Aplikacje Randkowe 2023 – 7 Najlepszych (W Tym Darmowe)

Ostatnia aktualizacja: 20 czerwca, 2024

Popularność i przydatność aplikacji randkowych w dzisiejszych czasach jest tak ogromna, że z trudem można szukać osoby, która nie słyszała o nich wcześniej. Dziś, korzyta z nich praktycznie każdy, niezależnie od wieku, orientacji seksualnej czy miejsca zamieszkania.

Szacuje się, że na całym świecie, korzysta z nich ponad 850 milionów ludzi, natomiast w samej Polsce z aplikacji randkowej skorzystało ponad 3 miliony ludzi.

Ranking najlepszych aplikacji randkowych

Skąd bierze się tak ogromna popularność? Które serwisy randkowe warto brać pod uwagę, a które lepiej omijać? Na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania, aby nie nabawić się kłopotów, tylko poznać jak najwięcej wyjątkowych osób? Wszystkiego tego dowiesz się, czytając ten artykuł.

Oto 7 najlepszych aplikacji randkowych w 2023

Znalezienie odpowiedniego portalu pośród wszystkich dostępnych serwisów randkowych potrafi zająć ogromną ilość czasu. Czytając ten artykuł, zaoszczędzisz ogromną ilość wolnego czasu, który możesz poświęcić na korzystanie z portali, które zostały sprawdzone specjalnie dla Ciebie.

Badoo

Szukając pośród najpopularniejszych aplikacji randkowych, najlepszym wyborem może okazać się serwis Badoo. Serwis ten powstał w 2006 roku i od tego czasu niezmiennie dba o to, aby umożliwiać ludziom nawiązywanie wyjątkowych relacji, których nie doświadczą nigdzie indziej.

Od tego czasu, z serwisu skorzystało ponad 480 milionów użytkowników z całego świata, dzięki czemu bezapelacyjnie należy on do czołówki pod względem ilości aktywnych użytkowników. Możliwość poznawania osób z innego kraju lub nawet kontynentu, również sprawia, że dla wielu użytkowników jest to jedna z najlepszych aplikacji randkowych.

Badoo - najlepsze aplikacje randkowe

Jeśli interesują Cię darmowe aplikacje randkowe, również w tym przypadku świetnym rozwiązaniem będzie wybranie właśnie tego serwisu. Portal pozwala na to, aby korzystać bezpłatnie z jego usług, jednak nie jest to jedyne wyjście.

Dla osób, które są zainteresowane większymi możliwościami i nieograniczonymi udogodnieniami, serwis przygotował pakiet premium, który dodatkowo podnosi jakoś oferowanych usług i sprawia, że umawianie się na randki online jest wyjątkowo proste i przyjemne.

Tinder

Znalezienie osoby, która nie słyszała o Tinderze, w dzisiejszych czasach jest praktycznie niemożliwe. Dla wielu osób jest to najpopularniejsza aplikacja randkowa, która oferuje nieograniczone możliwości nawiązywania nowych znajomości, w różnym celu.

Podczas gdy inne portale randkowe często nastawione są na jeden rodzaj zawieranych znajomości, Tinder umożliwia zarówno poznanie kogoś, z kim uda się nam stworzyć wyjątkową i długotrwałą relację, ale także z łatwością możemy poznać tam kogoś na jedną noc.

Tinder - najlepsze aplikacje randkowe

Aplikacja Tinder umożliwia korzystanie z wersji mobilnej zarówno użytkownikom IOS jak i posiadaczom Androidów, dzięki czemu każdy chętny ma możliwość skorzystania z tego wyjątkowego serwisu. Tinder bez wątpienia należy do najbardziej popularnych serwisów, więc użytkownik zakładający na nim konto, nie musi obawiać się o to, że nie uda mu się poznać nikogo wyjątkowego.

Nieograniczone żadnymi limitami wysyłanie wiadomości do innych użytkowników również sprawia, że dla wielu osób, jest to najciekawsza darmowa aplikacja randkowa. Możliwość darmowego założenie konta także w ogromnym stopniu przyciąga nowe osoby, które pragną poznać tu swoich potencjalnych partnerów, a przy okazji, jest to całkowicie bezpłatne.

Bumble

Interesuje Cię szybkie nawiązywanie znajomości? Masz dosyć straconego czasu na poszukiwaniu miłości? W takiej sytuacji serwis Bumble z pewnością będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Innowacyjne podejście do nawiązywania relacji pośród użytkowników sprawia, że z każdym tygodniem coraz więcej osób wybiera właśnie ten portal randkowy.

Bumble - najlepsze aplikacje randkowe

Po dopasowaniu do nas potencjalnego partnera lub partnerki kobieta ma 24 godziny, aby skontaktować się z mężczyzną. Aplikacja pozwala na to, aby mężczyzna odpowiedział kobiecie, jednak nigdy nie może skontaktować się z nią jako pierwszy. Zdecydowanie niewiele portali randkowych potrafi zaskoczyć swoich użytkowników tak nowoczesnymi rozwiązaniami.

Kolejną nowością, jest możliwość wyboru opcji znajomości, które nas interesują. Zaawansowane filtry wyszukiwania pozwalają nam wybrać, czy interesuje nas umawianie się na randki, poszukiwanie kontaktów biznesowych lub poznanie nowych przyjaciół. Serwis Bumble posiada także dodatkowy pakiet unikatowych możliwości, który dostępny jest po wykupieniu płatnej subskrypcji. Przeglądając najlepsze aplikacje randkowe, zdecydowanie warto wziąć ten serwis pod uwagę.

Facebook Dating

Facebook Dating to coraz bardziej popularna aplikacja randkowa, która przeznaczona jest dla użytkowników Facebooka. Jest ona w pełni darmowa, dzięki czemu skorzystać z niej może każdy użytkownik tego portalu, bez jakichkolwiek obaw o ponoszenie kosztów. Dzięki temu, że serwis ten jest ściśle powiązany z Facebookiem, jest on w pełni bezpieczny i niepodatny na problemy takie jak fałszywe profile lub próby wyzysku pieniędzy pomiędzy innymi użytkownikami.

Intuicyjny interfejs znacznie ułatwia korzystanie z aplikacji. Dzięki prostocie i przejrzystości, odnajdzie się w niej każdy użytkownik, bez względu na wiek i stopień znajomości korzystania z serwisów randkowych.

Facebook Dating - najlepsze aplikacje randkowe

Facebook Dating to nie tylko miejsce dla randek online. Serwis pomaga także nawiązywać różne relacje, często oparte na przyjaźni. Ta strona randkowa jest przyjazna dla osób o różnej orientacji seksualnej, dbając w możliwie największym stopniu o to, aby nikt, kto z niej korzysta, nie poczuł się w żadnym stopniu dyskryminowany lub odtrącany z racji swojej orientacji.

Grindr

Pozostając przy kwestii różnej orientacji seksualnej, przeglądając najpopularniejsze aplikacje randkowe stworzone specjalnie z myślą o osobach homoseksualnych, transseksualnych, biseksualnych, a także wielu podobnych, zdecydowanie należy zapoznać się z serwisem Grindr.

Niektóre aplikacje randkowe szczycą się tym, że są przyjazne dla osób ze środowiska LGBTQ+, jednak bezapelacyjnie to właśnie Grindr jest jednym z najlepszych wyborów dla osób z tego wyjątkowego środowiska. Ponad 700 tysięcy użytkowników o podobnych zainteresowaniach, pochodzących z Polski sprawia, że wiele osób uznało ten serwis za najciekawszą aplikację randkową dla osób LGBTQ+.

Grindr - najlepsze aplikacje randkowe

Łącznie, w ciągu jednego miesiąca z tego serwisu korzysta ponad 5 milionów osób. Z pomocą Grindra Premium, możemy obserwować ponad 600 osób z naszej okolicy, lub 100 osób, w przypadku wersji bezpłatnej. Tworzenie profilu i przesyłanie zdjęć jest bardzo proste i nie powinno zająć nam to więcej niż 10 minut. Grind umożliwia dokonania płatności przy pomocy karty kredytowej lub tradycyjnego przelewu.

Ważną zaletą tego serwisu jest możliwość wybrania roli, jaką pragniemy pełnić w potencjalnej relacji. Do wyboru mamy:

  • Aktywny
  • Aktywny — uniwersalny
  • Uniwersalny
  • Pasywny — uniwersalny
  • Pasywny

To dzięki ogromnej uniwersalności serwisu i brakiem ograniczeń, Grindr zalicza się do najlepszych aplikacji randkowych.

LOVELY

Aplikacja randkowa Lovley oferuje nam możliwość poznania ponad 50 milionów singli, niezależnie od odległości geograficznej. Lovley to chat randkowy, na którym w prosty i przyjemny sposób możemy nawiązać kontakt z osobami z całego świata, bez konieczności wychodzenia z domu.

Lovely - najlepsze aplikacje randkowe

Nieograniczona ilość wiadomości, które możemy wysłać do jak największej ilości osób sprawia, korzystając że z Lovley, praktycznie nikt nie będzie skazany na samotność. Jeśli tylko chcemy, bez problemu możemy skorzystać z aplikacji mobilnej, która jeszcze bardziej ułatwia nam proces nawiązywania nowych znajomości i poznawania ciekawych osób.

Nawiązanie pierwszego kontaktu dzięki tej aplikacji zajmuje zaledwie chwilę. Nie musimy obawiać się, że jest to kolejny portal randkowy, który wypełniony jest dawno nieaktywnymi profilami. Rejestracja na Lovley jest całkowicie darmowa a zasady działania aplikacji proste i przejrzyste.

Happn

Jako ostatnią, lecz w żadnym wypadku nie mniej ważną, przedstawiamy aplikację Happn. Cieszy się ona dużą popularnością a korzystanie z niej jest wyjątkowo proste i przyjemne. Aplikacja Happn działa podobnie do Tindera. Serwis podsuwa nam propozycję użytkowników do poznania, na podstawie naszej geolokalizacji i tego, czego oczekujemy od potencjalnego partnera.

Happn - najlepsze aplikacje randkowe

Ogromną zaletą Happn jest fakt, że jest to bardzo popularna aplikacja, dzięki czemu nie musimy poświęcać dłuższego czasu, aby wreszcie kogoś poznać. Wystarczy założyć konto, następnie dodajemy zdjęcie i już po chwili przesuwasz palcem, oddzielając osoby, które warto wziąć pod uwagę, od tych, które z jakichś powodów Cię nie interesują.

Z Happn bez problemu możemy znaleźć zarówno kogoś, kto szuka stałego związku, jak i przygody na jedną noc. Dla sporej części użytkowników, to właśnie ta druga opcja częściej jest tym, czego oczekują od tego serwisu.

Darmowe Aplikacje Randkowe – Czego możemy się spodziewać?

Darmowe aplikacje randkowe są świetnym sposobem na poznanie nowych osób, a nawet znalezienie miłości bez zbędnego wydawania pieniędzy. Same korzyści niskim kosztem! Ale jak wiadomo, na świecie nic nie jest za darmo… Podobnie jest z aplikacjami – niektóre funkcje można odblokować dopiero za drobną opłatą. Teraz się im bliżej przyjrzymy.

Praktycznie każda aplikacja randkowa oferuje darmową rejestrację. Podstawowe funkcje aplikacji, takie jak: pisanie z użytkownikami, odwiedzanie innych profilów i uzupełnienie własnego, też są dostępne dla wszystkich zarejestrowanych bez opłat. Dotyczy to Tindera, Badoo czy innych apliikacji.

Co kryje się za tą tajemniczą nazwą „konta Premium”? To zależy. Każda aplikacja ma inną ofertę i inne typowe dla siebie funkcje. Jednak najpopularniejszymi płatnymi funkcjami w aplikacjach randkowych są te związane z „śledzeniem” innych użytkowników. Chodzi tu np. o sprawdzanie, kto odwiedził nasz profil lub ukrywanie, że to my odwiedziliśmy ich profil. Możęmy też przeglądać więcej profili, bez reklam i żadnych ograniczeń.

Darmowe aplikacje randkowe - czego możemy się spodziewać?

Na pytanie o opłaty znowu musimy odpowiedzieć, że to zależy. Przykładowo, na Tinderze mamy do wyboru aż trzy opcje konta premium: Tinder Plus, Tinder Gold i Tinder Platinum. Ceny wahają się od ok. 30zł do nawet 70zł za miesiąc. Trzeba przyznać, że nie są to małe pieniądze, ale dla tylu funkcji naprawdę warto! Niektóre aplikacje oferują pakiety krótsze niż miesiąc, więc jeśli chcesz tylko spróbować, to będzie dla Ciebie idealna opcja!

Pamiętaj, że z kont premium na każdej aplikacji randkowej możesz w bardzo łatwy sposób zrezygnować.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czym różni się aplikacja randkowa od portalu?

Aplikacje randkowe to wygodniejszy sposób na poznawanie nowych osób. Są bardziej dopasowane i wygodniejsze w obsłudze, dzięki czemu możesz szybko i łatwo przeszukiwać setki tysięcy profili.

W przeciwieństwie do portali randkowych, aplikacje randkowe często oferują dodatkowe narzędzia, takie jak komunikatory, które ułatwiają komunikację między użytkownikami. Są też zwykle dostępne na wiele platform, w tym na urządzenia mobilne, dzięki czemu możesz korzystać z nich wszędzie.

Zamiast wchodzić za każdym razem na stronę internetową, wystarczy, że pobierzesz aplikację z AppStore lub Google Play i masz wszystko w jednym miejscu! Logujesz się raz, bez zbędnych operacji.

Pamiętaj, że wersja mobilna portalu to nie to samo co aplikacja! Wersja mobilna to po prostu strona internetowa, która dopasowuje się do mniejszego ekranu urządzeń mobilnych. Aplikacja natomiast, to osobny program pobierany na telefon lub tablet.

Którą aplikację randkową wybrać? Tinder, Badoo czy Grindr?

Aby wybrać najkorzystniejszą dla siebie aplikację, w pierwszej kolejności powinniśmy zadać sobie pytanie, na czym zależy nam najbardziej. Jeśli interesuje Cię możliwość szybkiego nawiązywania namiętnych znajomości, dobrym wyborem może okazać się Tinder, Grindr i Happn.

Serwisy te nastawione są zarówno na zawieranie długich znajomości, popartych wcześniej wyczerpującymi rozmowami, ale także bez problemu znajdziemy na nich mnóstwo użytkowników, którym o wiele bardziej zależy na szybkim poznaniu kogoś nowego i namiętnym wieczorze, który może potrwać aż do śniadania.

Jeśli naszym głównym wyznacznikiem jest miejsce zamieszkania i poszukiwania osób, które w pierwszej kolejności znajdują się w niedalekim zasięgu, świetnym wyborem będzie Badoo, Tinder i Happn. Te aplikacje randkowe opierają dopasowania użytkowników między innymi na geolokalizacji, co pozwala nam na poznawanie osób z bliższego otoczenia.

Podczas poszukiwania aplikacji randkowej stworzonej dla osób ze środowiska LGBTQ+, najlepszym wyborem może okazać się Grindr, jednak w żadnym wypadku nie oznacza to, że pozostałe aplikacje nie są przyjazne dla tego środowiska.

Jakie są portale randkowe, które posiadają też aplikacje?

Aplikacje randkowe - najczęściej zadawane pytania

Osoby szukające miłości mogą skorzystać z wielu portali randkowych, które, poza stroną internetową, posiadają też aplikacje. Ułatwia to zdecydowanie randkowanie online, będąc w podróży lub po prostu poza domem.

Sympatia, czyli królowa polskich serwisów randkowych poszła z duchem czasu i stworzyła aplikację mobilną. Podobnie jak na klasycznej stronie możesz tam znaleźć prawdziwą miłość, przelotny romans lub nawet przyjaźń. Aplikacja oferuje dużo ciekawych rozwiązań i jest bardzo intuicyjna. Znajdziesz tam opcję wysyłania wątkowanych wiadomości, co przyspiesza rozmowę. Możesz oglądać zdjęcia innych i odwiedzać ich profile. Różne filtry pomagają Ci znaleźć idealnego partnera, ale również możesz umówić się z kimś, kto jest w pobliżu.

Be2 to portal randkowy służący do poszukiwania stałych, poważnych związków. Znajdziemy tam raczej starszych użytkowników, którzy wiedzą, czego chcą. Co ciekawe, proces rejestracji jest zupełnie inny niż w przypadku reszty portali. Dopasowuje użytkowników na podstawie testu osobowości, który musimy wypełnić na początku. Dzięki temu mamy pewność, że natrafimy na idealnych partnerów. Sama aplikacja zdobywa same pochwały, bo działa w sposób szybki i bezproblemowy.

W tej kategorii znajdziesz także aplikację Singles50, która przeznaczona jest dla starszych odbiorców. Jeśli jesteś w wieku 50+ i poszukujesz poważnego związku, to miejsce idealne dla Ciebie! Podobnie jak Be2, ta aplikacja dopasowuje partnerów na podstawie testu osobowości. Jest w pełni bezpieczne i bardzo intuicyjna.

Wszystkie te portale oferują wygodne aplikacje, aby ułatwić użytkownikom szukanie miłości. Korzystanie z aplikacji jest bezpieczne, a wszystkie dane są zabezpieczone. Mają przyjazny wygląd i intuicyjny interfejs, dzięki czemu każdy użytkownik może korzystać z nich bez większych problemów. Oferują wiele ciekawych funkcji, a co najważniejsze – wszystkie można pobrać za darmo!

Podsumowanie

Korzystanie z serwisów społecznościowych jest ogromną oszczędnością czasu, nerwów a także zapewnia znacznie większe bezpieczeństwo, niż tradycyjne spotkania. W większości przypadków, założenie konta zajmuje zaledwie kilka chwil, w dodatku nie kosztuje nas zupełnie nic, podczas gdy korzyści płynące z tego wyboru mogą trwać wiecznie.

Podczas korzystania z serwisów randkowych, warto pamiętać o tym, że zakladając konta na kilku portalach, znacznie zwiększamy nasze szansę na poznanie kogoś wyjątkowego. Biorąc pod uwagę mozliwość darmowego założenia konta, zdecydowanie można uznać to za świetne rozwiązanie, które bez wątpienia przybliża nas do znalezienia bliskiej nam osoby.

Możliwości, jakie w dzisiejszych czasach oferują nam serwisy randkowe, są praktycznie nieograniczone. Biorąc pod uwagę ich popularność, bardzo prawdopodobne jest stwierdzenie, że z każdym kolejnym rokiem będą one znacznie większe.

Źródła i dalsza lektura:

  • https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/275885
  • https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/228005
  • https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/253110
  • https://ieeexplore.ieee.org/abstract/document/7752275

Kliknij aby zagłosować
[Łącznie głosów: 1 Średnia ocena: 5]

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.