Jak zachowuje się mąż, który nie kocha? 6 sygnałów, które okazuje praktycznie każda osoba

Piękne chwile tylko we dwoje, starannie przygotowane kolacje przy świecach, częste wyjścia na kolacje, śmiech związany z niemal każdą rozpoczęta rozmową, wspólne plany na resztę życia i uczucie, że to wszystko jest zbyt piękne, aby było prawdziwe.

Niestety, pomimo tego, że brzmi to fantastycznie, nie zawsze może to trwać w nieskończoność. Kiedy nadchodzi moment, w którym zaczynamy tworzyć relację bez przyszłości? Jak rozpoznać toksyczny związek? W jaki sposób można stwierdzić, że nadszedł odpowiedni moment, w którym musimy poważnie zastanowić się nad faktem, czy druga osoba darzy nas uczuciem, którego tak bardzo pragniemy?

jak zachowuje się mężczyzna który nie kocha

Czy masz wrażenie, że to nie to?

Pierwszym sygnałem, który daje nam o tym, że coś jest nie tak, powinny być nasze odczucia. Jeżeli zaczynamy czuć, że gdzieś, w głębi nas zbierają się jakieś wątpliwości, warto pozwolić im „dojść do głosu”. 

Zdecydowanie nie warto ignorować niepokojących myśli, zasłaniając się tą, że przecież od dawna jesteście małżeństwem, więc nie ma o co się martwić. Dzięki temu przede wszystkim możemy uniknąć sytuacji, w której od lat tkwimy w związku, w którym nie ma miłości i nikogo, nie obchodzi to, jak się czujesz, ani czy jesteś osobą szczęśliwą.

Czasem myśl o rozstaniu może wydawać się tak drastyczną i nieprawdopodobną zmianą, że nawet pomimo wielu cierpień i niedogodności, wciąż nie jesteśmy w stanie jej do siebie dopuścić. Jednak pozostawanie w związku bez miłości, pożądania i jakiegokolwiek uczucia, z reguły nie sprawia, że sytuacja się zmienia.

Zazwyczaj wpływa to na jej pogorszenie lub zaakceptowanie faktu, że tak jest. Rzecz jasna nie jest to reguła, ponieważ wszystko zależy od nas samych i przede wszystkim naszych chęci i starań.

Jak często rozstają się ludzie?

Jak pokazują statystyki, w samym pierwszym półroczu 2021 r., do sądów wpłynęło około 38,7 pozwów rozwodowych. To około 14% więcej niż w roku 2020. Być może wpływ na to miała sytuacja związana z coraz częstszym przebywaniem w domu przez dłuższy czas.

Psycholodzy zgodnie twierdzą, że sytuacja i ograniczenia spowodowane koronawirusem, niezwykle mocno wpłynęły na pogorszenie relacji, które często i tak nie były w najlepszym stanie. Rzecz jasna, nie jest to jedyny kierunek, ponieważ wielu związkom również udało się dzięki temu nadrobić związkowe zaległości, które od dłuższego czasu czekały na wolne chwile spędzane wspólnie.

Eksperci twierdzą, że nawet 70% związków, rozstaje się w trakcie pierwszych dwóch lat. W tym czasie można stwierdzić, czy wcześniejsze zauroczenie, stało się prawdziwym uczuciem, czy jedynie pokazało nam, że szukamy czegoś zupełnie innego. Wiele osób, zapytanych o to, czy ich związek przypomina ten z początku, gdy się poznali, zgodnie odpowiada, że to dwie różne rzeczy.

sygnały, że mężczyzna przestał nas kochać

Najczęstsze sygnały, że on Cię nie kocha

Czasem potrzeba na to wielu miesięcy obserwacji, czasem wystarczy jedynie rozejrzeć się przez kilka dni. Jeżeli sytuacja w związku pogarsza się, a jedna z osób przestaje czuć coś do drugiej, zazwyczaj można dostrzec to bez najmniejszych problemów.

Problemem jednak jest to, że nie każdy ma ochotę otworzyć oczy i umysł na tyle szeroko, aby dopuścić do siebie fakt, że dla ukochanej osoby, nie jesteśmy już na pierwszym miejscu. Jakie są więc najpopularniejsze oznaki, że on Cię nie kocha?

Brak zainteresowania drugą osobą

Niestety jest to najczęstszy objaw tego, że coś w związku zaczyna szwankować. Brak zainteresowania nie musi oczywiście od razu oznaczać tego, że nasza partnerka lub partner przestali nas kochać, jednak w momencie, gdy przestaje interesować go coraz więcej wspólnych tematów, przestaje pytać o to, jak spędziliśmy dzień lub nie chcę robić wspólnie rzeczy, które wcześniej sprawiały ogromną przyjemność, można potraktować to jako pierwszy sygnał ostrzegawczy.

Unikanie wspólnych rozmów

Zazwyczaj jest to drugi sygnał, niemal tak samo częsty, jak brak zainteresowania drugą osobą. Jeżeli Twój związek od samego początku nie przypomina związku z introwertykiem, w którym brak rozmów nie jest niczym nadzwyczajnym, to warto zastanowić się, jaka może być przyczyna tak nagłej zmiany jego zachowania.

Unikanie rozmów to zachowanie, na które zawsze warto zwrócić uwagę. Nie zawsze jest dzień, w którym tematy do rozmowy przychodzą ot, tak po prostu, jednak jeżeli takie sytuacje zaczynają powtarzać się coraz częściej, również może oznaczać to fakt, że dzieje się coś niepokojącego.

Niechęć do wspólnych wyjść

Wyjścia do znajomych, na kolacje, obiad lub na zwykły spacer, stanowią ważną część w życiu w wielu osób. Wspólne spędzanie czasu w towarzystwie innych osób również może być przyjemną odskocznią od codzienności, przytłaczającej pracy lub pozostałych rzeczy, z którymi zmagamy się na co dzień.

Jednak jeżeli w pewnym momencie dostrzegamy, że nasz partner coraz częściej bywa niechętny, na myśl o jakimkolwiek wyjściu, to może to coś oznaczać. Zwłaszcza jeżeli wcześniej tak wiele mówił o tym, że uwielbia wspólne wyjścia.

Dla wielu kobiet zanik chęci do wspólnego wychodzenia jest poważną oznaką tego, że mężczyzna unika bliskości wśród ludzi i nie kocha żony, a to z pewnością zwiastuje negatywne skutki.

Chowanie telefonu

Jeżeli dostrzegamy, że nasz partner coraz częściej zaczyna chować przed nami swój telefon, warto zadać sobie pytanie, dlaczego tak się zdarza. Może to być jasny sygnał, że nasza partnerka lub partner poznali kogoś innego, jednak warto pamiętać o tym, żeby do każdej sytuacji podchodzić ze zdrowym rozsądkiem.

Nie każde chowanie telefonu oznacza, że partner nie kocha żony. Czasem może być to spowodowane natrętnymi telefonami telemarketerów, chęcią zrelaksowania się bez obecności telefonu lub zwyczajnym przyzwyczajeniem.

Zanim osądzimy drugą osobę, korzystnie dla nas byłoby upewnić się najmocniej, jak jest to możliwe, czy osądzając drugą osobę, nie okaże się, że był to jedynie szereg naszych domysłów i pomyłek.

Brak szacunku

Niestety, brak wspomnianego szacunku dla drugiej osoby, jest niemal pewnikiem, mówiącym nam o tym, że coś się dzieje. Jeżeli mężczyzna lub kobieta, z którą planowaliśmy spędzić życie, nagle przestaje odzywać się do nas z szacunkiem, dobrym krokiem byłoby zastanowienie się, czy tak ma wyglądać miłość, której szukamy.

Niewyjaśnione wydatki

W momencie, gdy zauważymy, że ze wspólnego konta coraz częściej znikają pieniądze, a jego zachowanie usłyszawszy ten temat, staje się nienaturalne, zawsze bezzwłocznie należy podjąć temat wyjaśnienia, dlaczego tak się dzieje.

Być może jednemu z partnerów zwiększyły się wydatki i w żadnym wypadku nie jest to koniec miłości, jednak równie dobrze, pieniądze mogą być wydawane na drogie panie, kosztowne prezenty dla nowej ukochanej lub na rzeczy, które zdają się jasno świadczyć o tym, że partner przestał nas kochać.

Znikające pieniądze, to częsty sygnał zdrady w związku. Zanim jednak posądzimy partnera o koniec miłości, warto zastanowić się, czy być może w najbliższym czasie nie zbliża się jakaś okazja, na którą potrzebne będą dodatkowe wydatki, jednak z racji przygotowywania niespodzianki, partner niekoniecznie będzie chciał się do nich przyznać.

Posądzenie drugiej osoby o zdradę lub o to, że jego miłość do nas zniknęła, potrafi zostać czasem z nami nawet na całe życie. Korzystnie jest więc zastanowić się nad tym, zanim zdecydujemy się posądzić o to drugą połówkę.

zachowanie męża, który nie kocha

Co warto zrobić, gdy odczuwamy obawy?

Rozmowa. Bardzo często to najefektywniejszy sposób komunikacji. Zwracaj uwagę na jego słowa. Dzięki rozmowie wspólnie można dojść do niemal wszystkiego. Czasem zwyczajna, spokojna rozmowa, może pomóc drugiej osobie w ponownym otwarciu się przed nami.

Czasem jego słowa mogą rozwiać w naszej głowie wszystkie wątpliwości i sprawdzić, że myśl o tym, że mąż mnie nie kocha, zniknie o wiele szybciej, niż może się nam wydawać.

Niekiedy nawarstwiające się problemy potrafią zakorzenić się w człowieku na tyle mocno, że z każdym dniem odczuwa on coraz mniejsze chęci do wspólnej rozmowy.

Rozmawiając, można dojść do porozumienia, wyjaśnić sobie skąd biorą się nasze obawy, dowiedzieć się, czy i dlaczego znajdujemy się w obecnym miejscu. Dzięki niej wspólnymi siłami można również znaleźć rozwiązanie, jeżeli nie jest jeszcze zbyt późno.

Jeśli natomiast scenariusz nie jest już tak kolorowy, spokojna i rzetelna rozmowa może być także świetnym sposobem, na rozstanie się w cywilizowany sposób, bez przerzucania winy i wzajemnego oskarżania się be końca.

A gdy koniec związku stanie się realnym scenariuszem, a szansa na to, aby uratować małżeństwo definitywne odpadła, świetnym sposobem na pozbieranie się będzie nawiązanie nowych znajomości, które znacznie pomogą uleczyć rany. Zdecydowanie nie warto spędzać życia na zamartwianiu się i myśleniu o tym, że mąż przestał nas kochać.

Aby to zmienić, warto odwiedzić najbardziej popularne darmowe portale randkowe, dzięki którym nawiązanie nowych znajomości jest wyjątkowo proste i przyjemne. Dzięki nowym znajomościom wreszcie możesz czuć się tak, jak pragniesz od dawna.

Najnowsze posty na stronie:

Magda GrobelnaAutor: Magda Grobelna
Warszawianka z krwi i kości. Lubię dobrze zjeść, podróże oraz pisanie. Uwielbiam nawiązywać znajomości i poznawać nowe osoby. Przetestowałam samodzielnie dziesiątki portali i aplikacji randkowych oraz zrecenzowałam wiele z nich na UdanaRandka.com.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ranking (Czerwiec ’24)