Sekrety skuteczności plastrów na pryszcze: jak działają i dlaczego są tak popularne?

Plasterki na pryszcze to produkty dobrze znane osobom, które walczą z wypryskami na swojej skórze. Choć irytujące pryszcze to głównie problem młodych osób z cerą trądzikową czy tłustą, to mogą pojawić się także u kobiet i mężczyzn z cerą normalną, a nawet suchą. Z nieestetycznymi wypryskami można walczyć na różne sposoby, jednak plastry na pryszcze okazują się szczególnie skuteczne. Wyjaśniamy, dlaczego takie plasterki znakomicie spełniają swoje zadanie!

Plasterki na wypryski – co to jest?

Plastry na pryszcze nie są elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej, jednak bardzo przydają się w sytuacjach, gdy na twarzy pojawi się pryszcz. To właśnie dzięki nim można stosunkowo szybko pozbyć się krosty. Bez cienia wątpliwości ten produkt to must-have dla osób z cerą, którą można określić jako problematyczna. Pod plasterkiem na wypryski zmiany wyraźnie szybciej się goją, a po jego usunięciu pryszcze są wyciszone i spłycone. To sprawia, że skóra wygląda lepiej i poprawia się ogólne samopoczucie. Pryszcz na środku twarzy nikomu nie dodaje pewności siebie, a jeśli pojawi się przed randką czy ważną uroczystością może skutecznie zepsuć humor. 

Dlaczego plasterki na wypryski są naprawdę skuteczne?

Preparaty dla skóry tłustej i trądzikowej, które są przeznaczone do stosowania na całą twarz, nie działają tak intensywnie jak plasterki na wypryski. Aplikowanie plasterków na zdrową skórę mogłoby wywołać podrażnienia, w przypadku zmian zapalnych takich jak pryszcze sprawdzają się one jednak idealnie. Zawierają wysokie stężenie substancji aktywnych o działaniu antybakteryjnym, przeciwzapalnym i kojącym skórę. Hamują one stan zapalny w miejscu, na które zostały naklejone, niwelują swędzenie i ból oraz zaczerwienienie. Co ważne, plasterki na wypryski ograniczają także ryzyko wystąpienia blizn potrądzikowych. 

Co istotne, po naklejeniu plasterka na wyprysk, nie myśli się już o tym, by wycisnąć krostę – jak wiadomo, takie działanie nie przynosi nic dobrego, podobnie jak rozdrapywanie i dotykanie pryszczy w ciągu dnia. Plasterki na pryszcze chronią także przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, które pogarszają stan zmian trądzikowych.

Jakie składniki znajdują się w plastrach na pryszcze?

Warto wiedzieć, jakie substancje znajdują się w takich plastrach. Ich popularnym składnikiem jest między innymi kwas salicylowy, który przyspiesza proces złuszczania się naskórka, przez co zanieczyszczenia znajdujące się na skórze są szybciej usuwane. Bardzo skutecznie działa też olejek drzewa herbacianego, ponieważ wykazuje silne działanie antybakteryjne. Kolejnym ważnym składnikiem plastrów na pryszcze jest cynk, który wysusza zmiany i wspomaga ich gojenie się.  Popularnymi składnikami takich produktów są także: niacynamid, retinol oraz kwas hialuronowy. W przypadku plasterków hydrokoloidowych stosuje się substancje, które wiążącą wysięk, łagodzą stany zapalne i wchłaniają martwy naskórek. Plasterki na wypryski mogą zawierać różne substancje, które razem działają jeszcze skuteczniej. 

Plasterki na pryszcze powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej osoby z problematyczną cerą tłustą i trądzikową, ale warto je zawsze mieć pod ręką, nawet jeśli wypryski pojawiają się rzadziej. Dzięki nim można szybko poprawić swój wygląd i poczuć się pewniej, wychodząc z domu. 

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Ranking (Październik ’24)