Jak Sprawdzić, Czy Mąż Lub Żona Korzysta z Portali Randkowych?

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Zmian Społecznych wynika, że aż 12 proc. Polaków przyznaje się do zdrady współpartnera. W ponad 61 proc. przypadków zdrady dopuszczają się mężczyźni. Przypuszczasz, że Twoja druga połówka Cię zdradza lub ma profil na portalu randkowym? Sprawdź najskuteczniejsze sposoby na dojście do prawdy. Niektóre są naprawdę proste!

Ilość nowych portali randkowych rośnie z dnia na dzień, co znacznie zwiększa szanse na to, aby móc niezauważenie założyć konto, bez wiedzy drugiej połówki. Co prawda założenie konta na portalu randkowym nie jest jeszcze tożsame ze zdradą, ale z pewnością taki krok u współpartnera świadczy o tym, że w związku nie dzieje się dobrze. Zaczynasz podejrzewać, że Twój mąż lub żona może odwiedzać portale randkowe, ale nie chcesz pytać o to wprost? Podejrzewasz, że Twój partner może być uzależniony od portalu randkowego?  Jak sprawdzić, czy mąż korzysta z portali randkowych? Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci się upewnić, czy Twój partner szuka okazji do zdrady.

jak sprawdzić, czy ona korzysta z portalu randkowego?

Co może wskazywać na to, że Twój mąż lub żona korzysta z portali randkowych?

Zastanawiasz się, jakie są najpopularniejsze „czerwone flagi”, które mogą świadczyć o tym, że Twoja druga połówka rozgląda się za kimś nowym poprzez serwis randkowy? Zachowaj czujność, gdy zaobserwujesz następujące zachowania:

Ukrywanie telefonu lub zmiana hasła w nim

Masz wrażenie, że od pewnego czasu Twój partner pilnuje swojego smartfona bardziej niż kiedykolwiek? A może Twoja druga połówka zablokowała dostęp do zawartości telefonu przy pomocy hasła lub odcisku palca?

Jeśli są to zupełnie nowe zachowania, które w dodatku nie znajdują żadnego racjonalnego uzasadnienia, mogą świadczyć o tym, że partner lub partnerka coś ukrywa. Niekoniecznie musi być to od razu zdrada. Czasem chodzi po prostu o oglądanie filmów dla dorosłych lub potrzebę uchronienia się od nadmiernej ciekawości współpartnera.

Częste rozmowy telefoniczne, pisanie smsów na osobności

W zgranych, stałych związkach zwykle nie ma miejsca na tajemnice, a kontakt telefoniczny z innymi osobami nie stanowi żadnego tabu. Gdy więc partner gorączkowo chwyta za telefon, ilekroć usłyszy dzwonek lub powiadomienie o wiadomości, a następnie znika z nim w innym pomieszczeniu lub w ogóle wychodzi z domu, wiedz, że coś się dzieje.

Jeżeli nie szykuje Ci akurat niespodzianki na rocznicę ślubu, a jego korespondencja nie dotyczy zamówienia prezentu z tej okazji, przyczyna tego zachowania może Ci się nie spodobać.

Zmiany na domowym komputerze

Jeżeli współmałżonek nie miał do tej pory żadnych obiekcji przed korzystaniem z Tobą z jednego komputera, w dodatku z tego samego konta, a teraz poczuł potrzebę utworzenia dwóch osobnych kont, w dodatku zabezpieczając swoje hasłem, powinno dać Ci to do myślenia.

Jeżeli mieszkacie sami i nikt niepowołany nie może skorzystać z urządzenia, przed czyim dostępem broni się Twoja druga połówka? No właśnie.

Ochłodzenie relacji małżeńskich, częste samotne wypady

Przesłanką, która może świadczyć zarówno o udzielaniu się na portalach randkowych, jak i o regularnym romansie, jest oziębłość współmałżonka i niechęć do wspólnego spędzania czasu. Może być to również połączone ze zmianą podejścia do pracy zawodowej.

Nagle partner, który cenił sobie ośmiogodzinny dzień pracy, staje się istnym pracusiem, bierze nadgodziny, zgłasza chęć wyjazdu w delegacje, a jego życie właściwie kręci się wokół firmy.

Chęć zarobienia na nadpłatę kredytu czy na zakup większego mieszkania może być tylko wymówką, która ma w Tobie wzbudzić poczucie winy. Niewykluczone, że partner lub partnerka realizuje swoje zawodowe obowiązki z tym samym zaangażowaniem co zawsze, a powód znikania z domu na długie godziny leży zupełnie gdzie indziej.

czy partner korzysta z portalu randkowego?

Mój małżonek założył konto na portalu randkowym. Czy tylko ja mam takiego pecha?

Jeżeli masz już pewność, że Twój mąż lub żona posiada konto w serwisie randkowym, wiedz, że osób takich jak Ty są tysiące. Odkrycie takiego konta to jeszcze nie powód do załamywania się, choć z całą pewnością nie świadczy o tym, że Wasz związek kwitnie.

Właściwym krokiem będzie w tej sytuacji szczera rozmowa z drugą połówką, pozwalająca zidentyfikować przyczyny, dla których zdecydowała się ona założyć profil w takim miejscu.

Z  pewnością rozmowa będzie znacznie lepszym rozwiązaniem, niż zastanawianie się i snucie domysłów, czego mężczyźni mogą szukać na portalach randkowych i czy Twój mąż również tego poszukuje?

Jak sprawdzić, czy ktoś wchodzi na portale randkowe? 

Chcesz zyskać jednoznaczne potwierdzenie lub zaprzeczenie dla podejrzenia, że Twój partner bądź partnerka ma konto na aplikacji randkowej? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci zyskać jasną odpowiedź.

Sprawdź, czy na adres e-mail Twojej drugiej połówki jest zarejestrowane konto w serwisie randkowym

Istnieje bardzo prosty sposób, by upewnić się, czy Twój mąż lub żona posiada konto w aplikacji do randkowania:

  • wejdź na portal lub stronę aplikacji, w której podejrzewasz, że partner/ka może mieć aktywne konto
  • jeżeli istnieje tam możliwość zalogowania się poprzez e-mail, wpisz w wymagane pola adres swojej drugiej połówki i hasło, które przyjdzie Ci do głowy. Jeżeli pojawi się komunikat, że podano złe hasło (a nie, że konto nie istnieje), powinno to wzbudzić Twoją czujność
  • możesz też skorzystać z opcji „przypomnij hasło” – jeśli po wpisaniu adresu e-mail partnera pojawi się komunikat, że wiadomość z nowym hasłem została wysłana, zyskasz pewność, że adres ten był użyty do zarejestrowania się na danej stronie. Miej jednak świadomość, że Twój partner najprawdopodobniej odczyta powiadomienie o przypomnieniu hasła i stanie się bardziej czujny.

Jeśli Wasze małżeństwo trwa kilka miesięcy lub nawet lat (i nie zostało zawarte przed erą serwisów randkowych), weź pod uwagę, że konto partnera w takim serwisie może być od dawna nieaktywne. Rozważ taką możliwość i postaraj się wpierw porozmawiać, nim oskarżysz partnera o niewierność.

Sprawdź historię przeglądarki i logowania

Jeżeli masz dostęp do wspólnego komputera, a druga strona nie ma osobnego profilu zabezpieczonego hasłem, możesz sprawdzić, na jakie strony wchodziła podczas ostatniej sesji. W tym celu wybierz przeglądarkę, z której korzysta Twoja druga połówka, gdy przegląda Internet i wejdź w zakładkę „historia”.

Jeżeli Twoją uwagę przykuje podejrzanie wyglądająca witryna internetowa (której adres nie był wpisywany przez Ciebie w trakcie prywatnego „śledztwa”), może to świadczyć o tym, że mąż lub żona z takich stron korzysta.

Nieznalezienie niczego w historii przeglądarki nie stanowi oczywiście dowodu na to, że druga osoba nie ma konta na tego typu portalu. Może przecież korzystać z karty incognito lub kasować na bieżąco historię przeglądania.

Na to jednak również jest sposób. Postaraj się skorzystać z komputera bezpośrednio po mężu lub żonie. Jeżeli w historii przeglądania nie znajdziesz żadnych stron lub przeglądarka nie odnotowała żadnej aktywności, mimo że intensywnie z niej korzystano przez ostatnią godzinę, powinno Ci to dać do myślenia.

Pożycz telefon od współmałżonka pod byle pretekstem

Spróbuj zyskać, oczywiście za uprzednią zgodą, dostęp do telefonu męża lub żony i sprawdź, czy wśród zainstalowanych aplikacji nie ma popularnej ikonki któregoś z serwisów do randkowania.

Jeżeli nie będziesz mieć na to okazji, bo zirytowany współmałżonek będzie stać cały czas nad Tobą podczas korzystania przez Ciebie z urządzenia, zyskasz cenną informację: w telefonie prawdopodobnie znajduje się coś, co nie jest przeznaczone dla Ciebie.

sposób, aby sprawdzić, czy partner korzysta z portalu randkowego

Jak sprawdzić, czy mąż korzysta z portali randkowych? – Załóż fałszywy profil

Gdy wiesz, że Twoja druga połówka jest na tyle sprytna i biegła w nowoczesnej technologii, iż na pewno nie popełniłaby błędów nowicjusza, takich jak rejestrowanie konta w serwisie randkowym na swój główny adres e-mail, konieczne może się okazać „ręczne” prześledzenie użytkowników z danego miasta przy pomocy fałszywego konta.

Możesz wykonać to zadanie samodzielnie lub powierzyć je zaufanej osobie, która korzysta z takich serwisów i może dla Ciebie sprawdzić, czy konto Twojego męża lub żony jest w tym miejscu aktywne.

Gdy zachodzi podejrzenie romansu, zatrudnij prywatnego detektywa

Jeżeli masz naprawdę dobre powody, by sądzić, że mąż lub żona ma konto na portalu randkowym i aktywnie z niego korzysta, by Cię zdradzać, możesz rozwiać swoje wątpliwości przy pomocy fachowca.

Prywatny detektyw ma odpowiednią wiedzę, doświadczenie i narzędzia, by odpowiedzieć na Twoje pytania i dostarczyć Ci dowody na ewentualną zdradę, które będą nieocenione przy sprawie rozwodowej.

Zanim jednak przystąpisz do działań mających na celu sprawdzenie drugiej połówki, odpowiedz sobie na te pytania. Czy Twoje obawy wynikają z realnych przesłanek? A może są wynikiem niskiej samooceny lub przykrych doświadczeń z poprzednimi partnerami?

Miej na uwadze, że wiele obaw o zdradę można rozwiać dzięki szczerej rozmowie z mężem lub żoną, lub też przy pomocy dobrego terapeuty.

Podsumowanie

Jeśli jesteś w sytuacji, gdy musisz sprawdzić, czy mąż lub żona korzysta z portali randkowych, wcale nie musisz się martwić!
Dzięki naszemu artykułowi zyskasz niezbędną wiedzę, która pomoże Ci w zdiagnozowaniu sytuacji. Wiemy, jakie oznaki mogą wskazywać, że Twój partner może korzystać z usług portali randkowych i jak możesz to sprawdzić.
Przeczytaj naszą serię artykułów i dowiedz się, jak odkryć, że Twój partner korzysta z portali randkowych. Z naszą wiedzą i wskazówkami, możesz być pewien, że masz wszystko pod kontrolą!
Źródła i dalsza lektura:
  • https://scholar.archive.org/work/hjniifwpmreyfag5khk3jtr3za/access/wayback/http://apcz.umk.pl/czasopisma/index.php/RA/article/download/RA.2014.040/6221
  • http://piotrsiuda.com/wp-content/uploads/2015/01/Kacprzak_Leppert_Zwiazki_milosne_w_sieci.pdf

Kliknij aby zagłosować
[Łącznie głosów: 2 Średnia ocena: 4.5]

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking (Czerwiec ’24)