Jak Wrócić Do Ex? Dzięki TEMU Ją Odzyskasz

Wiele osób po rozstaniu chce natychmiast odzyskać dziewczynę (lub, rzecz jasna, chłopaka). Powrót do byłej dziewczyny nie zawsze jest rozsądną decyzją, a jeszcze częściej faceci zabierają się za ten proces w sposób wołający o pomstę do nieba. Dlatego zapoznaj się z kilkoma poradami na temat tego, jak zyskać realne szanse na ponowne zdobycie byłego partnera, unikając najbardziej podstawowych błędów w tym zakresie.

Jak wrócić do Ex?

Wszystkie porady zostały skonstruowane na podstawie własnych doświadczeń oraz wieloletniej wiedzy. Zatem podstawowe pytanie brzmi: jak odzyskać ex, aby na tym nie ucierpieć? Jak zrobić tak, by wszystko poszło zgodnie z planem?

Jak odzyskać dziewczynę – i czy w ogóle warto?

Warto zacząć od podstaw. Zanim zdecydujesz się na uknucie ambitnego planu, którego celem będzie odbicie byłej dziewczyny, powinieneś przeanalizować wszelkie czynniki związane z zerwaniem oraz z całą dotychczasową relacją waszej dwójki. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacje bywają naprawdę różne, a poszczególnych zerwań zwykle nie można ocenić zerojedynkowo jako winę wyłącznie jednej ze stron. Więc czy warto wracać do ex?

Zdarza się, że związek się kończy ze względu na chwilową słabość jednego z partnerów, na nieprzepracowane sytuacje z przeszłości, nieporozumienia czy też – najzwyczajniej w świecie – brak szczerych rozmów. Czy każda relacja tego rodzaju jest do uratowania? Oczywiście, że nie. Kiedy na przykład jedna osoba skrzywdziła drugą w okropny sposób, to szanse na powrót do byłej dziewczyny drastycznie maleją. Najczęściej jednak niewiele stoi na przeszkodzie, by pomyśleć o powrocie do twojej ex.

Jednak zanim to zrobisz, musisz udowodnić przed samym sobą, że będzie to dla ciebie dobrym rozwiązaniem. Wrócić do byłej dziewczyny to wbrew pozorom nie aż taka trudna sprawa, gorzej, że ludzi najbardziej pociągają toksyczne relacje. Jeśli wydaje ci się, że wasz związek nie był zdrowy, a ty się w nim marnowałeś lub druga połówka jakkolwiek cię ograniczała, to najlepszym pomysłem będzie porzucenie planu o powrocie. Na zdrowy rozsądek! Pamiętaj, że twój komfort psychiczny jest najważniejszy i nie możesz pozwolić sobie go zniszczyć „złej kobiecie”, cytując bohaterów „Seksmisji”.

Jak wrócić do byłej dziewczyny?

Jeśli prowadzisz aktywne towarzysko życie, z pewnością wielokrotnie byłeś świadkiem, jak twoi znajomi próbują nieskutecznie odzyskać była dziewczynę. Ci ludzie bazują często wyłącznie na swoich uczuciach, w żaden sposób nie przykładając wagi do, jakkolwiek to nie zabrzmi, taktyki powrotu do byłej dziewczyny lub byłego chłopaka. Wszystko dlatego, że wszelkie decyzje były prawdopodobnie podejmowane bez głębszych przemyśleń, spontanicznie i kierując się wspomnianymi uczuciami i emocjami. A do tego nie można dopuścić, jeśli nie chcesz skrzywdzić siebie lub innych.

Przede wszystkim: daj sobie i jej czas

Jak wspomnieliśmy, decyzja o powrocie do byłej dziewczyny najczęściej jest spontaniczna i nieprzemyślana. Tak postępować się nie powinno, bo można po prostu zepsuć sobie w ten sposób życie, a przynajmniej mocno ograniczyć komfort i szczęście. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz wrócić do byłej dziewczyny dosłownie chwilę po rozstaniu, porzuć ten pomysł albo przynajmniej odłóż go w czasie i dobrze wszystko przemyśl.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że podejmowanie takich decyzji bardzo szybko jest zgubne i może prowadzić do ogromnych rozczarowań. Daj sobie czas na przemyślenie wszystkiego – i Twojej byłej również, bo kto wie, może ona również bierze się za podobny plan wobec Ciebie. Wszystko warto dokładnie przeanalizować z kilku powodów. Po pierwsze, powinieneś sobie uświadomić, czy tak naprawdę znowu chcesz wejść do tej samej rzeki. Po drugie, dajesz sobie czas na pogodzenie się ze wszystkim, przemyślenie i odpoczynek – po prostu.

W tym czasie, to znaczy w okresie tego odpoczynku od partnerki, powinieneś zająć się przede wszystkim sobą. Poświęć ten czas na samorozwój, wypoczynek lub po prostu na czynności, które lubisz. Warto dać sobie chwilę potężnego oddechu i na przykład pójść na ryby, zainteresować się nowym sportem czy wykupić kartę unlimited do kina. Zajmij się czymkolwiek, co nie będzie związane z zadręczaniem się myślami o byłej dziewczynie – choć oczywiście wszyscy wiemy, że często nie jest to łatwe zadanie i nie sposób uniknąć intensywnych myśli na temat minionego związku.

Dzięki temu będziesz mógł nieco wyluzować i skupić się na innych rzeczach. W międzyczasie dojrzejesz do decyzji na temat tego, czy nadszedł czas na odnowienie związku i odezwanie się do byłej, czy jednak nie będzie ci to potrzebne. Ponowne nawiązanie kontaktu musi płynąć ze świadomej decyzji, która niekiedy może być poprzedzona nawet kilkumiesięcznym odpoczynkiem i oczyszczeniem głowy. Wtedy będzie najbardziej wartościowa i najzdrowsza, a być może również skuteczna, jeśli zastosujesz się do pozostałych porad odnośnie powrotu do byłej.

Ważne: nie szukaj pocieszenia

Wiele osób działa wedle niezbyt zdrowego schematu polegającego na tym, że tuż po zerwaniu na siłę szuka sobie kogoś, aby nieco zakryć bliznę w swoim sercu. Jest to szkodliwe na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim możesz takim zachowaniem skrzywdzić nie tylko siebie, ale również osobę, którą wybrałeś sobie do roli przysłowiowego plastra na niezabliźnione rany. Zastanów się, czy na pewno chcesz rozbudowanego poczucia winy z prostego egoistycznego powodu, że chciałeś sobie nieco ulżyć po rozstaniu w tak nieporadny sposób.

Z pewnością każdy z nas zna kogoś (lub nawet był tą osobą), kto próbował sobie poradzić po zerwaniu, znajdując taką miłą osobę. Nie tędy droga – to się praktycznie nigdy nie udaje. Jeśli zostałeś porzucony w bolesny sposób, nie naprawisz tego kolejną osobą, do której nie będziesz nic czuł, za to będziesz zbyt dużo jej deklarował czy obiecywał. Bądź szczery wobec siebie i wobec innych – to zawsze jest w cenie. Jeśli wchodzisz w relację romantyczną, musisz dać z siebie jak najwięcej, jednak w przypadku takich pocieszeń nie jest to z reguły możliwe. Nie mieszaj więcej w swoim życiu, bo to zwyczajnie nie jest opłacalne dla nikogo.

Nie wypisuj i nie narzucaj się

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję dotyczącą powrotu do byłej, z pewnością powinieneś zostawić byłą dziewczynę w spokoju. Mowa tutaj przede wszystkim o różnego rodzaju pijackich smsach, wydzwanianiu czy naprzykrzaniu się w inny sposób. W pełni zrozumiała jest niekiedy frustracja czy smutek spowodowane rozstaniem, jednak nie można przerzucać tych emocji na swoją jeszcze do niedawna drugą połówkę.

Nie wydzwaniaj. Nie wypisuj. Nie męcz jej. Jeśli tuż po zerwaniu będziesz w stosunku do swojej byłej dziewczyny jakkolwiek nieprzyjemny czy natarczywy, to prawdopodobieństwo powrotu do Ciebie drastycznie zmaleje, a każdy nowy związek będzie dla niej bardziej komfortową perspektywą. Daj jej żyć swoim życiem, przynajmniej przez jakiś czas. Zarówno Ty, jak i ona, będziecie mieli czas i przestrzeń na to, aby ułożyć sobie wszystko w głowie.

Jak odzyskać byłą dziewczynę?

Musisz dać jej czas… i zacznij działać

Wykazywanie braku zainteresowania przez pewien czas odhaczone, zajęcie się sobą również, a w dodatku przemyślałeś swoją decyzję i chcesz naprawdę wrócić do byłej. Doskonale się składa – w tym miejscu możesz już zacząć działać. Jeśli w waszym związku nie układało się aż tak tragicznie i zerwaliście we względnie pokojowych okolicznościach, to tym bardziej możesz mieć słuszne nadzieje na powrót do tej relacji. Jeśli po upłynięciu tak długiego czasu wciąż zastanawiasz się nad powrotem, to działaj.

Zanim jednak zaczniesz działać w praktyce, ponownie musisz przemyśleć kilka kwestii. Przede wszystkim: w jaki sposób się za to zabrać. Odnawianie kontaktu z byłą dziewczyną może być ryzykowne pod wieloma względami i może bardzo łatwo nie wypalić. Dlatego powinieneś obmyślić skuteczną taktykę, która pozwoli na zbliżenie się do niej.

Zanim jednak zrobisz wszystko, żeby wrócić do byłej, opłaca się zrobić pewien rekonesans. Choć nie brzmi to przesadnie zdrowo, warto przejrzeć media społecznościowe byłej lub dowiedzieć się od wspólnych znajomych, w jakim momencie życia ona się teraz mniej więcej znajduje. Jeśli akurat – na przykład – ma partnera i dziecko, to, cóż, na podstawie własnych doświadczeń i wobec wieloletniej wiedzy trzeba przyznać, że chęć powrotu nie będzie najlepszym pomysłem.

Jak wrócić do ex w rozsądny sposób? Po zorientowaniu się, czy istnieje szansa na ponowne zaakceptowanie ciebie w jej życiu, możesz po prostu się odezwać. Wiele osób myśli, że odzyskać byłą dziewczynę jest bardzo trudno i że trzeba się naprawdę nagimnastykować, ale pamiętaj, że to człowiek taki sam jak Ty. Wiele osób nie umawia się nawet konkretnie na spotkanie, a po prostu odzywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dobrą taktyką, która zostanie uznana za względnie naturalne zachowanie, jest na przykład odpowiedź na relację na Instagramie w jakiś interesujący, ale jednocześnie dający pole do rozmowy sposób. Nie pisz jej, że jest śliczna; zapytaj za to o coś albo podziel się spostrzeżeniem na temat miejsca, w którym jest albo czynności, którą uwieczniła za pośrednictwem social mediów. Proste, ale skuteczne.

Oczywiście nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby po prostu zadzwonić i spytać, co u niej, a ewentualnie również zaproponować spotkanie. Jest to forma kontaktu, która najszybciej zweryfikuje to, czy Twoja ex też chce dążyć do powrotu do Ciebie.

Podsumowanie – jak wrócić do ex? Na podstawie własnych doświadczeń

Pamiętaj, że powrót do ex wiąże się z dużym wysiłkiem oraz koniecznością dokładnego przemyślenia tej decyzji. Nie możesz zmieniać się i stawać się diametralnie innym człowiekiem, nie możesz również naprzykrzać się byłej partnerce. Jeśli mówi „nie”, to znaczy „nie” i należy się z tym pogodzić.

Możesz wznowić kontakt na kilka różnych sposobów. Obecne czasy oferują możliwość sprawnej komunikacji za pośrednictwem mediów społecznościowych. Możesz również wykonać do niej telefon lub po prostu skorzystać z ewentualnego spotkania gdzieś na mieście.

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.