Swatka – Jakieś Opinie Na Jej Temat i Największe Zalety?

Wiele portali randkowych przeżywa w ostatnim czasie renesans. Powodem może być pandemia koronawirusa, która wielu ludzi zatrzymała ostatnio wewnątrz czterech ścian. Jednym z serwisów, który zyskuje drugą młodość, jest Swatka. Jego recenzja znajduje się poniżej.

O portalu

Platforma Swatka.pl gości na polskim rynku od 2010 roku. Jest dziełem polskich twórców, którzy mogą pochwalić się najpopularniejszym serwisem randkowym dla Polek i Polaków na emigracji, Polish Hearts.

Jeśli doskwiera Ci samotność i nie masz zbyt wielkiej nadziei na to, że poznasz kogoś na codziennej przechadzce lub potańcówce, Swatka może przyjść Ci z pomocą. Nie trzeba wiele, a możesz dużo wygrać!

Rejestracja – Jedyne co potrzebujesz to E-mail

Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że portal Swatka nie jest zbytnio skomplikowany. Prosty interfejs zwraca uwagę użytkownika na najbardziej wartościowe części witryny, takie jak lista ostatnio zarejestrowanych użytkowników czy pole logowania.

Do założenia konta będziesz potrzebować wyłącznie adresu mailowego. W pierwszym oknie pojawi się pytanie o płeć, wybraną nazwę użytkownika i hasło. Po wpisaniu tych danych, Swatka stoi przed Tobą otworem.

Warto pamiętać, że korzystanie z Internetu nie jest w pełni bezpieczne, dlatego podczas rejestracji na portale randkowe zalecamy skorzystanie z nowoutworzonej skrzynki pocztowej. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnych nerwów na wypadek usterki.

Nie polecamy również logowania poprzez Facebooka. Jest to wygodne rozwiązanie, jednak od razu łączy konto randkowe z kontem społecznościowym, co niektórym może nie odpowiadać.

Jaki rodzaj konta wybrać?

Każdy nowy użytkownik automatycznie otrzymuje dostęp do konta podstawowego i może przystąpić do jego modyfikacji. Możesz umieścić na swoim profilu zdjęcia oraz opis swojej osoby.

Warto wspomnieć, że portal Swatka.pl jest całkowicie moderowany, co wyróżnia go na tle innych serwisów tego typu. Zarówno każde konto musi zostać zaakceptowane przez profesjonalnego moderatora, jak i nawet każda zmiana na Twoim profilu będzie przez jakiś czas oczekiwać na akceptację.

Aktualizacja może dotyczyć nowego zdjęcia czy zmiany opisu swojego konta. To nic dziwnego, że przez jakiś czas po modyfikacji nie jesteś w stanie zobaczyć wprowadzonych zmian – po prostu czekają na akceptację serwisu.

Wariant pełny platformy Swatka dostępny jest dla użytkowników Premium VIP. Jest to opcja płatna, co może odrzucać potencjalnych klientów. Zwłaszcza że nawet na stronie serwisu jest napisane, że konto podstawowe oferuje sporą gamę funkcjonalności. Cena za miesiąc korzystania z portalu Swatka wynosi 76,99 zł.

Różnice między kontem podstawowym a Premium

Konto Premium pozwala na zdecydowanie więcej, aniżeli konto podstawowe. Dla przykładu, oferuje ono możliwość nieograniczonego kontaktu z innymi użytkownikami Swatki, blokowania niechcianych wiadomości czy zobaczenia, kto odwiedził Twój profil.

Ciekawą funkcją, dostępną tylko dla użytkowników Premium, jest opcja wysłania wirtualnego upominku. Jest to prosty sposób na zwrócenie czyjejś uwagi. Choć prezent jest tylko wirtualny, obdarowana osoba może od razu poczuć do Ciebie sympatię.

Jeśli masz zamiar wrzucić na serwis Swatka wiele swoich zdjęć, opcja Premium VIP umożliwia Ci osiągnięcie tego celu. Co więcej, zobaczysz wtedy również, kto zapamiętał Twój profil i – na co jest duża szansa – ma zamiar się z Tobą później skontaktować.

 

 

Pozytywne i negatywne opinie użytkowników

Osobiście nie wierzę w skuteczność portali, które mają ogromną liczbę użytkowników. Każdy przychodzi i odchodzi i już nie można się z nim więcej skontaktować. Swatka za to pomogła mi nawiązać trwały kontakt z kilkoma osobami, co mi bardzo odpowiada. Polecam wszystkim, którzy nie lubią tłoku. Nawet w Internecie 🙂

Agnieszka, Rzeszów 52 lat
20 września 2021

Cieszę się, że spróbowałem, choć nie udało mi się trafić na drugą połówkę. Ale mam nadzieję, że coś się w tej kwestii szybko zmieni. Sam portal przyciągnął mnie prostotą obsługi. Nie do końca rozumiem technologię i te wszystkie fikuśne funkcje innych serwisów. Tutaj nie muszę się domyślać, co się stanie, gdy w coś kliknę. Bardzo mi się to podoba, gorąco polecam!

Marcin, Pobierowo 49 lat
17 lipca 2021

Jestem rozczarowana. Albo ja nie mam szczęścia do ludzi, albo coś jest nie tak. Pisałam do wielu osób, ale nikt mi nie odpowiadał. Aż zaczynałam wątpić, czy ktoś faktycznie czuwa nad tym portalem…

Monika, Wrocław 37 lat
13 kwietnia 2021

korzystałem z kilku innych portali i muszę przyznać, że ten mnie nie zachwycił. Ogromna liczba interesujących użytkowników, więc trochę brakowało mi czasu na bycie na bieżąco. Poza tym nie miałem szczęścia do osób, z którymi chciałem się skontaktować. Na dodatek udostępniłem Badoo swoje kontakty. Cóż, człowiek uczy się całe życie, najskuteczniej na błędach…

Grzegorz, Warszawa 45 lata
11 marca 2021

Jak znaleźć odpowiednią osobę?

Gdy już podejmiesz decyzję, z jakiego rodzaju konta zamierzasz korzystać, czas na gwóźdź programu – wyszukanie osoby, z którą masz zamiar porozmawiać, a może i się spotkać. Można to zrobić na kilka sposobów.

Dla użytkowników podstawowych dostępna jest wyszukiwarka, w której masz szansę manualnie odnaleźć interesującą Cię osobę. Jest to żmudny proces, jednak jego skuteczność zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Inną opcją jest wypełnienie “testu dopasowania”. Dzięki udzielonym przez Ciebie odpowiedziom, algorytm samodzielnie wyświetli Ci profile osób, które mają z Tobą wiele wspólnego.

Jednak podstawową zasadą jest zasada prób i błędów. Nie masz szans na znalezienie partnera, jeśli nie spróbujesz się z nim skontaktować. Dlatego nie obawiaj się, że coś może nie wyjść – próbuj!

Portal jest w całości moderowany, więc istnieje tylko niewielka szansa, że osoba, do której napiszesz, nie będzie realna lub choćby aktywna. Konta, na których przez długi czas nic się nie działo są usuwane, by nie prowokować błędów i złych emocji.

Korzyści Swatki

Swatka przyciąga tysiące użytkowników w dużej mierze przez intuicyjność i prostą obsługę. Witryna serwisu nie jest zbyt wymyśla czy nowoczesna, jednak dzięki temu otwiera się na praktycznie każdą grupę wiekową, jeśli chodzi o potencjalnych odbiorców.

Inną zaletą platformy jest kontrola profili przez specjalistów. Dzięki temu zminimalizowana została szansa na nieprzyjemną pomyłkę, gdy skontaktujesz się z osobą, która albo jest fałszywa, albo od dawna nieaktywna.

Kolejną pozytywną cechą jest test dopasowania, który z dużym prawdopodobieństwem pomoże Ci zaoszczędzić sporo czasu na wyszukiwanie osób, które spełniałyby Twoje wymagania. System jest w stanie Cię w tym wyręczyć.

Na koniec warto wspomnieć o pomocy technicznej, która – jeśliby wierzyć zapewnieniom twórców – pracuje całodobowo przez siedem dni w tygodniu. Co więcej, serwis jest wciąż rozwijany przy wsparciu specjalistów w dziedzinie psychologii czy relacji międzyludzkich.

Na co powinieneś uważać i jakie są wady Swatki?

Niewątpliwą wadą serwisu jest brak aplikacji mobilnej. Wielu użytkowników korzysta z Internetu w drodze do pracy, do szkoły czy gdziekolwiek poza domem, ponadto opcja używania portalu w przeglądarce nie jawi się zbyt zachęcająco. Może w przyszłości powstanie taka aplikacja.

Inną wadą jest stosunkowo wysoka opłata za konto Premium, w porównaniu do oferty serwisu. Jak zapewnia sam producent, konto podstawowe pozwala na wiele, dlatego wydatek bliski 80 zł na miesiąc jest dość spory.

Na koniec, serwis Swatka nie jest nadzwyczaj popularny, dlatego baza użytkowników jest relatywnie niewielka. Co za tym idzie, masz mniejszą szansę na wybranie odpowiedniej dla Ciebie osoby.

Zalety

  • serwis jest moderowany
  • niewielkie ryzyko oszustwa i trafienia na fałszywe konto
  • sporo funkcjonalności w darmowym pakiecie
  • test dopasowania
  • intuicyjność obsługi

Wady

  • wysoka opłata miesięczna (konto Premium VIP)
  • niewielka liczba użytkowników
  • brak aplikacji mobilnej

Podsumowanie

Platforma Swatka.pl aktywnie działa na polskim rynku już od dekady. Wciąż przyciąga nowych użytkowników dzięki swojej bogatej i skutecznej ofercie.

Proces rejestracji jest bardzo prosty, jednak pamiętaj, by dbać o swoje dane osobowe i nie udostępniać nikomu więcej, niż to jest niezbędne.

Po założeniu nowego konta masz do wyboru dwie drogi. Albo zostaniesz przy zwykłym, bezpłatnym koncie, które ma jednak ograniczoną funkcjonalność, albo wykupisz opcję Premium VIP, odblokowując tym samym resztę funkcji oferowanych przez serwis.

Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety, jednak da się je wspólnie sprowadzić do poniższych wniosków:

Jak widzisz, wszystko ma plusy i minusy. Jednak dla odpowiedzialnego użytkownika szansa na błąd jest stosunkowo niska. A gra toczy się o wysoką stawkę, jaką jest drugi człowiek. Wybierz mądrze!

Nasza ocena:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking Najlepszych Portali Randkowych wg. Użytkowników i Redakcji w 2023