randkowych, jest bezpieczeństwo. To, jaki serwis wybierzemy, będzie miało ogromne znaczenie nie tylko w kwestii poznawania nowych osób, ale także tego, aby robić to bezpiecznie i odpowiedzialnie.

Zanim założymy konto na wybranym przez nas serwisie, należy sprawdzić najpierw opinie na jego temat. Jeżeli napotykamy sporą liczbę negatywnych komentarzy, może świadczyć to o tym, że serwis nie jest w pełni bezpieczny.

Właśnie dlatego, dobrym wyjściem jest zapoznanie się z listą najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych portali. Wiele z nich przykłada szczególną uwagę do tego, aby zapewnić swoim użytkownikom pełne bezpieczeństwo i komfort podczas korzystania z serwisu. Niestety, ale wciąż możemy spotkać się ze sporą liczbą oszustów, którzy zakładają fałszywe konta, podając się za kogoś zupełnie innego, niż są w rzeczywistości. Odpowiedzialne serwisy społecznościowe przykładają szczególną uwagę do procesu weryfikacji, podczas zakładania konta.

Portal-dla-samotnych-rodziców-3

Podsumowanie – strony dla samotnych rodziców

Każdy z nas zasługuje na miłość i szansę, aby odnaleźć bliską sobie osobę, niezależnie od tego, czy jest się samotną osobą z dzieckiem, czy kimś bez potomstwa. Dzięki specjalnym stronom dziś mamy możliwość poznania nowych osób, bez konieczności opuszczania domu i pozostawiania dzieci pod opieką innych osób.

Biorąc pod uwagę stale rosnącą liczbę rozwodów, samotni rodzice to stale rosnąca grupa społeczna, która także ma swoje wyjątkowe potrzeby, na które standardowe serwisy nie są czasem w stanie znaleźć odpowiedniego rozwiązania. Dla wielu osób dzieci są sporym wyzwaniem, przez co często zamykają się na osoby, które posiadają już swoje pociechy.

Wybierając strony, na których możemy znaleźć także innych ludzi, które mają już dziecko lub dzieci, znacznie zwiększamy szanse na to, aby poznać kogoś, kogo nie będzie stresowała rozmowa o dziecku i wszystkim, co z nim związane.

Źródła i dalsza lektura:

  • https://repozytorium.ukw.edu.pl/bitstream/handle/item/1668/Justyna%20Krajewska%20Etyczne%20dylematy%20uzytkownikow%20portali%20i%20forow%20internetowych.pdf?sequence=4&isAllowed=y
  • https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/211227
  • http://www.aps.edu.pl/media/2129589/wybrane-problemy-spo%C5%82eczne_e-book.pdf#page=33
  • http://www.aps.edu.pl/media/2129589/wybrane-problemy-spo%C5%82eczne_e-book.pdf#page=33

Kliknij aby zagłosować
[Łącznie głosów: 2 Średnia ocena: 4.5]

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.